Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

a takie slicznosci judaszek Little woody upolowalam sobie i Dorce w ub. lato. Moj na wygwizdowie zime niezle przezyl, bedzie nawet kwit. Poluje jeszcze na ładny okaz Forest pansy i moze jakiegoś chinskiego np. białego Shirobana moglabym przygarnąć :)

Ten moj zielony to albo Melon Beauty albo Hearts of Gold - jedno i drugie po lisciach pasuje

 

a to prosze Panstwa Little Woody. Ma piekne, mięsiste, skorzaste liscie, te mlode i swieze sie wybarwiaja na czerwono-bordowo. Małe cudo.

 

DSC-0770.jpg

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czyli szkółkarze pewnie opisywali judaszowce chińskie i opis przenieśli na kanadyjskie.

To podobnie jak z ostrokrzewami karbowanolistnymi - póki Danuta Młoźniak z nimi nie przeeksperymentowała w Warszawie, póty były uznawane za roślinę do strefy najwyżej 7A. A okazało się, że rosną niemal w całej Polsce (i to dłużej niż ostatnie 4 nietypowo ciepłe lata).

 

Zachęciłaś mnie do tej rośliny, ale nie wiem gdzie miałabym ją wcisnąć. Buuuuu....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, Ruby Falls i Little Woody to male judaszowce. Ruby, prowadzisz do wysokosci jakiej chcesz. Woody wolno rosnie. Tylko dopisze, ze Wusia (okolice ponizej Czestochowy) tez ma Ruby Falls i też jej ładnie rosnie. Patrzac po moim doswiadczeniu z roslinami, w szkolkach jest mnostwo złych opisow. Nawet na e-katalog bledy sie powielaja.

U mnie w ogrodzie rosnie Prusznik Burkwoodii (ponoc słabo toleruje zimy) posadzony w odpowiednim miejscu potwor i to kwitnacy, psianka niby jest jednosezonowa a u mnie bedzie drugi sezon, jest zielona. Poza tym ja stosuje rosliny, ktore przezyja w naszym klimacie rzadko kiedy pozwalam sobie na ekstrawagancje co do wrażliwych roslin. Wyjatkiem jedynie sa klony palmowe, ktore w poprzednim ogrodzie wcale mi sie nie udawaly i bylam do nich zle nastawiona a w obecnym ogrodzie kloniki prima sort. Mam juz ładna ich kolekcje.

Derenie kousa lub pagodowy variegata - gdzie nie spojrzysz pisza, ze wrazliwe, ze przemarzaja, ze trzeba okrywac. Bzdury. Tak naprawde roslinom najbardziej szkodzi przeciag i mrozny wiatr. Zreszta sama o tym dobrze wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana, no sory :cool:

 

z ciekawostek ogrodowych u mnie, znika w koncu po 3 latach ta szmata ocieniajaca na ogrodzeniu, montujemy drewno, bedzie pieknie, z drugiej strony juz zrobione a od czwartku bedzie sie robic od strony lasu. Tylko zeby oczywiscie za latwo nie bylo nie mozemy nigdzie dostac tego samego koloru impregnatu co na ogrodzeniu, skrzyniach i smietniku. Musze znalezc podobny kolor. A skrzynie bede przemalowywac na ciemno, na dechach jest zbyt duzo wzerow od lakierobejcy (blad mezatego), bedzie zeszlifowane i calosc na ciemny wenge. I w koncu doczekałam sie porzadku na rozsadniku, tam zadołuje w donicach zakupione rosliny, ktore planuje wziac ze sobą przy wyprowadzce. No i jeszcze bedzie sie tej wiosny robic chodniczek wokol skrzyn warzywnych i druga skrocona scieżka w lezakowni. Co prawda w lezakowni mielismy robic taras drewniany ale ogrodzenie bylo wazniejsze. To co jest musi na razie wystarczyc.

Tak wiec Mania u mnie tez robot na fula w tym roku. Na rabatach robie porzadki, prawie nic nie kupuje z nowych, robie przesadzanki u uporzodkowywanie. Taki sezon zaplanowany w tym roku. Moze tez nawet odpoczne i sie polenie na lezaku ;)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 roku jak czytam na forum ogrodniczym, pruszniki powymarzały w Polsce.

Długo masz swoje?

 

krotko, 3 sezony. ale dwie zimy jak na polnocy to mocno mrozne. moj ogrod zakladalam w 2017 r. chociaz niektore rosliny maja takiego powera ze ogrod wyglada na starszy niz w rzeczywistosci jest. Zasługa dobrej ziemi i czesciowej wymiany gruntu pod rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR - dzieki za fotki!

Nie wchodzilam ale podgladalam odrazu.

Fajne te drzewka, nie zrobilas zadnej fotki jak kwitly???

 

u mnie wlasnie jest normalny i Forest Pansy, ale nie kupuje bo nawet nie wiem jaki wysoki ani jak wyglada . Do sklepu nie ma wejscia :(

Jutro odbieram hortki to zobacze ile przez szybe widac.

