Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

Gość Janu***
A ja tak spytam, skoro nie masz planu? a konstrukcja jest chyba nie w mieście lecz gminie to jak poradziłeś sobie z zezwoleniem na tą budowę? To mała architektura więc powinieneś mieć zgłoszenie(mapka,plan,zgoda-lub brak sprzeciwu)do urzędu gminy a czytając to jw "...był tworzony w trakcie rozmyślań nad forma i kształtem"mnie niepokoi bo choć sama idea i użyte materiały bardzo mi się podobają to rozumując z tekstu wydaje mi się to mało legalne.

 

Jak wiesz prawo sie kilka dni temu zmieniło ale dla Twojej wiadomości choć wątek nie o tym to zgłoszenie złożone już 2 miesiące temu ;)

A nie pisałem że nie mam planu że mapki i pozwolenia a że wizja jest obszerna. Czyli kokardki, kolorowe papierki pa złotka itp jeszcze można dla rozszerzenia wizji pododawać ;) MASAKRA... jak nie kijem to pałką.... A za resztę dziękuję. Panowie tracie coś do dodania konstruktywnego jakieś pytania itp to proszę... Nie błądźcie we mgle w taki upał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak wiesz prawo sie kilka dni temu zmieniło ale dla Twojej wiadomości choć wątek nie o tym to zgłoszenie złożone już 2 miesiące temu ;)

A nie pisałem że nie mam planu że mapki i pozwolenia a że wizja jest obszerna. Czyli kokardki, kolorowe papierki pa złotka itp jeszcze można dla rozszerzenia wizji pododawać ;) MASAKRA... jak nie kijem to pałką.... A za resztę dziękuję. Panowie tracie coś do dodania konstruktywnego jakieś pytania itp to proszę... Nie błądźcie we mgle w taki upał...

 

 

Zapominasz, że takich Kozich Wólek, jak ta w której stawiasz swoje cuda architektury światowej, są tysiące...Nie zachowuj się jakbyś był jedynym sprawiedliwym. Chwała Ci chopie, że chwalisz fach, który i my chwalimy, ale majstrów Tobie (i mnie:p) podobnych są setki, jak nie tysiące...Tylko nie każdy tak trzęsie dupą jak Ty, gdy się ktoś ośmieli opinię wyrazić. Wcale nie negatywną - bo w tej kwestii doszliśmy już do porozumienia. Po prosu, jednym się podoba Mozart, innym Bob Marley, a jeszcze komuś góralskie dudy. Tak Ci to trudno załapać?! Nie wierzę, że ktoś może być tak próżny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Zapominasz, że takich Kozich Wólek, jak ta w której stawiasz swoje cuda architektury światowej, są tysiące...Nie zachowuj się jakbyś był jedynym sprawiedliwym. Chwała Ci chopie, że chwalisz fach, który i my chwalimy, ale majstrów Tobie (i mnie:p) podobnych są setki, jak nie tysiące...Tylko nie każdy tak trzęsie dupą jak Ty, gdy się ktoś ośmieli opinię wyrazić. Wcale nie negatywną - bo w tej kwestii doszliśmy już do porozumienia. Po prosu, jednym się podoba Mozart, innym Bob Marley, a jeszcze komuś góralskie dudy. Tak Ci to trudno załapać?! Nie wierzę, że ktoś może być tak próżny!

Pytałem o konkrety a nie wypociny. Ty już swoje zdanie wypowiedziałeś i nie siej fermentu. Jest tu na forum zasada ... Wrzucisz coś i nagle się gotuje. Masz racje co do tego czy Mocart itp.... Wiec co tu robisz? I nie opinia mnie martwi ale sposób w jaki zostaje przekazana. Nic więcej.... Co do fachowców to na terenie Europy znam tylko jednego co wykonuje podobne rzeczy i mieszka we Francji ;) Więc pokaż mi jeszcze jednego nie w Polsce ale w Europie ;) Nie odbieraj tego jako pychę czy zarozumiałość ale piszesz nie mając rozeznania ;) Miło było i się skończyło ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz prawo sie kilka dni temu zmieniło ale dla Twojej wiadomości choć wątek nie o tym to zgłoszenie złożone już 2 miesiące temu ;)

A nie pisałem że nie mam planu że mapki i pozwolenia a że wizja jest obszerna. Czyli kokardki, kolorowe papierki pa złotka itp jeszcze można dla rozszerzenia wizji pododawać ;) MASAKRA... jak nie kijem to pałką.... A za resztę dziękuję. Panowie tracie coś do dodania konstruktywnego jakieś pytania itp to proszę... Nie błądźcie we mgle w taki upał...

