Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wil35

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 405
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ujawnił się mały problem przy pracy z termostatem...

Jeszcze nie zdiagnozowałem sytuacji, w której występuje ale chodzi o taki problem, że po wyłączeniu i włączeniu zasilania (np. wyłączenie prądu przez dostawcę) czasem pompa pozostaje w trybie lato pomimo, że termostat chce ją włączyć.

Niestety nikt w Dimplexie nie wie jaka jest przyczyna. Moje podejrzenia są takie, że jeżeli wyłączenie następuje w trybie lato to PC zapamiętuje ten tryb po włączeniu i nie reaguje na termostat. Ewentualnie może chodzi o moment włączania - jeżeli wtedy jest tryb lato to taki pozostaje...

Ktoś coś podpowie czy pozostają eksperymenty w różnych kombinacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Mam zainstalowaną pompę ciepła firmy Dimplex. Chciałbym zarządzać nią/sterować za pomocą aplikacji Dimplex Home App na smartphone. Zakupiłem moduł NWPM Touch podłączyłem ją do dedykowanego gniazda w sterowniku pompy. Po włączeniu zasilania i podłączeniu go do sieci Internet obie diody w module świecą na zielono - czyli jest OK. Problem występuje w przypadku próby Rejestracji Aplikacji Dimplex Home App na smartphone (postępuje wg inst producenta). Moduł i smartphone pracują w tej samej sieci. Na smartphone mam zainstalowaną aplikację ze sklepu Play (android) i utworzone konto. Loguję się na sterowniku (panelu dotykowym) jako Service. Moduł prawidłowo pobrał adres IP z DHCP. W ustawieniach zmieniam na Home App (celem uzyskania kodu TAN). Wchodzę w ustawienia na panelu dotykowym i mam "wyszarzony" kafelek Rejestracja Home App z liczbą 1 w lewym dolnym rogu kafelka. Liczba 1 informuje, że komunikacja przebiega w jedną stronę i moduł nie łączy się z chmurą Dimplex. Do prawidłowej rejestracji musi pojawić się liczba 2. Wtedy można wejść w Rejestrację Home App celem uzyskania kodu TAN. Pytanie dlaczego pojawia mi się wspomniana liczba 1 na kafelku i nie można przeprowadzić rejestracji aplikacji? Proszę o pomoc.

img (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

A ja mam pytanie odnośnie normalnej pracy pompy LAK 9IMR. Podczas normalnej pracy pobiera moc tylko na pierwszej fazie ?

Kiedy pobiera na drugiej i trzeciej ?

 

Ok. Znalazłem chyba odpowiedź. LAK 9IMR to pompa z jedną sprężarką, więc:

[ATTACH=CONFIG]467541[/ATTACH]

Edytowane przez zeus_40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie normalnej pracy pompy LAK 9IMR. Podczas normalnej pracy pobiera moc tylko na pierwszej fazie ?

Kiedy pobiera na drugiej i trzeciej ?

 

Ok. Znalazłem chyba odpowiedź. LAK 9IMR to pompa z jedną sprężarką, więc:

[ATTACH=CONFIG]467541[/ATTACH]

 

To chyba pompa 1-fazowa więc jeżeli jest podpięta pod 3 fazy to pewnie na pozostałych 2 są tylko grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...