Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

A gdzie kuż..... wa widzisz tam piec chlebowy, bo ja nie widzę wiec skąd pytanie co do piccy czy chleba. Zastanów sie co piszesz i o co upierasz. Przejrzyj jeszcze raz zdjęcia i zadaj sobie trud spojrzeć dokładnie czy widzisz tam piec chlebowy, piekarnik itp?

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=297500&d=1420550967

powiedz a czego tu kuźwa nie widać kuchnia z popielnikiem drzwiczek drzwiczuni.Dlatego zapytałem.Temat ci jest znany grille, wędzarnie kominki ogrodowe itp.to po co wklejasz coś co do tego topiku nie pasuje. No po co.wędzarnia widzisz ???Widzisz tu gdzieś kominek ogrodowy???Jak widzisz to mi pokaż.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Janu***
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=297500&d=1420550967

powiedz a czego tu kuźwa nie widać kuchnia z popielnikiem drzwiczek drzwiczuni.Dlatego zapytałem.Temat ci jest znany grille, wędzarnie kominki ogrodowe itp.to po co wklejasz coś co do tego topiku nie pasuje. No po co.wędzarnia widzisz ???Widzisz tu gdzieś kominek ogrodowy???Jak widzisz to mi pokaż.:cool:

 

Ło matko i córko ;)

 

Już piszę co widzę.... ;) grilla widzę, wędzarnie widzę, kuchnię również ale piekarnika czy pieca chlebowego nie widzę !!! Raczej w tych urządzeniach piccy czy chleba się nie piecze ;( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Ło matko i córko ;)

 

Już piszę co widzę.... ;) grilla widzę, wędzarnie widzę, kuchnię również ale piekarnika czy pieca chlebowego nie widzę !!! Raczej w tych urządzeniach piccy czy chleba się nie piecze ;( .

Pisałem ze wędzarnia jest z paleniskiem bezpośrednim. Już załapałem o co ścierasz kopię, tak mi sie wydaje. Chodzi Ci o drzwiczki na dole pod wędzarnia zapewne. To drzwiczki do paleniska wędzarni nie pieca chlebowego. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chef Paul z całym szacunkiem do Twej osoby. Jeśli piszemy o wędzarniach ogrodowych to piszmy o nich bo taki jest temat wątku. A nie o wędzarniach przemysłowych taka jak litewska. Odnoszę się do budowli ogrodowych czy to jest tak trudno przeczytać choć tyle razy piszę to jak kamieniem... Tak to można co raz asa z rękawa wyciągać i się prześcigać.

 

I po pierwsze...

 

Zarzuciłeś mi że nie znam się na materiałach... Podaj przykład na jakim to opierasz swoje domniemanie że tak jest. Czytaj dalej...

Nie wiem co masz na myśli że piszesz do obrazków. Moje budowle zaznaczam moje. Nie są obrazkami wirtualnymi a moimi pracami które sam zaprojektowałem i sam wykonałem bez niczyjej pomocy. Żebyś posiadał nawet małą wiedzę na ten temat dostrzegł byś ze wbrew może pozorom nie jest to lepianka z kamienia lub cegiełek postawiona bez jakiej kol-wiek wiedzy. Dwie pierwsze wędzarnie zbudowałem na Twoim opisie. I były mi za wzór. Jednak nie jest to najlepsza konstrukcja jak pod względem użytkowym tak i budowlanym. Doszedłem do tego po sporym czasie u szukałem lepszych rozwiązań. Wskaz mi błędy ów wędzarni z białej cegły którą zaprojektowałeś bo zapewne je znasz. Jeśli nie, ja mogę je przywołać.

 

Piszesz ze być może pragnę zaistnieć... W żadnym wypadku... Pochwalić się owszem bo tak jak Ty wklejasz zdjęcia czegoś tam przez siebie upichconego to się w jakiś sposób chwalisz dzieląc sie wiedzą. Wszedłem TU sądząc ze będę miał z kim porozmawiać, wymienić doświadczenia itp. bo to forum pod głównym względem jest budowlane a nie kulinarne. Pomyliłem się. Nie ma z kim tu na ten temat porozmawiać a gdzie jeszcze wymienić się wiedzą.