 

Konstruktywne jest to, że budowa czegoś takiego co się komu podoba obarczona jest pewnymi wymogami prawnymi nie tylko estetycznymi i o tym trzeba pamiętać, a prawo nie zmieniło się na tyle, aby można było sobie postawić "byle co" i "byle jak" w "byle jakim miejscu" bo tak chce i już.

Bo jeśli postawisz sobie taki grill czy kuchnię letnią i będzie ona oddziaływała na sąsiednie działki w sposób niekorzystny to będziesz musiał mieć niezły argument aby z niego korzystać i na jakiej podstawie to powstało.

 

I wcale nie odbiegam tu od tematu, ja też coś takiego postawiłem, mnie się takie rzeczy podobają, ale skoro jest wątek i komuś się to spodoba to chcę, aby wiedział że jeśli będzie chciał postawić takie coś u siebie prócz pieniędzy które na to wyda potrzebne mu będzie jeszcze zezwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem publikowania tutaj postów będąc jedną z dwu osób w europie wykonujących takie dzieła, toż nie powinieneś mieć czasu na siadanie do kompa tylko zarabiać, zarabiać a nie dyskutować z dyletantami. Jeśli robisz te dzieła dla siebie to każdy ma prawo Ty też i nic nikomu do Twoich gustów i sposobu budowy oczywiście w granicach wspomnianych przepisów. Gdyby jednak ktoś chciał mi za pieniądze coś takiego postawić to pogonił bym na ..., nie ze względu na to że mi się nie podoba ale ze względu na marnotrawienie materiału i kasy inwestora. Wytłumacz mi po jakiego grzyba wiercić fi 600 pod stopę za 4setki jak koparka zrobi to za stówkę i tak ustawiłeś na stopie szalunek. Po kiego pręt 18 w płycie co to ma dać. Płyta pod dom ma 20cm i zbrojenie 10-12. Rura na konstrukcję, próba usztywnienia tego ponad miarę i zbrojone zastrzały betonowe które też będą pracowały. Każda konstrukcja pracuje nawet te na Manhattanie więc i Twoja też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem publikowania tutaj postów będąc jedną z dwu osób w europie wykonujących takie dzieła, toż nie powinieneś mieć czasu na siadanie do kompa tylko zarabiać, zarabiać a nie dyskutować z dyletantami. Jeśli robisz te dzieła dla siebie to każdy ma prawo Ty też i nic nikomu do Twoich gustów i sposobu budowy oczywiście w granicach wspomnianych przepisów. Gdyby jednak ktoś chciał mi za pieniądze coś takiego postawić to pogonił bym na ..., nie ze względu na to że mi się nie podoba ale ze względu na marnotrawienie materiału i kasy inwestora. Wytłumacz mi po jakiego grzyba wiercić fi 600 pod stopę za 4setki jak koparka zrobi to za stówkę i tak ustawiłeś na stopie szalunek. Po kiego pręt 18 w płycie co to ma dać. Płyta pod dom ma 20cm i zbrojenie 10-12. Rura na konstrukcję, próba usztywnienia tego ponad miarę i zbrojone zastrzały betonowe które też będą pracowały. Każda konstrukcja pracuje nawet te na Manhattanie więc i Twoja też.

dlatego właśnie "to" jest takim unikatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę przemilczę...

 

Bohusz jeśli poczułeś sie urażony to przepraszam... Ciebie nie miałem na myśli. Dla mnie zarozumialstwem wieje co w niektórych w pisach. Bo co nie jest zrobione jak w książce pisze to złe. ;)

 

Wiem, że nie mnie miałeś na myśli. Co do zarozumialstwa i chęci oceniania innych, to zupełna zgoda, to zresztą jest wiadome wszem i wobec.

No i również zamknięcie na wszelkie nowości. Według zasady co nie rozumiem i nie znam to jest be...

