Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gopax, jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Generalnie mało kto może być pewny zatrudnienia na dłużej niż 3 m-ce. U Ciebie te dwa lata przypadają na okres najbardziej burzliwy z punktu widzenia zmian w szkolnictwie, więc na logikę później powinno być już tylko lepiej. W każdym razie trzymam kciuki za to, aby tak się stało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ogrodów...

 

Wyrwaliśmy jałowce koło bramy i chcę jeszcze trochę przyciąć to "coś" płożącego...a potem zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami ("...krzewy nie powinny rosnąć w trawie...") chcę wybrać trochę trawy dokoła i podsypać korą... ale żeby nie były tylko kółka, to chcę zlikwidować trochę więcej tej trawy i zrobić coś w rodzaju rabaty o nie regularnych kształtach tylko nie wiem co mogę tam jeszcze dosadzić, żeby to tworzyło względną całość przy tym wielkim rozłożystym krzewie????

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=387467&d=1493064283

a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiaj wąskich, długich pasków trawnika między rabatą a kostką brukową.

Kiepsko się kosi i pielęgnuje.

 

Z tym jałowcem dobrze będzie komponować się np. tawuła japońska + przy bramie coś na pniu, jakieś drzewko.

Do tego dla rozluźnienia jakaś trawa ozdobna lub bylina o trawiastych liściach (jak wysokie odmiany liliowców). Dla koloru można dodać berberysy np. odmianę "Orange Rocket":

 

e1082d28d63735c9gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfirku, a trzmielina Fortune'a nadałaby się na niskie nasadzenie, tam gdzie proponujesz tawułę japońska?

 

Drzewko przy furtce – uwielbiam śliwę Pissardi, wiosną pięknie kwitnie, a potem ma bordowe liście. No, i nie rośnie zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem , że nie muszę, ale ja jestem z tych praktycznych, co ich haczka w ręce parzy;) więc wszystko co ograniczy ilość chwastów jest u mnie mile widziane:)... chodziło mi bardziej o to czy kora się nie pogryzie z tymi krzakami, czy im nie będzie szkodziła...

 

Nie będzie szkodziła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż pod korę kartony lub gazety (nie kolorowe!). Lekko zwilżyj wodą. Powstrzymają chwasty.

 

Hakuro Nishiki to bardzo wdzięczne drzewko. Ta wierzba ładnie wygląda, gdy często się je tnie. Te kolorowe (biało różówawe) listki to są mlode przyrosty.

Mam taką. Rośnie w towarzystwie śliwy Pissardi i 3 trzmielin oskrzydlonych. I wierzbę i śliwę posadziłam wiosną 2007 roku.

2016_05-25maj_Tamaryszek-P1010104w.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, ładna ta Twoja sliwa, a co tam pod nią jeszcze rośnie oprócz tej wierzby hakuro?

 

Ja znalazłam te wierzby jako krzewy nie szczepione, czyli w wersji niskiej...

 

Wczoraj zaczęłam podcinać "trochę" tego mojego jałowca... i wyszło trochę więcej wolnego miejsca niż planowałam:sick:... Na razie wybrałam tylko część trawy, zrobię fotkę po pracy, bo wczoraj było już ciemno jak kończyłam... ale ten pasek trawy do polbruku wcale nie jest taki wąski,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między śliwą a wierzbą rosną 3 trzmieliny oskrzydlone – jedna normalna i dwie compacta. Jesienią pięknie się przebarwiają na ognisto. One są dekoracyjne także bez liści, bo gałazki mają wypustki/wyrostki jak skrzydełka.

2016_09-22wrzesien-P1010064w.jpg 2016_10-06pazdziernik-P1010049w.jpg 2017_03-24marzec Trzmielina oskrzydlona-P1010070w.jpg

Poza tym to mała rabata z żonkilami, hiacyntami i tulipanami. Dosadzę jeszcze między cebulami trawy ozdobne.

 

Tu wygląda jak rozczochrana :) Gałęzie jej obwisly po deszczu.

2016_06-04czerwiec-P1010019+20w.jpg

 

Zdjęcie z 2014, kiedy hakuro była naprawdę zadbana

2014_05-14maj-IMG_7535w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...