Twierdzisz ze się nie znam na materiałach... Jak byś rozumiał lub znał temat kompozytów w budownictwie nie było by z Twej strony tego stwierdzenia. Czy mówi Ci coś kompozyt, nanotechnologia, polimery itp. Sądzę że nie. Wkleję inne prace które ów materiały które wymieniłem posiadają. Zaliczając już te które wcześniej umieściłem.

 

[ATTACH=CONFIG]300214[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300215[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300216[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300217[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300218[/ATTACH] Połączenie drewna z betonem. Dzięki pewnym składnikom beton dojrzewa od 5 do 7 dni a nie 28. To jest nowoczesna technologia. Jeśli uważasz ze nadal nie mam wiedzy to proszę się wykazać Swoją. Twoje budowle opieraja się na tradycyjnych materiałach i taką wiedzę posiadasz. Od lat nie zrobiłeś czegoś nowego w kwestii budowlanych rozwiązań. Nie twierdzę ze wykluczam czy neguje materiały tradycyjne. Wprost przeciwnie. Ale jeśli coś robie to nie powielam a szukam nowego klimatu i nowej wizji, niepowtarzalności itp. Oczywiście można czasem zaliczyć glebę i trafić kulą w płot. Ale bez ryzyka byśmy nic nie osiągnęli. Ja zrobiłem ten krok jak widać nie wszystkim się to widzi i owszem, mają do tego prawo. Mogą stać w miejscu. Dodam że widziałem Twoją wędzarnie mobilną na lawecie i padam na kolana nisko chyląc czoła. Świetny pomysł i wykonanie. Zapewne a tak sądzę ze teraz pewnie byś budując drugą taką wniósł byś poprawki i inaczej byś rozwiązał detale itp. No chyba ze jest już na tyle przetestowana że jest idealna i nic zmieniać to ok.

 

Co do kuchni, grillowania i wędzenia, owszem... uczę sie ale to nie przestępstwo ;) Jak wielu innych ;) T y masz pasję którą żyjesz, udoskonalasz i sie dobrze przy tym bawisz. Ja również uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi z ogrodzie i w plenerze itp i gotować. Dac cos od siebie co się lubi. Nie zapomniane chwile... Ale nie zarzucaj mi ze sie nie znam... Nie wychodzę w kulinariach przed Ciebie bo bym zgrzeszył. Od Ciebie mogę się uczyć. ;) Ty jednak wyszedłeś...

Co do budowy wędzarni twierdzisz zę zbudowałeś więcej wędzarni jak ja widziałem.... być może. Nie śmiem twierdzić ze nie. Konstrukcje z kamienia i cegły maja swój urok owszem ale ponad to nie wyszedłeś więcej. Ja tworzę swoją wizję Ty tworzysz coś co posiada każdy Kowalski w większość ogródków itp. I oczywiście wielu Kowalskich posiada wiedzę aby zbudować ów pomnik na swej działeczce. Jednym słowem konstrukcja kopiowana od lat. Jeśli mój styl Ci sie czy komuś nie podoba ok... masz prawo i tyle. Wolny kraj.

 

Gaudi miał swój styl... jedni go lubią inni nie i takie maja prawo ale nie znaczy że był bez wiedzy i nie znał się. Inaczej świat był by nudny.

 

 

Co do Ciebie NIKTSPECIALNY to mam Cię za takiego cwa...... ka podjudzacza. Coś napiszesz a potem piszesz ze nie mieszać Cię do niczego i linijka poniżej zostawiasz iskrę zapalną. Co do Twej wędzarni jak już ją zrobisz to wówczas się pochwalisz na razie nie ma o czym pisać. Wówczas popiszemy o tym co i jak zrobiłeś.

 

Panowie sam nie wiem, może moje posty wydaja sie dziwne, aroganckie itp to najmocniej przepraszam bo nie jest to miom zamierzonym celem. Może jestem przewrażliwiony, uczulony itp. Ale jeśli jest forum o budownictwie to dziwne jest mi że nie są zadawane pytania pod względem budowlanym a kulinarnym. rozumiał bym jeśłi ów osobnik najpierw porozmawiał by o technologii , rozwiązaniach a potem o tym jak się ów budowla sprawuje pod względem wyrobów to bym zrozumiał a tu zaleciało wielką drwiną. Więc proszę nie bijmy już piany i zejdźmy do tematu. Jeśli jakieś powstaną nowe nieprzyjemne posty zignoruję je i będę dalej robic swoje ;).

