Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Niestety piszesz zawile.

Do teraz nie jestem pewna kto jest kim.

 

Fred jest drugim mężem kobiety, która ma dwójkę dzieci. Czyli po nim dziedziczy żona (50% udziałów Freda) oraz rodzice Freda (po 25 % na matkę i ojca).

 

Jeśli rodzice Freda nie żyją, to 2*25% dziedziczy rodzeństwo Freda.

Dlaczego miałby dziedziczyć syn drugiej żony z pierwszego małżeństwa? Nawet nie są spokrewnieni.

 

I nie ma znaczenia kto gdzie mieszkał i jakie mieszkanie od kogo dostał.

Ja rozumiem, że były jakieś ustalenia między wami "na gębę", ale nikt tego teraz nie udowodni w sądzie.

 

Dlaczego 50% po bezdzietnym dostają rodzice a nie w 100% małżonek?

Aby rodzice mieli z czego żyć, gdy zabraknie dziecka (lub wnuków), które mogłoby ich wspomagać na starość.

Jak pisałam - zasady dziedziczenia pochodzą z czasów rzymskich, gdzie nie istniały emerytury.

 

***

jeszcze raz - umierasz PO mężu. Nie masz dzieci. kto dziedziczy?

Twoi rodzice.

Jak nie masz też rodziców to twoje rodzeństwo.

Założę się, że w Kanadzie tak jest.

 

I dokładnie tak samo jest w Polsce.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mmikka, tzw. odwrócona hipoteka. Jakiś czas temu sprawdzałam to. Np. to https://www.funduszhipoteczny.pl/?gclid=Cj0KCQiA2o_fBRC8ARIsAIOyQ-k_XlwGJ_OApfsqExXMRruGlSerIH0D_ubIO_10ACiVYIDu72rGelcaAjY2EALw_wcB Jest jeszcze kilka innych nowych, ale jak tu mieć zaufanie do czegoś co nie ma gwarancji prawnych. Mania, zaraz napisze, że u niej to jest od dawna. A nas państwo ciągle jeszcze nie wprowadziło odpowiednich przepisów, takich, żeby banki, a nie prywadne firmy się tym zajęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz Pestka, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jesli ktos starszy oddaje majatek na panstwo bo nie ma rodziny badz nie chce dac rodzinie i np. planuje isc do domu starcow - rzad daje kase . Emerytury nie trzeba miec wypracowanej - sa ludzie ktorzy nigdy nie pracowali i podatkow nie placili. Kazdy kto zyje legalnie w Kanadzie ma dodatek tzw emerytura starcza, nie jest tego duzo ale zawsze cos. Wyzyc sie nie da z tego ale kazdy dostaje, nawet jesli ma wypracowana emeryture.

 

Elfi, nie bylo zadnych rodzicow. I nie ma tak jak piszesz tutaj. Jesli jest para malzonkow bezdzietna i jedna osoba umiera a maja wspolny majatek - wszystko na zyjacego wspolmlzonka przechodzi. Nie dostaje nikt inny - ani rodzice jesli zyja ano rodzenstwo. Wyjatek jest jeden - kiedy nie bylo slubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana przygody po drodze tez :cool:

Musialam pomalowac scianke gdzie M wyrwal z poraczka. Nie zamklam dobrze puszki bo jeszcze jedna warstwa miala isc. No i M cos zle obcial starego stopnia i musial poprawiac , wzielam odkurzacz zeby to odkurzyc, nie zauwazylam zachaczylam o puszke - puszka pelna nie byla wiec sru sie wywrocila - wylala sie farba na podloge :mad: Na szczescie podlogi przykryte i na szczescie w tym miejscu byl worek przyklejony. No ale Manius ciekawski odrazu z japa - i w ta farbe :mad:

Nie wiem ile zlizal tej farby zanim go zlapalam i wymylam.

powoli mnie nerwica lapie przez te schody a dopiero poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz Pestka, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jesli ktos starszy oddaje majatek na panstwo bo nie ma rodziny badz nie chce dac rodzinie i np. planuje isc do domu starcow - rzad daje kase . Emerytury nie trzeba miec wypracowanej - sa ludzie ktorzy nigdy nie pracowali i podatkow nie placili. Kazdy kto zyje legalnie w Kanadzie ma dodatek tzw emerytura starcza, nie jest tego duzo ale zawsze cos. Wyzyc sie nie da z tego ale kazdy dostaje, nawet jesli ma wypracowana emeryture.

 

Kiedyś w Kanadzie było tak, że trzeba było mieć 10 lat pracy wypracowane, żeby dostać emeryturę, która była jednakowa dla wszystkich niezależnie od tego ile zarabiali pracując. Taką emeryturę miała mojej mamy przyjaciółka – 700 $ kanadyjskich.

By the way... czy nadal funkcjonuje zniżka podatkowa, jeśli zmieniasz samochód na nowy co 3 (o ile pamiętam) lata?

 

Ale ja piszę o czymś co w tłumaczeniu na angielski jest reverse mortgage. Podpisujesz umowę z bankiem, na podstawie której po twojej śmierci ten bank staje się właścicielem twojego domu. Przez czas kiedy żyjesz od podpisania tej umowy bank wypłaca ci w ratach co miesiąc, albo w 2 czy 3 transzach, albo też jednorazowo całość kwoty na jaką został dom wyceniony przez eksperta bankowego. Mieszkasz w tym domu do śmierci i masz obowiązek utrzymać go w stanie nie gorszym niż w chwili podpisania umowy. To bank sprawdza co jakiś czas i może odstąpić od umowy oczywiście z odpowiednimi konsekwencjami finansowymi dla ciebie jeśli uzna, że nie dotrzymujesz warunków. Jeśli właściciel domu umiera i z umowy pozostały nie wypłacone pieniądze, to spadkobiercy mają do nich prawo. W chwili śmierci właściela domu spadkobiercy (najczęściej chodzi o dzieci) mogą spłacić bank i dom staje się ich własnością.

Brzmi nieźle, tylę że u nas nie zajmują się tym banki, bo nie ma gwarancji państwowych. A spróbuj wejść w jakieś układy z tzw instytucją pozabankową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka to 10 lat zeby emeryture dostac jest , to o czym pisalam to renta/emerytura starcza ktora dostaje jako dodatek niezaleznie czy pracowal czy nie.

Jeslibym np. wrocila do Polski rzad kanadysjki bedzie mi wyplacal tylko emeryture wyrobiona, a tej starczej juz nie. Ja sie tylko dostaje jak sie tutaj mieszka.

 

O tym drugim co piszesz ze bank placi - nie bede kombinowac - powiem odrazu ze nie wiem, nie interesowalam sie tym tym. Wiem tylko o oddaniu domu dla panstwa.

 

O testamentach wiem dlatego ze biorac hipoteke rozmawialam o tym z adwokatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...