Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła jaka?


ratt

Recommended Posts

Nie znam sie za bardzo, wiem ze cop podaja dla 0/35, ale czy moc rowniez?? To jest vitocal 222-G 7,7. Myslalem ze moc urzadzenia jest stala, a cop tylko zalezy od temperatury dolnego zrodla.

 

Co od czego zależy w Viessmannie, jest dokładnie pokazane (i chwała im za to) na wykresach w ich dokumentacji technicznej, np.: http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.nsf/59F36FEBE02BEE01C1257850006FB03C/$FILE/WP%20Vitocal%20200-G%20%282010,05%29.pdf?OpenElement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Takie pyatnie amatora mi sie nasuwa odnosnie nie tyle samej PC ile podlogowki. Otoz (podobnie jak autor tego watku "ratt" mamy u siebie pustke (antresole) nad pokojem dziennym. Jakies 32.5m i kubatura tego pomieszczenia skoczyla na ok. 133m3. W OZC wyszlo mi, obiciazenie cieplne na poziomie 1700W przy zal. -22stC na zewnatrz i +22stC w srodku. Pytanie moje jest takie, ile mniej wiecej "wycisne" z podlogowki energii zageszczajac rozklad rurek do 10cm, przy typowej temp. wody 28-30tsC? Jako fakt komplikujacy dodam, ze planujemy na podloge dac panele drewniane (nadajace sie na ogrz. podl.). Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ścienne do PCi to nie pod oknem zamiast grzejnika, tylko mniej więcej tyle ścian, ile byłoby podłogi. To ma być system niskotemperaturowy, im większa powierzchnia grzewcza, tym lepiej. W systemie suchej zabudowy też można, np. tak jak tutaj. Tyle, że akumulacyjność tego rozwiązania jest mniejsza niż podłogówki. Lepszy jest zatopiony w tynku na ciężkiej ścianie (ja mam silikat). Wtedy grzejesz w przewadze niską taryfą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 months później...
A co powiecie o pompach ciepła, które oferuje NTS-ENERGY sp.z o.o.? Widziałam na ich stronie, że mają w swojej ofercie i gruntowe i powietrzne pompy. W porównaniu z innymi firmami ceny mają mega :) No i od razu po wejściu na stronę wyskakuje informacja, że jak ktoś zakupi u nich towar od 15 do 30 czerwca, to ma za darmo montaż :D Według mnie warto przyjrzeć się bliżej tej firmie - zainteresowanych odsyłam na ich stronę. Sprawdźcie sami http://www.nts-energy.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post wyzej to chyba chłopcy z NTS pisali :) Przyznam jednak że sam biorę pod uwagę ich pompe venus 15 evi z zasobnikiem. Cena niezła ale ja będę instalował pompę najwcześniej jesienią .Do tego czasu jeszcze może sie dużo zmienić zwłaszcza że jak mi się wydaje ceny powoli ale cały czas spadają. A swoją drogą widzę że większośc potencjalnych klientów jest zainteresowana tylko pompami inwerterowymi. Ma ktoś może pompę evi żeby powiedzieć jak sie sprawuje ten wynalazek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ciekawe tylko czy te PC ktøre tak zrewolucjonowaly rynek sa tak samo przez nich robione jak kolegøw z Exotherm...:)

Ale moz to faktycznie prawdziwie Polska PC Inverterowa...

Tylko jakos malo info o parametrach tych urzadzen na stronie... za to wyzej nas poinformowano ze to sp.z o.o.:rolleyes: a nie tylko PC NTS :D

 

Są robione tak samo;) To raczej chińczyki są. Co prawda nie mam nic do chinskich pomp ale nie za takie pieniądze:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...