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

Koń by się uśmiał!

 

Zamiast pluć się na pól strony, trzeba było napisać krotko, że jesteś w prostej linii kontynuatorem spuścizny GAUDIEGO! Ino z plastiku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***

Koń by się uśmiał!

 

Zamiast pluć się na pól strony, trzeba było napisać krotko, że jesteś w prostej linii kontynuatorem spuścizny GAUDIEGO! Ino z plastiku!

 

 

Masz racje... koń by się uśmiał. Plastik ? Czy aby wiesz co piszesz? Bez komentarza.:lol2: :lol2: Do szkoły Panie douczyć się :D:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
No to jeszcze gorzej...Bo skoro to szlachetny materiał, godny Gaudiego, to czemu wygląda tak kiczowato i plastikowo?

 

Jak w rumuńskim lunaparku !:lol2::lol2::lol2:

 

Gaudi wykorzystywał ten sam materiał drwijco. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Janusz Rosiński

 

Tak napisałem że nie ma czegoś takiego jak wędzarnie na dym zimny czy gorący ponieważ odnosiłem się do wędzarni ogrodowych. A wrzucony został odrzutowiec. Tema został poszerzony o wędzarnię przemysłową bo ów tak własnie jest i tu owszem ale co do ogrodowej to się nadal uprę przy swoim. ...

....

,,,.... W takiej wędzarni z paleniskiem bezpośrednim można wędzić dymem zimnym jak i gorącym. I Tu operujemy umiejętnie paleniem. Pisząc zę nie ma czegoś takiego jak wędzenie zimne i gorące odnosiłem się do wędzarni" pomników" które naj częściej mają małe i wąskie palenisko dodatkowo wyłożone szamotem i tu nie jesteśmy w stanie za wiele zdziałać . Dodatkowo murowane komory z cegły lub kamienia sprawiają duże problemy z utrzymaniem w nich zapodanej temperatury.

...

czy to Ty pisałeś ? :)

 

"pomnik" :) ... chyba ogrodowy ... (wędzarnia posiada palenisko z kanałem dymnym)

http://www.chefpaul.net/smoker/Image1.jpg

 

palenisko

http://www.chefpaul.net/smoker/Image6.jpg

 

wędzenie "na zimno"

http://www.chefpaul.net/wild/szynkaDp08.jpg

 

temperatura procesu wędzenia

http://www.chefpaul.net/wild/szynkaDp06.jpg

 

efekt końcowy

http://www.chefpaul.net/wild/szynkaDp10.jpg

 

 

 

... i dalej

...

...

Moje budowle zaznaczam moje. Nie są obrazkami wirtualnymi a moimi pracami które sam zaprojektowałem i sam wykonałem bez niczyjej pomocy. ...

wcześniej:

,,,

Co do wędzarni jaką stworzyłem to wewnętrzna część techniczna samej wędzarni, paleniska oraz komory są projektu Kolegi Andyandy'ego który to opracował i udostępnił. ...

...

 

... o materiałach budowlanych, o których piszesz we wcześniejszych postach, iż je testujesz

przykład:

,,,

...

... Słupy nośne są w środku puste. Dzięki temu daje nam to elastyczność oraz lekkość. Jeśli słupy np. miały by być pełne wówczas zwiększyły by swoją wagę, straciły by na elastyczności i szybko uległy by zniszczeniu. A reszta wena artysty Dodam że mieszanki betonowe jak i rozwiązania techniczne zaliczają się do kompozytów. Pracuję nad nowymi mieszankami do danych mi celów jak i nad rozwiązaniami w dziale konstrukcji itp. ...

... słupy betonowe w małej architekturze ogrodowej nie mają wymogów "elastyczności" (ich wysokość sprawia, że różnice w zbrojonym słupie betonowym a "pustym" wyniesie promile w stosunku "elastyczności")

...

 

to:

...

... zbudowałem więcej grillo-wędzarni niż prawdopodobnie widziałeś ( nie na obrazkach) ...

... w odpowiedzi:

...

