Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co posadzić w betonowych donicach


Recommended Posts

Piwonii drzewiastej lepiej bedzie w lekkim półcieniu. I trudno będzie ją nawozić w takiej nie dużej powierzchni.

Wg. mnie też lepiej będzie jak w tym kręgu nie będą wysokie tylko niskie rośliny. Pomysł na zioła podoba mi się. Albo jednorodna, duża gromada - np.kocimiętki, liliowca Stella d'Oro, albo bodziszka czerwonego czy trawy ozdobnej- kostrzewy owczej, ostnicy włosowatej lub rosplenicy 'Little Bunny'

Edytowane przez magnolia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o takie donice

http://images46.fotosik.pl/850/a1073a4f548e2fe0med.jpg

to należy spodziewać się raczej nadmiernego przesuszania bryły korzeniowej, a nie zalewania korzeni. Szczególnie jeśli nie będzie tam docierała woda deszczowa. Ten porowaty beton strasznie chłonie wodę i odprowadza ją na zewnątrz. To zupełnie inna sytuacja niż w wypalanej ceramicznej donicy bez odpływu.

Edytowane przez Midori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rosplenicą wg. mnie ładnie ładnie. Możesz dodać w nią kilka sztuk cebulowych, to będzie dodatkowy efekt na wiosnę, kiedy rosplenice jeszcze śpią.

 

Tak chyba pozostane przy rozpelnicy .Żałuje że mam tak mało miejsca bo bym wrzuciła do niej Rudbeskie ale...;) Pomysł z cebulowatymi też mi się podoba:yes: Dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu popatrz tez na verbenę bonariensis- tez stosuje się ja do traw- ładnie sie komponuje, kwitnie latem i nie zajmuje dużo miejsca. Tylko nie zawsze przezimuje. Ale u mojej mamy sama się sieje, więc co roku mama ma nowe kwiaty werbeny i już jej nie okrywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...