Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...

Witam. Materiałów większość na grillowedzarnię już mam i mam nadzieję, ze niebawem ten temat u nas ruszy

 

Sa piękne odrestaurowane drzwiczki do paleniska-popielnika z ponad 100 letnego pieca kaflowego z domu mojej babci, sa ruszta pod palenisko, jest cegła szamotowa, trochę stalowych rur i sporo gruzu pod solidna wylewkę. Pozostało jeszcze zakupić z 600 jakiś ładnych nietynkowanych rozbiórkowych cegieł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

W tamtym roku robiłem wędzarnię, poszło mi ok 700 cegieł.

Pomimo, że wymurowałem z pełnej kl 200 kilka mi pękło, teraz jak bym robił od nowa to chyba bym wymurował z pełnego klinkieru. Ważną sprawą jest dobre zdylatowanie paleniska od obudowy ceglanej i bardzo powolne, pierwsze rozpalanie.

20120511426.jpg

Edytowane przez kominiarz
Zapomniałem o zdjęciu, może komuś się przyda, sprawdzona konstrukcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wewnętrzne szamotowe wyłożenie samego paleniska nie powinno być związane z zewnętrzną (jeżeli jest, a lepiej, żeby była) warstwą cegły czy innego materiału. To powinny być osobne, samonośne konstrukcje.

Nie "przykleja" się więc cegły szamotowej do istniejących ścian. Do zdylatowania - zapobieżenia powiązania warstw zaprawą - można użyć zwykłego kartonu, który potem się zwęgli.

Oczywiście chłodniejszych miejsc to nie dotyczy, ale tam wykładanie szamotem też nie ma sensu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dokładnie, ścianę zewnętrzną będziesz stawiał na tzw. szóstkę szamotkę możesz postawić na trójkę lecz między nimi musi być odstęp, karton nie wiem czy nie jest to za mało jak bym stawiał jeszcze raz wrzucił bym np. 5cm wełny, chodzi o samo palenisko i o trasę jaką muszą pokonać gorące spaliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dołączam parę fotek, na pierwszej grillo-wędzarnia w pełnej okazałości, komora wędzarnicza i palenisko na ostatniej fotce załączam fotkę mojego psa Miśka (wariata) który jak się włączy podlewanie nie odstąpi nawet na krok sprzętu podlewającego. Wg mnie nie opłaca się robić wędzarni i grilla osobno ja mam wszystko w jednym jak chcę to wędzę jak podrzucę więcej do paleniska grilluję w temperaturze ponad 100st. C . A karkówka czy nawet zwykła kiełbaska czy boczuś z żadnego normalnego grilla na węgiel na pewno nie smakują tak jak z tego pieca na drewno. Cegły specjalnie stylizowałem na stare, niektóre z nich przyciemniłem i rozjaśniłem dla fajnego efektu.

grillo wędzarnia.jpg

komora.jpg

palenisko.jpg

misiek w akcji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kłódkę zamykasz przed Miśkiem ? :)

 

Jasne, że przed Miśkiem a jak, by mi moją wędzarkę za działkę gdzieś pod płotem wyciągnął na wieś to, co ? Eniu przed wklejeniem zdjęć zawsze trzeba sprawdzić i wyciąć wszystkie szczegóły Twoje oko wszystko wychwyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...