Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w urządzeniu korytarza, sypialni ...


habibiana

Recommended Posts

Witam

proszę Was o pomoc bo ja nie mam w ogóle pomysłu na ten korytarz. Jest taki bez wyrazu a to przecież wizytówka domu, każdy wchodzacy najpierw przechodzi przez korytarz i odrazu klapa ;(

Jakie zaproponowalibyście kolorki?

Co powiesci na ścianie? Myslałam moze o fotografiach rodzinnych Tylko jakie ramki?

Co w tym kącie na drugim zdjęciu?

co pod schodami?

Jeśli ktos bedzie miał pomysł proszę sie nim podzielić ;) Bedzie mi o wiele łatwiej.

Idąc na góre jest cała długa ściana i tez nie wiem co z nią zrobić czy powiesci cos czy jakąs tapete czy kolor?

IMG_2429.jpg

IMG_2430.jpg

IMG_2431.jpg

IMG_2432.jpg

IMG_2433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mogłabyś te zdjęcia poodwracane wrzucić? strasznie niewygodnie się to ogląda i przyznam szczerze, że niewiele widzę

 

2. osobie, która projektowała rozkład elektryki na tej ściance z 2 zdjęcia odebrałabym za to wynagrodzenie. jeśli się zdecydujecie na remont - uporządkujcie to. w tej chwili centralnym punktem jest pstryczek elektryczny (pomijam kwestę, że pewnie jak wchodzicie to musicie strasznie daleko sięgać, żeby go włączyć), z którym konkuruje alarm czy jakaś inna centralka. niezbyt ładne coś nad tym i kontakty znajdujące się w jeszcze kolejnym dziwnym miejscu. zdecydowanie przesunęłabym wszystko bliżej otworu drzwiowego i umieściła jedno pod drugim.

w chwili obecnej ściana "jest zepsuta". gorzej będzie tylko jeśli między pstryczkiem a alarmem umieścimy rodzinne fotografie ;/

 

3. co to jest ta dziwna wnęka wkoło drzwi wejściowych? to jakiś mikro-mini wiatrołap? czy to ma jakąś funkcję?

 

4. jaką funkcję ma pełnić przedpokój? to miejsce wyłącznie reprezentacyjne, czy tam planujecie przechowywać bieżące płaszcze, buty, a może w ogóle nocuje tam zwierze? potrzebujecie tam lustra, siedziska, szafy?

 

5. w jakim klimacie miałby być ten przedpokój? miałby nawiązywać do reszty domu? jeśli tak, to co to znaczy - klasycznie, nowocześnie, ascetycznie, bogato, kolorowo, szaro...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem elektryk nie był najlepszy ;( Wiem ze ściana zepsuta bo nic nie moge tam powiesic. A na dole ejst jeszzce gniazdo na odkurzacz centralny. A na górze jest kinkiet? brzydki? ;) Mam ochote zmienić ;)

Na tej ścianie jest urządzenie do pieca gazowego (nie wiem jak to sie fachowow nazywa) i nastepne drzwi co widac w tej wnęce to sa drzwi do łazienki po bokach jest wejscie do garderoby i kotłowni.

Wejście do domu jest na pierwszym zdjęciu (nie widac go) na lewo naprzeciwko schodów.

W domu jest juz mały wiatrołap w którym mam szafe na buty i lustro. Ten korytarz służyłby jedynie reprezentacyjnie. Cały dom mam w stylu nowoczesnym wiec korytarz tez moze zostac w tym stylu.

To jest ten dom http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-67-Camelot,79.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się, że kinkiet ma prześwitujące żarówki. Poza tym też dziwnie wisi – zupełny brak symetrii – do niczego nie nawiązuje. Jeśli się zdecydujecie na przemalowanie ścian, i tak bym się zdecydowała na zrobienie porządku z tymi gadżetami. Odkurzacza centralnego nie ruszusz, ale komputer do pieca i włącznik światła – bez problemu.

Co do wnętrza - przysłoniłabym ten grzejnik, choć zamiast się silić na obudowy – pewnie postawiłabym tam jakąś stylową leżankę/szezlong. Jeśli miejsca nie ma aż tak dużo – większy fotel. Naprzeciwko – duże lustro, które spowoduje, że mebel spod schodów „wejdzie” do reszty pomieszczeń.

To pomieszczenie widziałabym w bieli lub złamanej bieli, ew. zimnej kawie z mlekiem. Jeśli ma być elegancko – dodatki w bieli i czerni, choć nie widzę przeszkód, by ten mebel był w jakimś odważnym chabrze czy fuksji. Wszystko tak naprawdę zależy od odwagi i fantazji właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałabym coś w takim kształcie

szezlong_bialy_cat508b_1_178.jpg lub 214647.jpg

 

wszystko zależy tak naprawdę od fantazji i odwagi włascicieli. jeśli tam nie ma aż tyle miejsca - może być np. fotel w stylu słynnej barcelony. a cena... no cóż... zdaję sobie sprawę, że designerskie meble kosztują sporo, ale przecież perełki można upolować taniej. natomiast jeśli ma być reprezentacyjnie, to moim zdaniem ikea się tu nie sprawdzi. trzeba postawić na jakość, bajer.

