Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

Na początek taka uwaga, zacznij czytać swoje wpisy i postaraj się pisać bardziej zrozumiale.

Pytasz czy są tutaj tacy co nie zalewają wodą ognia? Tak są i podejrzewam że nie jestem w tym odosobniony.

Nie ma znaczenia ile wypije drewno 5lat sezonowane, ważne jest że dorzucasz drewno z wodą, na powierzchni, na żar. Woda na drewnie zachowuje się jak ta wylana na żar czy płonące drewno. Paruje gwałtownie, często para wodna na skutek schłodzeniu w komorze wędzarniczej staje się przesycona i skrapla się na wędzonkach. Jakie są tego skutki pisać chyba nie muszę.

Oczywiście na własne potrzeby możesz robić jak Ci wygodnie w końcu to Twoje zdrowie i Twoich najbliższych. Udzielając jednak rad innym postaraj się jednak o pewną rzetelność.

 

Witam.

 

Na początku zacznę tak jak ty............Na początek taka moja uwaga zacznij czytać wreszcie co pisze NS i postaraj się nie wymądrzać tylko pisz bardziej zrozumiale.Potwierdzasz fakt polewania wodą ognia czyli jesteś gamoń.;):).Piszesz ,że nie ma znaczenia ile wypije 5 letni grab gdy włożę go na 12 h do bali z wodą bo jesteś gamoń bez podstaw na wilgotność drewna.Bez uzasadnienia jak zwykle i bezpodstawnie obrzucasz mnie niepotrzebnymi epitetami.Powiem ci ,że przywykłem.Co się stanie i jak skutkuje para po polaniu drewna w czasie wędzenia nie będę ci tłumaczył bo z koniem kopać się nie będę ,mądrzejszy jesteś, głupka z ciebie robić nie mam zamiaru.Oczywiście ,że moje zdrowie i jeśli o nim piszesz poznaj definicje wędzenia wędlin dopuszczalnym drewnem.Jeśli chodzi o rzetelność ,którą mi zarzucasz .....pamiętaj musisz być autorytetem ale nie jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dawno, dawno temu razem ze szwagrem złota rączka wędziłem kiełbasę. A żeby się szybciej rozpaliło (bo napoje się chłodziły) użyliśmy znacznej ilości drewna sosnowego na rozpałkę. Po kilkunastu minutach otworzyliśmy wędzarnię i............???????

 

Witam.

 

Nawet nie wiesz ile jedno z iglastych wnosi do wędzenia.Jedno.Reszta to chłam.Małe szczapki sosnowe bardzo mi przypadły do gustu przy rozpalaniu np. grilla,ogniska czy kominka na górnej warstwie.Gdyby był forest to dałby ci wykład na temat palenia ,rozpalania drewnem sosnowym nie wędzenia bo to chłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Dawno, dawno temu razem ze szwagrem złota rączka wędziłem kiełbasę. A żeby się szybciej rozpaliło (bo napoje się chłodziły) użyliśmy znacznej ilości drewna sosnowego na rozpałkę. Po kilkunastu minutach otworzyliśmy wędzarnię i............???????
No i wędliny były zakopcone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na początku zacznę tak jak ty............Na początek taka moja uwaga zacznij czytać wreszcie co pisze NS i postaraj się nie wymądrzać tylko pisz bardziej zrozumiale.Potwierdzasz fakt polewania wodą ognia czyli jesteś gamoń.;):).Piszesz ,że nie ma znaczenia ile wypije 5 letni grab gdy włożę go na 12 h do bali z wodą bo jesteś gamoń bez podstaw na wilgotność drewna.Bez uzasadnienia jak zwykle i bezpodstawnie obrzucasz mnie niepotrzebnymi epitetami.Powiem ci ,że przywykłem.Co się stanie i jak skutkuje para po polaniu drewna w czasie wędzenia nie będę ci tłumaczył bo z koniem kopać się nie będę ,mądrzejszy jesteś, głupka z ciebie robić nie mam zamiaru.Oczywiście ,że moje zdrowie i jeśli o nim piszesz poznaj definicje wędzenia wędlin dopuszczalnym drewnem.Jeśli chodzi o rzetelność ,którą mi zarzucasz .....pamiętaj musisz być autorytetem ale nie jesteś.

