Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe


bohusz

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Jest chwilka by wrzucić zdjęcia... Sala myśliwska. Kominek z podwieszonym bograczem. Bo jak sala myśliwska beż gadżetu ;) Sam urok spędzenia czasu przy bulgoczącym kociołku gulaszu pomiędzy rozmowami o pasji ;) Oraz barek w stylu industrialnym. Sala jeszcze uboga. Dojdą jeszcze dekoracje myśliwskie, Rogi, bibeloty oraz książki. DSCF0222.jpgDSCF0223.jpgDSCF0224.jpgDSCF0225.jpg

IMG_20181012_124820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Macie jakąś propozycję na kominek zew?

Taras drewniany modrzew. Fundament zasłonięty. Planuje wędzarnia albo grill. Komin z cegły pełnej starej, szlifowanie + kwas i lakier, też chce podobnie wykończyć bez żadnych wkładów itp.

I najważniejsze taras ma 7m szerokości, 2x okno tarasowe 1,8m. Pomiędzy komin, nie chce zabierać dużej części tarasu. Coś minimalistycznego I klasycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Wymyśliłem sobie grill i wędzarnię na tarasie zadaszonym, problem w tym że kominem muszę ominąć krokiew, nie jest centralnie nad kominem ale jednak kilka stopni nachylenia komina wychodzi. Jakieś pomysły na lekką obudowę, niestety metalowy mi nie pasuje więc jakaś lekka ceramika, wewnątrz stal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie grill i wędzarnię na tarasie zadaszonym, problem w tym że kominem muszę ominąć krokiew, nie jest centralnie nad kominem ale jednak kilka stopni nachylenia komina wychodzi. Jakieś pomysły na lekką obudowę, niestety metalowy mi nie pasuje więc jakaś lekka ceramika, wewnątrz stal?
Pod dachem kompozycja krzemianu i PROMAFOUR (albo Farmacel). nad dachem pustak systemowy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, coś mi się wydaje że będzie problem z dostaniem PROMAFOUR albo tego F i nie wiem czy to udźwignie te pustaki systemowe. A do środka coś?
Pustak ponad dachem zamocowałbym nie na płytach tylko na jakimś stelażu stalowym. Używając dobrych płyt konstrukcyjnych np Promasil 1000 nie musisz kombinować z Promafurem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze dzięki za info ale jak mi się zdawało tak jest;-) Te proma i farma to dostępne ale nie wiadomo gdzie i kiedy. Pewnie można toto ściągnąć ale nie chciałbym za komin 1,5mb zapłacić więcej nić za całość;-) Kupiłem pustaki systemowe kominowe i pobawię się w komin nachylony z prowadnicą;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...