Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

Tu akurat kliny były....http://blog.kominki-batura.pl/zrob-to-sam/ ;)

 

 

City...Jakieś dobre 30 lat temu, ściągałem cegłę na piec chlebowy z Lubelszczyzny właśnie. Czerwoną, lesówkę, czy jakoś tak. Niestety nie jestem w stanie odtworzyć namiarów. Czerwona, dobrze wypalona. Są ludzie, którzy twierdzą, że czerwona na piec chlebowy może byc lepsza. Szamot przypala jak się nie umiesz z piecem obchodzić i jak za mocno go nagrzejesz.

 

Wiem skąd ta cegła:) z Kraśnika....Tak naprawdę zastanawiałem się czy właśnie takiej nie użyć.

Dziękuję za instrukcję tunelowego pieca - fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ogień w piecu chlebowym rozpalony....http://blog.kominki-batura.pl/piec-chlebowy-fotorelacja/

 

Fajny ogień z niego bucha.Piszesz ,że będzie jeszcze wędzarnia i grill.Czy to będzie nieodzowna całość?czy trzy urządzenia każda niezależna.Przepraszam jak coś nie doczytałem.:).Walczę z Gosią mą bo już wiosna i jesteśmy po rozmowach i wstępnym kosztorysie i wstępnej wycenie i projekcie dedykowanym konkretnie dla naszych potrzeb.Przyjechał pan zobaczył altanę pomierzył,zaczynając od podłoża i 2 + 1 wyszło za 12 000 zł.Czyli wędzarnie z grillem to jedność a piec chlebowy w komponowany w ciąg grzewczy ale niezależny.Cena to oczywiście materiał i robocizna.Czas wykonania do pierwszej próby około 5 dni.Cena niezaporowa można zjeżdżać z kosztów np rodzajem wykończeń.Materiał widziałem.Trochę kasy to jest i cały czas w chmurce pytania Gośki .Czy ty będziesz to użytkował?Czy i do czego ma być połączenie wędzarni z grillem?Jakie ilości mini można w tym zestawieniu robić?Czy każdy może to obsługiwać?Czy obsługujący wie ,że jest bezpieczne?Mówiłem ,że czasami blondi a tu rozczarowanie.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombajn który powstanie wraz z piecem chlebowym zlokalizowany jest w ciekawie położonym ośrodku jeździeckim pod Wągrowcem. Czyli na "moich śmieciach". W zasadzie ma to być atrakcja dla gości bez profesjonalnego zadęcia na grillowanie i wędzenie. Zbuduje to wszystko murarz pod moim nadzorem,,, Wyjątkiem ma być piec chlebowy, w którym właścicielka będzie "cudaczyć". Zna się na tym, i dlatego piec musiałem celebrować. Od kilku dni jeżdżę tam i wypalam go osobiście. Tak by chemiczne wiązanie kleju, w łagodny, ale zdecydowany sposób przekształcić w wiązanie ceramiczne. Piec będzie wówczas monolitem, jak skorupa żółwia.

 

Jak widać na zdjęciach, można w nim przyrządzić bardzo mini, ale jego pojemność jest spora. 10 bochenków chleba tez wlezie...

 

Wszystko będzie podłączone do jednego komina. Budżet "trochę" większy od Twojego...;) Ale to o niczym nie świadczy, bo i wielkość ustrojstwa niemała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Przyjechał pan zobaczył altanę pomierzył,zaczynając od podłoża i 2 + 1 wyszło za 12 000 zł.Czyli wędzarnie z grillem to jedność a piec chlebowy w komponowany w ciąg grzewczy ale niezależny.Cena to oczywiście materiał i robocizna.

Dla mnie taka cena byłaby ...ZAPOROWĄ :(

Moja budowla ze starej cegły rozbiórkowej, palonej jeszcze z gliny :) (wędzarnia + grill + suszarnia grzybów) kosztowała jak dotąd 800 zł (samemu nie chciało mi się już murować, więc wykonał to murarz). Resztę zrobię sam. Będą to: prowadnice na sita z siatki (do suszenia grzybów), prowadnice na ruszt grilla i blaszanej kuwety na węgiel drzewny oraz na drążki wędzarnicze. Będzie też jeszcze wyciąg spalin/dymu z grillowania (metalowa rura i kolektor ssący już zostały wmurowane). Drzwi planuję wykonać z ram drewnianych obitych blachą (od strony komór).

Palenisko do wędzenia, to specjalnie zaprojektowany piecyk - koza z grubej blachy (nie znam się na paleniskach ceramicznych - metal bliższy sercu :D).

Całość kosztów (przy maksymalnym wkładzie pracy własnej) powinna się zamknąć w kwocie ok, 2000 zł.

