Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom prefabrykowany krok po kroku- komentarze


Recommended Posts

  • 1 month później...

powodzenia w budowie, my nie mieliśmy nerwów do urzędów i wszystkie papierki załatwiał dla nas nasz architekt. za usługę wziął grosze a my zaoszczędziliśmy zdrowia i czasu na użeranie się z biurwami.

Jako że totalnie nic nie wiem na temat budowy domów prefabrykowanych więc jedynie mogę 3mać kciuki za sprawną realizację projektu. Jak długo może potrwać budowa od otrzymania PnB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpaluna, wstępnie założyliśmy, że dom stanie do końca tego roku (tak mamy zapisane w pierwszej umowie), ale zobaczymy... Póki co, to dla mnie abstrakcja, mam wrażenie, że nigdy nie wyjdę z tych papierów... :-P

Pomysł z architektem świetny. U nas byłoby to trudniejsze, bo architekta mamy z firmy, a firma... 300 km od nas....

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

Myślimy z mężem nad budową domu prefabrykowanego w okolicach Zielonej Góry... Przeraża mnie ilość formalności do załatwienia przed rozpoczęciem budowy (mąż jest zapracowany, więc sama będę musiała wszystko załatwiać). Mamy zamiar budować za kredyt. Mam wybrany projekt, ale nie jest dostosowany jeszcze do technologi domu prefabrykowanego... Mam pytanie: czy może budujecie za kredyt? ile czasu zajęło Wam załatwianie całej papierologii, zezwoleń itp.? Jaki mniej więcej jest koszt budowy takiego domu?

 

Pozdrawiam,

Urszula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... też myślę, że sobie poradzę, w końcu nie ma rzeczy niemożliwych...

 

Wysłałam zapytania ofertowe do kilku firm, ale ceny są zawrotne - wyższe niż jak za murowany dom... a tyle się naczytałam, że te w technologii szkieletowej, czy prefabrykowanej powinny być tańsze o 5 do 10%

 

Chyba najtrudniejsze będzie znalezienie dobrego i taniego wykonawcy...

Nie rozważaliście może wykonawców z bliższych okolic Zielonej Góry; np. UNIBET Adamowski z ZG, ROANA z Nowej Soli, MAJ-HAUS z Rzepina, Helwig z Międzyrzecza, StolHaus z Krosna Odrzańskiego - czy mieliście kontakt z którąś z tych firm?

 

Daj znać jak poszło z tym fundamentem :-) i gratuluje przejścia przez ten gąszcz urzędów i otrzymania pozwolenia na budowę :-)

 

Pozdrawiam, Ulka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
bardzo zgrabny, przemyślany projekt. Jednakże ze względu na przestronność, radziłabym porozmawiać z projektantem na temat zastąpienia ścianki między jadalnią a kątem wypoczynkowym podciągiem lub przynajmniej słupem. Teraz ta kanapa kisi się w kącie, a stół stoi tak samotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
  • 5 months później...
  • 2 months później...
  • 3 months później...

Ewarte, jak wyglądała sprawa wykonania pozostałych instalacji przez firmy zewnętrzne?

 

Ja także chcę wybudować prefabrykat lecz w moim przypadku bank bardzo nisko wycenił wartość domu i mam problem z uzyskaniem kredytu (w domu także wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni i pompa ciepła).

 

Ile ostatecznie kosztował was dom (dużo wyższe koszty domy ze względu na elewację i wiatę)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...
Niestety nie polecamy firmy Stolhaus, fajnie mieszka się w domku drewnianym, ale niestety elementy estetyki wewnątrz i na zewnątrz, ale również mankamenty związane z rekuperacją, ociepleniem czy innymi brakami kompetencji firm podwykonawczych nie pozwalają nam na rekomendacje i polecenie firmy Stolhaus. Chodź pierwszy kontakt z klientem jest w naszej ocenie na 5+, to po podsumowaniu finansów w zestawieniu z efektem ostatecznym rozrachunek jest zdecydowanie niezadowalający. Kredyt do końca życia na koncie, a dom pozostawia wiele do życzenia. Chodź ludzie z ulicy wciąż się zatrzymują i pytają o wykonawce i koszty - odradzamy. Jak to mówią - miało być tak pięknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...