Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pestka56

Recommended Posts

Witam.

 

Antyczny szklany mosiężny kominek. To z linku masz zamiar wpasować w swoje monstrum? .Nie rozumiem znowu. Robisz coś na wzór kominka Rumforda..Wkładasz jakieś dechy z budowy bu się pochwalić ,że nie śmierdzi i nie dymi. Zbudowałeś to monstrum według podpatrzonej technologi , tanio i swoimi rękoma , a zastanawiasz się nad zakupem , sprowadzeniem drzwi z USA.Piszesz o tym ,że jak przyjdą mrozy i jak rozumiem zrobi się chłodno w pomieszczeniu gdzie stoi ów prototyp sprawdzisz jak grzeje. Dlaczego nie sprawdzisz teraz by potem się nie rozczarować .

Projekt też kosztował wiele godzin pracy i był konsultowany z Jim Buckley.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie chciało mnie wcześniej wpuścić na tę amerykańską stronę. Popatrzyłam przed chwilą na te drzwiczki i... wybacz Supeior... moim zdaniem pasują jak pięść do nosa. Za ciężkie. Za bogate. Po prostu nie ten styl.

 

Wybierałabym z takich jak na zdjęciach poniżej. Lekkie, ciemne ramy, nie psujące urody ceglanego kominka. Mnie najbardziej pasowałaby taka szyba jak na drugim zdjęciu, łamana i bez ramy na łączeniu pośrodku. Mają taką moi znajomi i świetnie się sprawdza.

 

A może w ogóle nie szyba :) Styl najlepiej trzymałaby „kolczuga”, ta z ostatnich 2 zdjęć. Ten sposób osłony przed iskrzeniem obserwowałam wiele lat temu w Kanadzie. Też super.Glass-Fireplace-Doors-Ideas.jpgbirmingham-2_1920x738.jpgAwesome-Glass-Fireplace-Doors.jpg11659-13208729.jpgbirmingham-1_1920x738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mnie wcześniej wpuścić na tę amerykańską stronę. Popatrzyłam przed chwilą na te drzwiczki i... wybacz Supeior... moim zdaniem pasują jak pięść do nosa. Za ciężkie. Za bogate. Po prostu nie ten styl.

 

Wybierałabym z takich jak na zdjęciach poniżej. Lekkie, ciemne ramy, nie psujące urody ceglanego kominka. Mnie najbardziej pasowałaby taka szyba jak na drugim zdjęciu, łamana i bez ramy na łączeniu pośrodku. Mają taką moi znajomi i świetnie się sprawdza.

 

A może w ogóle nie szyba :) Styl najlepiej trzymałaby „kolczuga”, ta z ostatnich 2 zdjęć. Ten sposób osłony przed iskrzeniem obserwowałam wiele lat temu w Kanadzie. Też super.[ATTACH=CONFIG]434253[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434252[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434250[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434249[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434251[/ATTACH]

To co powklejałaś, to gazówki....A kominki otwarte do grzania to się budowało 500 lat temu. Teraz to fanaberia dla koneserów. 500 lat rozwoju zduństwa i produkcji wszelkiej maści piecyków z żelaza, było właśnie po to, by wyeliminować ten nieekonomiczny, paliwożerny sposób ogrzewania domostw. Gdyby tego nie zrobiono, zniknęłyby lasy z powierzchni naszego globu, przerobione na paliwo do jednego z najbardziej prymitywnych, niewydajnych i niesterowalnych urządzeń grzewczych jakie człowiek miał od zarania dziejów - ognisko. Tyle że obudowane cegłami w dowolny sposób...Mimo wdzięcznej nazwy, Rumford to klasyczny przykład takiego prymitywizmu i marnotrawstwa, jeśli ma służyć do grzania! Mój kominek otwarty stoi w bibliotece i ma zadanie zaistnieć 3-5 razy do roku. Drzwiczki francuskie sprzed 2 wieków...http://www.kominki-batura.pl/galeria,portal-18,4,19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Piotrze :) Super, że się odezwałeś.

Mam świadomość, że to kominki gazowe. W hameryce teraz tylko takie, bo na te prawdziwe drewno spalające trzeba starać się o pozwolenie, które dostaje się wyłącznie przy spełnieniu dość restrykcyjnych warunków budowy domu. W każdym razie szkieletowe nie mogą na nie liczyć. Ale... drzwiczki, takie lekkie, nieszczelne i zasłonę z metalowych kółeczek widziałam w akcji. Kominki były opalanie drewnem. Oczywiście to tylko ochrona przed iskrami.

O ekonomiczności spalania w kominku otwartym i jego efektywności grzania nie ma co mówić. To wie każdy, kto ma kominek. Jeśli zamknięty, szczelny, wystarczy spróbować popalić przy otwartych drzwiczkach i wszystko jasne. Drewno spała się piorunem, a ciepła nawet dużo, tylko że tylko gdy ogień buzuje. Nawet standardowy kominek zamknięty jest tylko ciut wydajniejszy. Nie ma co ich porównywać do Zduńskich dzieł sztuki, gdzie drewno pali się długo, a ciepło jest akumulowane i po wygaśnięciu ognia nadal ogrzewa dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy na chłopaka siedliście;-)

 

Kominek to tylko jeden z wielu jego wynalazków. Sir Rumford studiował na Oxfordzie i był 100% Anglikiem, gwoli ścisłości.

 

Właśnie miałem odnieść się do zarzutów, że samemu to niby taniej, że nie grzeje, i innych objawów zawiści, ale zrezygnowałem.

 

Zrobiło się chłodniej. Rozpaliłem. Siedzimy i patrzymy w ogień otwartego kominka.

 

Więc po cóż dyskutować z zawistnikami?

 

Lepiej popatrzeć w ogień i cieszyć się tym o czym 99% hejterów może tylko pomarzyć.

 

Pomarzyć i postrzykać jadem na forum, oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś 30 lat wstecz wybudowałem sobie kominek otwarty . Był cały z cegły szamotowej , bez doprowadzenia powietrza z zewnątrz , na poddaszu domu trzykondygnacyjnego . Wlokłem drewno po schodach na to trzecie piętro .Paliłem w tym moim stworze sam bo nikt inny by nie potrafił . Szyber był w kominie szamotka się grzała , zamykałem komin było cieplutko do rana ( cud boży , że żyję ) . Cieszyłem się jak dziecko , każdy wolny wieczór przesiadywałem i patrzyłem w ogień .Zasypianie przy żywym ogniu - niezapomniane chwile . Wiem co to to satysfakcja z własnoręcznie wybudowanego piecyka a to że kominek miał 10% sprawności wtedy mnie nie obchodziło . A co do drzwiczek , jak Tobie się podobają to montuj i nie przejmuj się ,że ktoś ma inne zdanie . Przecież to Ty będziesz na nie patrzył . Jak Ci sie znudzą wymienisz na inne . Powodzenia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brzmi, kominek Rumforda i do tego z hameryki;-) A ja mam piecokominek Batury bo troszkę od niego zmałpowałem, bez uzgodnień;-) Każdy może się pochwalić a wy na chłopaka siedliście;-)
Ty masz piecokominek Enia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście lub nie było aż takiego zagrożenia.

Znane są przypadki ludzi dobry, mądrych i odważnych którzy nie mieli szczęści czyli Bóg też im nie sprzyjał.

Dlatego najważniejsze są zdrowie i szczęście :)

 

(i parę innych rzeczy też ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...