Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

Nie kwestionuję materiałów używanych do paleniska, gliny,szamotu itp. Mówię o materiałach kompozytowych. Do modelowania i rzeźbienia takich jak pressbeton. Jestem troszkę a może i więcej zdziwiony i rozczarowany. Sadziłem ze znajdę osoby które np. nie znają danej technologi ale mając pojęcie o budowlance będzie można porozmawiać na poziomie. Jak widzę to wiedza albo jest nie rozumiana albo mottem jest. Nigdzie nie byłem g... widziałem i już i jest mi to nie potrzebne a ja nic na silę nie będę tłumaczył. Nie to nie ;) . Jak bym zapodał temat np pod tytułem . Chcę zrobić nietypowy daszek z betonu lub z czegoś co można wymodelować nieregularne kształty ponieważ taka jest potrzeba. Zapewne usłyszał bym że to niemożliwe że za ciężki itp. Chciałem pokazać coś ciekawego i nowatorskiego to widzę ze na silę muszę udowadniać ze nie jestem garbaty. ;(

 

Poziom dyskusji jest dokładnie taki jak go sobie wymodelowałeś. Nie każdy jest taki gruboskórny jak ja, wiec się nie dziw, że nie powiewają biało czerwone szliki na Twoje pomysły. Ale nie bój żaby...Twoje kompozyty podobają się co najmniej połowie czytelników! Ale skoro uważasz, że wdepnąłeś w gówno, oczyść podeszwy i znajdź lepsze towarzystwo...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poziom dyskusji jest dokładnie taki jak go sobie wymodelowałeś. Nie każdy jest taki gruboskórny jak ja, wiec się nie dziw, że nie powiewają biało czerwone szliki na Twoje pomysły. Ale nie bój żaby...Twoje kompozyty podobają się co najmniej połowie czytelników! Ale skoro uważasz, że wdepnąłeś w gówno, oczyść podeszwy i znajdź lepsze towarzystwo...;)

 

Kurza dupa.;).Dobre.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
... Ci co tu z Tobą dyskutują w łyżce wody by mnie utopili gdyby mogli:D. No może nie wszyscy...;)

Ja na pewno nie :no:

Bo niespotykanie spokojny człowiek ze mnie :D

(no, chyba, że ktoś mi na odcisk ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Panowie może czas pochwalić się swoimi budowlami. Ja swoją pokazałem a gdzie wasze? Na razie stoją co niektóre nie ukończone i jeszcze testów nie było ale z założenia czytam ze na pewno są naj naj ;).

Chyba to kolega powinien uważniej przeczytać (i ze zrozumieniem :yes:) poprzednie posty, bo nikt tego nie napisał ;)

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie :no:

Bo niespotykanie spokojny człowiek ze mnie :D

(no, chyba, że ktoś mi na odcisk ...)

 

Baturka Świat się zmienia.Mnie to możesz na jęzor nadepnąć a ja nic:yes::D:lol2:.Lubię zrozumienie a jak go nie ma to głupawo to wygląda.:yes:.W poście wyżej autor żąda pokazania budowli bo on pokazał swą.Trudno temu sprostać jak widać co ma na myśli.Są wątki o marzeniach to nie odbierajmy tego.:(.Moje nieskończone i tak jak wyżej zaznaczałem 3 a może 5 rozłożonych propozycji.Zima to jeszcze nic nima.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kombajn na podwórku:

 

Piec chlebowy z paleniskiem w kształcie kopuły, z cegieł docinanych warstwami ukośnie, łączonych na fugi 1-2 mm.

 

http://www.kominki-batura.pl/kominek-grill5.html

DSC08903.jpg

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
No i kombajn na podwórku:

 

Piec chlebowy z paleniskiem w kształcie kopuły, z cegieł docinanych warstwami ukośnie, łączonych na fugi 1-2 mm.

 

http://www.kominki-batura.pl/kominek-grill5.html

Bardzo fajne i klimatyczne. ;) Co do kolegi wyżej ;) to miało być o wędzarniach grillach i combo ;) Leszcza pan tniesz :rolleyes::rolleyes::p Do poprawki ;)

 

Niktspecialny tyle pisałeś a się już migasz . ;) To nie ferr ;) Bądź że Pan człowiek ;)

Edytowane przez Janu***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
No i kombajn na podwórku: Piec chlebowy z paleniskiem w kształcie kopuły, z cegieł docinanych warstwami ukośnie, łączonych na fugi 1-2 mm.

