Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co mialam napisac w ogole............JESTEM MOTYLEM.........wiecie, tym motylkiem co ma wszystko w duuuu :p

Melduje ze klucze wczoraj oddalam, zrobilismy wyjazd z parku i najlepsze bylo to ze plotkarzy nie bylo wiec nikt na nas sie nie gapil i nas nie wkurzal. Spokojnie sie spakowalismy, zamklismy i z glowy. Cos jednak musi byc na zeczy bo jak z Bradem potem rozmawialismy to po raz trzeci w ciagu tygodnia wspomnial ze ma nadzieje ze oni sie wyniosa w przyszlym roku. Nie byl happy ze sie wynosimy. To na tyle z plotek parkowych - bo juz sie skonczyly:p

Macie w PL lepiej z tymi przelewami, ja niestety czeka dostalam i oczywiscie do banku nie zdazylismy bo w sobote tylko do 4pm ale nic to niech se lezy.

 

 

za to zdazylismy gdzie indziej jechac. Bo przez trzy dni dyskutowalismy a dokladnie M ciagle za mna gonil czy bym jednak nie chciala calej tej mojej lazienki zrobic. Wiec stanelo jednak ze wyciagmy kabine i kladziemy kafle, tyle nie zrobimy ze starych planow ze nie powiekszymy tego prysznica kosztem szafy w pokoju z drugiej strony. Tak ze kupilismy wczoraj juz drzwi szklane - trafilam na takie jak chcialam bez cholernej ramki na gorze - we wtorek M ma wolne to pojedziemy po kafle i sie zrobi. Zobaczymy co maja bo chcemy tez kafle do duzej lazienki kupic. Zostalby jeszcze wc zrobic na koniec.

Szybe zaplacilismy ale dzis odboerzemy bo pojechalismy tam prosto z parku i pake mielismy zaladowana.

dzis wywalanie do kontenera i M rozbiera pergole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika no zobacz jaka zakrecona jestem, ale wywalalam teraz z szopki i mi sie przypomnialo ze pytalas :sick: skleroza nie choroba. Musze odpoczac. Humid jak diabli mimo ze slonca nie ma, ledwo zyje. M sie zabral za moja lazienke ale nie moze wkladki wyrwac bo nie moze odkrecic kranu, znaczy tego przekretla do prysznica :sick:

Pewno jeszcze nowy bede musiala kupic :mad:

 

Mika tak, te "nowe" co mialam juz 3 lata. Chyba 3. To juz stare byly :lol2: Bardzo bardzo je lubilam i troche mi sie plakac chcialo ze sciagam ale niestety nie mam wysokich sufitow jak macie w Polsce i za nisko wisialy :sick: jak sie juz wyzbieram fotke szczele jak bylo przed a jak teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz troche z placu boju

 

koniec roboty na dzis. Szybe przywiezlismy, obejrzelismy czy gdzie nie pizgnieta bo to wiadomo?

Pergoli M nie rozebral ale posciagal wsie poraczki. Poki co powiesilam specjalny material na slonce, nawet na maly deszcz - bo sie nie da tam wysiedziec w ciagu dnia :mad: Powiedzial ze gore zostawi bo zuzyje pod tarasem na dole.

 

za to na gorze kabina wyrwana, M sie zastanawial czy plyty sa pod wkladka, powiedzialam mu ze w zyciu nie ma - mialam racje nie ma :p

 

 

IMG-9951.jpg

 

 

mnie co innego interesowalo - googlowalam przez kilka dni. Wpadlam na genialny pomysl ale nie wiedzialam co pod spodem.

rurki sa na szczescie flex :wiggle:

 

 

IMG-9953.jpg

 

 

z tylu to juz szafa u Natki, ale w niej mamy troche miejsca i M tam kawalatek wejdzie i wtedy zrobi mi tak

 

 

gray-mini-brick-marble-tiles-in-shower-niche.jpg

 

his-and-hers-shower-niches.jpg

 

