Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

musze do tej ikei w koncu podjechac , wybieram sie jak sojka za morze, cos tam chcialam zobaczyc i stolik pod tv do lasu dla M kupic zanim zniknie ze sprzedazy, obejrze te maty. Chociaz jak mowie pewno nie dla mnie bo zaraz nabrudze. Do grnitu pewno by sie dobrze przykleila, ale na male wyroby ze nie ma kupy maki moze by sie nadalo? Np na gotowe wyrobione ciasto ze wyciagam z KA i zucam na blat, z kruchym gprzej bo maki pelno.

 

Mika a ta woda w walku dziala?? i co ona robi dokladnie? ze sie nie skleja czy co?

 

Szczerze mówiac rzadko z tej maty korzystam, bo po prostu robię bezpośrednio na swoim blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz Elfi, jakos nigdy nie potrafilam na blacie robic. Szczegolnie jak przyszlo szatkowac maslo . I wiecej do mycia i skrobania. Mam stolnice drewniana z Polski, tylko zajmuje duzo miejsca do chowania, niestety nie mam zadnej takiej szafki w kuchni wiec sie paleta to tu to tam. No i lubie w niej ze ma 3 scianki wiec nie rozwala sie tak. I wygiety przod wiec zatrzymuje sie na blacie. Ale raz ze ciezko myc, ciezko gdzies chowac i ciezka.

 

poggoglalam i macie takie jeszcze

 

 

51543-3.jpg

 

stolnica-plastikowa-fajny-pomysl-na-prezent.jpg

 

 

ja bym chciala silikonowa z 3 sciankami i hamulcem na przodzie, tak jak drewniane. Nie z plastyku ale z silikonu ze ja mozna zwinac w rulonik. Ale nie widzialam takiej jeszcze. Ale te co wkleilam tez sa niezle - napewno latwiejsze w myciu i lzejsze niz drewniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkad na diete poszlam w marcu nic nie pieklam, w tym roku tez raczej nie bede, na swieta kupie gotowce, ale stolnice uzylam ostatnio - jak sciaglismy blaty w kuchni przed zalozeniem nowych, walnelam na wyspe zeby bylo na czym kubek postawic :cool:

 

jest po 3 po poludniu, slonce swieci, temp spadla do -5 wiec nie jest zle, ale jest zimniej z wiatrem czuc na skorze. W nocy bylo na bank -26 albo i wiecej bo rano jak wstalam bylo prawie -20 na termometrze i wialo jak psa wypuszczalam.

na ogrodku mam kupe sniegu i kupe lodu. Co przymarzlo juz sie nawet nie da zgarnac lopata. Ptaszki napuszone bo im zimno jak siadaja na drzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody powynosil mi kafle, w koncu moge sie dostac do ksiazek i odkurzyc je.

 

a co do kafli, cos takiego bedzie w tym sraczyku, na gore tylko pojda te co mialy byc do kuchni a nie cegielki, przecinajace w polowie waskie mam, tylko te wieksze na dol trzeba dokupic

 

 

46e7ccc711be.jpg

 

 

niestety nie bede miala juz sztukateri na scianie bo te kafelki sa cienkie i ciezko je ciac, nie bede meczyc M.

 

ale na gorze w lazience bym chciala, nie chce tam nic wieszac na scianach, moze uda sie go przekonac. Albo zrobic z tych duzych albo cieniutkich

 

 

um5a8400.jpg

 

454702ff9147.jpg

 

 

ewentualnie na leniwca mozemy zrobic tak

 

 

moderno-stanza-da-bagno.jpg

 

 

dwa cienkie na roznych wysokosciach. To sie mojemu M najbardziej spodoba bo nie ma ciecia tyle. Same lyse kafle - za "zimno" i za prosto.

 

no, to moj plan na nastepna 5-latke :cool:

moja lazienka jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snieg prawie stopnial tak pada.

M wczoraj skonczyl barierke na gorze - w koncu. Bo przez brak trelek nie pozwolilam Mlodej z dziecmi przyjezdzac. Zeby nie spadly.

 

wczoraj pojechalismy po karnisze do mojej sypialni - po zrobieniu eksperymantu zaslony na shutters zmienily sypialke totalnie. Ale sek w tym ze potrzebowalam "specjalnych" karniszy przez to jak sa shutters zamocowane. Oczywiscie wysykowo by;y ale w sklepie nie mieli :sick: wiec musielismy zamowic. Rozgladam sie za zaslonami badz materialem i chyba musze sama uszyc bo nic mi sie nie podoba. Sprawdzilam Ikee ale tam juz zupelnie nie to co chce, Nawet Senila jest teraz inna niz byla lata temu . Ale w niedziele jedziemy do Ikei i tak to na zywo zobacze jeszcze co maja. Sek w tym ze chce z chenilki badz aksamitu. Musimy nowy bok do kuchni kupic - przez to ze bedziemy slaby na sciany klasc stojaca szafka musi zawisnac bo bylaby za duza dziura z tylu miedzy dolem gdzie slab a gora gdzie slabu nie ma. Wiec bok do zmiany i pstryczek na swiatlo na taras wroci na sciane.

