Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nawiązując do pytania "kto z małych cegiełek buduje ?", z innego wątku.

Odpowiadam : ja na ten przykład (widać na zbliżeniu w

poprzednim poście )

 

A co w tym dziwnego że grilla czy kominek z otwartym paleniskiem buduje się z cegieł standardowych wymiarów ?? Podobnie jest z kuchniami i piecami .. np http://www.kafle-kominki.pl/piec_kaflowy_020.htm W takie kafle wchodzą płytki grubości 32mm . Nie buduje się jednak prostych ścian szamotowych wysokich na 2,7 - 3 m3try z takiego drobiazgu , w powszechnym użyciu są większe elementy szamotowe lub szamoto-betonowe . Po co pytających na forum wprowadzać w błąd ?

Edytowane przez M***ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego że grilla czy kominek z otwartym paleniskiem buduje się z cegieł standardowych wymiarów ?? Podobnie jest z kuchniami i piecami .. np http://www.kafle-kominki.pl/piec_kaflowy_020.htm W takie kafle wchodzą płytki grubości 32mm . Nie buduje się jednak prostych ścian szamotowych wysokich na 2,7 - 3 m3try z takiego drobiazgu , w powszechnym użyciu są większe elementy szamotowe lub szamoto-betonowe . Po co pytających na forum wprowadzać w błąd ?

 

 

To jest wątek o grillach ,śmieciarzu... Nie widzisz różnicy miedzy

tytułem wątku a tym co wkleiłeś . Może jeszcze raz do podstawówki

powinieneś pochodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o grillach ,śmieciarzu... Nie widzisz różnicy miedzy

tytułem wątku a tym co wkleiłeś . Może jeszcze raz do podstawówki

powinieneś pochodzić ?

 

Typowe "eniowanie" czyli odpowiedź pod innym loginem , tak aby obrażał nie naprawdę piszący lecz "login eniu" .. Jest to chwyt tak prosty że dziwne iż jeszcze ktoś wierze w istnienie ENIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe "eniowanie" czyli odpowiedź pod innym loginem , tak aby obrażał nie naprawdę piszący lecz "login eniu" .. Jest to chwyt tak prosty że dziwne iż jeszcze ktoś wierze w istnienie ENIA :D

 

 

Chwyt jest prosty , wręcz prostacki. Jak większość wirtualnych bytów.

Ważne ,że na Ciebie takie chwyty działają :D

 

Te piękne kafle które wkleiłeś pasują tu jak krawat do gumofilców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz, ostatnio to w ogóle masz niewiele do powiedzenia jeżeli chodzi o stronę merytoryczną, no ale cóż, najważniejsze, że sam dobrze się z tym czujesz. Pomyśl jednak czasem o tym jak mogą odbierać Cię inni, mam tu na myśli potencjalnych inwestorów.

No nic to, jeżeli uda mi się zakończyć budowę do wiosny, to wrócimy do temat grilo-wędzarni i mam nadzieję, że zakończymy to konkretną realizacją. Miałem po prostu nadzieję, że masz tu już jakieś przemyślenia, wnioski, projekty etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bohusz, ostatnio to w ogóle masz niewiele do powiedzenia jeżeli chodzi o

stronę merytoryczną, no ale cóż, najważniejsze, że sam dobrze się z tym czujesz.

Pomyśl jednak czasem o tym jak mogą odbierać Cię inni, mam tu na myśli

potencjalnych inwestorów.

Może faktycznie Masz racje. Jednak tak mi się życie ułożyło, że nie zarabiam mówieniem czy pisaniem, czy opisywaniem.

Praca fizyczna głównie, konkretne realizacje za konkretnie ustalone wynagrodzenia to mój zarobek.

 

Moja planowana grillo wędzarnia, to tylko konsumpcia tych zarobionych pieniędzy. Czyli jak to bywa może poczekać, bo są pilniejsze wydatki.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie Bohusz, w pełni to rozumiem, moja grillo-wędzarania też jest w planach budżetowych na końcu :)

Mam nadzieje, że uda mi się Ciebie wciągnąć do dyskusji w przyszłym roku ;)

Powiem szczerze, że lubiłem czytać Twoje wypowiedzi, zresztą byłeś pierwszą osobą z forum do której zadzwoniłem w temacie mojego kominka.

Trochę wtedy telefonicznie pogadaliśmy, ale było Ci za daleko do wrocka, stąd szukałem wsparcia kogoś bliżej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Już to kilka krotnie pisałem ,że najpierw grillo-wędzarnia z kominem a potem obudówka tegoż.

I ja też tak planuję z tym, że altanę "dostawię" do tego pieca. Altana już przygotowana "w częściach". Drewno przycięte na wymiar i zaimpregnowane czeka na złożenie (pracować "w drewnie" było mi łatwiej, bo lubię amatorską ciesielkę ;)). Natomiast projekt grillo-wędzarni-suszarni grzybów na razie tylko "w gowie" czeka na narysowanie w zimowe miesiące, gdy stanie "wykończeniówka" (która po trochu i mnie już "wykańcza :lol2:).

Cegła rozbiórkowa przykryta przed opadami czeka w stosie, podobnie stare żeliwne drzwiczki do paleniska i do wyczystki wyjęte z rozebranego pieca kaflowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się ,że założyciel topiku chce połączyć trzy w jednym jakoś to obudować a nie latać po działce i tam grill,tam wędzarka a tam jeszcze kominek z otwartą komorą spalania .Teraz watek trza zamrozić na rok :D:D bo i po co teraz pisać o grillo-wędzarkach-kzoks.Po co?Inspiracji trza szukać gdzie indziej.ech!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też tak planuję z tym, że altanę "dostawię" do tego pieca. Altana już przygotowana "w częściach". Drewno przycięte na wymiar i zaimpregnowane czeka na złożenie (pracować "w drewnie" było mi łatwiej, bo lubię amatorską ciesielkę ;)). Natomiast projekt grillo-wędzarni-suszarni grzybów na razie tylko "w gowie" czeka na narysowanie w zimowe miesiące, gdy stanie "wykończeniówka" (która po trochu i mnie już "wykańcza :lol2:).

Cegła rozbiórkowa przykryta przed opadami czeka w stosie, podobnie stare żeliwne drzwiczki do paleniska i do wyczystki wyjęte z rozebranego pieca kaflowego.

 

Znalazłem te trzy fotki,które zawsze mnie ispirowały.

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?9129-ZIELONO-MI...-czyli-dziennik-Zielonookiej-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...