 

tyle ze moja glowa z wezem jest, nie chce innej, ALE....3 w jednym - kabina mi sie powiekszy bo prysznic wejdzie w srodek, bede miala poleczke z sensem i bede miala stopien na golenie nog :wiggle:

Bo na glownej scianie co ja widac bedzie poleczek nie chce, tam chce sieknac wzorek, inspiracja kazdemu znana bo juz ja wklejalam

 

 

454702ff9147.jpg

 

ef692c410911ba323b5e31ab40a70ce1.jpg

 

ale jeden tylko i jeszcze nie wiem czy chce grube jak juz zalozylam czy cienkie - M obiecal ze z grubego. Zobaczymy. Wtedy lazienka sie pieknie spasuje z moja sypialnia. Sufit sie jeszcze zastanowie bo niby kafelki mialy byc ale i tak kladziemy listwy przysufitowe wiec moze pociagne i tam. Zobaczymy.

 

a szyba prosta, taka i wtedy wzorek bedzie ladnie widac. teraz mialam zadymana szybe.

 

 

71-Dw7-LIw-F-L-SL1500.jpg

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się do mnie przyklejają. Cieknie po nich na zewnątrz brodzika, jeśli się nie upilnuje. Zaraza.

 

Drzwi nie pucuję. Po prysznicu na wilgotną powierzchnię psiukam „Daily Shower Shine” (Astonish) i zostawiam.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam zaslonki lubie, z tego samego powodu co Elfi :D

szybe tam mialam ale i tak zaslonke na niej powiesilam bo mi sie szyba nie podobala, no i lazienka ladniej wygladala. Samej zaslonki tam nie moge bo za mala ta kabina i bym zalala. Ale zaslonke mam nad wanna i do niczego sie nie przyklejamy. M u siebie w jaskini tez ma zaslonke na prysznicu, ale on ma duzo wiekszy.

Pisalam ze nie bedziemy totalnej demolki robic zeby powiekszyc prysznic kosztem szafy ale powieksze pare cm ta wneka.

A o szybe sie boje. niby szyba ma jakas specjalna powloke ale ja mam bardzo twarda wode :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manieczko, szyby w kabinach różnych mam od... już nie pamiętam kiedy. Kiedyś to był faktycznie problem. Ale od paru lat są środki do zabezpiecznia przed osadami i do czyszczenia. Każda firma produkująca drzwi szklane ma swoje.

A w ostateczności wyciśnięta cytryna. Przecierasz wnętrzem owocu i wsio złazi. Kwasek cytrynowy rozpuszczony w gorącej wodzie jest jeszcze lepszy.

 

A nie możecie zainstalować zmiękczacza wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sa rozne spryskiwacze-pomagacze, ale z zaslonka nie trzeba nic robic :lol2:

czystej super szyby tez nigdy nie mialam wiec mam stracha.

Szyba jest Kohlera , ale nie widzialam nic w sklepie do szyb od nich typowo. Sprobuje ta cytryne, kwasek w polskim sklepie , szybciej cytryne kupie, no i te spryskiwacze kupie. Kiedys je na kafle w lazience kupowalam.

moge zalozyc zmiekczacz ale nie zakladam bo za duzo roboty - dwa wyjscia na zewnatrz do podlewania , z przodu i tylu - rosliny zmiekczonej nie lubia. Plus moja pralka nie powinna byc podlaczona do zmiekczonej wody. Wiec 3 rozne wyjscia - nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też takie wspomnienia z dzieciństwa. W starych domach w łazienkach były wtedy zaslonki powszechne. Zawsze mi tam śmierdziało jakąś zatęchlizną, brzydziłam się ich. Byłam szczęśliwa, że w moim rodzinnym mieszkaniu jest wanna, a nie kabinka prysznicowa.

A duża nie jestem, 158 cm i raczej nie zaliczam się do grubasów. Kabina 90x90 jest dla mnie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...