Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wil35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 405
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hydrauli, asolt ma rację,

dom 140 m2 i zapotrzebowanie na ciepło rzędu 14 kW to nieporozumienie,

ktoś nie wiedział co robi,

wprawdzie nie robię audytów jak asolt,

ale parę budynków przeliczyłem,

sam mam dwudziestoletni dom z murem warstwowym i 5 cm styropianu który wg OZC bierze 10,5 kW i to się sprawdza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja szacuję źle a ty dobrze .Ty z palca ja cyferek.Trochę się czepiasz kolego.

Ja pokazałem tok szacowania.

 

Nie wylicza sie mocy strat z zapotrzebowania na ciepło, odwrotnie i owszem, oczywiscie w oparciu o dane klimatyczne. Nie chodzi o samo szacowanie tylko o fakt korzystania z niewłasciwych danych

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylicza sie mocy strat z zapotrzebowania na ciepło, odwrotnie i owszem, oczywiscie w oparciu o dane klimatyczne. Nie chodzi o samo szacowanie tylko o fakt korzystania z niewłasciwych danych

 

Skoro można policzyć zapotrzebowanie ze strat ,to znają strefę klimatyczną można policzyć w drugą stronę .

A nie znając strefy można oszacować.Tak zrobiłem.

1950

Nie uznałem 14 kW za słuszne ,wręcz pokazałem ,że może być znacznie mniej , na poziomie 3 kW przyjmując około 20 W/m2 .Co nie jest tak mało realne ja mam około 30 W /m2 w budynku po termomodernizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Temat zszedl na niewlasciwy tor. Watek zostal zalozony w okreslonym celu. Zatem piszmy o pompach Dimplex.

 

Ja mam SI 14 TU. Dolne żródło 360m odwiert. Sterownik mam pogodowy i nie mam zastrzeżeń .Pewnie jeszcze dokupię sterownik "pokojowy", ale może .Nie jest on niezbędny. Generalnie jestem zadowolony z tego że mam zasobnik duży na CWU.Na dzień dzisiejszy po sezonie grzewczym nie mam uwag krytycznych.

 

Napisz ile zuzyles calego pradu za ten sezon. Jesli masz podlicznik na pompe to wrzuc jej zuzycie.

 

Pzdr

szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrauli, asolt ma rację,

dom 140 m2 i zapotrzebowanie na ciepło rzędu 14 kW to nieporozumienie,

ktoś nie wiedział co robi,

wprawdzie nie robię audytów jak asolt,

ale parę budynków przeliczyłem,

sam mam dwudziestoletni dom z murem warstwowym i 5 cm styropianu który wg OZC bierze 10,5 kW i to się sprawdza,

Czy ja coś takiego napisałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozpatruję w nowym domku Dimplexa PW nowy model LA6TU - ma grząć podłogówkę i CW. Czy może już ktoś ma taką pompę i co o niej powie? Dla mnie Dimplex tylko z takiego powodu ,że mam najbliżej do serwisu.Dla mojego domku niskoenergetycznego wystarczy 6KW.Czy warto rozpatrywać inne - chińszczyznę wykluczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozpatruję w nowym domku Dimplexa PW nowy model LA6TU - ma grząć podłogówkę i CW. Czy może już ktoś ma taką pompę i co o niej powie? Dla mnie Dimplex tylko z takiego powodu ,że mam najbliżej do serwisu.Dla mojego domku niskoenergetycznego wystarczy 6KW.Czy warto rozpatrywać inne - chińszczyznę wykluczam.

 

A myślałeś może o Atlanticu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki121 - brałem ,ale większość sprzedawców ( także Ty ) na swoich stronach wkleja standardowy tekst zaczynający się od słów " Francuski koncern Atlantic..,itd ", Twoja firma jako nieliczny wyjątek załącza DTR -ki i Instrukcje.Mam zamiar przez nie przebrnąć. Nie znalazłem jeszcze autoryzowanego sprzedawcy na moim "podwórku" ( okolice 3Miasta). Edytowane przez Staszk
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki121 - brałem ,ale większość sprzedawców ( także Ty ) na swoich stronach wkleja standardowy tekst zaczynający się od słów " Francuski koncern Atlantic..,itd ", Twoja firma jako nieliczny wyjątek załącza DTR -ki i Instrukcje.Mam zamiar przez nie przebrnąć. Nie znalazłem jeszcze autoryzowanego sprzedawcy na moim "podwórku" ( okolice 3Miasta).