Fajne i nieźle "wypasione". O cenę nie śmiem zapytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne i klimatyczne. ;) Co do kolegi wyżej ;) to miało być o wędzarniach grillach i combo ;) Leszcza pan tniesz :rolleyes::rolleyes::p Do poprawki ;)

 

Niktspecialny tyle pisałeś a się już migasz . ;) To nie ferr ;) Bądź że Pan człowiek ;)

czytam od jakiegoś czasu ten wątek ... i w końcu postanowiłem odopowiedzieć ...

Rosiński, ... z jednej strony bajesz o "zimnym dymie", z drugiej o betonowych liściach, o materiałach budowlanych o których pojęcia nie masz, ...

... zbudowałem więcej grillo-wędzarni niż prawdopodobnie widziałeś ( nie na obrazkach) ... Twoje " teorie" są "inne inaczej" :)

,.. pragniesz zaistnieć ? ... polecam bliższe zapoznanie się z tematem (w praktyce również) na temat wędzenia i grillowania, że o pieczeniu nawet nie wspomnę

.... :)

Edytowane przez Chef Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne i klimatyczne. ;) Co do kolegi wyżej ;) to miało być o wędzarniach grillach i combo ;) Leszcza pan tniesz :rolleyes::rolleyes::p Do poprawki ;)

 

Niktspecialny tyle pisałeś a się już migasz . ;) To nie ferr ;) Bądź że Pan człowiek ;)

 

Ten człowiek wyżej wszystko Ci opowiedział.Ja nie chcę bo mnie wciągniesz i się zacznie.:yes::D.Wygrałeś Pan.Masz Pan cudo w domu ja takiego nie chcę jest za dziwne :( a jak poprosiłem w/w napisane, to mnie zbyłeś.Szukasz inspiracji???.Chyba nie musisz.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***

Panowie spokojnie ;) Ręce proszę trzymać na blacie tak bym je widział ;) A nikomu nic się nie stanie. ;) Tak z żartu a poważnie to ostro się zaczyna ;(

Znajdę chwilkę większa to odpisze na tak nie miłe wiadomości.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Panowie spokojnie ;) Ręce proszę trzymać na blacie tak bym je widział ;) A nikomu nic się nie stanie. ;) Tak z żartu a poważnie to ostro się zaczyna ;(

Znajdę chwilkę większa to odpisze na tak nie miłe wiadomości.

 

 

Pozdrawiam

 

Chef Paul z całym szacunkiem do Twej osoby. Jeśli piszemy o wędzarniach ogrodowych to piszmy o nich bo taki jest temat wątku. A nie o wędzarniach przemysłowych taka jak litewska. Odnoszę się do budowli ogrodowych czy to jest tak trudno przeczytać choć tyle razy piszę to jak kamieniem... Tak to można co raz asa z rękawa wyciągać i się prześcigać.

 

I po pierwsze...

 

Zarzuciłeś mi że nie znam się na materiałach... Podaj przykład na jakim to opierasz swoje domniemanie że tak jest. Czytaj dalej...

Nie wiem co masz na myśli że piszesz do obrazków. Moje budowle zaznaczam moje. Nie są obrazkami wirtualnymi a moimi pracami które sam zaprojektowałem i sam wykonałem bez niczyjej pomocy. Żebyś posiadał nawet małą wiedzę na ten temat dostrzegł byś ze wbrew może pozorom nie jest to lepianka z kamienia lub cegiełek postawiona bez jakiej kol-wiek wiedzy. Dwie pierwsze wędzarnie zbudowałem na Twoim opisie. I były mi za wzór. Jednak nie jest to najlepsza konstrukcja jak pod względem użytkowym tak i budowlanym. Doszedłem do tego po sporym czasie u szukałem lepszych rozwiązań. Wskaz mi błędy ów wędzarni z białej cegły którą zaprojektowałeś bo zapewne je znasz. Jeśli nie, ja mogę je przywołać.

