Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metamorfoza naszego szaraczka


gopax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A "mamusię" postaw przed faktem dokonanym.... .

 

Chętnie:) tylko, ze ja sama nie wiem jaki chcę:(

 

Stojąca kolumna w tym miejscu nie może być, bo stół... z tego samego powodu wiszący szafkowy mocno odstajacy też odpada, więc chyba zostaje coś wiszącego ale znacznie dłuższego aby zachować względną proporcję ściany;)....

 

Przekopałam całe allegro w poszukiwaniu "długich" zegarów i niestety nic specjalnego nie znalazłam co wpadłoby mi od razu w oko:(

Z tego co znalazłam zrobiłam fotomontaż kilku na mojej ścianie ale potrzebuję teraz obiektywnej oceny, żeby nie wpaść sidła, typu "każdy będzie lepszy od tego co jest";)

 

http://img844.imageshack.us/img844/6718/khqs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A może tamten zegar ,,przerobić" dodając mu taką długą ramkę?

 

Świetny pomysł... jest tylko małe ale.... wahadło, którego raczej się przedłużyć nie da a w długiej ramie może wyglądać śmiesznie

 

Poza tym wszystkie zegary, które pokazałaś są fajne ale ja z sentymentu do staroci wybrałabym zegar nr 1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A może tamten zegar ,,przerobić" dodając mu taką długą ramkę?

 

Też mi przeszła taka myśl przez głowę ale nie wiem czy dałabym radę :confused: no i trzeba byłoby zrobić projekt łączący to co jest z tym co trzeba dorobić a to wymaga pomysłu i czasu....

 

...Poza tym wszystkie zegary, które pokazałaś są fajne ale ja z sentymentu do staroci wybrałabym zegar nr 1 ;)

 

I tu mam dla Ciebie niespodziankę;) nr 1 nie ma nic wspólnego ze starociami.... nie jest to typowa skrzynka ale deska z szybą a miedzy nimi zegar:P

http://img62.imageshack.us/img62/9996/oclh.jpg http://img833.imageshack.us/img833/508/qlq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam, widząc Twój domek dostałem natchnienia i też chyba zdecyduje się na robienie swojego też starego. możesz napisać ile was kosztowało zrobienie tego domku bez garażu i umeblowania? pytam bo w moim też by się przydało zrobić nowy strop i dach i jeszcze cała nowa instalacje elektryczna, gazowa(w ogóle jej nie mam) i wodę kanalizację bo też brak. będę miał łatwiejsza konstrukcję domu więc pewnie więcej niż u ciebie to mnie nie będzie kosztować ale chciałbym mieć chociaż jakiś ogólny zarys kosztów, będę wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się koniec roku, więc czas na podsumowanie remontowe tego roku... wszystko co robiliśmy miało poślizg i stąd nie wszystkie zamierzenia udało się zrealizować ale mój mężulek twierdzi, że coś trzeba zostawić na przyszły rok aby nam się nie nudziło;)... na pewno została do zrobienia połowa garażu, bo przed zimą zdążyliśmy jeszcze pomalować ścianę frontową...

 

http://img845.imageshack.us/img845/7646/5mzy.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/5901/jcay.jpg

 

...zostały do zrobienia 2 sciany... gdy będą gotowe to wtedy zastanowimy się nad dalszą strategią;)

 

A teraz robimy sobie urlop remontowy aż do wiosny... no chyba, że dostanę natchnienia na jakieś zmiany wewnątrz domu:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no garaż pierwsza klasa :D Pięknie to wszystko wyszło, trzeba przyznać, że kawał dobrej roboty zrobiliście. Aha i Twój post o "wyrzuceniu pieniędzy w błoto" dał mi trochę do myślenia... Bo my też boimy się kredytu, póki co wszystko wykonaliśmy z oszczędności. Ale może warto by się zapytać o kredyt w przyszłym roku na wykończenie, bo w takim tempie jak teraz, to wprowadzimy się za 5 lat i to niekoniecznie w urządzone "po mojemu" wnętrza... :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikazhr... bycie oszczednym, rozważnym i przezornym nie jest złe ale czasami trzeba zaryzykować, żeby nie sprawdziło sie stare przysłowie "Chytry dwa razy traci (płaci)" tak jak było u nas... gdybym 10 lat temu posłuchała szwagra, dzisiaj byłabym na półmetku kredytu i rata byłaby o połowę mniejsza... niestety czasu nie da się cofnąć... jeszcze 15 lat będę dzieliła moją wypłatę z bankiem na połowę ale jeśli się nad tym wszystkim zastanowić to nie żałuje takiego obrotu spraw... zawsze jest coś za coś a ja mam praktycznie NOWY dom:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A teraz robimy sobie urlop remontowy aż do wiosny... no chyba, że dostanę natchnienia na jakieś zmiany wewnątrz domu:cool:

 

Nie ma to jak powiedzieć coś w złą godzinę:bash:

 

urlop remontowy zawieszony:( mamy robótkę na koniec roku....

 

(zdjęcia z wczorajszego wieczoru)

 

http://img585.imageshack.us/img585/5598/p75e.jpg

 

http://img401.imageshack.us/img401/3830/01yw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w 2014;)

 

Garaże będą porządnie wyglądały jak będą zrobione ze wszystkich stron i to jest plan na ten rok...

 

a podłoga.... no cóż.... panele nie lubią wody niestety:(

drzwi minimalnie widoczne po lewej stronie na zdjęciu to nasza pralnio-suszarnia... w pierwszym roku naszego mieszkania 13 stycznia (data bardzo pamiętna) mieliśmy małą awarię, zalało nam pralnię i woda zaczęła wypływać ale nasza błyskawiczna reakcja zapobiegła dewastacji paneli i jak ktoś nie wiedział to nie widział delikatnego uszkodzenia... niestety historia czasami sie powtarza i na poczatku października znowu zalało nam pralnię... tym razem mocniej i woda dostała sie pod panele... panele spuchły odkształciły się i trzeszczały gdy sie po nich chodziło... podłoga szybko wyschła, bo tam jest podłogówka ale panele do wymiany... policzyliśmy ile sztuk trzeba wymienić i okazało się ze to co nam zostało jest za mało... brakuje 10 paneli... odwiedziliśmy wszystkie sklepy w okolicy żeby dokupić brakujące sztuki ale niestety nigdzie nie było takich... w jednym sklepie obiecali nam ściągnąć dla nas ten kolor i tak nas zwodzili przez 2 miesiące aż przed swiętami poinformowali nas, ze tego koloru nie ma na rynku, bo już go nie produkują:bash:

 

...przez 10 sztuk wymieniać cały hol??? nie uśmiechało nam sie to ale na szczęście w swieta mnie olśniło... znalazłam moje panele w sklepie internetowym... zamówiłam i przywieźli dzień przed sylwestrem...

Wczoraj nasz synek miał urodziny i zaprosił kolegów, wiec nie było wyjścia trzeba było wymienić panele jeszcze przed imprezą stąd ten pośpiech na koniec roku:) Było z tym trochę kombinowania ale sie udało i podłoga jest już w porzadku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...