Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a ja z tego powodu, ze mam ciemne podlogi i mebelki w kuchni polaczonej z salonikiem, zeby mi kicha nie wyszla jak sie kolorki nie zgraja zrobie drzwi waniliowe...i dlatego jeszcze, ze teraz pewnie jak w Alternatywach 4 kazdy ma takie same drzwi wew.-ciemne i z szybkami matowymi...tak pomaluja mi tylko na wanilie..

http://www.kimarproart.pl/interdoor.php

 

co wy na to?

 

Jak będzie wyglądało połączenie Twoich półokrągłych opasek drzwi z listwami przypodłogowymi- chodzi mi głównie o ich styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Decyzja zapadła :D - będzie czereśnia amerykańska.

 

Obejrzeliśmy różne próbki, różne kolory i forniry i ten spodobał nam się najbardziej.

Pasuje do okien jak ulał :D .

 

Fornir dębowy wyglądał jakoś tak bez wyrazu i miał inny odcień niż podłoga.

 

 

Dzięki serdeczne za opinie i uwagi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z tego powodu, ze mam ciemne podlogi i mebelki w kuchni polaczonej z salonikiem, zeby mi kicha nie wyszla jak sie kolorki nie zgraja zrobie drzwi waniliowe...i dlatego jeszcze, ze teraz pewnie jak w Alternatywach 4 kazdy ma takie same drzwi wew.-ciemne i z szybkami matowymi...tak pomaluja mi tylko na wanilie..

http://www.kimarproart.pl/interdoor.php

 

co wy na to?

 

Jak będzie wyglądało połączenie Twoich półokrągłych opasek drzwi z listwami przypodłogowymi- chodzi mi głównie o ich styk.

a tego to ja nie wiem..tam gdzie beda drzwi bedzie polozony gres polerowany...tyle wiem, reszta to abstrakcja...a czy masz jakis pomysl na listwy lub cos innego? czy uwazasz ze bedzie zle? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie , to trochę zabrakło konsekwencji

Najlepiej wyglądają drzwi dobrane do okien , podłoga dobrana

do drzwi i okien albo z kolei bardzo kontrastująca, niestety ciemne drewno i postarzany dąb to nie jest wyraźny kontrast . Problem polega na tym , że na etapie wyboru okien często jeszcze nie ma się tej końcowej "wizji"

My też mieliśmy taki problem , i w końcu okna są białe , podłogi afzelia , drzwi prawie identyczne wyszły - meranti , do tego dobraliśmy meranti

parapety i jestem zadowolona.

Na górze problem był jeszcze większy , więc do ścian w kolorze

khaki w korytarzu są białe drewniane drzwi - bardzo jesteśmy zadowoleni bo pasują do wnętrz wszystkich sypialni .

Na Twoim miejcu chyba jednak zrobiłabym drzwi ....szklane . Można znaleźc w cenie dobrych drzwi fornirowanych.

Pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie , to trochę zabrakło konsekwencji

Najlepiej wyglądają drzwi dobrane do okien , podłoga dobrana

do drzwi i okien albo z kolei bardzo kontrastująca, niestety ciemne drewno i postarzany dąb to nie jest wyraźny kontrast . Problem polega na tym , że na etapie wyboru okien często jeszcze nie ma się tej końcowej "wizji"

 

Czyli idac tym tropem, u mnie beda okna ciemne (jeszcze dokladnie na odcien sie nie zdecydowalismy), zalozmy ze drzwi wewnetrzne dobierzemy do okien - podloga zatem kontrastowo jasna. Ale meble prawie na pewno beda klonowe - boje sie, czy nie beda sie zlewac z ta jasna podloga...

 

Myslalam o podlodze w kolorze cieplejszym, bardziej cieplomiodowym, ale bedzie wtedy kolorystyczny melanz...