 

Piszesz ze być może pragnę zaistnieć... W żadnym wypadku... Pochwalić się owszem bo tak jak Ty wklejasz zdjęcia czegoś tam przez siebie upichconego to się w jakiś sposób chwalisz dzieląc sie wiedzą. Wszedłem TU sądząc ze będę miał z kim porozmawiać, wymienić doświadczenia itp. bo to forum pod głównym względem jest budowlane a nie kulinarne. Pomyliłem się. Nie ma z kim tu na ten temat porozmawiać a gdzie jeszcze wymienić się wiedzą.

Twierdzisz ze się nie znam na materiałach... Jak byś rozumiał lub znał temat kompozytów w budownictwie nie było by z Twej strony tego stwierdzenia. Czy mówi Ci coś kompozyt, nanotechnologia, polimery itp. Sądzę że nie. Wkleję inne prace które ów materiały które wymieniłem posiadają. Zaliczając już te które wcześniej umieściłem.

 

Stół 1.jpgStół 2.jpgStół 3.jpgStół 4.jpgStół 5.jpg Połączenie drewna z betonem. Dzięki pewnym składnikom beton dojrzewa od 5 do 7 dni a nie 28. To jest nowoczesna technologia. Jeśli uważasz ze nadal nie mam wiedzy to proszę się wykazać Swoją. Twoje budowle opieraja się na tradycyjnych materiałach i taką wiedzę posiadasz. Od lat nie zrobiłeś czegoś nowego w kwestii budowlanych rozwiązań. Nie twierdzę ze wykluczam czy neguje materiały tradycyjne. Wprost przeciwnie. Ale jeśli coś robie to nie powielam a szukam nowego klimatu i nowej wizji, niepowtarzalności itp. Oczywiście można czasem zaliczyć glebę i trafić kulą w płot. Ale bez ryzyka byśmy nic nie osiągnęli. Ja zrobiłem ten krok jak widać nie wszystkim się to widzi i owszem, mają do tego prawo. Mogą stać w miejscu. Dodam że widziałem Twoją wędzarnie mobilną na lawecie i padam na kolana nisko chyląc czoła. Świetny pomysł i wykonanie. Zapewne a tak sądzę ze teraz pewnie byś budując drugą taką wniósł byś poprawki i inaczej byś rozwiązał detale itp. No chyba ze jest już na tyle przetestowana że jest idealna i nic zmieniać to ok.

 

Co do kuchni, grillowania i wędzenia, owszem... uczę sie ale to nie przestępstwo ;) Jak wielu innych ;) T y masz pasję którą żyjesz, udoskonalasz i sie dobrze przy tym bawisz. Ja również uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi z ogrodzie i w plenerze itp i gotować. Dac cos od siebie co się lubi. Nie zapomniane chwile... Ale nie zarzucaj mi ze sie nie znam... Nie wychodzę w kulinariach przed Ciebie bo bym zgrzeszył. Od Ciebie mogę się uczyć. ;) Ty jednak wyszedłeś...

Co do budowy wędzarni twierdzisz zę zbudowałeś więcej wędzarni jak ja widziałem.... być może. Nie śmiem twierdzić ze nie. Konstrukcje z kamienia i cegły maja swój urok owszem ale ponad to nie wyszedłeś więcej. Ja tworzę swoją wizję Ty tworzysz coś co posiada każdy Kowalski w większość ogródków itp. I oczywiście wielu Kowalskich posiada wiedzę aby zbudować ów pomnik na swej działeczce. Jednym słowem konstrukcja kopiowana od lat. Jeśli mój styl Ci sie czy komuś nie podoba ok... masz prawo i tyle. Wolny kraj.

 

Gaudi miał swój styl... jedni go lubią inni nie i takie maja prawo ale nie znaczy że był bez wiedzy i nie znał się. Inaczej świat był by nudny.

 

 

Co do Ciebie NIKTSPECIALNY to mam Cię za takiego cwa...... ka podjudzacza. Coś napiszesz a potem piszesz ze nie mieszać Cię do niczego i linijka poniżej zostawiasz iskrę zapalną. Co do Twej wędzarni jak już ją zrobisz to wówczas się pochwalisz na razie nie ma o czym pisać. Wówczas popiszemy o tym co i jak zrobiłeś.

