Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Joana ze wzgledow estetycznych - indukcja nie pasuje wygladem w takich kuchniach. Teraz w mojej tez by nie pasowala i jak nie lubie myc tych palnokow i spodu tak sie ciesze ze jednak ja zalozylam.

Sa pewne detale ktore by mnie wnerwialy i jak trzeba "sie poswiece" dla wygladu, to tak jak pisalam kiedys - porownac do noszenia szpilek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tu jest dom prawie identyczny, w tym bardziej mi sie podoba ulozenie schodow na gore i cala gora.

 

https://www.architecturaldesigns.com/house-plans/open-layout-northwest-house-plan-23662jd

 

 

poniewaz nie bedziemy robic piwnicy zeby M mial swoja "man's cave" i duzym TV potrzebuje jeden duzy pokuj dla niego. Oba te domy maja na pietrze "salony do ogladania". W komikowym czyli na arterze nie bedzie, tak samo jak mam teraz. No coz, moje widzimisie ktore sie cholernie sprawdza i co bylo najlepszym wyborem jaki zrobilam - wywlic telewizor z parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerny tablet. Juz trzeci raz zaczynam pisanie.

Mnie akurat nie razi indukcja w takiej kuchni jak twoja, ale ty jestes przyzwyczajona do innych rzeczy. Podobają mi sie techce wasze formalne jadalnie. Kiedy zakonczylam sezon kominkowy pchnelam wszystko w str tv. Dzieki temu mam przestronnie w jadalni. Tak lubię. No i boskie sa te spiżarnie przechodnie. Marzy mi sie takie miejsce na winiarke osobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana no wlasnie, w tym roku mam 31 lat jak tu jestem, wiec sila zeczy pewne nawyki, przyzwyczajenia i spojrzenia na pewne sprawy sa inne, tymbardziej jak sie wyjechalo za mlodu kiedy sie na nic nie zwracalo uwagi - tylko na szkole, chlopakow i zeby byla dobra zabawa :cool:

 

Mi sie niestety nie udalo z ta spizarka tutaj. na metraz jaki mam chcieli jak najwiecej upchac i sie im udalo, ale kosztem czego innego. Brak spizarki mnie nie wnerwia jak to ze wc zawala mi duzo kuchni i nie moglam miec tej kuchni z wyspa jak na tamtych zdjeciach a przysunieta do sciany. I brak holu.

Ale np. jadalnie mam wieksza niz oba te domy .

a w spizarce co bym trzymala? ocet i cukier? :lol2: nie gotuje duzo a nawet - to nie trzymam duzo zapasow i w tej kuchni co mam - mam nadal puste szafki bo ich zapelnic nie moge, ale jak jest mozliwosc zrobienia takiej to zrobie. Oprocz cukru i octu powiese jeszcze Dysona :rotfl:

 

lodowke winiarke uwielbiam, pamietasz mialam, ale po zmianie wyspy juz nie pasowala. Stoi w garazu. Ciekawe czy jej nie trafilo. Jak bede budowac nowy dom to na bank bedzie, ale wbudowana. Nawet jakbym ze spizarki zrezygnwala zeby dom okroic - to pod wyspe wsadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi tak, a przy okazji na kazdym kroku sie rozjade z nieznajomoascia slowek i wszystkiego naokolo :cool:

wlasnie googlalam co to jest ten pasywny dom, jaka roznica miedzy pasywnym i energooszczednym...i niestety - nie kumam :cool:

 

wczoraj powiedzialam M ze przez ta nieznajosc techniki a przedewszystkim nieznajomosci technicznych slowek - pewno niejeden mistrz fachu nas wyroluje :)

bo jak bedziemy wiedziec nic i zadawac milion i srylion pytan (ja) to szybko sie polapia ze jestesmy dwa niedouki i naiwniaki :yes: i ciemnote nam jaka wcisna - strach sie bac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloczkach betonowych, jak w moim domu, robisz dziurkę, rowek i co tam potrzebujesz z większą łatwością niż w szkieletowym. Pod kable elektryczne wiertarka, rrrrr....rzyt po ścianie na odpowiednią głębokość i gotowe. Potem zaszpachlować i finito. Brakuje otworu drzwiowego czy okiennego, po prostu wycinasz go piłą. Oczywiście trzeba wstawić nadproże. Dom z betonu komórkowego stawia się tak samo szybko jak szkieletowy. Poza tym bloczki mogą być takie, że nie potrzeba robić ocieplenia ścian.