Panowie może czas pochwalić się swoimi budowlami. Ja swoją pokazałem a gdzie wasze? Na razie stoją co niektóre nie ukończone i jeszcze testów nie było ale z założenia czytam ze na pewno są naj naj ;). Chwalić się ;)

 

podoba mnie się Twoja pasja, jednakowoż z przykrością muszę stwierdzić, że swoje wywody przedstawiasz w sposób "moje jest najmojsze" :)

 

 

 

ps _ Użytkowników tematu, przepraszam za "wtręty kulinarne" na temat wędzenia

 

 

z pozdrowieniami dla pasjonatów (z Januszem Rosińskim włącznie) wędzarni, grilla, pieca chlebowego, kominka ogrodowego i kucharzenia w ogrodzie

Edytowane przez Chef Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***

... słupy betonowe w małej architekturze ogrodowej nie mają wymogów "elastyczności" (ich wysokość sprawia, że różnice w zbrojonym słupie betonowym a "pustym" wyniesie promile w stosunku "elastyczności")

...

 

to:

Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post

...

... zbudowałem więcej grillo-wędzarni niż prawdopodobnie widziałeś ( nie na obrazkach) ...

... w odpowiedzi:

Cytat Napisał Janusz Rosinski Zobacz post

...

Panowie może czas pochwalić się swoimi budowlami. Ja swoją pokazałem a gdzie wasze? Na razie stoją co niektóre nie ukończone i jeszcze testów nie było ale z założenia czytam ze na pewno są naj naj . Chwalić się

podoba mnie się Twoja pasja, jednakowoż z przykrością muszę stwierdzić, że swoje wywody przedstawiasz w sposób "moje jest najmojsze"

 

Zapewne słupy nie mają wymogów to jednak to nie drewno które może przenieść więcej z budowy swej struktury. Przewiduję prace na lata nie inaczej. Wiatr, śnieg. Stąd elastyczność. Szkoda że nie możesz np. ocenić tego z bliska, było by łatwiej. Ciężko było by nam wymodelować słup z betonu o takich kształtach który fizycznie jest odlany i pręty zbrojeniowe są zatopione jako rdzeń itp. Tu sprawa ma się inaczej. Dodatkowe zalanie betonem słupów zwiększyło by ich wagę a zarazem kruchość przy tym kształcie. Oczywiście można było by szkielet wykonać z rur stalowych np. fi 80 i obłożyć materiałem ozdobnym. Jednak wybrałem tą formę może żeby przećwiczyć pewne założenia i zdobyć praktykę. Z efektów jestem zadowolony. Inaczej było by to zamierzenie jedynie na papierze. A tak przećwiczone w praktyce. Po takich konstrukcjach można śmiało chodzić.

 

Co do moje mojszejsze W całej tej utarczce właśnie tak to może wyglądać. Ja bronie swojej tezy czując sie bezpodstawnie atakowany. No i się nakręciło. Doleją jeszcze oliwy szakale że tak ich nazwę ;) i mamy burdello. ;) Panowie którzy z jakiś tam przyczyn wnoszą złośliwe posty, ośmieszające i drwiące proszę o pokazanie swojego talentu oraz pomysłowości w swoich budowlach ogrodowych. Jeśli nie macie namacalnie się czym wykazać to proszę nie róbcie z siebie kretynów- cwaniaczków. Szkodzicie forum i takimi wpisami odstraszacie innych do wypowiedzi. Co wam daje do tego prawo? ! Że mam na koncie ponad 1000 postów i jestem gość? Jak już pokazane Wam zostaje coś co z Waszą ideologią jest sprzeczne to jest be?