 

co do ścian - skoro góra jest tą prywatną częścią domu - na tej ścianie jak najbardziej mogą zagościć fotografie. ja lubię prostotę, ale przecież niekoniecznie ramki muszą być czarne czy srebrne a zdjęcia czarno-białe. fajnie żeby ten element łączył klimat góry i dołu waszego domu, ale to już wy najlepiej wiecie jak tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc dla mnie nie widać tej "nowoczesności' w twoim domu. Jest bardzo tradycyjnie (widać to po drzwiach, ze szprosami).

kinkiet jest brzydki, wygląda jak jakieś urządzenie techniczne i nijak nie pasuje do tego co widac na zdjęciu.

 

Pod schodami proponuję zabudować wnękę konsolą, która osłoni nieco grzejnik. To może być po prostu blat na dwóch nóżkach. W przypadku tego wnętrza i skłonności do nowoczesności, użyłabym stylu fusion - czyli np. prosty drewniany blat na nóżkach z blachy wycinanej w niby barokowy wzór. Albo na toczonych tralkach pomalowanych w niebanalny kolor.

Nad konsolką lustro, które rozświetli wnękę. Obok lampa stojąca na ziemi.

Po przeciwnej stronie zamiast kinkietu zabudowa z płyty k-g do wysokości drzwi kryjąca świetlówkę lub taśmę LED, pod nią zestaw obrazków lub czarno-białych zdjęć.

Mam nadzieję, że widać zamysł, bo rysowalam w paincie :)

http://img221.imageshack.us/img221/2324/img2429x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir może w korytarzu tej nowoczesnosci nie widac bo tam nic nie ma :)

A drzwi dałam dlatego takie ze szprosami bo nie podobają mi sie te z poziomymi szybkami których jest pełno i są u każdego w domu. Myślę, ze te zawsze będą modne (to tylko moje zdanie :)

 

Myślę o tym lusterku pod schodami... Czy bedzie go tam widać? I czy nie bedzie to śmiesznie wygladało...

sama nie wiem co mam z tym zrobic ale cos muszę bo mnie denerwuje ten korytarz. Jest długi i wąski i ciezko w nim cokolwiek ustawić.

 

A jaki kinkiet pasowałby do tego wnetrza? jesli to nie problem to prosze o fotki :)

Edytowane przez habibiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak się robi nowoczesne wnętrze to dlaczego wstawia się klasyczne drzwi? One nigdy nie będą pasować. Chyba, że wnętrze urządzisz klasycznie.

Schody też nie wyglądają na nowoczesne, tylko proste i klasyczne.

 

Chyba, że mamy rożne wyobrażenia słowa nowoczesny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Lustro będzie dobrze wyglądało, jeśli je odpowiednio dobierzesz i nie powiesisz zbyt nisko - jeśli będzie spore, może być oparte na konsolce. Lampa da fajny kontrapunkt do całości, a w samym lustrze będą odbijały się zdjęcia ze ściany przeciwnej.

 

Na pewno zrezygnowałabym z ledów, a nowoczesnych kinkietów jest cała masa. Zastanawiam się tylko czemu macie drewniane schody (pewnie i poręcze, tralki), drzwi ze szprosami i typowo klasyczną kolorystykę ? Brak tu konsekwencji może?

 

Pokaż ewentualnie pozostałe wnętrza: jak są urządzone, wtedy łatwiej coś dobrać. W innym wypadku co byśmy nie zaproponowały może być od czapy i nie pasować do reszty. Trochę pogrzebałam i znalazłam kilka nowocześniejszych aranżacji, ale u Ciebie mi kompletnie z niczym nie grają. Tak czy siak wrzucam może do czegoś się przyda.

 

http://www.tak-mieszkam.pl/images/lustro-do-przedpokoju.jpg

 

Tu lustro i konsola:

http://www.tak-mieszkam.pl/images/modny-przedpokoj.jpg

 

http://www.bestinteriorhome.com/wp-content/uploads/2010/02/ergonomic-hall-furniture-Design.jpg

http://static2.domowladni.pl/uploads/filter/xxl/transfer/img/zdjecie3668-nowoczesny-przedpokoj-przedpokoj-styl-nowoczesny-wyposazenie-przedpokoj-wieszak-lawka.jpg

 

Ale żeby nie wiem co to do tego co pokazałaś najbardziej pasuje niestety:

http://www.comodo.pl/bibgraf/oferta/tap_holklas_000_selva.jpg

 

Najlepiej wklej salon i wiatrołap o którym pisałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

yokasta nawet nie wiedziałam ze ktoś sie odezwał na moim wątku ;)) Dziękuję

Korytarz oczywiscie jeszzce nie ruszony bo nadal nie wiem co i jak.

