Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obiecana fota z ostatniej soboty

 

Jak komus sie chce i potrafi moze zrobic z tegom obrazek prosto w poscie

 

Tym razem boczki (parzone i surowe), Ćwiartki kurczaka, połówki kurczaka, biała kiełbaska, łosoś dzwonki i pałeczka z indyka która jako jedyna nie wyszła

 

http://s1.zmniejszacz.pl/108/wedzenie_29__229193.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]139683[/ATTACH]

Jak ty to godzisz ???Zrobiłeś to na pokaz ?Czy kontrolujesz te rodzaje wsadów.Każdy z rodzai przeca wymaga innego wędzenia.Ryba,kiełbasy,boczki,podudzia itp.

 

Wiesz, teoretycznie może i tak, nie ma poojęcia. Moje kubki smakowe są super zadowolone, wszystkich innych zresztą też. Temperatura zwykle między 40 a 60stopni. Wkładam wszystko razem, najwcześniej wyjmuje rybki i małe ćwiartki (4 godzinki), po kolejnej godzinie większe ćwiartki. Połowki kurczaka i boczki wyjmowałem po około 7 godzinach. Następnym razem z połowek wyjmę piersi i zrobie je na osobnym wieszaku, są dość grube i po jakis 5 godzinach głębiej były niedowędzone. zostawiłem na 7 godzin i jeszcze nie smakowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temperatura wędzenia 40-60 stC jest zbyt wysoka ale jak sam prawisz :

Moje kubki smakowe są super zadowolone, wszystkich innych zresztą też.

więc coś w tym jest.Jedno ale.ale.:yes:.Moje podudzia ,kurczak w całości,piersi pekluję 2 dni.Jest to specyficzny rodzaj mięsa i potrzebuje innej obróbki.Zimny dym to temp około 15-25 stC.Raz jest to w przypadku kurczaka 12 h a raz 15 h.Smak jest wtedy nieco inny jak ten którego wędzimy -pieczemy -grillujemy w wędzarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temperatura wędzenia 40-60 stC jest zbyt wysoka ale jak sam prawisz :

 

więc coś w tym jest.Jedno ale.ale.:yes:.Moje podudzia ,kurczak w całości,piersi pekluję 2 dni.Jest to specyficzny rodzaj mięsa i potrzebuje innej obróbki.Zimny dym to temp około 15-25 stC.Raz jest to w przypadku kurczaka 12 h a raz 15 h.Smak jest wtedy nieco inny jak ten którego wędzimy -pieczemy -grillujemy w wędzarce.

 

Ja pekluje w zalewie około 12 godzin, zaparzam 10-12 minut od zagotowania po wrzuceniu do wrzątku i wędzę 4-5 godzin w 40-60 stopniach i tak bardzo nam Wszystkim smakuje, ze wolę nic nie modyfikować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temperatura wędzenia 40-60 stC jest zbyt wysoka ale jak sam prawisz :

 

więc coś w tym jest.Jedno ale.ale.:yes:.Moje podudzia ,kurczak w całości,piersi pekluję 2 dni.Jest to specyficzny rodzaj mięsa i potrzebuje innej obróbki.Zimny dym to temp około 15-25 stC.Raz jest to w przypadku kurczaka 12 h a raz 15 h.Smak jest wtedy nieco inny jak ten którego wędzimy -pieczemy -grillujemy w wędzarce.

 

Te dwanaście / piętnaście godzin kwitniesz przy ogniu, czy masz jakieś sposoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz drogi Piotrze to nie jest tak jak ze spalinami w ciągu kominowym :D pińcet....600.....itd.Pamiętaj ,że umiejętność peklowania to umiejętność podejmowania szybkich decyzji.:D.Wolno t / z dobrze i skutecznie.Właściwie to można to podzielić na etapy i wędzić w w / w temp nawet kilka dni ale to już ińsza sztuka ,której i tak nie skumasz.:yes::yes::yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem i nie mam więcej pytań.:yes:

 

Następnym razem jednak całkiem surowy boczek, jedynie po peklowaniu ale bez parzenia zostawię dodatkowo na noc w wędzarence gdzie przed pójściem spać wpakuje większy klocek olszyny. Jest smaczny ale zawsze trzeba cos modyfikować. Dla kurczaka czy ryb to moim zdaniem zbędne godziny