No ręce opadają, kolejny raz udowadniasz że nie tylko siebie czytać nie umiesz. To cytat z mojej wypowiedzi "Pytasz czy są tutaj tacy co nie zalewają wodą ognia? Tak są i podejrzewam że nie jestem w tym odosobniony." I to Twoim zdaniem dowód na to że potwierdzam fakt polewania wodą ognia?? I to na pewno ja jestem gamoń?? A gdzie Ty widziałeś te moje epitety, masz jakąś fobię i coś ciekawego paliłeś??

W jednym masz rację autorytetem nie jestem tak jak Ty, ale ja potrafię czytać opracowania autorytetów natomiast Tobie widocznie sprawia to jakiś kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wędliny były zakopcone?

 

Były czarne!! Ale beczka ciepłej wody, sporo pracy czyszczącej i dało się w większości oczyścić a następnie dobrze uwędzić. W smaku to był nasz jeden z lepszych wyrobów. Jeden plus tego to, to, że po takiej przygodzie i pracy napoje lepiej smakowały!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Witam.

 

Nawet nie wiesz ile jedno z iglastych wnosi do wędzenia.Jedno.Reszta to chłam.Małe szczapki sosnowe bardzo mi przypadły do gustu przy rozpalaniu np. grilla,ogniska czy kominka na górnej warstwie.Gdyby był forest to dałby ci wykład na temat palenia ,rozpalania drewnem sosnowym nie wędzenia bo to chłam.

Czytam któryś już post z Waści wykonaniu i ręce mi opadają. Piszesz że Pan bzdury. Najpierw to zdobyć wiedzy by sie wypowiadać a nie jak zwykle podpierać sie innymi. Nie wiem jak mam rozumieć że reszta to chłam??? Sam sobie piszesz i sam sobie odpisujesz? No tak a jak juz sie nie ma argumentów to jedyny argument naubliżać. Weż Pan się nie kompromituj i znajdź sobie inne zajęcie zamiast blokować linię.

Wszędzie pełno i wszystko wi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam któryś już post z Waści wykonaniu i ręce mi opadają. Piszesz że Pan bzdury. Najpierw to zdobyć wiedzy by sie wypowiadać a nie jak zwykle podpierać sie innymi. Nie wiem jak mam rozumieć że reszta to chłam??? Sam sobie piszesz i sam sobie odpisujesz? No tak a jak juz sie nie ma argumentów to jedyny argument naubliżać. Weż Pan się nie kompromituj i znajdź sobie inne zajęcie zamiast blokować linię.

Wszędzie pełno i wszystko wi ;)

 

Witam.

 

Widać chcesz walki forumowej ok.

 

Reklamujesz się za darmo za przysposobieniem Redakcji to po pierwsze.Wtórują ci co się zachłysnęli barwionym betonem to drugie ,a po trzecie to pokaż jak wędzisz w swoich reklamowanych wykonawstwach.Powiesić wędlinę ja tez mogę.Temat "panie ..nawet nie wiem jak masz pan naprawdę na nazwisko" ,to urządzenia ,a nie twój pokaz wędliny.

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe
Jesteś zwykłym naciągaczem bez PP.Powinni ci tego zabronić.To moje subiektywne odczucie bo i dlaczego taki jak ty ma się reklamować i nie dostać bana.Ot i cała prawda o tej twojej nielegalnej praktyce na FM.Chciałeś to ci napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Witam.

 

Widać chcesz walki forumowej ok.

 

Reklamujesz się za darmo za przysposobieniem Redakcji to po pierwsze.Wtórują ci co się zachłysnęli barwionym betonem to drugie ,a po trzecie to pokaż jak wędzisz w swoich reklamowanych wykonawstwach.Powiesić wędlinę ja tez mogę.Temat "panie ..nawet nie wiem jak masz pan naprawdę na nazwisko" ,to urządzenia ,a nie twój pokaz wędliny. Jesteś zwykłym naciągaczem bez PP.Powinni ci tego zabronić.To moje subiektywne odczucie bo i dlaczego taki jak ty ma się reklamować i nie dostać bana.Ot i cała prawda o tej twojej nielegalnej praktyce na FM.Chciałeś to ci napisałem.

Jakiej walki...szkoda czasu.