 

No i kurcze nie wiem... bardzo mi sie podobaly te drzwi Irmy z kontrastowymi wstawkami, moze tedy droga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 6 months później...
i znowu problem.......chcę pomalowac ściane z kominkiem w salonie na iny kolor, pozostala część salonu będzie w kolorze "jesień gruszkowa" nobilesu czy wesprze mnie ktoś pomyslm na kolor tej ściany z kominkiem - kominek fasadowy - beżowy marmur...a może jakieś ispiracje zdjęciowe please!! :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny pomysł (ściany będą jaśminowe, kominek beżowe kafle, pod kominkiem brązowy gres, dookoła akacja). Do tego mam błękitne kanapy z mieszkania, które na razie zostają więc do tego wszystkiego muszę dobrać kolor na narożną ścianę kominkową. Zamierzam pomalować kartki (duże) na różne kolory i ustalić mniej więcej co pasuje, a potem dopiero oglądac wzorniki. Obawiam się, że gdybym przyjęła inny tryb zrujnowałabym się na próbki kolorów, które też można kupić.

Także przychylam się do prośby o inspiracje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Mam zamiar zrobić mały remont i pomalować ściany, kupić kanapę dla 3-letniej córeczki. Jaki i dobrać do bukowych mebli i paneli kolor ścian i kanapy, rolety i dywanika?

Chciałam coś w stylu safarii (lwy, słonie, wielka palma na ścianie, bambusowe roletki itp..) gdyż Milenka jest miłośnikiem Króla Lwa.

Psują mi koncepcję seledynowe plastikowe pojemniki na zabawki. Psiadam też z ikea seledynowo -niebieski kubełek z siatki równiez na zabawki.

Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te naklejki. Planowałam sama coś namalować, albo z pomocą uzdolnionej plastycznie osoby. Tylko efekt niepewny.

Tę kanapę to dopiero będę wybierac. Na pewno nie chcę jakiejś typowo dziecięcej bo dzieci tak szybko rosną, że trzeba by jej znowu coś zmieniać.

Myślałam o kolorze żółtym na ściany, ale te wszystkie egzotyczne zwierzaki żółte i pomarańczowe(lew,tygrys ,żyrafa). Czy to się nie zleje?

Chyba zeby na dole zielono, a u góry na zółto?

To takie troszkę chłopięce barwy. Dla dziewczynek zazwyczaj malują na róże, lila,czerwono, błękitno. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

 

Pierwszy raz się odzywam na forum, chociaż od miesiąca podczytuję. Mam na imię Paweł, jestem z Redy. W przyszłym roku odbieram moje pierwsze, małe mieszkanie, więc już teraz zaczynam planować wystrój wnętrza.

 

Mieszkanie jest malutkie (5mx4m), więc jedno pomieszczenie będzie pełniło funkcję salonu i kuchni. Udało mi się tą przestrzeń sensownie rozplanować, ale mam wielki problem jeśli chodzi o kolory. Z jednej strony nie chciał bym, żeby pomieszczenie zostało przytłoczone ciężkimi barwami, a z drugiej chciałbym wyraziste odcienie.

 

Myślę, o tym, że warto by było oddzielić kolorystycznie część kuchenną od wypoczynkowej, ale nie wiem jak to zrobić, żeby to ze sobą grało.

 

Jak jeszcze pomyślę, że trzeba dobrać glazurę na ścianę (albo z niej zrezygnować na rzecz czegoś innego) to mnie głowa zaczyna boleć. :-?

 

Zwracam się do Was z prośbą o sugestię jak kolorystycznie rozwiązać tą przestrzeń, oraz konstruktywną krytykę mojej wizji umeblowania :-)

 

Ważną informacją może być to, że podłogę planuję w całym pomieszczeniu taką samą czyli deseń sosnowy.

 

Załączam obrazki:

 

http://olik.bocznica.org/Salon/szkic.gif

 

http://olik.bocznica.org/Salon/szkic2.gif

 

Pozdrawiam,

Paweł

czyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba Twoje mieszkanko :) Ja jednak zdecydowałabym sie na naturalne, jasne kolory. To malutka przestrzen i trzeba uważać. Szafki kuchenne miałabym białe, albo bardzo jasne, ciepły bez kafelki, bukowe podłogi, takie meble, zielona/brazowa/ruda sofa...Jeśli już, to np sciane kuchenna za bardziej zdecydowany kolor bym pomalowała. Ale jesli Ty nie jesteś pewien w jakich kolorach czujesz sie najlepiej to moze spróbuj z naturalnymi, a sciany białe a za pol roku najwyzej przemalujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...