 

kupilam za to wczoraj jeszcze futerko z mysich psitek na lozko, a dokladnie dwa kupilam bo moze zdecyduje sie je zeszyc. I sie mi udalo, dzis tak wywindowali cene ze juz bym nie kupowala dwoch.

 

 

4ecbd6d6-8f38-4266-a4ca-286412e9fbc5-1-fff80abd8ef2465f761f64adf.jpg

 

6dc7f8b3-fd91-4630-89f1-8d4af89caddc-1-a88170c6061e4cab61200e16d.jpg

 

 

jak jedno wystarczy to drugie poloze na czarnym fotelu. Jednak to moje prawdziwe nie zadziala, za bardzo sie gryzie kolorami. Trza bylo sztuczne kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam wlasnie wplacic zadatek na sciane, niestety zadnego chlopa na stanie nie bylo - pewno na robocie byli, Shannon nie wiedziala wiec bede czekac na telefon.

Chodzi o plyty. Mielismy zakladac kafelki wiec polozylismy zwykle plyty, a teraz z tym slabem nie wiemy czy bedzie OK czy musimy znow zrywac i nakladac cementowe/betonowe czy jakie one sa. Tymbardziej ze slab jest gruby, nie ten cienszy jak myslalam. No wiec Bruce ma mi zadzwonic, przy okazji zobaczymy ile bedzie kosztowalo zalozenie tego czarnego granitu naokolo kominka. Jak cena ok to niech oni zakladaja, jak za duzo wyjdzie to sam M z Rickiem zrobi.

 

zaraz tez bede mierzyc pralnie i rysowac, zobaczymy ile tego mikroskopijengo blatu mi tam wyjdzie to posle do wyceny tez.

 

dostalam tez wycene za "belke" na kominek. Narazie mam wycene jesli oni zrobia, mao nie wyszlo bo 400$ ale z materialem, a dab u nas tani nie jest i tak samo by wyszlo badz blsko za sam material wiec raczej kazemy zrobic. A ja sobie sama zabejcuje.

 

dobra ide rysowac, wkleje potem moze schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, która z was ma konto na PayPal i ogarniała sprzedaż przedmiotu za granicę?

I czy wiadomość od kupującego, który chce zapłacić PayPal i wysyła link do serwisu taki---

zrobię spacje specjalnie---- w w w. p a y . p a l. c o m nie jest podejrzana? Jest kropka między paypal

 

Na wizazu poczytałam sobie o tych oszustwach. Jak widać złodzieje nie śpią.

Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam konto i uzywam od czasow epoki kamienia lupanego , place i swego czasu duzo sprzedawalam. Za granice tez. Teraz juz w prawie kazdym sklepie mozna placic paypalem. Bo za granice sie nie wysle przelewu.

Chyba ze sie pomylil i kropke wsadzil? pytalas? i gdzie to niby ma isc?

a Ty masz konto na PayPalu?

 

 

a czemu sie maz na skorke nie zgodzil? boi sie pchel??:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrysowalam moja mikroskopijna pralnie.

 

 

laundry1.jpg

 

laundry2.jpg

 

 

tam gdzie skosna scianka - tam jest wejscie, ale nie dalo mi drzwi tam nasadzic niewiem czemu (program IKEI)

tam gdzie te 3 drzwi - nie wiem ile drzwi beda ale beda skladane w harmonijke - za nimi bojler i piec gazowy. Na poczatku myslalam zeby wsadzic tam drzwi typu shutters ale nie wiem czy chce - za duzo wycierania. To nie takie szczebelki wielkie jak na oknach mam, chyba normalne drzwi wsadze - ale jeszcze sie okaze.

Szafka ze zlewem juz jest gotowa bo specjalna do pralni wiec drzwiczki beda inne - no chyba ze bede mogla te ikeowskie osadzic. Bo robie z Ikei, najtaniej. Beda biale - okna tam nie ma bo pralnia przytulona do schodow tam gdzie zlew a tam gdzie bojler i piec - po drugiej stronie jest lazienka w jaskini - z oknem. Lepiej miec okno w lazience niz w pralni. Kusilo nas przenosic wszystko ale zrezygnowalismy - oczywiscie zanim zabralismy sie za wykanczanie dolu.

no i suszarka bedzie na pralce ale oczywiscie nie dalo postawic bo jada u nas programem z Europy a w Europie nie kazdy ma suszarke i stawia pralki w kuchni - programem kuchennym robilam, opcji nie ma nigdzie na pralke i suszarke. W zadnym ich planerze

 