Świadczy to o małej inteligencji zarozumiałości oraz pysze. Moje prace będę zbliżał do oryginalności. Nie jest łatwo znaleźć produkty odpowiadające danym wymogom. Technologia ta raczej się naradza. I to co jest dostępne na naszym rynku jak widać nie oddaje pełnego zadowolenia jak dla mnie. Dlatego szukam i testuję. Buduję od ziarenka piasku nadając obraz fizyczny z ów ziarenka. Jest to praco chłonne itp. Ale nie zniechęcam się. Po 3,5 roku doszedłem do swojej mieszanki po wielu próbach i testach. To co jest dostępne na rynku jest drogie jak na nasze możliwości jak zarazem nie zawsze nadaje się do danej pracy. Zakres jest ograniczony. Ja swoje mieszanki wzbogacam o potrzebne mi elementy do danej pracy. To jest tak jak byśmy musieli np. sami stworzyć wysoko elastyczną mieszankę kleju glazury. Wówczas można ocenić ile to kosztuje pracy oraz wymaga wiedzy. W tej technologi sa stworzone ogrody parki w postaci mostów, mostków, drzew i ławek które mają po 100 do 150 lat. Nie wspominając o domach. Beton w tych czasach nie jest tylko zwykłą mieszanką cementu i kruszywa. Jest to zaawansowana nauka na poziomie kosmosu. Widać dla wielu nie osiągalna na poziomie małego mózgu oraz oceniając po wpisach. Przykro mi i jestem rozczarowany że wiedza można powiedzieć podstawowa co do tematów betonu jest tak niska. A przykre jest to że u wielu budowlańców znikoma. Przykładem jest wpis ....budowle z plastiku. I drwiące wpisy. Szkoda mi takich ludzi. Bo zarazem się sami męczą a zarazem i innych. ;) Paul Dziękuję za ogólny wpis który przedstawiłeś. Chylę czoła. Większość nieporozumienia w sprawie wędzenia jest przyczyną nie jasnego wyjaśnienia i opisu. Inaczej jest porozmawiać co zajmuje np. 5 minut i dochodzi sie do porozumienia a inaczej jak się pisze. Gdzie między czasie wtrącają się osoby które wiedzę na dany temat maja znikomą i zakłócają dialog. No cóż takie są fora ;) I tylko na forach takie rzeczy ;) . To proponuję przejść do normalnego dnia zajęć i pisać na temat zapodany w wątku bo kolega wyżej aż się trzęsie by nas opier...lić ;) . Adwersarzom proponuję zamiast ciętej riposty i ośmieszania się pokazać swoje osiągnięcia i pomysły. Jeśli takich na dzień dzisiejszy nie maja ,więc domniemam ze wiedza ich jest znikoma oraz będę traktować jak pospolite pyskówki które prowadzą do zadymy a nieprzekazania wiedzy.

 

Pozdrawiam

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż raz nie jestem odosobniony.Widzisz Pan a nie mówiłem.Z ciekawości zapytałem Gośkę Mą, pokazując twe dzieło co widzi w tej ekspresji.Wiesz co usłyszałem???"chatkę z bajki o Jasiu i Małgosi" i ,że do jej bajki nie pasuje i nie w jej styl,a o gustach się nie dyskutuje".Także widzisz Pan już eńka przezywając drwij cą ,sam udowadniasz ,że gdzieś ucieka ci ten kunszt w złożenia tego do kupy:D.Epistoły zaiste dydaktycznie składne :D ale w gusta to czytających żeś Pan się nie wstrzelił.:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Panowie którzy z jakiś tam przyczyn wnoszą złośliwe posty, ośmieszające i drwiące proszę o pokazanie swojego talentu oraz pomysłowości w swoich budowlach ogrodowych. Jeśli nie macie namacalnie się czym wykazać to proszę nie róbcie z siebie kretynów- cwaniaczków. Szkodzicie forum i takimi wpisami odstraszacie innych do wypowiedzi. Co wam daje do tego prawo? ! Że mam na koncie ponad 1000 postów i jestem gość? Jak już pokazane Wam zostaje coś co z Waszą ideologią jest sprzeczne to jest be?

Świadczy to o małej inteligencji zarozumiałości oraz pysze. Moje prace będę zbliżał do oryginalności. Nie jest łatwo znaleźć produkty odpowiadające danym wymogom. Technologia ta raczej się naradza. I to co jest dostępne na naszym rynku jak widać nie oddaje pełnego zadowolenia jak dla mnie. Dlatego szukam i testuję. Buduję od ziarenka piasku nadając obraz fizyczny z ów ziarenka. Jest to praco chłonne itp. Ale nie zniechęcam się. Po 3,5 roku doszedłem do swojej mieszanki po wielu próbach i testach. To co jest dostępne na rynku jest drogie jak na nasze możliwości jak zarazem nie zawsze nadaje się do danej pracy. Zakres jest ograniczony. Ja swoje mieszanki wzbogacam o potrzebne mi elementy do danej pracy. To jest tak jak byśmy musieli np. sami stworzyć wysoko elastyczną mieszankę kleju glazury. Wówczas można ocenić ile to kosztuje pracy oraz wymaga wiedzy. W tej technologi sa stworzone ogrody parki w postaci mostów, mostków, drzew i ławek które mają po 100 do 150 lat. Nie wspominając o domach. Beton w tych czasach nie jest tylko zwykłą mieszanką cementu i kruszywa. Jest to zaawansowana nauka na poziomie kosmosu. Widać dla wielu nie osiągalna na poziomie małego mózgu oraz oceniając po wpisach. Przykro mi i jestem rozczarowany że wiedza można powiedzieć podstawowa co do tematów betonu jest tak niska. A przykre jest to że u wielu budowlańców znikoma. Przykładem jest wpis ....budowle z plastiku. I drwiące wpisy.

