Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

Witam.

W poście nr 866 wyjaśniłem skąd się wzięło w naszym kraju mylnie rozpowszechniane słowo "tandoor".

 

Ale potrawy z takiego pieca to tandoori, a nie tandyri:wiggle: - też wina wiki ? :jawdrop: :)

 

Ps. I nie dotyczy to tyko Polski,

Edytowane przez sSiwy12
Ps. dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Siwy ... spytaj się jakiegoś Hindusa co to jest tandori ...:)

 

To tylko kolejny dowód na to że Wikipedia jest miernym miejscem dla tych co wiedzy szukają ... jeszcze parę tygodni temu opis w niej był zgoła inny ... równie dobrze ja mogę w niej ten opis zmienić i za trzy dni będzie znowu co innego tam pisać ...

 

Tandoor (niech Ci będzie) ... ale zdjęcia przednie ... no i mamy prawdziwy kebab na nich :D

Dla niewtajemniczonych, czytajacych ten wątek ... te "parówki" z mielonego mięsa leżace na sałacie i przysypane cebulką to właśnie kebab ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrawy z takiego pieca to tandoori, a nie tandyri:wiggle: - też wina wiki ? :jawdrop: :)

 

Ps. I nie dotyczy to tyko Polski,

 

A ty siwy to po co tu zaglądasz??? .Chcesz się wykazać.???. Ale czym.??? Nazewnictwem.......

tandoori, a nie tandyri ............Facet coś robi bez .................... zbędnych przepisów i paragrafów którymi szykanujesz Mądrych inaczej.Doszukujesz się jakiej gów...o wartej swoje prawdy .Pytam po co ???. Masz Tandoora??? .Potrafisz w nim robić potrawy ???. Jeśli nie ,to z całym szacunkiem wyglądasz jak :idź z stąd ". Nie gniewaj się ale gadasz czasami od rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty siwy to po co tu zaglądasz??? .Chcesz się wykazać.???. Ale czym.??? Nazewnictwem.......

tandoori, a nie tandyri ............Facet coś robi bez .................... zbędnych przepisów i paragrafów którymi szykanujesz Mądrych inaczej.Doszukujesz się jakiej gów...o wartej swoje prawdy .Pytam po co ???. Masz Tandoora??? .Potrafisz w nim robić potrawy ???. Jeśli nie ,to z całym szacunkiem wyglądasz jak :idź z stąd ". Nie gniewaj się ale gadasz czasami od rzeczy.

 

:jawdrop:No i przygadał "kocioł garnkowi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:No i przygadał "kocioł garnkowi".

 

Przygadałeś a nawet zagadałeś :mad: .Co masz do powiedzenie o tandoorze ??? Co masz do powiedzenia o urządzeniach w naszych ogrodach , spełniających kryteria w naszych inspiracjach ??? Masz coś podobnego na swej posesji w czym dokonujesz jakiś odkryć kulinarnych ???:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygadałeś a nawet zagadałeś :mad: .Co masz do powiedzenie o tandoorze ??? Co masz do powiedzenia o urządzeniach w naszych ogrodach , spełniających kryteria w naszych inspiracjach ??? Masz coś podobnego na swej posesji w czym dokonujesz jakiś odkryć kulinarnych ???:o

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

Rozbawiłeś mnie, nie po raz pierwszy zresztą. Czytaj ze zrozumieniem, szukaj a mniej pytań będziesz musiał zadawać.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedziałeś.Rozwaliłeś mnie wiedzą , jak ci mądrzy co jej tu szukają.:D:D:D .Ty tu nie czytaj ze zrozumieniem , jest ci to niepotrzebne .Tandoor albo inna wędzarnia czy piec chlebowy w naszym ogrodzie jak na razie jest dla ciebie zaporą.By zaistnieć musisz mieć albo się interesować .:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zrobienie na grilu prawdziwego steku. Jako że tegoroczny sezon grilowy chyli się ku końcowi wypada zakończyć go mocniejszym akcentem. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie gdzie w Krakowie dostanę mięso z ameryki południowej.

Serdecznie z góry dziękuję z wszelkie wskazówki. Mile widziane również przepisy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W markecie Boża Krówka jest całkiem dobry stek z poledwicy za prawie 90 zł / kg.

Ale jabym kupił po prostu na miejscowym targu ... z polskiej krowy i za połowę tej ceny ...