 

GAZ.

To są zbiorniki, które za nic nie zmieściłyby ci się w domu. Są powierzchniowe, ale są też takie, które się zakopuje. Możesz mieć wtedy ogrzewanie, wodę użytkową i kuchnię na gaz.

instalacja-2700-1.jpg

 

Klimatyzacja wtedy niestety jako osobne urządzenie.

 

Ogrzewanie i chłodzenie z jednego urządzenia, to jak masz pompę ciepła.

Podłogówkę wodną można położyć na ścianach, a nawet na suficie :)

 

Widziałaś kuchnie indukcyjno-gazowe? Kilka firm to ma, np. TEKA, Elektrolux, Amica, Bosch, Smeg i chyba Samsung też. Chciałam taką łączoną kupić, ale J mi wyperswadował. U nas gaz byłby z małej butli i trzeba by zrobić instalację w wiatrołapie, bo w kuchni nie ma gdzie. Natomiast, gdybym mała nadmiar kasy, to zaszalałabym z takimi palnikami https://www.sklep.reblok.pl/palniki-gazowe-pitt-enep.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana wiem, M ma wbite do glowy jak brat zadzwoni. Pestka juz o tym mi pisala. Ale ciezko sie zgrac czasowo, tymbardziej ze M jest na duzej robocie teraz i ciagle w pracy, a jak dzwonili oboje na kamerce w zeszly weekend to sie nic nie dowiedzialam a i M namieszal i pomieszal - ja siedzialam i "zabawialam" Ricka i kathy bo byli u nas.

 

Tez nie mysle ze prucie bloczkow takie latwe. W gipsowej plycie latwiej - nozykiem wycinasz, a nawet jak - sciagasz cala plyte i zakladasz nowa - latwiej. Mysle ze to od wprawy zalezy - ale my znamy plyty i M wie jak to robic (polozyl calutki dol sam a i naokolo w domu malo razy zmienial?). Wole brac to na czym sie znamy.

 

 

 

poki co wygooglalam, domy naprzeciwko dzialki i dwie dzialki dalej

 

 

Skrobo-w-27-Google-Maps.png

 

Skrobo-w-27-Google-Maps-1.png

 

 

na moje oko to sa pietrowe domy i maja rozne dachy, jedne plastsze drugie stromsze - o to chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka zabilas mnie tymi palnikami, na jakim ja globie mieszkam?? pierwsze na oczy to widze ;) Niezly pomysl, cos jak zlew w blacie z kamienia.

 

No i powiedz mi, taka kolumbrna z gazem w ogrodzie na widoku? nie mozna jej zabudowac, zaslonic? i co to za gaz? ziemny?? i to ktos przywozi? i ostatnie pytanie - na ile to starcza??? i czy jest sens? Czy lepiej palic czyms jak sama palisz?

nie napisalas mi przez co masz te ogrzewanie - grzejniki? wyloty?

o podlogowce wiem, ale tez pierwsze slysze ze w scianach albo w suficie :eek:

no mowie, jestem nieuk i do tylu jak nic. Epoka kamienia lupanego tu na drugiej polkuli jest. Nawet jesli to istnieje tutaj - ile ludzi o tym wie????

 

 

 

jesli tutaj nie ma gazu poprowadzego w mejscowosciach (male wsie, farmy na odludziu) stawiaja butle, takie wielkie butle ale nie widzialam tak wielkich jak pokazalas.

 

Joana a Ty jak masz ogrzewanie? na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana tak z kominka mam poprowadzone w domu w Polsce , w tym kominku co budowalismy. Domek jest maly i mam tylko dwa wyloty na gorze - u mnie daje rade.