 

za to rozjechalam sie totalnie na szafach...........w zlotym pkoju pamietacie? czarne drzwi ze zlotymi galkami wzdluz tej dlugiej sciany. Juz taka dluga ma nie byc bo chcemy ja ukrucic i zrobic jeszcze jedna scianke ALE.......no wlasnie ale. Jak bralam wymiary na szafy to byla wykladzina. A doszly plyty i potem drewniana podloga i wiecie co??? BRAKUJE MI PARU CM!!!!! :mad:

i bedzie rozwalka . Tam pod sufitem leci zabudowa z rura do ogrzewania, szafy mialy byc te nizsze zeby wlazlo a drzwi wyzsze zeby zaslonic - cos jak w kuchni kolo lodowki zrobilam. Niestety...wysokie drzwi nie wejda bo sie podloga podniosla, a to piwnica wiec jest nizej sufit. A zeby szafy wsadzic - trzeba ta obudowe z rury rozpirzyc i zrobic mniejsza. :mad:

kij z syfem, ale jestem doslownie "zdewastowana" ze wyzszych drzwi nie moge zrobic az po sufit :sick:

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, która z was ma konto na PayPal i ogarniała sprzedaż przedmiotu za granicę?

I czy wiadomość od kupującego, który chce zapłacić PayPal i wysyła link do serwisu taki---

zrobię spacje specjalnie---- w w w. p a y . p a l. c o m nie jest podejrzana? Jest kropka między paypal

 

Na wizazu poczytałam sobie o tych oszustwach. Jak widać złodzieje nie śpią.

 

mnie tak probowali z naroznikiem zrobic, podszywaja sie pod paypala. i chca bys najpierw ty zaplacil za transport a oni ci predziutko zrobia wyzszy przelew. na maila wysyłaja falszywa strone paypala (niemalze nie do odroznienia) z potwierdzeniem wplaty. ale jak ktos logiczny to wchodzi na swojega paypala a wplaty ni huhu. ja zadzwonilam wtedy do paypala i mi od razu powiedzieli ze to nowa metoda oszustow i zebym absolutnie nie wysylala zadnej kasy. ci oszusci potrafia przeslac skan dowodu zapewne skradzionego by zyskac zaufanie. mnie sie udalo ale ilu naiwnych łyknie. ja sie z nimi pobawilam potem w kotka i myszke udajac ze zaplacilam i zglosilam to na policje. ale umorzyli z powodu niewykrycia sprawcy (pewnie jelopom sie nie chcialo za granica szukac):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, na 100% przekręt, pierwsza wiadomość po angielsku, a kolejna taka: Chcę go kupić od ciebie i jestem gotowy zapłacić twoją cenę wywoławczą, i jestem zadowolony z tego stanu. Ale problem polega na tym, że jestem pielęgniarką, która pracuje w chirurgii i jestem skłonna zapłacić PayPal i ja również pokryję opłaty PayPal, a także transport, ponieważ jestem zainteresowany natychmiastowym zakupem. Kupując go na całym świecie do Brazylii i ja skorzystamy z usług firmy transportowej, aby odebrać ją od ciebie i mieć dostarczone do domu. Dalsze uzgodnienia zostaną podjęte z Tobą w odniesieniu do odbioru, gdy już ci zapłaciłem. Jeśli się z tym zgadzasz, byłbym wdzięczny, gdybyś wysłał mi e-maila z większą liczbą zdjęć (jeśli są dostępne), ponieważ nie będę mógł tego zobaczyć w osoba i wymagałbym poniższych informacji, aby dokonać płatności:

 

 

 

Pełne imię i nazwisko:

Twój adres e-mailowy PayPal:

Twój pełny adres kontaktowy:

Łączna kwota:

Twój telefon# :

 

 

Będę również uwzględniał opłatę za wysyłkę tak uprzejmie wróć do mnie z informacją, którą prosiłem o płatność? Możesz również odwiedzić stronę http://www.paypal.com, aby utworzyć konto PayPal, aby móc kontynuować płatność najszybciej, jak to możliwe, bądź pewien, że nikt nie przyjdzie do odbioru dopóki nie otrzymasz pełnej płatności.

 

 

O cholerka, teraz widzę, że nie ma kropki, tylko w mailu był widoczny podkreślnik , który wydawał mi się kropeczką. Jak poczytałam w necie, to wiele osób takie wiadomości dostało, tylko zawód kupującego się zmienia.

Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania nie mam konta na PayPal.

Miałam zrobić fotkę plam na lustrze, pewnie na zdjęciu nic nie widać, ale doszłam do wniosku, że same lustrzane szybki muszą być do kitu, bo nie dość, że widać mazy po kleju, to również widać prostokąty z ich fabrycznych przylepców. Ta prostokątna plama(u góry po lewej) to ten przylepiec.

Współczuję kolejnej rozwałki.

IMAG5159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...