Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja tez mam pare, ale z zycia wziete

 

 

ten jest podobno w US, w Costco - cala rodzina tak przyszla , z tego jak sie przyjrzalam to skosnoocy

 

 

Water-Jugs.jpg

 

 

a tu jak sobie przedewszystkim w Chinach radzili - coraz wiecej w innych krajach sie pokazuje tez

 

 

3ntdlg.jpg

 

35fde2cfeaf1c4d35bbea652d274de3e.jpg

 

24085440-7947709-image-m-121-1580396699488.jpg

 

corona-filter-44-5e34205953a8a-700.jpg

 

corona-filter-48-5e3424a5d7255-700.jpg

 

corona-filter-4-5e33da6717a43-700.jpg

 

 

i takich pomyslow pelno na necie pokazane, gdzies w domu mam takie baniaki z wody

 

 

a na koniec perelka :D

 

 

corona-filter-9-5e33da6dea421-700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26-letni mężczyzna z Santa Clarita w amerykańskim stanie Kalifornia został aresztowany za uderzenie swojej matki podczas kłótni o zapas papieru toaletowego. Informację podał serwis internetowy "Newsweeka", powołując się na biuro szeryfa.

 

Zatrzymany oskarżał swoją matkę o chowanie papieru toaletowego, którego w czasie pandemii koronawirusa Kalifornii brakuje w sklepach. W trakcie kłótni mężczyzna miał uderzyć matkę.

 

Kobieta powiedziała później policji, że schowała papier toaletowy, bo syn za dużo go zużywał.

 

26-latek został aresztowany pod zarzutem pobicia.

 

 

noooooo.....:lol2:

czytalam o tym w kilku amerykanskich gazetach :D

 

 

 

toilet-paper-smoking-Google-Search.png

 

 

 

no wiec, moja Mloda dzis w Costco byla, niestety pojechala dopiero wieczoram. W kolejce do wejscia stalo mowila z 200 osob. I sie cieszya ze widzi kogos wychodzacego z papierem. Niestety jak dotarla do srodka - ilosc zerowa :cool: Nie bylo tez juz jajek, ryby i wiele innych produktow.

Mowilam zeby rano jechala.

ale tak, dalej papier scodzi. Dw dni temu jak ja jeden wzielam to malo co zostalo na drugiej palecie, moze z 6 paczek? bo pierwsza paleta byla pusciutka i musialo w oka mgneniu zejsc - nie usuneli nawet tej pustej, trzeba bylo po niej lazic

zeby nie bylo, takie jaja z papierem o ile woem to sa u nas, w US, w Australii i UK.

ciekawe czy gdzies jeszcze

 

nie wiecie co tracicie, alez bede miala co opowiadac wnukom :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok 22 byłam w sklepie, były tylko 2 klientki, doszłam ja i 3 kasjerów było. Oni mieli taką głupawkę, że ja chodząc między półkami też się śmiałam. Nawet nie zważali, że obcy są w sklepie, klęli i na wódkę się umawiali :lol2:

Wypróbowałam te spirytusowe chusteczki. Jak wycierałam ręce w samochodzie, to tak zaczęło walić, że mąż okno otworzył i mówi- no weź przestań, zatrzymają nas i każą mi dmuchać, bo nie uwierzą, że nie piłem. W trosce o niezaniżanie stężenia, chyba za dużo spirytusu tam wlałam :D

 

5e86e6094d5c6-5e8449d5a24af_0sk8nuzu6np41__700.jpg5e86e60f65b09-funny-coronavirus-masks-protection-23-5e847982b38b8__700.jpg5e86e608b2723-5e844f440f7df_6yhdvsgxnvo41__700 (1).jpg

 

Od przyszłego czwartku w Polsce będzie obowiązek zakrycia nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialam wczoraj z tymi podpaskami :lol2:

 

Mika pewno za duzo. Jeszcze by wypadalo dodac wode utleniona. Jakby ktoras co dobra w matematyce przeliczyla ile czego trzeba wg WHO - bo jest przepis dali. Tylko ze podaja na duza ilosc.

Mika - a olejek jakis aromatyczny masz???? Dodac go pare kropelek to zapach ostry zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbaciany olejek mam. W aptece wysyłkowej miałam alert ustawiony na aloe vera 99%. Przysłali @, że jest dostępny, wchodzę na stronę i guzik, już nie ma.

Przeliczanie % z chusteczkami nic nie da, one są nasączone tym środkiem myjącym, nie wiemy ile go jest. Ale nie będę tym się przejmować, ważne że łapy wodą z mydłem myję. Wodę utlenioną też mam w domu, przed wirusem kupiłam 2 buteleczki.

 

Właściciele sieci bankomatów Euronet się wpienili, że ludzie płacą kartami i poprosili WHO o wytyczne w sprawie wirusa na banknotach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie lalam Mika w husteczki, czekam az mi sie plyn skonczy. Ale lepiej zeby smierdzialo a zeby bylo czym rece umyc po wyjsciu na zakupy :cool: Caly pomysl na husteczki jest tylko do samochodu i do sklepow, w domu sie rozumie woda i mydlo.

 

u mnie znow sklepy wola karty przyjmowac w sklepach. Nawet jesli jest to 1.25$ za kawe :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietacie pisalam ze beda problemy z odnowami hipotek i kupnem domow i ze juz sie banki zaczynaja wycofywac? No wiec ja to doswiadczylam na swojej skorze. Przedwczoraj bank ze wszystko cacy, a wczoraj rano ze sie chca wycofac :eek: myslalam ze padne trupem. Na szczescie ja wszystko zalatwiam przez brokera to niezle po nich pojechal i wywalczyl. Papiery juz u adwokata i zamkniecie w przyszlym tygodniu. ulzylo mi....mam spokuj na 3 lata.