Jeden mam ze sciany wychodzi, drugi niestety slupek stoi specjalny, nie dalo sie inaczej - dom z bali i podwojny sufit :cool:

 

boje sie zimna w domu. to ogrzewanie mi spedzi sen z powiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, pamiętaj że w Polsce trochę cieplej niż u Ciebie :yes: ja mam dosyc niska tepm ustawiona na piecu, bo nie lubię jak jest gorąco. W sypialni mam prawie zamkniety wylot z kominka. Lubie pomykać na bosaka, wiec lubie tą lekko ciepłą podłogę. Mój bosą noga po domu nie przejdzie, Antek ma to po nim. Muszę mu skarpetki koło łóżka kłaść, żeby sobie rano mógł założyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygooglalam, ostatnia uchwala jaka znalazlam na stronie gminy jest z 2013, powiedzccie mi jak to wyglada.

oczywiscie dokladne to szwagierka by podjechala i wziela wypisy, ale to znalazlam na stronie - bede jechac na skroty zdaniami bo za duzo a skopiowac nie moglam

 

1 dopuszcza sie budynek mieszkalny oraz budowe garazu w budynku wolnostojacym lub dobudowanego (wbudowanego) w budynek mieszkalny oraz wolnostojacego budynku gospodarczego.

 

2. Maksymalna wysokosc zabudowy

-budynku mieszkalnego - 10 metrow - dwie kodygacje nadziemne

-pozostalych budynkow w siedlisku rolnym - 10 metrow - 2 kondygacje

-budynku gospodarczego, garazowego w zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej - 7 metrow - jedna kondygacja

 

2. geometria dachow

-budynku mieszkalnego - dach wielospadowy o nachyleniu polaci 25-45 stopni

-gospodarczego, garazowego i innego - wielospadowy 15-30 stopni

 

3. maksymalny wskaznik powierzchni zabudowy:

-dzialki zabudowanej siedliskiem rolnym - 40%

-dzialki z zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna - 30%

 

dzialka ma minimum 30x100 metrow, bo w koncu nie wiem tak M namieszal. W kazdym badz razie jak to wyglada???

oprocz restrykcji wysokosci w sumie nie widze nic innego czym bym sie musiala martwic, chyba ze sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joana no moze masz racje, ale w lecie mnie nie przebijesz :yes:

22 w zimie to dla mnie minimum, teraz tez, szczeglnie jak wieje. W lecie 19-20. Zimniej nie daje rady, ale to ja, ja jestem niskocicnieniowiec, mi zawsze zimno i mam nogi jak lody. Tez zakladam skarpetki w zimie, w lecie pomykam na boska alabo w japonkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi tak, a przy okazji na kazdym kroku sie rozjade z nieznajomoascia slowek i wszystkiego naokolo :cool:

wlasnie googlalam co to jest ten pasywny dom, jaka roznica miedzy pasywnym i energooszczednym...i niestety - nie kumam :cool:

 

wczoraj powiedzialam M ze przez ta nieznajosc techniki a przedewszystkim nieznajomosci technicznych slowek - pewno niejeden mistrz fachu nas wyroluje :)

bo jak bedziemy wiedziec nic i zadawac milion i srylion pytan (ja) to szybko sie polapia ze jestesmy dwa niedouki i naiwniaki :yes: i ciemnote nam jaka wcisna - strach sie bac.

 

Różnią się zapotrzebowaniem na ciepło. Dom pasywny zużywa poniżej 15 kWh/(m2).

 

 

Np. w Polsce ogrzewanie nadmuchowe jest bardzo rzadkie. Będzie problem znaleźć wykonawcę.

Szkieletowe domy - też trudno trafić ekipę która się zna.

 

 

pestka - w Kanadzie bloczki betonowe są prawdopodobnie rzadkim i drogim materiałem :D

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najważniejsze najpierw :)

 

10 m wysokości, to są nawet 3 pełne poziomy licząc nawet 270 wysokość pomieszczeń + 30 cm grubość stropów. Ale skoro piszą wyraźnie, że 2 kondygnacje, to spodziewałabym się w warunkach zabudowy, że może być parter i poddasze użytkowe z wysoką (jak u mnie 180 cm) ścianką kolankową (tak nazywa się ściana zewnętrzna o niepełnej wysokości). Wtedy cała powierzchnia poddasza jest użytkowa.

Nachylenie dachów to sama rozumiesz. Dach może być dwuspadowy lub kopertowy (4-ro spadowy).