To tak "z grubsza" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTD masz zdolności co chwalić się powinno.Tyle ,że ja ich nie mam i wychodzę z innego założenia.Piekarz niech pozostanie do pieczenia bułeczek.Trzeba mieć czas ,zaplecze, smykałkę itp. i oczywiście wiedze techniczną ,która pozwala na palenie w takim combo zgodnie ze sztuka kulinarną.Bo cóż po takiej budowli jak obsługujący będzie się li tylko męczył a do smaczności pozostanie dużo do gadania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Moja konstrukcja grillo-wędzarki (jak też i wiele innych tu pokazanych) nie różnią się istotnie między sobą i pozwalają na wiele kulinarnych eksperymentów :p

Nie spodziewam się więc jakiejś totalnej porażki. A czas na budowę i różne techniczne usprawnienia znajduję na zasłużonej emeryturze. Pracując zawodowo na pewno nie dałbym rady (tym bardziej dom wybudować :D).

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konstrukcja grillo-wędzarki (jak też i wiele innych tu pokazanych) nie różnią się istotnie między sobą i pozwalają na wiele kulinarnych eksperymentów :p

Nie spodziewam się więc jakiejś totalnej porażki. A czas na budowę i różne techniczne eksperymenty znajduję na zasłużonej emeryturze. Pracując zawodowo na pewno nie dałbym rady (tym bardziej dom wybudować :D).

 

Rozumiem nie ciebie powinienem zahaczyć.;).Nie było tematu.Buduj swe zacisze kulinarne .Nie będę ci w tym przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wybudować to pestka trzeba jeszcze umieć gotować ... piec ...wędzić....

 

No dobra OK zamawiajcie te spożywcze kombajny... nauczycie się potem ;.

 

Popatrz czasami na to jak niefachowiec i co ci wychodzi?Gdy jednak spojrzysz już jak doświadczona osoba naumienie,piecenia,wędzenia w takim kombajnie zgodnym ,że sztuką i technika nie powinno być trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec czy kuchnie kaflowa pobudować to dla mnie pestka.

Zdolności do pieczenia i gotowania niestety nie posiadam ale potrafię docenić kunszt tych którzy potrafią dobrze warzyć

 

No i to rozumiem.

 

Jednak zdażają się tacy podobno, co grill, wędzarnie, piec chlebowy, "umieją" postawić i potem również doskonałe jedzonka w nich uskuteczniać.

To są osoby "wszechstronne" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umie jeść. To widziałem. O innych zdolnościach niestety tylko ze słyszenia wiem...;)

 

Widziałem z dalsza, na Targach Poznańskich pana Darka. Wyglądał na zadbanego i dobrze odżywionego.

Tak wiec zapewne w życiu zawodowym i pracy odnosi sukcesy, gdyż zachowuje stateczny poziom finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem z dalsza, na Targach Poznańskich pana Darka. Wyglądał na zadbanego i dobrze odżywionego.

Tak wiec zapewne w życiu zawodowym i pracy odnosi sukcesy, gdyż zachowuje stateczny poziom finansowy.

 

też widziałem,nawet słowo zamieniłem - to targach mogę powiedzieć że jest postrzelony... pozytywnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombajn który powstanie wraz z piecem chlebowym zlokalizowany jest w ciekawie położonym ośrodku jeździeckim pod Wągrowcem. Czyli na "moich śmieciach". W zasadzie ma to być atrakcja dla gości bez profesjonalnego zadęcia na grillowanie i wędzenie. Zbuduje to wszystko murarz pod moim nadzorem,,, Wyjątkiem ma być piec chlebowy, w którym właścicielka będzie "cudaczyć". Zna się na tym, i dlatego piec musiałem celebrować. Od kilku dni jeżdżę tam i wypalam go osobiście. Tak by chemiczne wiązanie kleju, w łagodny, ale zdecydowany sposób przekształcić w wiązanie ceramiczne. Piec będzie wówczas monolitem, jak skorupa żółwia.

 

Jak widać na zdjęciach, można w nim przyrządzić bardzo mini, ale jego pojemność jest spora. 10 bochenków chleba tez wlezie...

 

Wszystko będzie podłączone do jednego komina. Budżet "trochę" większy od Twojego...;) Ale to o niczym nie świadczy, bo i wielkość ustrojstwa niemała...

 

No patrzaj widziałem Jana niedawno i się nie chwalił że na ostrowie młyn takie cuda powstają :no:

 

No pozostaje mi wypróbować go niedługo i dam znać na forum jakie wypieki powstają :lol2::lol2::lol2:

 

Na zdjęciach robota pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...