Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Janu***

[quote=niktspecjalny;

 

 

Fiu fiu piecyki chlebowe fajne.:D.Bez zbędnego betonu.

 

Wewórek ;) wpadłeś z kretesem znawco jeden. Szczujesz, podpuszczasz a sam we własne sidełka wpadłeś. Na fotografii którąś przedstawiasz blaty są wykonane z betonu oraz cokolik nad nim który imituje kamień. Te same wykonanie co na udostępnionych blatach stołów tylko w połączeniu z drewnem.

I nie widać tam betonu ;) Pewnie zrobiony jest z księżycowego ekologicznego pyłu ;) To takie blaty z plastiku reklamujesz???!!! Bo oparte na chemii. Włókna, polimery.. Zaimpregnowane najprawdopodobniej Seal. Nanotechnologia.

I widzisz jaki znawca z Ciebie?!!

Sam się własna bronią postrzeliłeś..

 

Wiem, że mieszkasz blisko granicy, ale bez rusycyzmów - proszę Nie wiem o co Kaman ale dobrze Psze Pana ;)

Edytowane przez Janu***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty nie chcesz zrozumieć przekazu :cool:.Ciężki żywot mają z tobą ale mniejsza co mają:)Napisałem bez

ZBĘDNEGO betonu
.

Rozumiesz???Jeśli tak daj znak taki;).Ponadto nie rozumiesz co do ciebie się pisze i co pokazuje.Porównaj to co ma być funkcjonalne z tym prezentowanym przez ciebie.To po pierwsze.Twoje betonowe pomysły nijak się mają do zaprezentowanych przeze mnie by podkreślić ci gdzie popełniasz kardynalne błędy w swej rozwiązłej(co widać) tematyce.Zbędny beton a nie kwatera Hitl......To trzeba czuć. Mieć ten komforcik ,że tobie i wszystkim innym będzie to służyć właściwie choćby nawet mieli li tylko na to spozierać i używać sporadycznie.. Poniał???I na koniec powstrzymaj wodze absurdu w wypowiedziach gdy chcesz się na nowa grzecznie,stylistycznie itp itd we topiku narodzić.:p

 

p.s naucz się cytować bo głupio to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko w normie. :popcorn:

 

Odnośnie ruskiego...Kolega J. zapewne na zsyłce był i wini za to piękny język.

 

Ja w sprawie pieca chlebowego. Jak wspomniałem, stalowy pędzony z dołu to jasne i proste. Żeliwny, dodatkowo wykładany szamotem to samo. Dziadek robił z cegły. Hurtowni stali przed pierwsza wojną na wsi nowogrodzkiej nie było! :D Ogień dzielił na prawo, lewo, z góry. Mało tego robił, bo głównie z paleniem w środku się budowało. Z rzadka u jaśniepaństwa się trafiał taki...coby łapek sobie nie ufajdać.

 

Na Śląsku uruchomili zabytkową wiejską piekarnię tak obsługiwaną (chyba), ale to raczej grzmot do większej ilości wypieków. Poza tym gdzieś mi to uciekło z wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Jak ty nie chcesz zrozumieć przekazu :cool:.Ciężki żywot mają z tobą ale mniejsza co mają:)Napisałem bez .

Rozumiesz???Jeśli tak daj znak taki;).Ponadto nie rozumiesz co do ciebie się pisze i co pokazuje.Porównaj to co ma być funkcjonalne z tym prezentowanym przez ciebie.To po pierwsze.Twoje betonowe pomysły nijak się mają do zaprezentowanych przeze mnie by podkreślić ci gdzie popełniasz kardynalne błędy w swej rozwiązłej(co widać) tematyce.Zbędny beton a nie kwatera Hitl......To trzeba czuć. Mieć ten komforcik ,że tobie i wszystkim innym będzie to służyć właściwie choćby nawet mieli li tylko na to spozierać i używać sporadycznie.. Poniał???I na koniec powstrzymaj wodze absurdu w wypowiedziach gdy chcesz się na nowa grzecznie,stylistycznie itp itd we topiku narodzić.:p

 

p.s naucz się cytować bo głupio to wygląda.

Odwrócił kota ogonem...

 

Śliski jak węgorz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Czyli wszystko w normie. :popcorn:

 

Odnośnie ruskiego...Kolega J. zapewne na zsyłce był i wini za to piękny język.

 

Ja w sprawie pieca chlebowego. Jak wspomniałem, stalowy pędzony z dołu to jasne i proste. Żeliwny, dodatkowo wykładany szamotem to samo. Dziadek robił z cegły. Hurtowni stali przed pierwsza wojną na wsi nowogrodzkiej nie było! :D Ogień dzielił na prawo, lewo, z góry. Mało tego robił, bo głównie z paleniem w środku się budowało. Z rzadka u jaśniepaństwa się trafiał taki...coby łapek sobie nie ufajdać.

 

Na Śląsku uruchomili zabytkową wiejską piekarnię tak obsługiwaną (chyba), ale to raczej grzmot do większej ilości wypieków. Poza tym gdzieś mi to uciekło z wizji.

