Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

mozdzka tez nie zjem ooo wlasnie.

ogolnie zadnych zup mlecznych nie jadlam przez hmmm...28 lat, zaczelam dopiero 2 lata temu. Za dziecka musialysmy codziennie rano jesc i mialam dosc. teraz zaczely mi smakowac. Pestka nie lubisz kaszy mannej - wiesz jaki pyszny rosol z nim jest? wylewa sie i jak zastygnie kroi w kostke :D

 

arabowie nie musza sie depilowac bo moga golic i kremow uzywac, co 40 dni maximum. I nie wszystkie wlosy nawet ale przedewszystkim "tam na dole" i pod pachami. Kobiety moga tylko brwi i wlosy zostawiac. jak grzebia umarlego gola wszystko im. Taki rytual religijny, temy ci co sami sie wysadzaja w powietrze sa juz zawczasu wygoleni bo ich islamskiego pogrzebu miec nie beda.

Tutaj jak gola to tylko te miejsca co wspomnialam, z rak ani mezczyzni ani kobiety ani faceci z klatek wlosow nie usuwaja, widac to w lecie. Kudly wystaja :D

 

ale popatrzcie, taki 3 kraj, zacofanie totalnie niby ale sie gola, a jak sobie przypomniec w Polsce za dawnych casow - kobity mialy nogi zarosniete jak malpy ale pomijajac kobiety - na plazy cale futro z majtek wystawalo :D bardzo pozno depilacja weszla - pod jakimkolwiek sposobem weszla. ja nie pamietam tego, ja sie zaczelam sama tegowac jak mialam lat nascie nie wiedzac nawet ze sie to robi "gdzies tam na zachodzie" bo mam ciemne wlosy wszedzie. Ale widzialam stare zdjecia z PRL'u

 

 

Pestka co bylo w tej toalecie? dawaj bo ciekawe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Depilują, Manieczka i to miodem. To ma jakąś specjalną nazwę i działa jak wosk. Po iluś tam razach szlag trafia uwłosienie całkiem. Nie odrasta. Jak byłam w Egipcie, nasza sprzątaczka/pokojówka Nubijka depilowała wszystkim kobitkom w Stacji nogi. Na słodko :lol2:

 

 

Mania, sam dom był niezwykły. Wszystko z cegły suszonej. Otynkowany na gładko tą samą gliną, z której były cegły. Jak postawiłam wyjętą z lodówki butelkę Schweppsa na ławie, to natychmiast zaczęła się zapadać. Upał 40 w cieniu. Butelka momentalnie zrosiała i woda rozpuszczała glinę.

Czekaliśmy na autobus przy wioskowej knajpie. Tam oczywiście sami faceci, ale kibelka i tak brak. Oni się nie op...ją. Jak sikać, to facet tylko tyłem się odwraca, a kobiety po prostu stają w rozkroku. Takie widoczki nawet w centrum Kairu widywałam.

Musiałam gdzieś się wysikać, bo w perspektywie 16 godzin w autobusie, a tu d... blada. No, ale z knajpy wyszedł gafir (strażnik) z karabinem pamiętającym czasy kolonialne przewieszonym przez ramię. Mój kompan podróżny poprosił go w moim imieniu o pomoc i zostałam zabrana przez tego Araba do jego domu. Wewnątrz wysokiego muru był spory plac/podwórze. W jednym kącie pod dachem z liści palmowych była kuchnia. 3 czy 4 kobiety coś tam robiły i jazgotały na całe gardło. Jak weszliśmy na podwórze ucichły. Arab zagadał i najmłodsza zaprowadziła mnie do wąskich schodków w przeciwległym rogu podwórza. Na szczycie schodków, wystająca ponad mur domu była nadbudówka. Drzwi były, ale nie było dachu, a na środku podłogi był otwór o średnicy jakichś 10-12 cm i obok stał dzban wody, taki pękaty z długą wygiętą w „S” szyją. Było czyściutko, żadnych śladów używania pomieszczenia.

Wiesz jak się zestresowałam? No, szok po prostu, bo jak siknę i nie trafię to mi się podłoga pod nogami rozpuści :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-12 cm?? i co trafilas? ja bym nie trafila! przeciez zalezy jak sie czlowiek napnie i ile ma w sobie taki strumien poleci :cool:

a papier byl??? czy jak ci z lostniska u mnie preferowali aluchami a potem rece myli??

 

wiesz co, kiedys czytalam o ich obrzadkach - bo jak to sie mowi - wroga trzeba poznac :D a serio ciekawilo mnie ich zycie - w koncu tylu ich tu jest .

