Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Halooooo

 

Nikt się nie wypowie??

 

Tylko mnie interesują takie praktyczne dane??

 

"Wilgotne" szynki i polędwice zdecydowanie lepiej zamrozić niż trzymać tygodniami w lodówce, za to suche wędliny i kiełbasy świetnie sobie radzą w wietrzonym i chłodnym pomieszczeniu typu stryszek - przy odrobinie cierpliwości można dorobić się własnej wersji chorizo czy szynki parmeńskiej. Tak że prędzej wyschną na wiór niż się zepsują.

 

Chociaż u nas kiedyś zapomnieliśmy przed kotem zabezpieczyć... :(

 

Zwykle wędzimy sporą ilość jednorazowo. Dzielimy na porcje i do zamrażarki. Po wyjęciu można je jeszcze obgotować i wtedy są jak świeże z wedzarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halooooo

 

Nikt się nie wypowie??

 

Tylko mnie interesują takie praktyczne dane??

 

Nikt na pewno się wypowie, poczekaj troszkę. A wracając do tematu jak powyżej nadmiar do zamrażalki, nic się nie marnuje, bo jest dobre i szybko znika. Ostatnio chciałem błysnąć w domu i będąc w markecie zająłem kolejkę do wędlin, wszystko wyglądało dobrze więc kupiłem co nieco, po dwóch dniach dostałem reprymendę od szanownej małżonki, żebym więcej nie brał czegoś takiego jak się nie znam i wszystko praktycznie wylądowało w koszu. Jak tu teraz nie marnować jedzenia, jak wędlina ma tak krótką przydatność do spożycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na pewno się wypowie, poczekaj troszkę. A wracając do tematu jak powyżej nadmiar do zamrażalki, nic się nie marnuje, bo jest dobre i szybko znika. Ostatnio chciałem błysnąć w domu i będąc w markecie zająłem kolejkę do wędlin, wszystko wyglądało dobrze więc kupiłem co nieco, po dwóch dniach dostałem reprymendę od szanownej małżonki, żebym więcej nie brał czegoś takiego jak się nie znam i wszystko praktycznie wylądowało w koszu. Jak tu teraz nie marnować jedzenia, jak wędlina ma tak krótką przydatność do spożycia.

 

#340 przecież tu napisałem i to na drugiej stronie:cool::cool::yes:, on takiej odp. nie oczekuje.jak dla mnie majstersztyk to wyrobiony sposób marynowanie,niestety i stety bez parzenia.taka wędlina i nie tylko ma wyrysowaną przyszłość:yes::yes::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

WITAM,

Kiedyś na innym forum pokazywałem "zespół gastronomii gościnnej" zrobiłem u siebie takie "cóś" . już kilku rzeczy doświadczyłem ...kiełbasa musi się odwiesić przed wędzeniem aby nie miała tyle wilgoci w sobie. Wędziłem parzoną i surową ( surowa ma twardą skórkę -tak mówi moja zona:). kurczak wędzony rewelacja. Najlepiej smakuje wszystkim jedzenie "pieczonka' z żeliwnej brytffany duszonej w piecu chlebowym.

Jak ktoś będzie chciał mogę napisać więcej o wędzeniu lub o budowie "ZGG"

035 - Kopia.jpg

038.jpg

torun20120709_002.jpg

IMG_0013.jpg

IMG_0023.jpg

Edytowane przez micula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Kiedyś na innym forum pokazywałem "zespół gastronomii gościnnej" zrobiłem u siebie takie "cóś" . już kilku rzeczy doświadczyłem ...kiełbasa musi się odwiesić przed wędzeniem aby nie miała tyle wilgoci w sobie. Wędziłem parzoną i surową ( surowa ma twardą skórkę -tak mówi moja zona:). kurczak wędzony rewelacja. Najlepiej smakuje wszystkim jedzenie "pieczonka' z żeliwnej brytffany duszonej w piecu chlebowym.

Jak ktoś będzie chciał mogę napisać więcej o wędzeniu lub o budowie "ZGG"

 

O budowie jak o budowie, podaj proszę jaki masz przepis na tego kurczaka, próbowałem już trzy razy i mi nie wychodzi, a to skórka za twarda właśnie, a to smak jakiś taki... poproszę.

Opanowałem za to wędliny, już mi się świąteczne pokończyły, niebawem powtórka z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O budowie jak o budowie, podaj proszę jaki masz przepis na tego kurczaka, próbowałem już trzy razy i mi nie wychodzi, a to skórka za twarda właśnie, a to smak jakiś taki... poproszę.

Opanowałem za to wędliny, już mi się świąteczne pokończyły, niebawem powtórka z rozrywki.