 

Boczki miałem takie po około 300-400g w paskach jak na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy powiem ,że się trochę rozjeżdżamy w tym wędzeniu.Mówiłem o peklowanym kurczaku a o rybach wspomniałem tylko po to by wiedzieć jak je mocować by nie spadały.Dla kurczaka wcale nie są zbędna ale wręcz wskazane bo upiec i odymić na gorąco to każdy głupi potrafi.Zrób pierś z kurczaka tak jak robisz a ja zrobię po swojemu ,gwarantuje ci ,że moja będzie bardziej soczysta i na dodatek tą soczystość będzie trzymać cały czas.Widzę ,że i w wędzeniu ryb nie jesteś za mocny więc pozostawię to bez komentarza.:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Widzę ,że i w wędzeniu ryb nie jesteś za mocny więc pozostawię to bez komentarza.:rolleyes:

 

Możesz śmiało komentować bo jak na razie to idzie Ci to całkiem świetnie :(

 

Kiedyś pisałem, że jestem "za mocny"? Wcale się za takiego nie uważam. Ty tu jesteś numer 1 i wszyscy Cię wielbimy, chwalimy i pokłony do samej ziemi walimy. Gratuluje świetnego samopoczucie i niesamowitej samooceny ;) Nie wiem czy przy moich nie za mocnych umiejętnościach wędzenia jestem godzien aby czytać co napisze taki mistrz jak Ty. Muszę się zastanowić ...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało komentować bo jak na razie to idzie Ci to całkiem świetnie :(

 

Kiedyś pisałem, że jestem "za mocny"? Wcale się za takiego nie uważam. Ty tu jesteś numer 1 i wszyscy Cię wielbimy, chwalimy i pokłony do samej ziemi walimy. Gratuluje świetnego samopoczucie i niesamowitej samooceny ;) Nie wiem czy przy moich nie za mocnych umiejętnościach wędzenia jestem godzien aby czytać co napisze taki mistrz jak Ty. Muszę się zastanowić ...

 

Powodzenia

 

Bez zbędnego partykularyzmu.Z deka wulgaryzujesz a na dewianta mi nie wyglądasz :no::rolleyes:.Pomiń te epitety bo niczemu dobremu nie służą .Myślałem ,że wędzenia to taka fajna sprawa ale widać myliłem się i to mocno.

zrozumiałem i nie mam więcej pytań.:yes:

Chyba powinienem zostać przy tym swoim cytacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, nie przejmuj się. Masz swoje hobby, masz swoją pasję, wiesz co jesz itd..

nikt widocznie najadł się jakiegoś badziewia z marketu i chemia uderzyła mu do głowy, rób swoje i kontynuuj, jak coś nowego upichcisz śmiało wrzucaj opisy i fotki, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję tego używając nie potrzebnych epitetów.Ścieranie się poglądów na takim etapie to moim zdaniem dobra rzecz nie przynosząca ujmy na honorze pytającemu i odpowiadającemu. Wędzarke mam i wędzę tam różne rodzaje mięs ryb itp.To nie mój konik jak u kolo piotrulex. Nie wędzę w niej takim sposobem jak on.Powtarzam wędzę.Do każdego z rodzai używam innego rodzaju drewna dlatego wsady pokazane przez piotrulex to nie mój myk.Wiadomo ,że to właśnie rodzaj drewna nadaje koloru wędzonej potrawie ale każdy robi po swojemu i tak mięsa po zapeklowaniu wędzę gorącym dymem dobrych kilka godzin a potem je parzę.Kurczaka wędzę zimnym dymem a przede wszystkim piersi. Rybę zimnym dymem także po zapeklowaniu ale do natychmiastowego jedzenia wędzę również w wyższej temp.Jeśli nie pekluje np szaszłyki,białe surowe kiełbasy udka,takie na imprezę wkładam do wędzarki i poddaje obróbce cieplnej.Wędzarnie mam drewnianą prostą z siatką na spady i listwami na szaszłyki,Rożen na całego kurczaka bez silniczka .Pokręcam nim jak Kwiczoł jagnię.;);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...