W roznych pozycjach czytalam ze moga golic maszybka i uzywac kremow depilujacych nie wazne jak byle wlosy usuneli, nawet na ich stronie bylam islamskiej gdzie jakis "uczony" odpiwiadal na ich pytania i mlodzi Arabowie sie wypytywali o to - wiec widac ze to nawet zanika juz bo mlode okolenie ma gdzies ich nauki i obrzadki i sie nie goli, a pytali z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylam mloda i jechalismy z zespolem na wystep do Berlina, na granicy z NRD nas przytrzymali sporo. Ilez moglam miec? dziecko bylam . Tak mi sie siku chcialo ze juz chodzic nie moglam, ani stac ani siedziec, w koncu mnie zabrali - Szwab z karabinem, do kibelka. Nie moglam zamknac drzwi, stal przy uchylonych i mie pilnowal. REALLY? dzieciaka, jak jakiegos bandyte ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam, przynajmniej z brzegu, bo jak dalej to nie mam pojęcia. Miałam chusteczki higieniczne i wrzuciłam w tę dziurę, a potem zalałam wodą z dzbanka, bo się zaparła, a nie chciałam śladów zostawiać.

 

Dziwnie cię Niemcy potraktowali, hm. Moja rodzina ze Szczecina, jak bardzo dużo Szczecinian, jeździła na zakupy do Niemiec. Nawet ich nie sprawdzali na granicy. Raz byłam z nimi i wsio było normalnie. Trafiłaś fatalnie.

 

Gdzie te fotki młodego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz troche lepsiejsze, no znaczy bardziej przyziemne

 

 

DSC_3460.jpg

 

 

DSC_3712_-_Version_2.jpg

 

 

281_A0841.jpg

 

 

IMG_1557.jpg

 

 

281_A0880-b.jpg

 

 

a tu sie smialam ze z ta fryzurka i w tym sweterku wyglada jakby z Oxfordu wyszedl :lol2:

 

 

0_I2_A0774.jpg

 

 

co makijarz i uczesanie to inaczej wyglada, albo jak facet albo jak mlody chlopak, prawdziwe oblicze jest tam gdzie z ta laska jest i gdzie klate pokazuje.

A takie z klata niezla mu sesje strzelili ale nie bede was meczyc bo mezowie w kompleksy wpadna :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym Oxfordem przypomnial mi sie kawal jaki stary znajomy opowiadal. Nie ze Oxford dokladnie ale w ta bajke.

 

sie dwoch kumpli spotyka i rozmawiaja

jeden sie drugiego pyta gdzie pracuje.

 

- ja mam papierkowa robote

- mowisz? w biurze pracujesz od krwatem?

- no jasne! trzepie worki po cemencie na budowie

 

bo worki papierowe nie? :p

 

 

moj Mlody nie ma paierkowej, modeluje tylko jako hobby, poki co prace zmienia i bedzie przy komputerach robil. Przynajmniej czysta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana caly dzien mylalam o tej Twojej hustawce :D

 

bedziemy sie hustac :wave:

kiedy przywozisz??????:D

wpraszam sie!

 

 

a skoro mowa o kupach, jak wrocilismy wygonilam dzis M jeszcze do sklepu zeby mi sraczyk kupil :D zzucili 100 na tym co chcialam. Wiec pojechal i przyniosl. jutro zalozy. Do mojej lazienki. Jeszcze mi jeden zostal zmienic. Moje sa dobre, malo wody biora i jak nowki ale ja ich nie lubialam, chcialam bez tych wykretasow do wycierania na pod spodem no i wyzsze, ze jak na krzeslo sie siada.

 

u mnie snieg pada co chwila, cieplo to sie topi ale jak jechalismy byla taka zadyma ze nic na drodze widac nie bylo.

 

Mloda miala z dziecmi przyjechac dzis ale nie wiem, pewno znajac ja przyjedzie jutro. Biedny Nikus angine ma ;)

M do Ricka idzie , pewno bede dzis sama z piesem siedziec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię wczoraj do mojego, zerknę tylko na tablet co u dziewczyn, a on a zdjęcia zrobiłaś ,żeby im pokazać! :)

 

No nie zrobiłam:) zafascynowałam się, starymi cisami, które gość ma w ogrodzie, i okazało się ,że kiedyś jego brat hodował bukszpan z sadzonek z ich ogrodu, piękny stary, zdrowy. No i ma jeszcze kilka, które zostały, więc robię do mojego oczy maślane, żeby się zgodził. Jak sobie ukopiemy sami będzie taniutko.

 

Plac zabaw jest dokładnie jak na zdjęciach, my huśtawki powiesimy troszkę wyżej i zakotwimy go u nas, bo gość ma bardzo zaciszny ogród i u niego stoi na betonie, u nas to nie przejdzie. Drewno jest w bardzo dobrym stanie, żadnych pęknięć, widać ,że zrobione dużo lepiej niż teraz robią, a u niego stoi 5 lat, byliśmy w szoku. Jeszcze 100 na farby nam opuścił, w sumie utargowałam 300 zł na nim.

 

Mania pojedziemy pod koniec mc, muszę jeszcze na przelew poczekać, żeby dołożyć to raz, dwa w przyszłym tygodniu jedziemy w mojego strony i do lekarza na kontrolę z żylakami, trzy musimy poczekać jak u mojego syna auto duże będzie wolne. Domku nie rozbierzemy, musimy spakować w całości, a ma jakieś 3 na 3 m, nie pamiętam dokładnie, mój mierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...