 

Wiesz z tymi DTR-kami to standardowa sprawa.

Każdy klient który ma zamiar wydać np. 40k na ogrzewanie swojego domu w oparciu o pompę ciepła powinien mieć pełen dostęp do wszystkiej możliwej dokumentacji technicznej a nie robić z Tego jakieś ściśle tajne dokumenty.

Uważam z doświadczenia że produkty marki Atlantic nie mają się czego wstydzić względem konkurencji a częste wykorzystywanie mitów przez konkurencje na temat parametrów technicznych PC może sobie spokojnie zweryfikować.

Ja wybrałem atlantica jako jedynego dostawcę pomp ciepła bo chce mieć spokój i spać spokojnie a nie biegać wokół klienta i tłumaczyć dlaczego nie jest tak jak napisano a inaczej.

Na początku myślałem o sprzedaży kilku marek ale wiele z nich to totalna chińszczyzna brendowana przez europejskie koncerny.

Co do faktu że jest to francuski koncern to prawda ale prawdą jest także to że jednostki wewnętrzne są produkowane w Francji a zewnętrzne przez fujitsu w jednej ze swoich fabryk i brendowana logo atlantica.

Więc dwa produkty dostępne na polskim rynku tzn. atlantic alfea i fujitsu waterstage to ten sam produkt z inną nalepką i inną ceną :)

W wypadku ceny na korzyść Atlantica.

Także ciekawą sprawą jest fakt że produkty NIBE są sprzedawane pod marką Atlantica na terenie Francji ;)

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki121 Dziękuję(także za priv) ja mam do Dimplexa 15 min inne serwisy są w 3mieście. Atlantica jeszcze nie znalazłem. DTR to wcale nie jest "oczywista oczywistość"nie wszyscy udostępniają .Niektórzy traktują klienta jak dojną krowę. Mi jeden ze sprzedawców usiłował wcisnąć Wieśka 350A 18,5 KW z dodatkowym modułem chłodzenia za ponad 80 koła na dom 100m bez kosztów instalacji"będzie pan zadowolooony" Siedziałem co prawda w ciepłownictwie zawodowym prawie 15 lat, co roku na Targach Gdańskich - to się napatrzyłem i nasłuchałem.Wiem, że jest niewielu kompetentnych sprzedawców i instalatorów.Recytują tylko wyuczone formułki marketingowe nawet doradcy techniczni.Klient "gópi" wszystko" kópi ".

Jak już będę pod ścianą co do wyboru to na pewno skontaktuję się z Tobą na priv. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyborze pompy ciepła najwazniesze jest ; cena zakupu, wydajność, wytrzymałość, gwarancja oraz dostepność części po okresie gwarancji.

Patrząc na powyższe Dimplex PW jest godną uwagi pompą ciepła, którą dobrze znamy, nawet pod względem napraw i serwisu.

Exotherm

Edytowane przez E*x**M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie każda pompa ciepła ma prawo do awarii, jesli ktoś zna automatykę czy mechanikę to to rozumie. Ostatnio lecąc dużym nowym i markowym samolotem przez ocean okazało się, że jeden z silników przestał pracować gdzieś nad Azorami, ale o tym fakcie pilot powiedział dopiero po wylądowaniu. Silniki są 4 , więc nikt nie zauważył tego, a paniki nie było. Psuje się wszystko, tylko w filmach jest inaczej.

Exotherm

Edytowane przez E*x**M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wahadłowce czasem spadają :D

 

Już przestały ;-)

 

A z Dimplexem główny problem to bardzo drogie "oprzyrządowanie", które oni sprzedają ze swoimi pompami. Ładnie to i dokładnie wykonane, ale czasami mało optymalnie, a praktycznie zawsze drogie. Niemniej poza ceną nie ma się do czego bardzo przyczepiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...