Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dariusz tu poważnie ludzie pytają i równie poważnie odpowiadają o swych doświadczeniach związanych z topikiem.To jest kompleks , a nie samo urządzenie.

równie z sensem będzie szukać dekarza , który zrobi jednocześnie hydraulikę.

specjalizacje są coraz węższe, choć oczywiście zdarzają się nadal "złote rączki" robiące wszystko.

nie wiem tylko czy chciałbym aby ktoś stawiający altanę (cieśla w domyśle) stawiał mi wędzarnię (w domyśle zdun lub coś koło tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie z sensem będzie szukać dekarza , który zrobi jednocześnie hydraulikę.

specjalizacje są coraz węższe, choć oczywiście zdarzają się nadal "złote rączki" robiące wszystko.

nie wiem tylko czy chciałbym aby ktoś stawiający altanę (cieśla w domyśle) stawiał mi wędzarnię (w domyśle zdun lub coś koło tego)

 

Grzecznie to chciałem podkreślić ale widać ,że nie dla zduna takie rozumowanie.Jak z matematyką.Ścisły umysł ale dość jednoznaczny i kierunkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie to chciałem podkreślić ale widać ,że nie dla zduna takie rozumowanie.Jak z matematyką.Ścisły umysł ale dość jednoznaczny i kierunkowy.

 

Proponuje porozmawiać z obydwoma wykonawcami..... Widziałem zdjęcia z realizacji grilla / wędzarni [ kombajn spożywczy] w wykonaniu kolegi Janka..... Taki obiekt że pośrodku pomiędzy poszczególnymi elementami tej małej architektury , chociaż jaka ona mała , jeszcze tańczyć można... Ilość cegieł starczyłaby na mały dom... Czy uważacie że w takim przypadku załatwienie wykończenia w formie konstrukcji drewnianej byłoby problemem ? Po tylu latach praktyki znamy już wykonawców praktycznie we wszystkich branżach , jeśli widzieliśmy jak wykonują swoją robotę to z poleceniem DOBREMU klientowi nie ma problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje porozmawiać z obydwoma wykonawcami..... Widziałem zdjęcia z realizacji grilla / wędzarni [ kombajn spożywczy] w wykonaniu kolegi Janka..... Taki obiekt że pośrodku pomiędzy poszczególnymi elementami tej małej architektury , chociaż jaka ona mała , jeszcze tańczyć można... Ilość cegieł starczyłaby na mały dom... Czy uważacie że w takim przypadku załatwienie wykończenia w formie konstrukcji drewnianej byłoby problemem ? Po tylu latach praktyki znamy już wykonawców praktycznie we wszystkich branżach , jeśli widzieliśmy jak wykonują swoją robotę to z poleceniem DOBREMU klientowi nie ma problemu....

 

 

Witam

 

Ty kolego nie polecasz ty ironizujesz , a tu już zakrawa na super sarkazm czyli złośliwość.Masz taki wielki plac może idź tam potańczyć.Tu w tym wątku ludziska dopiero pobierają nauki , ucząc się od tych co im dobrze radzą.Chyba jednak w/w trauma daje żniwo.Dlaczego tu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie podteksty, ironie i te pe.

natomiast tak glebokiej jak powyzej rzeczywiscie nie lapie, chyba ze juz teraz gdy paluszkiem wskazano.

przy czym umysl scisly kojarzy mi sie od zawsze ze scisnietym.

takze wybaczpan ;)

Grzecznie to chciałem podkreślić ale widać ,że nie dla zduna takie rozumowanie.Jak z matematyką.Ścisły umysł ale dość jednoznaczny i kierunkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominiarz gdzie te przepisy?

 

Przepis na 5kg kiełbaski:

 

2 kg karkówki

2 kg łopatki

1 kg boczku

3 łyżki majeranku

7 ząbków czosnku

2 łyżeczki pieprzu

łyżeczka cukru

szklanka surowej wody

18 gram peklosoli na kg mięsa

 

Mięsiwo zmielić na największych oczkach, do zmielonego mięsa wrzucić majeranek, do malej miseczki wlać szklankę wody i dodać ww. produkty oraz zgnieciony przez praskę czosnek oraz odmierzoną peklosól – wszystko dokładnie wymieszać, wyrobić z mięsem i odstawić na 12 godzin.

 

Później nabijamy do naturalnych jelit (lepiej kupić droższe – nie rwą się) suszymy dwie godzinki i do wędzarni. My wędzimy w temp. 50-55oC czereśnią trzy godziny, olchą cztery.

Po tym parzymy w temperaturze 75oC około pół godziny i gotowe.

 

Serki

 

np. Pilos albo Capreggio okrągłe, są w marketach. Robimy solankę 50 gram zwykłej soli kuchennej na litr wody, wrzucamy serki i odstawiamy na 24 godziny. Po wyjęciu serków z solanki kładziemy je na gazie abu wyschły i obciekły przynajmniej godzinkę. Przyprawiamy dowolnie np. papryka lub czarnuszka i do wędzarni. Serki wymagają troszkę większej temperatury np. 60oC i po czterech godzinkach powinny być już dobre.