No wreszcie - zrozumiałem, o co ci chodziło :yes:

Tobie chodziło o pochwalenie się "odkryciem" unikalnej TECHNOLOGII, której ciemny lud tu nie "kupuje" :rolleyes:

Nieważne, czy do czegoś służy! Ważne, że jest tak wspaniale "nowatorska"

i tylko MOJA. A tutejsze tumany nie proszą o udzielenie licencji, tylko wydziwiają :mad:

Gdzie między czasie wtrącają się osoby które wiedzę na dany temat maja znikomą i zakłócają dialog.

To nie był dialog z powodu zarozumiałego monologu twojego autorstwa. Próby pytań technicznych były lakonicznie zbywane odsyłaniem do własnego wątku.

Adwersarzom proponuję zamiast ciętej riposty i ośmieszania się pokazać swoje osiągnięcia i pomysły. Jeśli takich na dzień dzisiejszy nie maja ,więc domniemam ze wiedza ich jest znikoma oraz będę traktować jak pospolite pyskówki które prowadzą do zadymy a nieprzekazania wiedzy.

Ani niktspecjalny ani ja nie puszymy się tu (jak ty) i nie chwalimy, tylko informujemy nawzajem o zaplanowanych marzeniach. Jako nowicjusz (a nie zawodowiec) w temacie takiego kombajnu, wiem już teraz, ze jego estetyka nie wszystkim będzie odpowiadać. Jednak nie robię go na konkurs czy na wystawę, nie mam też zamiaru go wykonywać usługowo (na zasłużonej emeryturze mam z czego żyć :D), To urządzenie ma być tylko dla mnie.

Ma działać tak, jak oczekuję. Nieważne, z czego i jak będzie wykonane

- zrobiłem z tego, co miałem. Jeśli będzie działać, to jako samouk będę miał tylko taką swoją maleńką satysfakcję. Nie zależy mi, aby w upowszechnianiu swego pomysłu szukać aplauzu na Forum.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Panowie a zwijcie jak chcecie. Klimat zamierzony jaki miał być to jest . Takie było założenie wizualne tej budowli. Więc nie wiem w czym znowu problem? Miałem się stosować pod takich gustów jak wy? Moja wizja moje prawo. ;) Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty. Zostawcie go spokojnie na czasy emerytury ;) . Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp? Widzę że wiele piszecie ale do pokazania macie niewiele. Więc jesteście nie wiarygodni co do rozmowy z Wami. Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie. Już parokrotnie pisałem pokażcie swoje dzieła bo ja to zrobiłem a tu jak grochem o ścianę. Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni. Nie wiem czy z oczami macie problem czy ze słuchem a może nie doczytujecie. Ja też mogę napisać ze zamierzam że robię i że kiedyś i wiele bajek pocisnąć ale jednak nie masz się czym wykazać w tej tematyce wiec odpuść i tyle. Problem naszej nacji Polskiej i widać to często nie tylko u nas ale szczególnie wyłazi za granicą. Zę nie umiemy przyjąć czegoś nowego, zaakceptować nie mówiąc ze z ciekawości porozmawiać. Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zwijcie jak chcecie. Klimat zamierzony jaki miał być to jest . Takie było założenie wizualne tej budowli. Więc nie wiem w czym znowu problem? Miałem się stosować pod takich gustów jak wy? Moja wizja moje prawo. ;) Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty. Zostawcie go spokojnie na czasy emerytury ;) . Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp?

