Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 889
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Ostatnio miałem duży problem ze znalezieniem programu do wizualizacji ułożenia płytek. Oczywiście są takie programy ale albo były płatne, albo zbyt skomplikowane. Napisałem więc prostą aplikację na Windowsa, która w 90% spełnia moje potrzeby. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to prześlę na maila i byłbym wdzięczny za pomysły i uwagi. Screen poniżej. Umożliwia:

- wczytanie dowolnej grafiki kafelka, wybranie rozmiaru i orientacji

- rozmiar i kolor fugi

- rozmiar ściany, sposób ułożenia płytek

Program też wyliczy odpowiednią ilość płytek

Można pisać na maila: [email protected]

 

screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam, aranżuje lazienkę.Projekt ładny , nowoczesny, szarość na podłodze,plus białe kafli na ścianie, armatura biała, dodatki typu blat ,czy półki drewno. Moje pytanie czy biała fuga będzie dobra do tego? a jeśli tak to jaka? na tej nieskazitelnej czystości jaką sobie wymyśliłem nie chciałbym żółtej fugi po czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aranżuje lazienkę.Projekt ładny , nowoczesny, szarość na podłodze,plus białe kafli na ścianie, armatura biała, dodatki typu blat ,czy półki drewno. Moje pytanie czy biała fuga będzie dobra do tego? a jeśli tak to jaka? na tej nieskazitelnej czystości jaką sobie wymyśliłem nie chciałbym żółtej fugi po czasie

Do szarej podłogi i białych kafli, to ja bym się nie bał białej. Będzie Ci pasowała nie tyko żółta po czasie ale nawet zielona fuga:lol2:.

A poważnie, to na podłogę dajesz szarą fugę, najbliższą jej kolorystyki ( w każdej firmie masz zawsze co najmniej 4 odcienie szarości) a na ściany białą o dobrej retencji. To powinno wystarczyć.

Dzisiaj porządne firmy nie robią już żółknących fug.

Zżółknąć może tylko tani epoksyd lub inny badziew w środowisku agresywnych podchlorynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Do szarej podłogi i białych kafli, to ja bym się nie bał białej. Będzie Ci pasowała nie tyko żółta po czasie ale nawet zielona fuga:lol2:.

A poważnie, to na podłogę dajesz szarą fugę, najbliższą jej kolorystyki ( w każdej firmie masz zawsze co najmniej 4 odcienie szarości) a na ściany białą o dobrej retencji. To powinno wystarczyć.

Dzisiaj porządne firmy nie robią już żółknących fug.

Zżółknąć może tylko tani epoksyd lub inny badziew w środowisku agresywnych podchlorynów.

 

To nie jest zły pomysł. szare do szarego. Biel do bieli . epoksyd mówisz nie,czyli cementowa tylko wchodzi w grę? Sopro może być? Bo rozumiem,że lepiej dać te samą firmę tylko różne odcienie/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam programu, najlepiej darmowego, lub nuedrogiego w którym mogłabym zaprojektować wnętrze (drzwi, plytki, meble). Może coś polecicie ? Nadmienię tylko że mam dość skomplikowaney układ ścian - w tym ściany skośne, co spowodowało że w kilku programach z którymi miałam do czynienia nie dało się zbytnio odtworzyć układu ponieważ programy sugerują zazwyczaj układ pokoi prostokątnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Nadmienię tylko że mam dość skomplikowaney układ ścian - w tym ściany skośne, co spowodowało że w kilku programach z którymi miałam do czynienia nie dało się zbytnio odtworzyć układu ponieważ programy sugerują zazwyczaj układ pokoi prostokątnych...

 

To jest właśnie problem z tymi darmowymi planerami itp. Nauczysz się, czas poświęcisz i potem nic nie można w nich zrobić. Polecam z czystym sumieniem SketchUp (chcesz darmową wersję to szukaj SketchUp Make 2017 na stronie sketchup.com.pl). Potem mnóstwo darmowych materiałów w necie, na youtube lub polecam jeżeli chcesz nauczyć się raz i porządnie to najlepszy kurs dla zielonych: [sPAM]

Edytowane przez Elfir
reklama płatnego kursu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Ja polecam program Blender, jest darmowy i ma fajne możliwości. Można samemu zaprojektować meble lub pobrać gotowe modele i ustawić w pomieszczeniu. Fajnym pomysłem jest też znalezienie początkującego grafika, który za niewielką opłata możne zaprojektować wnętrze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Witam poszukuje dobrego programu do aranżacji wnętrz. Chciałbym żeby był dosyć zaawansowany, z dużą biblioteką obiektów, nie musi być tani i warunek konieczny to świetne wizualizacje. Pozdrawiam będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Przetestowałam dużo programów do aranżacji wnętrz. Moim zdaniem, bezsprzecznie najlepszym, wprost idealnym programem dla architektów wnętrz jest ARCHLIne. Jest intuicyjny, bardzo prosty do nauki. Ma niesamowite możliwości zarówno w zakresie wizualizacji, jak także dokumentacji. Ja jestem nim zachwycona i poznając go coraz bardziej jestem przekonana, że jest to najlepszy program na rynku.

 

architekt wnętrz Urszula Tomaszewska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam serdecznie! Ja też chętnie się dowiem czy macie jakieś darmowe, godne do polecenia programy do aranżacji wnętrz. Architektem nie jestem, wiadomo, także coś prostego i intuicyjnego sprawdziłoby się idealnie ;) razem z żoną będziemy urządzać na jesień nowe mieszkanie, nasz pierwszy własny kąt także wiecie, ważne wydarzenie ;) na razie jesteśmy na etapie podłóg także długa droga przed nami, wybieramy panele online ze stron ikei, castoramy czy Imello.pl ale fajnie byłoby zobaczyć jak to będzie się komponowało z meblami itp ;) z góry dzięki wszystkim za polecenia! Edytowane przez PenelopeVaughan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 8 months później...
Dla laika, w miare intuicyjny jest kazaplan, a jeszcze lepiej ogrinalna wersja kozikazaa. Wystarczy sie zalogowac. mozna rozplanowac caly dom, albo pojedyncze pomieszczenia. nawet z zewnatrz. mi udalo sie wstawic "swoje" tapety czy plytki. Mozna robic wirtualny spacer i jest tez chyba 15 darmowych renderow. Wg mnie swietny program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...