 

Kominiarzu. Wyjazd na targi nam nie wyszedł (miałem komplet w aucie), ale do Miculi możemy pojechać. WIEM GDZIE MIESZKA! Co powiesz o przyszłym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Kiedyś na innym forum pokazywałem "zespół gastronomii gościnnej" zrobiłem u siebie takie "cóś" .

Jak ktoś będzie chciał mogę napisać więcej o wędzeniu lub o budowie "ZGG"

 

Budowa ZZG - jak najbardziej!!!! np. jak/którędy wykonałeś w swoim "kombajnie" kanały dymowe dla gorącego/zimnego wędzenia żeby to działało!

Kominy z kwasówki ?1.4404?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarzu. Wyjazd na targi nam nie wyszedł (miałem komplet w aucie), ale do Miculi możemy pojechać. WIEM GDZIE MIESZKA! Co powiesz o przyszłym tygodniu?

 

Dobre...

Powinieneś zakupić autobus.

Dziękuję za zaproszenie.

Z tym wyjazdem to troszkę żartowałem,

ale na pewno fajnie było.

Może kiedyś skorzystam.

Powodzenia.

 

Micula, daj znać jak robisz te kurczaki, please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kominiarz aleś sie zawścikl za tymi kurczakami.Kup se dwa kurczaki zapekluj według tabelki (jest bardzo prosta np.1 do 1,2 kg mieszanki na 10 l wody.Następnie wypełnij go od pupy strony wszelkim zielskiem z łodygami na full.Aby nie wylatało zepnij spinaczami.Wystarczy go sparzyć kilkanaście minut w wodzie tak do 90 stC nie gotować parzyć.Tak bez zegarków srarków i innych tam bajerków,wbijając drewnianą sztyca w pierś, przykładając do ręki poniżej nadgarstka.Jak delikatnie parzy to go wyjmij.Studzimy i wyjmujemy ziele pastwo z pupy :D.Przywiązujemy w dowolny sposób i wędzimy polewając ciepłym piwem z masłem w nim rozpuszczonym.Jak sie zrumieni to go źremy.:Dtemp w wedzarni około 45 stC i gęsty dym.

smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kominiarz aleś sie zawścikl za tymi kurczakami.Kup se dwa kurczaki zapekluj według tabelki (jest bardzo prosta np.1 do 1,2 kg mieszanki na 10 l wody.Następnie wypełnij go od pupy strony wszelkim zielskiem z łodygami na full.Aby nie wylatało zepnij spinaczami.Wystarczy go sparzyć kilkanaście minut w wodzie tak do 90 stC nie gotować parzyć.Tak bez zegarków srarków i innych tam bajerków,wbijając drewnianą sztyca w pierś, przykładając do ręki poniżej nadgarstka.Jak delikatnie parzy to go wyjmij.Studzimy i wyjmujemy ziele pastwo z pupy :D.Przywiązujemy w dowolny sposób i wędzimy polewając ciepłym piwem z masłem w nim rozpuszczonym.Jak sie zrumieni to go źremy.:Dtemp w wedzarni około 45 stC i gęsty dym.

smacznego.

 

Tyle zachodu, żeby na koniec "żreć" miast delektować się tym specjałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał micula

WITAM,

Kiedyś na innym forum pokazywałem "zespół gastronomii gościnnej" zrobiłem u siebie takie "cóś" .

Jak ktoś będzie chciał mogę napisać więcej o wędzeniu lub o budowie "ZGG"

 

Budowa ZZG - jak najbardziej!!!! np. jak/którędy wykonałeś w swoim "kombajnie" kanały dymowe dla gorącego/zimnego wędzenia żeby to działało!

Kominy z kwasówki ?1.4404?

 

Micula,

 

czyżby to podpucha była? :no:

 

jakiś szlaban?

 

mam coś w stylu ZZG wybudować sobie pod wiatą - jakieś zdjęcia/opisy z "muratora" /" ładny dom" mam, swoje szkice poczynione również, warto by jeszcze wiedzieć czego nie spier... konstrukcyjnie/technologicznie żeby to wędziło, szczególnie jak ma się "doświadczenie" z paleniem kiełbasek w ognisku :D jedynie...

 

jak nie masz czasu to daj linka do tego innego forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość chcących budować wędzarnię sugeruje się tym, że ma być ładna, piękna, itd. należy zwrócić uwagę na szereg innych spraw podczas budowy, przede wszystkim wędzenie ma być prawidłowe, zdrowe, nieprawidłową budową, nieprawidłowym wędzeniem można sobie i innym zrobić krzywdę, opanowanie w wędzarni procesu spalania jest najważniejszą kwestią. Jak chcesz daj meila to wyślę Ci fajne i bardzo pomocne info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...