Ale odpowiem ;) Po pierwsze pokazuje możliwości materiału oraz formę ( w jakiś sposób trzeba ... bez tego będzie nic) ;) Nie reklamuję się a raczej uważam że moge się podzielić wiedzą i rzemiosłem jakim sie zajmuję Nie musze się reklamować bo pracy mam na dużo dużo do przodu z samej poczty pantoflowej. jak robią to również inni. Wnoszę coś nowego co uważam że z korzyścią dla samego forum itp. Ale taki zgorzkniały facet jak ty... który nie wnosi nic od siebie a zeruje tylko na innych to wiecej szkody wnosi jak dobrego. Choć kujoty hieny i szakale w przyrodzie ważny łańcuch to jednak myślę że nie w tym wypadku. Dajesz rady które szanowany fachowiec i znawca by sie nie kompromitował i nie robił z siebie pośmiewiska. . Co do wędlin to nie kompromituj się..Jak byś na ten temat choć troszkę posiadał wiedzy to nie pisał być bzdur z moczeniem drewna. Więc nie muszę udawadniać czy moje czy nie. Jeśli wstawiam swoje prace więc są moje i nie ważne czy to drewno... zabudowa czy wędliny. Do tej pory jesteś goło słowny i nie pokazałeś swego dorobku w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej walki...szkoda czasu.

Ale odpowiem ;) Po pierwsze pokazuje możliwości materiału oraz formę ( w jakiś sposób trzeba ... bez tego będzie nic) ;) Nie reklamuję się a raczej uważam że moge się podzielić wiedzą i rzemiosłem jakim sie zajmuję Nie musze się reklamować bo pracy mam na dużo dużo do przodu z samej poczty pantoflowej. jak robią to również inni. Wnoszę coś nowego co uważam że z korzyścią dla samego forum itp. Ale taki zgorzkniały facet jak ty... który nie wnosi nic od siebie a zeruje tylko na innych to wiecej szkody wnosi jak dobrego. Choć kujoty hieny i szakale w przyrodzie ważny łańcuch to jednak myślę że nie w tym wypadku. Dajesz rady które szanowany fachowiec i znawca by sie nie kompromitował i nie robił z siebie pośmiewiska. . Co do wędlin to nie kompromituj się..Jak byś na ten temat choć troszkę posiadał wiedzy to nie pisał być bzdur z moczeniem drewna. Więc nie muszę udawadniać czy moje czy nie. Jeśli wstawiam swoje prace więc są moje i nie ważne czy to drewno... zabudowa czy wędliny. Do tej pory jesteś goło słowny i nie pokazałeś swego dorobku w pracy.

 

 

Witam.

 

Powinieneś z nakazu Redakcji dostać PP.Nikt tego nie zauważa ale ja tak.Polemizował z tobą na temat lania wody nie będę bo za krótki masz staż wędzarniczy.Zapytałbym cie czy układasz czosnek na polanach do wędzenia by zapach jego emanował na wędzone mięso-wędliny-ryby. ale jak znam życie nie kumasz o co kaman.Masz ten swój drogi barwiony ,szkodliwy beton, bez atestu ,bez dopuszczenia do sprzedaży.........kontynuować??????? No chyba ,że pokażesz certyfikaty .to odszczekam i przeproszę.:cool: Czekam

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przepraszam ale muszę.

 

Jak wędzę i ci pokażę , to w mojej prostej wędzarce (1,5 m ciągu) układam suche drewno graba, jak się rozpali daje tego moczonego,termometr wpięty w górna część komory tłumaczy wszystko.Ojciec mój .powtarzam się wędził taki sposobem.5 lat ZPML. Wędliny były super.Więc nie opowiadaj mi o swoje fachowości betonowej bo to śmiech, a temat jest o urządzeniach .....pamiętaj o tym i wklej swoje stosowne dokumenty czy twe dzieła sa dopuszczone do sprzedaży.Może jak ich nie masz to zerknij na stronę co się dzieje gdy beton się rozgrzewa.Nie trój ludzi.Misz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Witam.

