Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Odświeżamy dom, przygotowujemy go do sprzedania, chcemy odmalować wszystkie ściany na jasne kolory - biały lub złamana biel typu jaśmin itp. Mam zagwozdkę z kolorem ścian kuchni ze względu na "białe" fronty mebli. Nie chciałabym by świeża jasność ścian podkreśliła zażółcenie się lakieru na frontach. Podpowiedzcie proszę co z tym problemem począć. Na podłodze są grafitowe kafle, na ścianach zielona mozaika i białe prostokątne, duże kafle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Elfir, że to pomysł na ściany mojej kuchni? Masz może konkretną farbę w tym odcieniu na myśli? Mnie ciągnie do odcieni zimnych ale chętnie posłucham Twojej rady i pójdę w ciepłe .. Tylko że dotychczas omijałam je wzrokiem i teraz mam problem z decyzją, który odcień będzie ok bo żaden mnie nie "rusza"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Moje pytanie. Czy drzwi wewnętrzne w domu z użytkowym poddaszem, muszą być wszędzie identyczne? Czy dopuszcza się stosowanie innego wzoru/koloru na piętrze u innego na parterze? Mamy problem z doborem koloru. Na parterze podloga w odcieniu ala naturalny dąb, wykonczenia dębowe/drewnopodone w lazience i kuchni ściany białe. Na piętrze sciany białe, podłoga jesion bielony, dojdzie wykonczenie lazienki z blatem tez a'la dąb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
Cześć, powoli remontuję mieszkanie, szykuję się do wymiany podłogi, jednak w mieszkaniu nie zamierzam mieszkać dłużej niż 3-4 lata. W dużym pokoju i sypialni mam parkiet mozaikę, w dosyć dobrym stanie, w przedpokoju, łazience i kuchni płytki, które ze względu na pomarańczowy kolor kwalifikują się na wymianę. Przez to że remontujemy własnymi siłami i krok po kroku, a weny do remontów coraz mniej przyszedł nam do głowy pomysł położenia paneli winylowych. W sklepach głównie królują drewnopodobne dekory, dużo mniej jest "betonowych" i te które widziałam jakoś do mnie nie przemawiają. Jednocześnie kompletnie nie widzę połączenia parkietowej mozaiki (wykończenie lakier półpołysk) z dekorem drewnopodobnym. Czy ktoś może widział takie połączenie lub podpowie w jakie odcienie takich paneli celować, aby nie raziło to w oczy? Panele położone byłyby w jednym ciągu korytarz-łazienka-kuchnia. Duży pokój i sypialnia oddzielone korytarzem. Listwy i drzwi białe, ściany głównie jasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Cześć,

 

szukam do kupna w polskim sklepie szafki nocnej w stylu jak poniżej:

9bd78e2e62eb7bcf73bc9ce8d819ae13.jpg

 

Szukam także podobnego koloru mebli/frontów do kuchni jak poniżej:

]

 

lampka ze zdjęcia jest DIY - decha + kinkiet chyba z IKEA.

 

Kolor frontów - dogadujesz ze stolarzem. Lakieruje ci na jaki chcesz kolor RAL

Sa też firmy sprzedające gotowe fronty do szafek IKEA i mają podobny odcień np.:

https://njufront.pl/pl/p/Metod-Flat/48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Moje pytanie. Czy drzwi wewnętrzne w domu z użytkowym poddaszem, muszą być wszędzie identyczne? Czy dopuszcza się stosowanie innego wzoru/koloru na piętrze u innego na parterze? Mamy problem z doborem koloru. Na parterze podloga w odcieniu ala naturalny dąb, wykonczenia dębowe/drewnopodone w lazience i kuchni ściany białe. Na piętrze sciany białe, podłoga jesion bielony, dojdzie wykonczenie lazienki z blatem tez a'la dąb.

 

Jeśli Ci się tak podoba to wszystko "się dopuszcza", toż to nie błąd w projekcie tylko Twoje wnętrze, w którym powinieneś czuć się dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...