 

Smacznego.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi poleci jakąś firmę, która zbuduje zewnętrzną (w ogrodzie) altanę z kominkiem oraz wędzarnią?

 

Wysłałem kontakt do kolegi zduna z Łodzi na priwa.

 

Apropos przeróżnych budowli to tak naprawdę nie liczy się jak kto buduje, że wywrotka cegieł i nie wiadomo co.

Wędzarnia ma być pobudowana tak aby była użyteczna, ma nie przypalać wędlin, nie produkować kreozotu, optymalnie trzymać stałą temperaturę itd. itd.

 

Osobiście widziałem u "kolegów" z branży takie kupy, że głowa boli, obleśne grille, zakopcone piece chlebowe... ale budują, a co ....

Żeby zrobić coś fajnego potrzebna praktyka i wiela, wiela godzin przy tego typu urządzeniach kultury ognia.

Jak ktoś nie robi sam wędlin nie pobuduje dobrej wędzarni.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kiełbasa wg przepisu kominiarza przygotowana, jutro wędzimy. Serek też;-)

 

Pamętaj, że: do parzenia w temperaturze 75oC wrzucasz czosnek z łupiną, ziele angielskie i liść laurowy.

 

Poprawia smak.

 

Dodatkowo muszę sprecyzować - to przepis mojej kochanej małżonki :D

 

Daj znać jak wyszło - powinno być jak zwykle: niebo w giembie, pozdrawiam.

 

ps. możesz zostawić sobie parę kawałków nieparzonej - później do fasolki po bretońsku, żurku rewela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamętaj, że: do parzenia w temperaturze 75oC wrzucasz czosnek z łupiną, ziele angielskie i liść laurowy.

 

Poprawia smak.

 

Dodatkowo muszę sprecyzować - to przepis mojej kochanej małżonki :D

 

Daj znać jak wyszło - powinno być jak zwykle: niebo w giembie, pozdrawiam.

 

ps. możesz zostawić sobie parę kawałków nieparzonej - później do fasolki po bretońsku, żurku rewela...

 

Super kiełbaska, wyszło niebo w gębie;-) Oczywiście parzona z czosnkiem itd. Nie zostawiłem nie parzonej bo jeszcze robiłem drugą swojego przepisy taka coś ala dojrzewająca jałowcowa z domieszką wołowiny,

Serek też fajny chyba troszkę małą temperaturę wędzenia dałem ale jest super.

Dzięki za przepisy i pozdrowienia dla małżonki;-)

Może jutro jakąś fotkę wrzucę by ocenić czy podobna.

A przy okazji wyrobów w piekarniku kominkowym gruzińskie chaczapuri, pychotka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koniec z tym paleniem w kominkach.Cudowny, piękny,słoneczny dzień.Solary pięknie pracują.Czas na przygotowania do sezonu grillowego.W jednym z wątków jest tule branżowego cukru ,że Wieliczka tyle soli nie ma.;):).Ileż można się chwalić czymś co uwłacza komuś jak na to patrzy.Jakieś nowe pomysły na grille ,wędzarnie itp. w naszych ogrodach.Co nowego w tej materii macie państwo do zaoferowania.Tylko proszę bez uniesień kaflowych;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

 

Gdzie to można wstawić.

http://naruszcie.pl/wp-content/uploads/2016/03/broil-king-regal-s-490-pro-4.jpg

 

http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/18/99/0d/grill-skandynawski-drewniany-nowosc-pomorskie-gdansk-137610667.jpg

 

Ten skandynawski grill także ciekawy.Tani wielokrotnego użytku ,śmieszny i prosty.

 

http://i.imged.pl/bujawka-ogrodowa-altanka-ognisko-grill-1461357.jpg

 

Grill i ognisko w jednym w otoczeniu huśtawek.Ciekawy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koniec z tym paleniem w kominkach.Cudowny, piękny,słoneczny dzień.Solary pięknie pracują.Czas na przygotowania do sezonu grillowego.W jednym z wątków jest tule branżowego cukru ,że Wieliczka tyle soli nie ma.;):).Ileż można się chwalić czymś co uwłacza komuś jak na to patrzy.Jakieś nowe pomysły na grille ,wędzarnie itp. w naszych ogrodach.Co nowego w tej materii macie państwo do zaoferowania.Tylko proszę bez uniesień kaflowych;):)

Raportujcie posty tego trolla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość Janu***
Mam problem z wklejaniem zdjęć... Małe akceptuje a większe nie. Dwa to że muszę wklejać pojedynczo bo nie działa przycisk. Klikam ale nie dodaje zdjęć... Nie wiem czy moja przeglądarka robi mi psikusa czy jaka cho.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...