 

Powinieneś z nakazu Redakcji dostać PP.Nikt tego nie zauważa ale ja tak.Polemizował z tobą na temat lania wody nie będę bo za krótki masz staż wędzarniczy.Zapytałbym cie czy układasz czosnek na polanach do wędzenia by zapach jego emanował na wędzone mięso-wędliny-ryby. ale jak znam życie nie kumasz o co kaman.Masz ten swój drogi barwiony ,szkodliwy beton, bez atestu ,bez dopuszczenia do sprzedaży.........kontynuować??????? No chyba ,że pokażesz certyfikaty .to odszczekam i przeproszę.:cool: Czekam

 

Z tym "emanował " to już pojechałeś po bandzie ;) Drogi Panie... Nie będę tu reklamował firm które sa naszym rynku i sprzedają pressbeton. Maja jak i atest i inne świadectwa. Więc nie kompromituj się już i możesz sobie kontynuować dalej jak i odszczekać... co wolisz? ;) Twoja wola. Dla mnie szkoda na Ciebie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "emanował " to już pojechałeś po bandzie ;) Drogi Panie... Nie będę tu reklamował firm które sa naszym rynku i sprzedają pressbeton. Maja jak i atest i inne świadectwa. Więc nie kompromituj się już i możesz sobie kontynuować dalej jak i odszczekać... co wolisz? ;) Twoja wola. Dla mnie szkoda na Ciebie czasu.

 

Witam.

 

Nie rozumiesz mnie.

 

Pokaz ty swój certyfikat zgodności z wprowadzeniem takiego materiału dla klienta.Jeśli robisz to na kocią łapę to robisz to nie legalnie i trujesz ludzi.Ja nie wiem czy nikt tego nie widzi ..bez atestu, bez stosownych dokumentów wklejasz swoje prace, które mogą szkodzić ogółowi .Nie zastanowiłeś się nad tym jak wklejałeś ten swój beton??? Pytam po raz kolejny bo bierzesz udział w rozmowach FM...........Masz dokumenty,certyfikaty , świadczące na twoją korzyść by nie truć ludzi betonem???. Pokaz te dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Witam.

 

Nie rozumiesz mnie.

 

Pokaz ty swój certyfikat zgodności z wprowadzeniem takiego materiału dla klienta.Jeśli robisz to na kocią łapę to robisz to nie legalnie i trujesz ludzi.Ja nie wiem czy nikt tego nie widzi ..bez atestu, bez stosownych dokumentów wklejasz swoje prace, które mogą szkodzić ogółowi .Nie zastanowiłeś się nad tym jak wklejałeś ten swój beton??? Pytam po raz kolejny bo bierzesz udział w rozmowach FM...........Masz dokumenty,certyfikaty , świadczące na twoją korzyść by nie truć ludzi betonem???. Pokaz te dokumenty.

Panie zmień Pan lekarza bo ten już Ci nie pomoże.... A na jakie prawo żeś powołujesz który nakazuje ze musze mieć atesty czy certyfikaty na używanie jakiegoś materiału dopuszczonego do sprzedaży. Jaki swój certyfikat? Co ty człowieku pleciesz.... Wypuścili z Tworek gościa? ;) Do świat daleko więc wątpię że z choinki sie urwał.... Edytowane przez Janu***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janu***
Te dziki to może być trop, może miał styczność z tymi zarażonymi afrykańskim pomorem świń.
To poważna sprawa już... Nieuleczalna choroba. Wewiorek rada... uciekaj bo z tego co wiem że jak znajdą ognisko zapalne tej choroby to odstrzeliwują w pień i okolica zamknięta. Kwarantanna. ,,,. Już wszystko jasne czemu takie to zachowanie... Tylko współczuć biedakowi :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie zmień Pan lekarza bo ten już Ci nie pomoże.... A na jakie prawo żeś powołujesz który nakazuje ze musze mieć atesty czy certyfikaty na używanie jakiegoś materiału dopuszczonego do sprzedaży. Jaki swój certyfikat? Co ty człowieku pleciesz.... Wpuścili z Tworek gościa? ;) Do świat daleko więc wątpię że z choinki sie urwał....

 

Witam.

 

Słuchaj, tu reklamując się na FM bez płatnego profilu wypadało by miast fotek betonu pokazać czy to to twoje nie szkodzi ludziskom.Nie rozumiesz tego???Ludzie wklejają rozmaite pozwolenie certyfikaty zgodności z dopuszczeniem do obrotu ,a ty tu siejesz wolną amerykankę.Odszczekam i przeproszę ale pokaż to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...