Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

architekta dom z prześwitem - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pestka56, bardzo dziękuję za kontakty. Już na dniach muszę się tym zająć. Zdjęcie mam w dość małej rozdzielczości, zrobiłem co się dało - ale to bardziej grafika, więc myślę, że ewentualna pikseloza nie będzie jej straszna :)

 

Sprawdź ile procent liniowo będzie ta fotka powiększana?

Tej wielkości grafikę z półtonami drukuje się w 150 dpi. Jeśli zdjęcie jest zapisane w rozdzielczości 300, to jego 100% w druku będzie 2x większe od oryginału. Pixele będą bardzo widoczne już przy 200% powiększenia od wielkości fotki po wydrukowaniu.

Przelicz to bo może się okazać, że wydrukuje z pixelami 1x1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam większych doświadczeń. Próbowałem jedynie Remisil CI i chyba Remisil. Ten pierwszy był bardziej matowy. Wcześniej czyściliśmy beton przecierając go. U mnie sufity na 2,75 na dole i 2,60 u góry. Efekt, jak to opisujesz, "mroczności" jest bardzo subiektywny, zależy też od wielkości pomieszczeń, okien, mebli itd. A czasem to efekt wskazany...

 

Dzięki za opinię, zrobię sobie próby na zakrywanych fragmentach (bezbarwnym, białym, szarym). Ostratecznie zawsze można próbować ratować coś światłem...

 

Co do wydruków, nie ma "uniwersalnego" wymogu 150ppi, taka rozdzielczość przy tym formacie raczej rzadko może wiele/cokolwiek wnieść (b.ostre krawędzie, teksty itp), 100ppi zwykle jest OK, a czasem nawet 50ppi. Sugerowanie się wyłącznie rozdzielczością maszyny też nie ma sensu, bo to jeden z wielu parametrów (na pewno nie jedyny istotny). Dobrze właśnie wykonać próbę 1:1 (nie koniecznie na docelowym materiale jeśli b.drobi), najlepiej z "trudnych" elementów (jednolite kolorystycznie "plamy", najostrzejsze fragmenty, światła, cienie) oraz plus ew. całość pomniejszoną. No chyba że druk tani, to można wydrukować docelowo, a jak nie przypasuje to szukać gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło, bo niespodzianka na tapecie nie byłaby fajna.

zawsze też możnia nieco zmiękczyć obraz po powiększeniu i nadać mu szum.

Z profesjonalnej drukarki będą ostrzejsze krawędzie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile procent liniowo będzie ta fotka powiększana?

Tej wielkości grafikę z półtonami drukuje się w 150 dpi. Jeśli zdjęcie jest zapisane w rozdzielczości 300, to jego 100% w druku będzie 2x większe od oryginału. Pixele będą bardzo widoczne już przy 200% powiększenia od wielkości fotki po wydrukowaniu.

Przelicz to bo może się okazać, że wydrukuje z pixelami 1x1 cm.

 

To nie tak. Lepiej pracować w mm zamiast pikselach. Trzeba mieć docelowy wymiar obrazu. Do tego wymiaru "wklejam" grafikę(pracuję w corelu). Od razu widać Od razu widzę, jak będzie widoczna grafika w realu. Prosta grafika też może mieć pikselozę, bo im mniej tym gorzej. Zrobienie w rozdzielczości większej spowoduje zmniejszenie pikselozy.

Robercie, jeśli chcesz, to mogę spróbować pomóc praktycznie- musiałbyś mi podesłać tą grafikę do obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet, ja pracuję w photoshopie, illustratorze ... W sumie CS5 mam na Macu. Corela spotykam tylko jak klient logo swoje podsyła i czasem (rzadko) mam kłopot z otwarciem. O Corelu prawie nic nie wiem.

Oboje wiemy, że fotki Roberta nie powinno się wysłać do druku bez przynajmniej lekkiej obróbki.