Zresztą tkwienie w pewnych stereotypach to wygodnictwo, no ale jak widać z komputera korzystają i z telefonów komórkowych również. Nawet sterowniki używają do budowli według starych technologii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Zupełnie nie rozumiem publikowania tutaj postów będąc jedną z dwu osób w europie wykonujących takie dzieła, toż nie powinieneś mieć czasu na siadanie do kompa tylko zarabiać, zarabiać a nie dyskutować z dyletantami. Jeśli robisz te dzieła dla siebie to każdy ma prawo Ty też i nic nikomu do Twoich gustów i sposobu budowy oczywiście w granicach wspomnianych przepisów. Gdyby jednak ktoś chciał mi za pieniądze coś takiego postawić to pogonił bym na ..., nie ze względu na to że mi się nie podoba ale ze względu na marnotrawienie materiału i kasy inwestora. Wytłumacz mi po jakiego grzyba wiercić fi 600 pod stopę za 4setki jak koparka zrobi to za stówkę i tak ustawiłeś na stopie szalunek. Po kiego pręt 18 w płycie co to ma dać. Płyta pod dom ma 20cm i zbrojenie 10-12. Rura na konstrukcję, próba usztywnienia tego ponad miarę i zbrojone zastrzały betonowe które też będą pracowały. Każda konstrukcja pracuje nawet te na Manhattanie więc i Twoja też.

 

 

Po pierwsze naznaczyłem koledze że nie setki fachowców i że nie ma rozeznania więc juz wiesz po co... by wiedział ot... Dwa... masz rację ... nie mam czasu ale nie jestem robot i potrzebuję odpoczynku a nie naginania jak niewolnik... widać nie rozumiesz ze jest coś takiego jak wieczór a wieczorem sie odpoczywa i Łykendy ;) Mogę sobie na to pozwolić Co do koparki to czy widzisz na zdjęciach był teren uszkodzony? A co koparka by zrobiła? Widzisz mierzysz swoją miarą i najlepiej rozkopać polowe ogrodu. A tak znaku nie ma ze cos sie robiło. Wiertnica miała wysięgnik na 12 m i zrobiła to nie wjezdzajac za płot ;) Widzisz;) czysto i ładnie ;) Czemu taki pręt? Abo zostało inwestorowi... Też żle? Owszem będzie pracować ale o wiele mniej... Widac daleko masz do przemyśleń... wiedza książkowa Cię gubi ... Jeszcze raz poradzę... Proszę wtajemniczać sie w wiedzę o kompozytach. Bo następnym razem zamierzam bardziej wejść z nowościami. ;) Panowie bo inaczej was klienci będą uczyć o materiałach i będzie łyso ;) Ale się napisałem i nagadałem aż mnie palce bolą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Wiem, że nie mnie miałeś na myśli. Co do zarozumialstwa i chęci oceniania innych, to zupełna zgoda, to zresztą jest wiadome wszem i wobec.

No i również zamknięcie na wszelkie nowości. Według zasady co nie rozumiem i nie znam to jest be...

Zresztą tkwienie w pewnych stereotypach to wygodnictwo, no ale jak widać z komputera korzystają i z telefonów komórkowych również. Nawet sterowniki używają do budowli według starych technologii...

:D:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac daleko masz do przemyśleń... wiedza książkowa Cię gubi ... Jeszcze raz poradzę... Proszę wtajemniczać sie w wiedzę o kompozytach. Bo następnym razem zamierzam bardziej wejść z nowościami. ;) Panowie bo inaczej was klienci będą uczyć o materiałach i będzie łyso ;) Ale się napisałem i nagadałem aż mnie palce bolą ;)

 

No tak kompozyt jako nowość, kompozyt to znany jest tak od piątego wieku p.n.e a w swoim wypadku jako kompozyt uważasz połączenie czego? Normalny koparkowy niczego nie zdemoluje kopiąc 6 dziurek. A beton SCC trzeba było zamówić pasował by do technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
No tak kompozyt jako nowość, kompozyt to znany jest tak od piątego wieku p.n.e a w swoim wypadku jako kompozyt uważasz połączenie czego? Normalny koparkowy niczego nie zdemoluje kopiąc 6 dziurek. A beton SCC trzeba było zamówić pasował by do technologii.