Dla działki budowlanej masz możliwość zabudowania (w to wchodzą także utwardzone ścieżki i droga dojazdowa do garażu, miejsce na zaparkowanie samochodu) 30% powierzchni działki. Jeśli działka jest rolna z możliwością zabudowy siedliskowej (tu wyjaśnienie co to jest siedlisko i jakie są z nim problemy https://www.mgprojekt.com.pl/blog/siedlisko/), to można zabudować 40% powierzchni i odrolnieniu podlega tylko obszar zabudowany. U mnie np. ponieważ mam III klasę, czyli gleby dobre lub średnio dobre, odrolnione mam tylko to co pod zabudowę poszło (u mnie 20%). Skutkuje to tym, że podatek od nieruchomości płacę niejako w dwóch kawałkach – od domu (nieruchomość) i od gruntu rolnego. Płacę więc mniej niż gdyby całość była odrolniona.

 

GAZ – przeca napisałam, że są też do wkopania :)

Artykuł z Muratora o gazie ze zbiornika. Dość aktualny, bo z października 2018

https://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-gazowe/ogrzewanie-domu-gazem-z-wlasnego-zbiornika-aa-uVjL-6CMy-V6db.html

 

Na forum jest wątek z budowy domu pary warszawskich architektów. Pokazywałam ci kiedyś przy okazji marmurów kuchennych, bo oni mają na podłogach parteru pełne slaby Carrary, które specjalnie kupili we włoszech. Otóż w tym domu na poddaszu rurki ogrzewania są położone na ścianach.

 

My mamy kocioł pelletowy, który grzeje wodę. Dokładnie futura.jpg taki. Swojej kotłowni nie pokażę, bo najpierw musiałabym wojnę z J stoczyć o zrobienie porządku. W łazienkach i w kuchni mam ogrzewanie podłogowe. Poza tym są kaloryfery. Podlogówka pod kamienną podłogą w łazience sprawdza się genialnie. Jest bardzo ługo po wyłączeniu kotła cieplutko i fajnie chodzić zimą po takiej podłodze.

Te kotły pelletowe są teraz dużo nowocześniejsze jeśli chodzi o wygląd. Spotkałam takie, że można pomylić z lodówką. Zasada działania jest taka sama. Może elektronika jest bardziej rozbudowana. Można do sterowania podłączyć czujniki termostatyczne wewnętrzne i także na zewnątrz domu.

 

 

Te palniki gazowe są boskie. Tylko zabij mnie dlaczego takie horrendalnie drogie. Dobija mnie to, bo podobają mi się niesamowicie.

 

Fajnie, że podoba ci się to co projektuje Strzelecka. Myślę, że zrobiłaby ci taki dom, że mucha nie siada :) Ona projektuje różne domy. Jak dokładnie przejrzysz stronę, to przy każdym projekcie doczytasz z czego jest. Okładzina z zewnątrz może być kamienna, ceglana, drewniana. Konstrucja czasem jest z drewna, albo cegły, albo z bloczków betonowych. Nie zwracałam no to uwagi, ale być może także kanadyjskie projektuje. Możesz do niej napisać :)

 

Elfir ma rację. U nas bloczki są tanie i nawet własnymi rękoma można ściany wybudować. Mamy kilka ścian wewnętrznych na poddaszu „szkieletowych”, więc wiem co to jest i... uwierz mi wolę ściany z boczków. Wiem dokładnie o czym mówię, bo sami te ściany stawialiśmy. To dużo trudniejsze od murowania z bloczków. Szybciej się buduje z bloczków. „Każdy głupi to potrafi” :)

Weź też pod uwagę, że u ciebie (sama to pisałaś) są inne wypełniacze i izolatory ścian. U nas w szkieletowcu będziesz mieć zwykłą wełnę mineralną. Zanim się na to zdecydujesz zrób wywiad, bo może się okazać, że wszystko co wiecie na temat domów kanadyjskich u nas nie istnieje.

futura.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie NADMUCHOWE

Kiedy i ja rozważałam takie ogrzewanie, ale wtedy było naprawdę nowością i cena mnie zniechęciła. Poza tym na rynku była tylko jedna firma oferująca ten tym ogrzewania, Polski Komfort. Nadal istnieje http://www.polskikomfort.pl/ Są i inne firmy oferujące ogrzewanie nadmuchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...