Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła jaka?


ratt

Recommended Posts

Jestem entuzjastką geotermii. To właśnie spowodowało, że w swoim domu , do którego właśnie się wprowadziłam zdecydowałam wspólnie z mężem , że do ogrzewania domu zastosujemy pompę ciepła z kolektorem pionowym. Niestety jest to pierwszy sezon a ściślej pierwsze tygodnie użytkowania więc niestety nie podzielę się z Państwem opinią na temat działania pompy. Nie uważam się za ekspertkę od pomp ciepła jednak zgromadzone informacje na etapie poszukiwania wykonawcy oraz modelu pompy ciepła pozwoliły mi na takie oto wnioski w skrócie.

1. Każdy wykonawca będzie zapewniał iz to właśnie rodzaj pomp ciepła przez niego sprzedawane/instalowane są najlepsze.

2. Prawie wszystkie dostępne na polskim rynku pompy ciepła są skonstruowane w dokładnie ten sam sposób.

3. Wbrew obiegowym opiniom można sprawdzić czy kolektor pionowy został wykonany zgodnie z umową. I to w łatwy sposób.

4. Nie jest ważny model pompy ciepła tylko dobrze zrobiony projekt oraz rzetelne wykonanie całej instalacji - ten punkt operam na opiniach tych , którzy już wykonali instalację pompy ciepła.

 

Nawiązując do wątku forum uważam tak jak to pisze w punkcie 1) najważniejszym elementem całej instalacji jest sam wykonawca. Uważam , że dobra pompa ciepła to taka , o której po włączeniu przypominamy sobie tylko na czas jej przeglądów. Mam nadzieję, że niebawem będę mogła się podzielić informacjami na tym forum także jako użytkownik pompy ciepła.

 

ad 1, To normalne każdy chwali swoje.

ad 2. Bzdura to jakby napisać, że każdy samochód jest taki w sumie ma koła i silnik i jedzie

ad 3. Wykonawca chyba bierze odpowiedzialność za to co robi

ad 4. Reklamujesz meetinga, nts czy vikersona?

 

Jaki masz model pompy odpowiesz i wszystko będzie jasne:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ad 1, To normalne każdy chwali swoje.

ad 2. Bzdura to jakby napisać, że każdy samochód jest taki w sumie ma koła i silnik i jedzie

ad 3. Wykonawca chyba bierze odpowiedzialność za to co robi

ad 4. Reklamujesz meetinga, nts czy vikersona?

 

Jaki masz model pompy odpowiesz i wszystko będzie jasne:yes:

 

Też to tak odebrałem;) Obym się mylił:rolleyes: A może coś nowego:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście reklama - fachowca .

 

Zachęcam jeszcze raz dokładnie przeczytać co napisałam. Jestem entuzjastką geotermii. Nie sprzedaje pomp ciepła. Będzie się można o tym wkrótce przekonać zaglądając na moją stronę.

 

@map78. Proszę dokładnie przeczytać co jest napisane w Ad.2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam jeszcze raz dokładnie przeczytać co napisałam. Jestem entuzjastką geotermii. Nie sprzedaje pomp ciepła. Będzie się można o tym wkrótce przekonać zaglądając na moją stronę.

 

@map78. Proszę dokładnie przeczytać co jest napisane w Ad.2.

 

Pozdrawiam

 

Wystrzel proszę przebierańcu z nazwą pompy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki dłuuugi wyraz kultura, czy Pan potrafi je wymówić ?

 

A do tych Panów co tak ujadają , może trochę cierpliwości, skoro Pani jak mniemam napisała, że wkrótce się przekonamy to może warto zaczekać - cierpliwość drugi dłuuugi wyraz....

Poza tym wystarczy wpisac w google stopkę Pani "geotermalne" i pokaże się strona w wersji archiwalnej google. Daleko do łba ?

 

A tu masz stopkę od tej niby pani "Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c" już ją moderator podeptał. Na co chcesz czekać ? Chyba, że też propagujesz chińczyki pod norweską nazwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz stopkę od tej niby pani "Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c" już ją moderator podeptał. Na co chcesz czekać ? Chyba, że też propagujesz chińczyki pod norweską nazwą?

 

Może i kobitka dokładnie nie przeczytała regulaminu. Dla mnie reklama jest wtedy jeśli ktoś reklamuje produkty na forum. Jak sam zobaczysz w googlach to jej serwis zajmuje się ekologicznymi źródłami energii, kopia z wyszukiwarki google:

 

Parki wodne- gorące źródła, kąpiele zdrowotne, kąpiele lecznicze ...

..................

Cieszę się, ze trafiłeś na ******************** Celem istnienia portalu jest propagacja tzw zielonej energii. Jednak w przeciwieństwie do innych podobnych ...

 

 

Nie to żebym bronił ale w sytuacji kiedy stado hien się rzuca na kogoś to nie sposób nie zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kobitka dokładnie nie przeczytała regulaminu. Dla mnie reklama jest wtedy jeśli ktoś reklamuje produkty na forum. Jak sam zobaczysz w googlach to jej serwis zajmuje się ekologicznymi źródłami energii, kopia z wyszukiwarki google:

 

Parki wodne- gorące źródła, kąpiele zdrowotne, kąpiele lecznicze ...

..................

Cieszę się, ze trafiłeś na ******************** Celem istnienia portalu jest propagacja tzw zielonej energii. Jednak w przeciwieństwie do innych podobnych ...

 

 

Nie to żebym bronił ale w sytuacji kiedy stado hien się rzuca na kogoś to nie sposób nie zareagować.

 

Rozumiem Cię w 100% ale na 99% było to przygotowanie do zachwalania jakiegoś "wynalzku" . Znalazłeś w google taki opis i pewnie teraz będą montować pompy. Niech montują jest opcja płatnego profilu można rzetelnie przedstawić firmę zaprosić do zapoznania się z ofertą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż czy tylko drugie wcielenie tej pani? :) :) :)

 

Czy jest na tym forum jakiś moderator ???? Jeśli chcesz mogę Ci napisać na priv co myślę o takich jak Ty. Nie jestem ani mężem tej Pani ani wspólnikiem. NIe jestem też handlarzem pomp ciepła. A właścicielowi forum polecam wykopać troli z forum bo tylko zniechęcają normalnych ludzi! Każde pytanie zadane tutaj to od razu dorabianie etykiety handlarza. Jakim trzeba być durniem.....

 

c a :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od twoich możliwości. Jeżeli masz działkę o dużej powierzchni możesz założyć pompę ciepła gruntową a źródło dolne w postaci kolektora poziomego.

Jeżeli nie masz działki dużej do zostaje ci powietrzna. Czy już robiłeś rozeznanie? Ja aktualnie robię samodzielnie kolektor płaski pod pompę ciepła gruntową. Jeszcze nie wybrałem firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom 140 m2.

 

no wlaśnie to nic nie mówi, więcej danych musisz podać, lub jeśli masz policzone zapotrzebowanie na ciepło...

 

rowy do kolektora spiralnego o długości około 20-25m , szerkokość 1,2-1,8m, odległość około 2m pomiędzy rowami - dla kolektora spiralnego

 

zobacz tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152498-Instalacja-pompy-ciep%C5%82a-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiona

 

kolega rwxw dokładnie wszystko opisuje

 

masz gline to już duży plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...