 

Np/ Beton z takimi materiałami jak włókna kewlarowe lub szklane . Te ostatnie tańsze ;) W zależności co robimy. Można w połączeniu z polierami wykonać beton np gr 1 cm po którym można jeździć autem ;) Tego to już pewnie nie znali przed wiekami ;) Ale to juz kosmos. ;) W Polsce jeszcze prety kompozytowe są mało znane ;( i używane.

 

A betonu SCC owszem używam ale nie dotych prac. Tu mi się do niczego nie przyda.

Edytowane przez Janu***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np/ Beton z takimi materiałami jak włókna kewlarowe lub szklane . Te ostatnie tańsze ;) W zależności co robimy. Można w połączeniu z polierami wykonać beton np gr 1 cm po którym można jeździć autem ;) Tego to już pewnie nie znali przed wiekami ;) Ale to juz kosmos. ;) W Polsce jeszcze prety kompozytowe są mało znane ;( i używane.

 

A betonu SCC owszem używam ale nie dotych prac. Tu mi się do niczego nie przyda.

 

Wow, wow rewelacja kewlar, polimery, beton. Pręty kompozytowe to nic innego jak połączenie dwu materiałów np. żywice i włókno szklane i niby w Polsce nieznane? Materiały stosuje się w zależności od potrzeb i zbrojenie wiaty włóknem czy prętem kewlarowym np fi5mm za 50 zł za mb to jest co? Nie mam zamiaru negować Twojej technologii i krytykować ale sam się prosisz, pisząc że jesteś jedynym stosującym technikę kosmiczną w budownictwie, a przepraszam jest jeszcze Bohusz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Wow, wow rewelacja kewlar, polimery, beton. Pręty kompozytowe to nic innego jak połączenie dwu materiałów np. żywice i włókno szklane i niby w Polsce nieznane? Materiały stosuje się w zależności od potrzeb i zbrojenie wiaty włóknem czy prętem kewlarowym np fi5mm za 50 zł za mb to jest co? Nie mam zamiaru negować Twojej technologii i krytykować ale sam się prosisz, pisząc że jesteś jedynym stosującym technikę kosmiczną w budownictwie, a przepraszam jest jeszcze Bohusz ;-)

Widzisz jak przekręcasz... To z zazdrości zarozumialstwa czy głupoty? Sam się bracie ośmieszasz. Już Cię wtajemniczę boś ruda nie zadał. Nie napisałem że robię jedyny kosmiczną technologię a lubuję sie w rzemiośle które proszę Pana ZANIKŁO jakieś 100 lat temu. Są na świecie ludzie którzy to odradzają. a JA LUBUJĘ SIE W TYM I CHĘTNIE SIĘ UCZĘ ;) Co do kewlarów itp to ja na tym pracuję i dla mnie nic nowego i tą wiedzę poszerzam. Tobie Mości Panie już to nie grozi.... Dodam że wiele rzeczy jak widać na moich pracach nie da sie wykonać tradycyjnymi metodami. Ale wielu z Was jest slepcami i to jeszcze we mgle.

 

Dość

i pozdrawiam Szanowne GRONO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak przekręcasz... To z zazdrości zarozumialstwa czy głupoty? Sam się bracie ośmieszasz. Już Cię wtajemniczę boś ruda nie zadał. Nie napisałem że robię jedyny kosmiczną technologię a lubuję sie w rzemiośle które proszę Pana ZANIKŁO jakieś 100 lat temu. Są na świecie ludzie którzy to odradzają. a JA LUBUJĘ SIE W TYM I CHĘTNIE SIĘ UCZĘ ;) Co do kewlarów itp to ja na tym pracuję i dla mnie nic nowego i tą wiedzę poszerzam. Tobie Mości Panie już to nie grozi.... Dodam że wiele rzeczy jak widać na moich pracach nie da sie wykonać tradycyjnymi metodami. Ale wielu z Was jest slepcami i to jeszcze we mgle.

 

Dość

i pozdrawiam Szanowne GRONO.