Tak sobie czytam w wolnej chwili i nie da się nie zareagować na Twoje odpowiedzi. Po pierwsze nawet mi się podoba budowla tzw. małej architektury. Jestem sobie w stanie wyobrazić miejsce gdzie by pasowała za wyjątkiem betonowo wyglądającego dachu którego sam nie chciał bym mieć ale przecież "de gustibus non disputandum est". Z jednej strony tą maksymę stosujesz ale innym już na to nie pozwalasz. Skoro małżonka kolegi nie jest autorytetem co do mody i architektury to kto nim jest? Wyobraź sobie, że całkiem niedawno budowałem sobie dom i to ja najpierw go rysowałem a następnie architekt dostał zadanie dopasować moje wizje do wymogów przepisów, technologi itp i nie wyobrażam sobie innej kolejności. Nie jestem autorytetem modowym ani innym ale z fachowcem który dla mnie wykonuje pracę i chce narzucić mi swoje wizje, odmienne od tego co chcę u siebie mieć, rozstaję się.

 

Widzę że wiele piszecie ale do pokazania macie niewiele. Więc jesteście nie wiarygodni co do rozmowy z Wami. Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie. Już parokrotnie pisałem pokażcie swoje dzieła bo ja to zrobiłem a tu jak grochem o ścianę. Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni. Nie wiem czy z oczami macie problem czy ze słuchem a może nie doczytujecie. Ja też mogę napisać ze zamierzam że robię i że kiedyś i wiele bajek pocisnąć ale jednak nie masz się czym wykazać w tej tematyce wiec odpuść i tyle. Problem naszej nacji Polskiej i widać to często nie tylko u nas ale szczególnie wyłazi za granicą. Zę nie umiemy przyjąć czegoś nowego, zaakceptować nie mówiąc ze z ciekawości porozmawiać. Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.

W pierwszym swoim poście zamieściłeś tylko foto budowli i nikt Cię nie atakował padło parę normalnych pytań na które zareagowałeś nerwowo i troszkę arogancko więc się nie dziw.

Może napisz jaki chciałeś osiągnąć cel pisząc na forum bo chyba już nikt tego nie rozumie.

Na razie wiemy że: opracowałeś jakąś kosmiczną technologię, o polakach uważasz że to nacja, posługujesz się biegle językiem angielskim i francuskim, może jak napiszesz nam jaki masz cel to coś zrozumiemy.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Co do budowy domu owszem i podzielam zdanie tak jak do jakich kol-wiek budowli, projektowania i umieszczania ich w krajobrazie są specjaliści którzy biegle sobie w tym radzą. I zrozumiałe jest ze mam jakieś wytyczne i przedstawiam co cce i jak to widzę a potem powstaje projekt. Więc jeśli Ci przedstawiam plan dachu z betonu a ta wizja nie odpowiada to ja nie narzucam wiecej i kieruje sie co klient chce. Moja wina w ocenie tematu. Sądziłem że coś takiego jak PRESSBETON jest znany. Skierowałem kroki by podzielić sie swoją wizją oraz doświadczeniem ale i sam je uzyskać od osób które już cos w tym kierunku robią. No i tu du.....pa blada. ;( Nie ma z kim ;( Co do zarzutów że chcę sprzedać licencje itp to droga za daleko. Napisałem w odpowiedzi co to za materiał że są firmy w Polsce które to rozprowadzają. i finito temat kończę. A ze sam po mozolnym kopaniu wiedzy i szukaniu wreszcie skompletowałem składniki na moje potrzeby to nie znaczy że zaraz się tym pochwalę. Może kiedyś ;) Co do jednego nie jestem sklonny. Ale pod względem konstrukcji itp dlaczego nie. Może kiedyś komuś się przyda taka wiedza. Jak widzimy ze materiał daje nam duże a nawet wielkie modelowanie kreacji przestrzennej. Szkoda ze zamiast poszerzać wiedzę to przekomarzam sie z ludźmi czy lubią to czy nie. Tworząc pierwszą konstrukcję dachu nie sadziłem że uda się i jest to możliwe. Wiele miałem obaw i zwątpienia że porywam się z motyką na księżyc. Uświadamiano mi ze coś co może warzyć np 500 -700 kg potrzebuje porządnego podparcia jak na silę samego ciężaru jak również na zerwanie przez wiatr. Są to dwie różne rzeczy. I znalazłem sposób jak zmniejszyć ciężar dodatkowo zyskać na sztywności i elastyczności. Echh co ja sie tu rozpisałem i tak zaraz posypią się gromy że bryluję ;). Zwruć uwagę ze Wiewiórek ;) uparł się co do tematu pieczenia prosiaka piccy czy chleba i temat wziął sie nie porozumień stąd. Bo nie pisałem ze jest tam piec czy piekarnik i patrząc na fotkę nie wiem skad wzioł takie przekonanie że jest ów piec. Dlatego zirytowałem się ze robi ze mnie jaja ;( Z tym pieczeniem prosiaka itp Teraz wiem skąd te nieporozumienie. Nie wie jak wyglądać moze piec ;) . Na to wychodzi. Jak zrozumiałem o co kaman i napisałem że mylne ma spojrzenie to cisza ;). Ale nadal kąsa ;) tylko już o coś innego. Zaczyna mnie to męczyć. Czy znam języki ;) Nie nie znam ... Zadaje sobie sporo trudu by przetłumaczyć wątki. Mam fajnych przyjaciół którzy władają ów językami. Więc nie wiem skąd znowu łata? Czyli można siedzieć i na forach obcojęzycznych nie znając języka ;)/ Można??? Można ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sądziłem że coś takiego jak PRESSBETON jest znany. Skierowałem kroki by podzielić sie swoją wizją oraz doświadczeniem ale i sam je uzyskać od osób które już cos w tym kierunku robią.