Najlepszy wychodzi w rozgrzanym do 320-350 stopni piecu chlebowym. Po prostu wsadza się go tam lekko posmarowanego marynatą z oleju i przypraw, na ok. 3-4 minuty i ... wyjmuje gotowy ... to cały przepis ...

IMG_3587 - Kopia.jpg

IMG_3591 - Kopia.jpg

Pozdrawiam.

PS. Ten na zdjęciu był akurat z austriackiej krowy ... ale ręczę że każdy Austriak powiedział by Ci to samo - że jest lepszy niż argentyński ... bo "pędzony" na ich trawiastych, górskich halach ...:)

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zrobienie na grilu prawdziwego steku. Jako że tegoroczny sezon grilowy chyli się ku końcowi wypada zakończyć go mocniejszym akcentem. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie gdzie w Krakowie dostanę mięso z ameryki południowej.

Serdecznie z góry dziękuję z wszelkie wskazówki. Mile widziane również przepisy.

Pozdrawiam

Ja zamawiam w tej firmie

http://www.steki.eu/oferta.html

zamiast steków częściej zamawiamy Mięso Drobne klasy I Wołowe - wychodzi z tego za..... gulasz :) możesz wziąć w ciemno ze 3 kg na próbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W markecie Boża Krówka jest całkiem dobry stek z poledwicy za prawie 90 zł / kg.

Ale jabym kupił po prostu na miejscowym targu ... z polskiej krowy i za połowę tej ceny ...

Najlepszy wychodzi w rozgrzanym do 320-350 stopni piecu chlebowym. Po prostu wsadza się go tam lekko posmarowanego marynatą z oleju i przypraw, na ok. 3-4 minuty i ... wyjmuje gotowy ... to cały przepis ...

[ATTACH=CONFIG]331561[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]331562[/ATTACH]

Pozdrawiam.

PS. Ten na zdjęciu był akurat z austriackiej krowy ... ale ręczę że każdy Austriak powiedział by Ci to samo - że jest lepszy niż argentyński ... bo "pędzony" na ich trawiastych, górskich halach ...:)

 

 

Chwilka...Nie jest to czasem mój talerz?!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mała prywata ... pochwalę się niedużym "grillem" wewnątrz pewnego budynku w Szklarskiej Porębie.

Dwupoziomowy piec do wypieku pizzy, chleba, bułek i placków, piekarnik długości 120 cm do pieczenia w całości prosiaków na zimowe kuligi i piec z paleniskiem do którego można włożyć garniec z pieczonkami dla całego stolika.

img_9497.jpg

 

img_9561.jpg

 

img_9369-hdr.jpg

 

img_9410 - Kopia.jpg

 

img_9395.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś ty ... projekt wnętrza stylizowany był na przełom secesji i modernizmu ... dlatego taka a nie inna kolorystyka, secesyjny jeszcze piec oraz żyrandole i już surowsze, modernistyczne wyposażenie meblowe.

... z resztą ... pierwszy był pojawił się ów piec tam ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Twój był ten zastawiony kieliszkami ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

No tak zajebisty do ogrodu może być już bez kieliszków.:D:D:D .Przepraszam po co to wklepałeś w ten topik.:) .Wewnątrz pomyliło ci się z zewnątrz .Zastanawia mnie do czego ty przyczepisz żyrandole w ogrodzie i co będą oświetlały.:lol2:

Edytowane przez niktspecjalny
żyrandol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzieńdoberek .

 

Kilka fotek starego ale coś w nim jest akurat był nieczynny jak jedliśmy obiad ale fajnie wygląda i choć rdzewieje wiadomo dlaczego to funkcjonuje nadal.

 

http://images68.fotosik.pl/1275/f66447bdcac7837b.jpg

 

http://images67.fotosik.pl/1276/357f5bd5ce794a7b.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/1275/035b17c06d6b6208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
Jak tam wędzarnicza Brać FM?

 

U nas dziś się dzieje.

Wędlinka już w solance. Kiełbaska w wędzarni. Piec chlebowy właśnie rozpalam - cieplej będzie i cosik ciekawego także się na ciepło zrobi, może łosoś.

 

Pozdrawiam

Jak to jak, wędzimy wędzimy na razie się pekluje tylko nie mam takiej fajnej wędzarni;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...