 

Panowie sam nie wiem, może moje posty wydaja sie dziwne, aroganckie itp to najmocniej przepraszam bo nie jest to miom zamierzonym celem. Może jestem przewrażliwiony, uczulony itp. Ale jeśli jest forum o budownictwie to dziwne jest mi że nie są zadawane pytania pod względem budowlanym a kulinarnym. rozumiał bym jeśłi ów osobnik najpierw porozmawiał by o technologii , rozwiązaniach a potem o tym jak się ów budowla sprawuje pod względem wyrobów to bym zrozumiał a tu zaleciało wielką drwiną. Więc proszę nie bijmy już piany i zejdźmy do tematu. Jeśli jakieś powstaną nowe nieprzyjemne posty zignoruję je i będę dalej robic swoje ;).

 

Pozdrawiam Wszystkich

Edytowane przez Janu***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ciebie NIKTSPECIALNY to mam Cię za takiego cwa...... ka podjudzacza. Coś napiszesz a potem piszesz ze nie mieszać Cię do niczego i linijka poniżej zostawiasz iskrę zapalną. Co do Twej wędzarni jak już ją zrobisz to wówczas się pochwalisz na razie nie ma o czym pisać. Wówczas popiszemy o tym co i jak zrobiłeś.

 

Widzisz ja coś tak chałturze:) w kuchni i wybacz nie przekonasz mnie ,że gdybym cię zatrudnił to opowiedziałbyś mi o tych łączeniach materiałów i zrobiłbyś mi np. kombajn.Napisałem wyżej co wymagałbym od tej maszyny np. pizza, chleb,wędzenie na zimno,grillowanie,pieczenie itp.hipotetycznie .zatrudniam ciebie dochodzimy do jakiegoś konsensusu a tu okazuje się ,że pizza lipa,chleb podobnie,zimny dym potrawy takie same.To ja jestem podjudzacz???Kase za materiały twój styl a nie spełnia moich oczekiwań.Uważasz ,że ja powinienem cię najpierw zapytać Jak długi będzie ciąg w zimnym dymie ,jakiej zaprawy kleju itp użyjesz bo ja słyszałem o takim.NIE!!!.Zapytam jak wyżej czy upiekę chleb ,pizzę peklowaną szynkę z kością prosię itp.Tyle ode mnie.Masz pasję to ją miej nie odbieram ci.Wklejaj swoje realizacje nic mi do tego ale zawsze najpierw zapytam pod każdą z nich co w niej można zrobić i abyś pokazał realizacje.:bye:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Widzisz ja coś tak chałturze:) w kuchni i wybacz nie przekonasz mnie ,że gdybym cię zatrudnił to opowiedziałbyś mi o tych łączeniach materiałów i zrobiłbyś mi np. kombajn.Napisałem wyżej co wymagałbym od tej maszyny np. pizza, chleb,wędzenie na zimno,grillowanie,pieczenie itp.hipotetycznie .zatrudniam ciebie dochodzimy do jakiegoś konsensusu a tu okazuje się ,że pizza lipa,chleb podobnie,zimny dym potrawy takie same.To ja jestem podjudzacz???Kase za materiały twój styl a nie spełnia moich oczekiwań.Uważasz ,że ja powinienem cię najpierw zapytać Jak długi będzie ciąg w zimnym dymie ,jakiej zaprawy kleju itp użyjesz bo ja słyszałem o takim.NIE!!!.Zapytam jak wyżej czy upiekę chleb ,pizzę peklowaną szynkę z kością prosię itp.Tyle ode mnie.Masz pasję to ją miej nie odbieram ci.Wklejaj swoje realizacje nic mi do tego ale zawsze najpierw zapytam pod każdą z nich co w niej można zrobić i abyś pokazał realizacje.:bye:

 

A gdzie kuż..... wa widzisz tam piec chlebowy, bo ja nie widzę wiec skąd pytanie co do piccy czy chleba. Zastanów sie co piszesz i o co upierasz. Przejrzyj jeszcze raz zdjęcia i zadaj sobie trud spojrzeć dokładnie czy widzisz tam piec chlebowy, piekarnik itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...