 

Posiało mi wiele zdjęć moich prac jak i prac które sfotografowałem będąc tu i ówdzie. I wspominam na pograniczu Czech i Austrii zabytkowy młyn z 1720 roku. Była tam wędzarnia na strychu. Nie odbiegająca niczym z okresu przed wojennego jakie były w gospodarstwach. Drzwiczki były przyozdobione malowidłem Świętą .Pewne Maryja. I napis po łacinie. Ale nie o tym mowa. Trzon kuchenny był wielozadaniowy. Piec chlebowy, Miedziany zbiornik na wodę gorącą z kranikiem, kuchnia z piekarnikiem dodatkowo. Całość była podłączona do jednego kanału dymowego. Całość w kaflu biało- niebieskim. Piękne miejsce umieszczone w dolinie. Z dala od ludzi. Szkoda ze nie zachowały się w domu żadne zdjęcia. Wszystko poszło z kradzieżą laptopa. z 8 lat zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego nie lubię. No chyba, że w Parku Jurajskim!:D

 

Drugie i trzecie zdjęcie może zwieść. Trzeba podejść i popukać. No i (niestety przyznaję :D) jest zaleta. Nie boi się pogody...Warunek - musi wyglądać łudząco podobnie jak ten sztuczny granit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Panie Januszu . TWA się zdenerwowało żeś Pan tu wszedł i pokazał coś nowego ( innego ) niż oni lansują . Nie odpuszczą Panu bo to ich monopol . Bez urazy dla TWA :p

 

Dziękuje ;) Już to wiem bo widzę. Mnie to lotto bo mam jeszcze fajne pomysły które chętnie wrzucę na forum. Niech inni czerpią z tego natchnienie do swoich ogrodów itp. Super z Ciebie facet że się wypowiedziałeś. A reszta to lotto ;) Ubawili mnie do łez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trzeba zacząć tak.Panie Januszu.Mam serdeczną prośbę by mi Pan pokazał swą realizację tu w tym topiku,żeby ta realizacja spełniała moje oczekiwania.Chciałbym w wybudowanym przez Pana(hipotetycznie w rzeczy samej) powiedzmy combo można było piec chleb,pizze,wędzić różne specjały mięsne z prosiakiem włącznie,wędzić ryby czy to zimnym czy ciepłym dymem,suszyć grzyby i owoce,warzywa i nasiona. Grillować steki wołowe na blasze żeliwnej,grillować na ruszcie różności.Mieć możliwość grillowania,pieczenia itp. szaszłyków z możliwością mech. obrotu sztycy lub bez.:yes:.Jeśli to Pana betonowe monstrum to potrafi i wskaże mi Pan ,że Pan tego dokonał.......jest Pan wielki i zwracam honor.Z pozdrowieniami NS.:yes:

 

p.s Aha instrukcja mile widziana ale nie z jakiego materiału Pan to wykona ale czy to co w/w da się w Pana urządzeniu ujarzmić.Czym najlepiej się palić powinno,czy urządzenie ma atest bezpieczeństwa,certyfikat zgodności z PN.w ogrodach,działkach otoczeniu domów jednorodzinnych.Jak w takim Pańskim urządzeniu rozwiązana jest sprawność PPOŻ?.Jakie temp.powinny towarzyszyć procesom zachodzącym w danym urządzeniu te max i te min.Te od strony kulinarnej w moich podróbach znam.

Edytowane przez niktspecjalny
p.s instrukcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Pewnie pracochłonne, świetna robota jednak dla mnie to nadal imitacja. Sam mam dom z bala i nie wyobrażam sobie betonowej imitacji.

A do życzeń co do combo dodał bym jeszcze piec tandoor ;-)))

 

Troszkę pracochłonne ;) Oczywiście tej formy również bym nie widział wobec bala ale można bardzo ładnie skomponować inne wykonanie i deseń. ;)

 

Piec o którym wspominasz fajna rzecz ale osobiście nie mam z nim doświadczenia i nie wiem jak się przydał by w kompleksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać cie P.Janusz....Ty to masz płatny profil opłacony???.Reklamujesz się jak prawdziwy ten co zleca wyemitowanie reklamy.Pokazujesz swoje budowle bez PP.Załatwiłeś to sobie u Redakcji.???:cool:,darmowo???.Pokazując swoje realizacje musisz pamiętać ,że reklamujesz swą robotę,ale RM na tym traci.:cool:.

 

w ogłoszeniach drobnych z tego co wiem można wiele tak mi tłumaczono.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie dlaczego taki piec w formie amfory wykonany jako monolit o niezbyt grubych ściankach nie rozsypuje się po pierwszym paleniu?

 

Musi być zrobiony z niezłej glinki. Producenci kominów systemowych powinni się od nich uczyć. Podobnie jest z piecami z Ameryki...Knyf pewnie w tej "cienkości" też trochę tkwi. Nie ma tak dużych różnic w temperaturze ścianek wewnętrznych i zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...