Wkleiłam zdjecia mojego salonu.

Myslałam w korytarzy zmienic kinkiety na lampy sufitowe. Czy mogłoby być lepiej? Czy zostawic kinkiety.

nadal mysle nad kolorem (szary albo kawa z mlekiem taki mocniejszy) i dodatki białe. Jesli sie mylę to mnie poprawcie.

Juz myślałam, zeby wziaśc projektanta do tego ale mieszkam w malej miescinie i cieżko o kogos dobrego miałam projektanta do łazienki górnej a i tak samam musialam dobierac szafki itp i musze ja jzu pzremalowac bo mi sie nie widzi (takich mamy tu projektantów).

A jesli chodzi o salon myslałam cos owiescic nad naroznikiem tylko co? Jesli amcie jakies pomysły bede wdzieczna i czy na tej scianie co jest lampa obrazki tez będą fajnie wyglądac? czy tylko na tej jeden ścianie powiesic?

Dziekuje za wszelkie uwagi.

IMG_3088.jpg

IMG_3087.jpg

IMG_3089.jpg

IMG_3091.jpg

IMG_3092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam jeszcze jednoz djecie z górnego korytarza widok jak sie wchodzi na góre

Nie mam pomysłu co tam powesić na tej ścianie.

A drugie zdjecie to wiatrołap a w nim szafki na które nie mogę patrzec (zaciemniają pomieszczenie) Juz mam koncepcje zeby to wyrzucić a zamiast tego powiesic jakąś fajna szafeczke na buty i lustro nad nim zeby powiekszyć pomieszczenie i jakis super żyrandol.

Jeśli macie jakieś propozycje chętnie zobaczę.

IMG_3097.jpg

IMG_2461.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Mam problem z sypialnią. Chcę wymalować sciany na szaro (bo ten kolorek ostatnio bardzo mi sie podoba). W związku z tym mam do Was pytanie - czy malować skosy czy zostawić na biało. Chcę taki zdecydowany szary ponieważ łóżko jest w kolorze kremowym, jasny parkiet. Meble tez chciałabym przelamować bo ten kolor mebli pewnie średnio bedzie wygladał. Malować czy zostawić ten kolor?Myślałam zeby pomalowac same fronty na kolor kremowy czy moze całe?

I chciałabym zmienic oswietlenie myślałam o czarnym kolorze? I zasłony w oknach tez chce zmienic. Co powiesic na scianie itp.?

Jesli macie jakies pomysły chętnie z nich skorzystam

IMG_3264.jpg

IMG_3265.jpg

IMG_3266.jpg

IMG_3267.jpg

IMG_3268.jpg

IMG_3266.jpg

IMG_3267.jpg

IMG_3268.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli malować meble, to na kolor ścian, nie łóżka - wtedy ładna gładka płaszczyzna wyjdzie. Moim zdaniem meble w obecnym kolorze wyglądają ok. i do szarości będą też ładnie wyglądać. Mniej podoba mi się kolor łóżka ;) Skoro na ściany chcesz ciemną szarość, to skosy zostaw białe, bo będzie zbyt ciemno :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habibiana, sypialnia ma ogromny potencjał i naprawdę wystarczy parę dobrych decyzji, żeby stworzyć przytulną i relaksującą przestrzeń. Zacznijmy od tego co już jest. Tak jak Joliska uważam, że kolor mebli nie jest zły, ładnie wygląda z tą podłogą, pasuje do łóżka i "ociepla" pomieszczenie. Do łóżka nie pasuje szary + do pomieszczeń, które ma dużo skosów lepiej nie używać ciemnych kolorów, więc odradzam ciemny i odradzam czystą szarość. Czyli mamy tak: ładny kolor mebli do których pasuje obicie łóżka, a do tego będzie bardzo pasował "greige", czyli brudny beż na ścianach (ten kolor ma w sobie trochę szarości). Proponuję usunąć te chodniczki bo dziwnie wyglądają i zamiast dodać uroku to szpecą, na podłodze powinien być dywan najlepiej z dłuższego włosia i w kolorze beżowym (może być jasny lub ciemny beż). Na oba okna daj zasłony, najlepiej jasne kremowe i np. z "pluszowego" materiału. Te dekoracja, która teraz wisi nie pasuje. Na okno ze skosem wystarczy zastosować dwa karnisze jeden nad oknem drugi ok. 15 cm nad kaloryferem i wiszącą z góry zasłonę przełożyć za dolny karnisz, efekt bedzie bardzo ładny. Dodatkowo akcesoria: może jakieś rodzinne zdjęcia? Może półki na ścianie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...