Ten placzacy bym chciala ale nie maja . Moze pozniej bedzie albo w innym? Znalazlam w jednym kolo Toronto ale tez - nie wiadomo jaki duzy i cena jak za zboze a w mniejszej doniczcce niz u mnie, pewno wiec tyci-tyci.

 

Odebralam wczoraj betoniarke :lol2:

jeszcze troche i musimy kontener zamowic i zaczac rozbierac taras i pergole.

 

TAR - masz duze plany, ale po co to robisz skoro dom sprzedajesz? Po co jeszcze ladujesz kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pokazywałam komuś fotki twoich koliberków :D

Dzisiaj kupiłam 3 pomidorki koktajlowe, posadziłam do jednego kosza biurowego, bo zostałam nastraszona, że jeden w tak wielkim pojemniku pójdzie w korzenie a nie w owoce. Pamiętacie jak Tomkowa pisała, że zakopuje w doniczce kromkę chleba? Nie pamiętam szczegółów.

Mania, czy twoje poziomki same się rozsiewały? W tym roku mam kilkanaście krzaczków samosiejek. wykopałam je i do kilku doniczek posadziłam, ślimaki mi będą mogły podskoczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika tak, sie wziely i rozsialy w kilku miejscach poza rabata. Wyrosly miedzy kamykami w przejsciu - w zeszlym roku. Ale nie mialy owocow bo pozno wyrosly, zobaczymy czy w tym roku zaowocuja i ile ich przezylo z tych rozsianych

W rabacie nadal te same co M mi w Biedronce kupil, juz puscily nowe listki (mimo ze ciagle zimno albo snieg pada). Mam jeszcze nasiona z Polski co M w zeszlym roku przywiozl, ale narazie jade na tych Biedronkowych - dopoki nie padna, nie wiem, podobno jak truskawki co iles lat?

 

2 pomidory mi odzucili z zamowienia, takie wieksze juz byly - bo sie okazalo ze jednak nie maja :cool:

koktajlowych narazie nie maja, ale sprawdzam codziennie co nowego doloza. Maja pare magnolii, biale, zolte i rozowe, po dwa rozne rodzaje.

 

Mika mialam w wysokich donicach pomidory, nie wiem czy pamietasz? Pomidorow nie moglismy przejesc - tyle mialam na dwoch krzakach :cool: az wstyd mowic ale tyle ich mielismy ze czesc w smieciach skonczyla. Wiec nie wiem ile prawdy w tym z donicami.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR - dzieki za fotki!

Nie wchodzilam ale podgladalam odrazu.

Fajne te drzewka, nie zrobilas zadnej fotki jak kwitly???

 

u mnie wlasnie jest normalny i Forest Pansy, ale nie kupuje bo nawet nie wiem jaki wysoki ani jak wyglada . Do sklepu nie ma wejscia :(

Jutro odbieram hortki to zobacze ile przez szybe widac.

Ten placzacy bym chciala ale nie maja . Moze pozniej bedzie albo w innym? Znalazlam w jednym kolo Toronto ale tez - nie wiadomo jaki duzy i cena jak za zboze a w mniejszej doniczcce niz u mnie, pewno wiec tyci-tyci.

 

Odebralam wczoraj betoniarke :lol2:

jeszcze troche i musimy kontener zamowic i zaczac rozbierac taras i pergole.

 

TAR - masz duze plany, ale po co to robisz skoro dom sprzedajesz? Po co jeszcze ladujesz kase?

 

kilka stron wczesniej pokazywalam kwitnace ;)

 

po co to robie? bo lubie a nie lubie gnic i na tylku siedziec i czekac. nie wiadomo czy i kiedy dom sprzedam, to mam nic w nim nie robic? nie chce za niego malo pieniedzy wiec porzadkuje to co mnie drazni i wkurza i mogloby sie nie spodobac kupujacym. Poza tym jak jest zrobione i uporzadkowane to zawsze jest dobry punkt wyjscia w negocjacjach. Samej kasy nie inwestuje duzo, bo materialy mam tylko nie mogly sie doczekac realizacji, wiecie jak to jest :cool: Plot tylko kupilam wczoraj. Dzis bedzie malowany i za tydzien montowany. Malowanie zajmie kilka dni. Mozemy to robic jedynie po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet na balkonie mialam pomidory w donicach.

Duzo doswiadczenia nie mam w sadzeniu czegokolwiek i duzo mi potrafilo pasc - mowie ogolnie, krzaki i drzewa tez - poziomki i pomidory jako jedyne nigdy mnie nie zawiodly.

 

z dobrych wiesci - bo strasznie mnie to stresowalo - zamknelam hipoteke, pozbylam sie wszystkich dlugow i w koncu moge odpoczac psychicznie - bylam wykonczona od marca przez to cztajac ilu ludziom odmowili w roznych bankach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...