Starałam się podać Robertowi sposób sprawdzenia efektu możliwy dla laika :) który nie posługuje się programami graficznymi :)

Właściwie najprościej byłoby gdyby Robert wysłał tę fotkę do kogoś z nas + format docelowy. To szybko da się sprawdzić, jak wydzie w druku.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet, Corel (corp) to firma, ale mam nadzieję że nie obrabiasz fotek w Draw, tylko chociaż w PhotoPaint ;) minimetry, pixelki i ppi są od siebie współzależne, a foto z natury rzeczy są zbudowane z pixeli. Nie jest powiedziane że foto (bitmapa) wymaga ingerencji do druku, mi często starcza (jak materiałz dobrego źródła) tylko ew. przykadrowanie do proporcji (pion/poziom) i zadanie wymiarów. Jak wyraźnie brakuje pixeli można/trzeba podłubać, ale najlepiej każdy indywidualnie oceniać każdy materiał. Robert, jakby co też mogę Twój materiał obejrzeć i ew. dostroić pod druk. Sorka za oftop :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu- pracuję w corel draw, bo tak mi wygodnie przygotowywać projekty do druku. Zdjęcie do projektu wrzucam obrobione w innych programach. Zdjęcia przeważnie wykonuję sam. W corelu rysuję w skali 1:1 format projektu i od razu widać jak wygląda zdjęcie po powiększeniu. Nie wiem jak to jest w Ilustratorze, ale zamieniam wszystkie teksty na krzywe, obrazek w CMYK i nie ma problemu z otwarciem w innych ww programach i drukiem folii, banera, itp. Sorki Robercie z zaśmiecanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za chęć pomocy. Sam pracuję w PS, więc wiem jak to wygląda.

Zmieniłem zdjęcie. I co najważniejsze: powiększyłem dokładnie 200% (całość jest w 150dpi), a potem zastosowałem filtr z półtonami. Dzięki temu zdjęcie nie jest tak dosłowne, a bardziej "wygraficzone" - no i gubią się problemy z nieostrymi krawędziami. Po kilku próbach z wielkością kropek i ich kierunkiem, jestem zadowolony z efektu.

Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w wątku o z PCi i zużyciu prądu, ale dla zainteresowanych dam i tu:

 

luty 2014

 

zużycie: c.o.+c.w.u = 463kWh

średnio dziennie: 16,54kWh

 

czas pracy spr. = 183h

w tym: c.o. 165h, c.w.u 18h

 

liczba startów 108 (3,86/dobę)

w tym c.o. 29, c.wu. 79

 

COP (en. wytw. wg wskazań PCi / ilość energii wg podlicznika) = 4,44

 

temp. w domu 20,5-21,5, w słoneczne dni wyższa (wielkie okna i brak jeszcze zewnętrznych żaluzji)

zapotrzebowanie na c.w.u. się zwiększy, bo jeszcze nie mieszkamy wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fototapeta zamówiona. Wysłałem do kilku firm z całej Polski o wycenę. A zamówiłem w końcu w Tychach. Zobaczyłem próbki i zdecydowałem się na folię z laminowaniem. Żeby nie być zaskoczonym szarpiącymi przejściami tonalnymi, zastosowałem fotoszopowy filtr halftone. Wyglądać to będzie tak:

http://rsplus.pl/pub/forum/nasz%20dom/20140407/fragment.jpg

 

W 1:1 kropki będą nieco mniejsze. Oczywiście próby drukowałem u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie bardzo rozumiem po co Ci te panele na suficie?? ciekawa jestem jak za kilkanaście miesięcy będziecie na to patrzeć??..czy się nie znudzą, nie przytłoczą?

 

ale dalej nie rozumiem ich zastosowania...

 

Może po prostu dla samego efektu, dla urozmaicenia, dla doznań estetycznych, itp.

Nie wszystko musi byc "po coś" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem przy okazji wizualizacji:

- zasłaniają górne ramy okien i to co nad nimi do stropu

- rozpraszają fale dźwiękowe w strefie tv i słuchania muzyki

- schowają pewnie rozproszone oświetlenie

- i jak to drewno - pięknie pachną - chciałbym to zrobić też z jesionu, z którego będą stopnie schodów.

I czy w moich projektach pojawia się coś przypadkowo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno ociepla. Strasznie mi się podobają takie projekty, gdzie łamie się schematy i zaskakuje przejściami pomiędzy użytymi materiałami w wykończeniówce.

Ja wiem Robercie, że już to wielokrotnie słyszałeś, ale powtórzę - piękny dom. Zazdroszcze Wam eteapu na jakim jesteście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...