 

Pomoc od rzadu dziala, we wtorek zlozylam a dzis kasa na koncie rano byla. M dalej czeka, dostanie pewno poczta bo nie mial u nich konta ustawionego na wplaty i zaplaty.

 

pomoc dla studentow i tych co szkoly pokonczyli - maja sie zarajestrowac na summer jobs, czyli letnie sezonowe prace - jesli pracodawca ztrudni takich studentow to rzad pokrywa jego wyplate w 100% (za minimalna stawke na hr)

pomoc dla firm kryteria tez obnizyli, bylo ze trzeba pokazac 30% upadku przyplywu, teraz styknie tylko 15%.

Mimo ze mam mala firme nie skladam o to.

 

ale zeby nie bylo tak pieknie i ladnie - w przeciwienstwie do US i Europy, linie lotnicze nie oddaja kasy za bilety ale daja kupony na loty do wykorzystania przez rok.

Za to ubili z rzadem uklad ze rzad im pokryje 75% zeby przyjeli spowrotem ludzi (sama Air canada zwolnila ponad 16.5 tysiaca).

Z tymi kuponami bedzie tak ze po calej zadymie z virusem ceny za bilety i tak pojda do gory i ci co beda mieli te kupny - beda musieli doplacac. Normalnie oszustwo.

Wiele ludzi nie wykorzysta bo sie bedzie balo latac i tak. Jak cala rodzinka to moga stracic miedzy 5-15 tys w zaleznosci gdzie mialo leciec.

Nie dosc ze rzad ppokryje 75% wynagrodzen to jeszcze zatrzymaja kase za niewykorzystane bilety. Ale tak to jest, im "bogatsza" firma tym wiecej sie nachapie.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na amazonie pokazala sie gliceryna (98%) i aloe vera zel.

Juz mialam kupic ale poszlam najpierw napisac do tych z destylowni co kupilam.

M dzis z Mlodys sa w Domu starcow, a te sciachalo strasznie z wirusem - w Polsce pewno tez.

Cos na policji tez mamy miec , poki co nic w szpitalu.

Najpierw dosta;am automatyczna odpowiedz ze maja duzo @ i nie odpisuja szybko a moze i wcale, ale zaraz potem ktos mi odpisal ze ustawione na wyslanie dzisiaj, wiec mam nadzieje ze przyjdzie za tydzien. Swieta teraz to poczta nie bedzie chodzic.

Mimo to nadal husteczki do samochodu wzuce do wycierania w srodku kierownicy i wszystkiego co sie dotyka w aucie, Lysol zostawiam do uzywania w domu, bo papier sie pokazuje od czasu do czasu ale Lysolu ani Cloroxu nie ma wcale :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz burmistrz dziś wygłosił mowę na portalu gminy. Nie mamy w naszej gminie ani jednego potwierdzonego przypadku korony. Jest poniżej 150 osób w kwarantannie domowej.

W Górze Kalwarii jest największy w Europie Dom Opieki. Jak narazie uchronili się i na 500 pensjonariuszy ani jeden nie złapał wirusa. Pracuje tam 320 osób i też zdrowi.

 

Bylismy dziś w czasie wyznaczonym dla seniorów (10:00-12:00 tylko seniorzy) z naszym znajomym starszym panem po zakupy. My też, bo skończyło nam się mleko, sery i serki, i kocie puszki. My sporo nabiału jemy. W Tesco spokój i w Biedronce też. Czysto. Zero porozrzucanych rękawiczek. Rozdają maseczki przed sklepami. Badziewne, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka u nas juz dawno wejsc nie mozna, zapomnij o odwiedzinach. Jesli starsa osoba jest na chodzie - to podejdzie do okna. Jesli jest na tyle zdrowa i umie operaowac - na tablecie badz na telefonie.

U nas duzo umarlo bo idioci rozdzielili chorych od zdrowych dopiero jak parenascie osob umarlo w jednym z takich domow. drugi problem ktory teraz beda naprawiac - pracownicy pracuja np. w dwoch takich domach naraz. Wiec wszystkio sie wnosilo, roznosilo.

 

 

teraz ci co sa przeciwni szczepionkom - niech zobacza co sie dzieje jak tej jednej jedynej tylko nie ma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakby mu pokazali przed przyjeciem do szpitala - jego i cala rodzine ze wszyscy moga skonczyc tak - w drewnianej trumnie, w masowym grobie , czy by zdanie zmienil???

aaaa...i jeszcze ze umarlby sam, bez swiadomosci, znokautowany zeby wentylator mogl chodzic??

 

 

9c380efe-2f39-4fbe-8ff8-76e448382cb4-screen-shot-2019-06-10-at-62554-pm.png

 

 

dla tych co nie wiedza, tak wlasnie chowaja w stanie NY teraz, na wyspie. Tych co na wirusa padli.

Najpierw mieli trzymac ciala do 30 dni w chlodziarkach, teraz juz tylko 14 dni max bo miejsca brakuje. A jeszcze troche i bedzie to pare dni tylko.

 

dolujace? bardzo. Ale trzeba patrzec na takie cos i sie bac. Bo jak sie czlowiek bedzie bal to bedzie bardziej stosowal sie do zalecen lekarzy i rzadu.

niestety duzo ludzi nie slucha

jak nic wzrosnie skala zachorowan po swietach bo przeciez sobie nie odpuszcza i "beda musieli" jechac do rodziny ...ehhh...

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...