E no z ośmieszaniem to miał bym wątpliwości. Ośmieszasz się sam podejmując ze mną dyskusję na temat na którym Ty się znasz, chyba że piszesz tutaj dla swojego Ego a ja troszkę wychyliłem się poza spodziewane zachwyty jeśli tak to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam artystycznych wizji :)

... cenię sobie wygodę i funkcjonalność (stary się robię i leniwy) ;)

 

http://www.chefpaul.net/murator/DSC02838s.jpg

 

http://www.chefpaul.net/murator/DSC01324s.jpg

 

http://www.chefpaul.net/murator/DSC01115s.jpg

 

pozdrowionka słoneczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Prostota i funkcjonalność ;) Widzę ławki w tle i to jest to o czym piszę o materiałach. Tego roku to pewnie już nie dam radę ale może w zimie kiedy więcej jest czasu wykombinuję pewien pomysł który mi chodzi po głowie ;) Ale to później Zacząłem już parę projektów co do architektury ogrodowej . ale brak czasu na skończenie. Mam nadzieję że do jesieni dam radę i usadowię w ogrodzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostota i funkcjonalność ;) Widzę ławki w tle i to jest to o czym piszę o materiałach. Tego roku to pewnie już nie dam radę ale może w zimie kiedy więcej jest czasu wykombinuję pewien pomysł który mi chodzi po głowie ;) Ale to później Zacząłem już parę projektów co do architektury ogrodowej . ale brak czasu na skończenie. Mam nadzieję że do jesieni dam radę i usadowię w ogrodzie ;)

 

Zrobili ci jazdę i słusznie bo miałeś pokazać to co jest otoczką tego twojego monstrum.Jak komponuje się z otoczeniem inwestora o to cie prosiłem .Nie krzycz i nie poddawaj frustracji.Hipotetycznie.Dam ci robotę i zamówię monstera twego.Pokaże otoczenie i miejsce tego wynalazku.Ma spełniać moje zachcianki w robieniu potraw.Jak myślisz czy twój beton by pasował do mojej kompozycji z innymi budowlami na posesji.Zauważ jakie fotki wklejasz???Popatrz na prezesa stary już i leniwy ,a w obejściu swym ma funkcjonalne urządzenie w jakimś tam ciągu technologii kulinarnej.Nie powala ta prostota ale jemu to wystarcza bo działa na jego zmysł kulinarny.Nie moje klimaty także.:yes::yes::yes::yes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***

Wewiórek Ty to tu masz naj mniej do powiedzenia... Pokaż co sam zrobiłeś... Podobno już majstry byli i co? Gdzie są fotki że umiesz sam coś stworzyć?!

Przynajmniej makietę z papieru albo z klocków a tu nic. A jak zwykle masz coś do powiedzenia

Eminencja najjaśniejsza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewiórek Ty to tu masz naj mniej do powiedzenia... Pokaż co sam zrobiłeś... Podobno już majstry byli i co? Gdzie są fotki że umiesz sam coś stworzyć?!

Przynajmniej makietę z papieru albo z klocków a tu nic. A jak zwykle masz coś do powiedzenia

Eminencja najjaśniejsza....

 

No nie kumasz czaczy.Jeśli wkleję i będzie zasługiwało na pokazanie,pokażę ale to nie po to by jeździli na mnie jak to robią z tobą tylko po to by funkcjonalność i wygląd ze sobą współgrały.Zauważ u ciebie tego nie ma.Odpisujesz im bardzo niepotrzebnie wpadając w zachwyt jaki ty to jesteś jedyny ale po co ...................dla reklamy???. :(:(:(:(.Smutne to ale prawdziwe.Jak dla mnie nie masz pomysłu by to było dobre.Moje zdanie.:yes::yes::yes::yes:.na koniec, nie odbieraj mi głosu ,którego mi nie dałeś.Nie twój folwark prywatny i nie twój topik.Wlazłes tu z tymi betonami i jeszcze sie oburzasz ,ze ludziska psioczą jak widzą takie cha g wu.:bash:.Przepraszam małe sprostowanko

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=323239&d=1436080719

 

Obserwuję poczynania.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=321128&d=1434562903

 

Popatrz na to. Widzisz różnice ,ja widzę mimo ,że na fotce górnej jeszcze tak naprawdę nic nie ma ale komponuje się jak na razie w porządku.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...