Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

wiewiór...Jest to samodzielny budynek.Deszcz jak mocno zacina to zawsze narobi kłopotu ale co tam, wszystko zaimpregnowane...Z resztą w trawniku zamontowane są zraszacze więc też "obsikują" a i za grillem jest ściana z łupka, podświetlana z której ciągle leci woda- taki bajer.

Dzisiaj jadę tam zawieźć meble i porobię fotki no i zobaczę czy wędził już właściciel.

Grill jest zintegrowany z paleniskiem. Można grillować i można cieszyć się widokiem płonącego ognia.

pzdr

 

sie aparut zepsuł.:D.Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

mam krótkie pytanie, by nie tworzyć nowego wątku i nie zaśmiecać forum myślę ze tu jest w miarę dobre miejsce,

.....pomieszcznie w którym wybudowany jest mój gril, jest częściowo pod ziemią

sciana z kominiiem ma 220 cm, przewiległa 360 cm, pomieszczenie ma wymiary 4 x 6 m

ciąg jest super i dym nigdy nie wydowstaje sie na pomieszczenie,-gdy drzwi wejściowe są zamknięte

--- ale z uwagi na fakt, że drzwi wejsciowe do mojej piwniczki znajdują się na tej samej wysokości co palenisko

przy dużej migracji imprezowiczów,dochodzi do zmiany ciągu i dymi na piwniczkę

fakt ten całkiwiecie jest niesistotny w lecie, z uwagi na i tak uchylone drzwi przez ktore dochodziło do naturalnego wietrzenia pomieszczenia

dał mi sie we znaki podczas ostatniej imprezki, na dworze,(czy jak kto woli na polu) było już zimno, nie chciałem studzić pomieszczenia i dym

był u ciążłiwy w związku z powyższym - pomyśłałem, ze wykuję dziurę i wstawię, jakis wentylator z silniczkiem-pomieszczenie nie ma innej wentylacji niż przez komin i drzwi

moje pytanie brzmi :

- w której części pomieszczenia to zrobić - tej niższej z kominkiem,czy przwciwległej - wysokiej w jej najwyższym miejscu

- jaka wydajność wentylatorka byłaby wystarczająca

- a może to źły pomysł i trzeba zrobić coś innego

wiem, ze to partyzantka,ale pomieszczenie było adoptowane i nie miałem wpływu,ani na wymiary,ani na pochylony strop,

co nie zmiana faktu,ze właśnie przez ten strop jest ładnej

pozdrawiam radekczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - eniu - tak i ja myślałem, że trzeba najwyżej, myśłę że wentylator byłby właczany nie na stałe, a doraźnie na czas ewentualnego zadymienia,może nawet przez czujkę dymu, bo ciągnie na piwniczkę tylko wtedy gdy drzwi są otwarte, po zamknięciu wszystko wraca do normy,gdyby nie to ze pomieszczenie jest tak dużo pochyłe i dym jest znacznie wyżej niż palenisko,pewnie kominek sam by sobie z nim poradził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Gość Konto usunięte_12*

U progu nowego sezonu ogrodowego wędzenia chciałbym zapytać PRAKTYKÓW: drewno lub trociny z korą pogarszają smak wędlin(?) - prawda to czy mit :confused:

A jeśli tak, to dotyczy to wszystkich gatunków drzew liściastych, czy tylko niektórych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U progu nowego sezonu ogrodowego wędzenia chciałbym zapytać PRAKTYKÓW: drewno lub trociny z korą pogarszają smak wędlin(?) - prawda to czy mit :confused:

A jeśli tak, to dotyczy to wszystkich gatunków drzew liściastych, czy tylko niektórych?

 

brzozą np. można wędzić - ale koniecznie bez kory

ja jakoś ostatnio ściągam korę nawet z olchy - może to przesada

zrębki kupujesz gotowe i za przeproszeniem cholera wie, co tam naprawdę jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
zrębki kupujesz gotowe i za przeproszeniem cholera wie, co tam naprawdę jest

Pewnie bym nie zaryzykował, bo gdyby było drewno iglaste, to szynka ...do wyrzucenia!

Pytałem o to drewno z korą w nadziei, że i z korą można. Bo prawdę mówiąc nie chce mi się kupować ośnika i oprócz karczowania sadu u znajomych jeszcze ściągać tę korę (na "świeżo" lepiej schodzi ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Z korą to trochę prawda. Ale zależy jakiego gatunku. Z reguły nadaje gorzkawy posmak.

Niestety - buk w mojej okolicy jest najdroższy :( Aktualnie "tnę" grubą ałyczę (mirabelkę) i różne stare drzewa owocowe (drewno za wycinkę ;)) Wygląda więc na to, że niestety będę musiał kupić ten ośnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Fajne te kamyki - u mnie nie ma takich! No, ale jeśli się mieszka w górach, to jak widać - bez problemu ;)

Ja np. z konieczności będę musiał budować "górską" kaskadę z polnych otoczaków!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym nie zaryzykował, bo gdyby było drewno iglaste, to szynka ...do wyrzucenia!

Pytałem o to drewno z korą w nadziei, że i z korą można. Bo prawdę mówiąc nie chce mi się kupować ośnika i oprócz karczowania sadu u znajomych jeszcze ściągać tę korę (na "świeżo" lepiej schodzi ;)).

 

Niekoniecznie do wyrzucenia. Szynka "szwarzwaldzka" jest wędzona drewnem, igliwiem, szyszkami świerkowymi. Ja dodaję gałązki jałowca, bez tego wędzonki pachną mi sklepem.

Jeżeli chodzi o korę, to tylko brzozowa się nie nadaje, daje smolisty dym. IMHO nie warto okorowywać drewna z owocowych :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

-Wędzę od kilkunastu lat, nigdy nie okorowywałem owocowych. Kiedyś wrzuciłem kilka polan brzozy (z korą) i dał się wyczuć gorzkawy posmak wędlin.

Drewna używałem różnego, liściastego, najczęściej olcha. Staram się nie brać do wędzenia polan z grubą warstwą kory, lub trochę oczyścić.

i Nie

- bo nie przyszło mi do głowy żeby spróbować z okorowanym kompletnie drewnem- takiego doświadczenia nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
U mnie stoi takie cudo ;). Może nie wszystkim się podoba ale są gusta i guściki. [ATTACH=CONFIG]297498[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297499[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297500[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]297501[/ATTACH]

 

Waldemar Miłek się o to ocierał?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...