Oczywiście że pressbeton albo beton architektoniczny jest znany ale jak chciałeś na jego temat dyskutować to raczej fora dotyczące nawierzchni, posadzek. Beton architektoniczny w obiektach małej architektury raczej stosowany rzadko. Powód - czasochłonna technologia w porównaniu z okładzinami z np kamienia i cenowo mało konkurencyjny i ostatni powód jest to jednak imitacja innych materiałów.

. A ze sam po mozolnym kopaniu wiedzy i szukaniu wreszcie skompletowałem składniki na moje potrzeby to nie znaczy że zaraz się tym pochwalę. Może kiedyś ;)

Więc o czym dyskutować i jaką wiedzą inni mieli by się dzielić. Jednak są tutaj osoby które dzielą się swoją wiedzą do której często przez lata dochodzili.

. Tworząc pierwszą konstrukcję dachu nie sadziłem że uda się i jest to możliwe. Wiele miałem obaw i zwątpienia że porywam się z motyką na księżyc. Uświadamiano mi ze coś co może warzyć np 500 -700 kg potrzebuje porządnego podparcia jak na silę samego ciężaru jak również na zerwanie przez wiatr. Są to dwie różne rzeczy.

Ciężar samego dachu to jeszcze żaden problem doliczyć należy jeszcze obciążenie śniegiem (płaski większy problem) stromy mniejszy ale w wypadku powierzchni dachu w obiektach małej architektury nie spotkałem problemu mimo że większość to amatorszczyzna budowana na zgłoszenie bez obliczeń a często i bez zgłoszenia. Przy ostatnich wiatrach w moich okolicach fruwały puste garaże blaszane a grile wiaty i inne nie. dopowiedz sobie dlaczego.

Zwróć uwagę ze Wiewiórek ;) uparł się co do tematu pieczenia prosiaka piccy czy chleba i temat wziął sie nie porozumień stąd. Bo nie pisałem ze jest tam piec czy piekarnik i patrząc na fotkę nie wiem skad wzioł takie przekonanie że jest ów piec. Dlatego zirytowałem się ze robi ze mnie jaja ;( Z tym pieczeniem prosiaka itp Teraz wiem skąd te nieporozumienie. Nie wie jak wyglądać moze piec ;) . Na to wychodzi. Jak zrozumiałem o co kaman i napisałem że mylne ma spojrzenie to cisza ;). Ale nadal kąsa ;) tylko już o coś innego. Zaczyna mnie to męczyć. Czy znam języki ;) Nie nie znam ... Zadaje sobie sporo trudu by przetłumaczyć wątki. Mam fajnych przyjaciół którzy władają ów językami. Więc nie wiem skąd znowu łata? Czyli można siedzieć i na forach obcojęzycznych nie znając języka ;)/ Można??? Można ;)

I w tej części wracasz do swojego tonu wypowiedzi a już było tak dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...