Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wszystkim :)

 

Mania, chwalę i biuro i akwarium, aczkolwiek podzielam zdanie Tar :)

 

Jeden z naszych dobrych sąsiadów ma dużo akwarium, bardzo duże i bardzo piękne, ale za dużo roboty przy tym.

 

A Twoja młoda, w które rejony Polski pojechała?, Ciekawe jak jej się będzie u nas na dłuższą metę podobało? Polska to dziki kraj :) Ja powoli mam dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialam czasu nic wkleic, wczoraj do nocy na ogrodku robilismy a caly dzien w rozjazdach. Nakarmilam zwierzyne, ide zaraz zmienic wode w szpitalnym i musze dokonczyc na ogrodku.

Dzis cos wkleje.

 

 

duzo roboty?? nie jest duzo, a nawet jesli dla kogos jest duzo - jest warto. Widoki sa niesamowite. Rece tylko opadaja jak ryby zaczynaja padac i sie na to nie ma wplywu. Im wieksze akwarium jest tez mniej roboty, w duzym latwiej.

ale majac ogrod pelen kwiatow tez jest duzo roboty, inne hobby tez wymagaja pracy. Pestki corka kocha konie - ona dopiero ma roboty.

Dla mnie to nie straszne i niezupelnie nowe bo juz mialam akwaria, jedno bylo tez spore. Nie zucalam sie w ciemno :D

dobra ide robic, bo mnie znow ciemna noc zapadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika taki :yes:

tylko ja kupuje ten w bialej butelce.

Nadal z nimi problem kupic, w niektorych sklepach od czasu "problemu" nie bylo wcale, widzialam tylko w jednym i zawsze limit 1. A tych mokrych husteczkowatych wcale nie ma :mad:

tymi do spikania pryskam drzwi, klamki i wszystko co materialowe nie do prania (krzesla) badz zadko do prania (zaslony, firany), materace, zaglowki materialowe i buty w srodku. Zawsze tym psikalam, nie ze covid, poprostu zabija zarazki, bakterie co powoduja ze cos juz nieswierze .

 

 

2 tyg temu wyjezdzamy z osiedla a tu co widze?? pierwszy dom przy wjezdzie ma juz choinke w domu :eek:

na dzien wczorajszy z 8 domow przystrojonych na zewnatrz i juz swieca swiatelka, nie wiem ile w reszcie osiedla. Po drodze tez domy juz maja - OSZALELi :lol2:

 

a M robil pozadki w garazu zeby drugi samochod na zime wsadzic i tak schowal moje gdzies na gorze ze nie wiadomo gdzie sa. Jak tak pojdzie to tylko stroik bede miala . Wczoraj myslalam jak fajnie w tym roku - nie musze prezentow kupowac, jezdzic po skleoach, tylko kase posle :D:D:D

 

M wczoraj w koncu mi karmnik zbudowal :yes: czekalam ile? 5 lat???? :mad: zeby miec wiekszy jakiego w sklepie nie robia??? niestety nie zabejcowany i zrobie to dopiero na przyszly rok ale juz za zimno, nie wsiaklo by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi szkoda gadac, juz nawet przestalam plakac :(

Velvet je wytlukl totalnie. iwiem od ktorej ryby sie zaczelo - jednak sklep sie wywinal. Sami potem wszystkie akwaria czyscili i ryby wywalali - akurat trafilismy na to u nich. Sprzedali nam chora rybe ktora pozarazala wszystkie. Wtedy nie wiedzialam jeszcze ze to ta choroba, ale widzialam to na niej tego samego dnia co przynieslismy.

 

Niestety - za pozno kupilismy drugie akwarium i za pozno leki kupilam, padly. Zostaly mi 3, nie wiem czy tez nie za pozno dla nich. Dwie w szpitalu, fioletowa tanga i jeden Nemo a w duzym akwarium Lisiczka - ktorej nie moge zlapac a jak maprzezyc to musze zlapac :mad: Kilka razy na dzien probuje i dupa, chyba dzis znow pulapke zaloze co zrobilam. I akwarium zostanie bez ryb na jakies 7 tyg. Gowno wyzdycha z glodu.

3 ostatnie nie wiem czy sie uratuja, ale kibocuje im.

 

udalo mi sie przemycic jedno lekarstwo z US i drugie chyba tez przeszlo. Ale jak mowie - za pozno.

 

slimaki, kraby i krewetki - to gowno sie ich nie chwyta.

 

obiecalam pare fotke i nie wkleilam. Raz ze bylam zajeta a dwa ze ciagle cos dochodzilo wiec chce juz naraz. Dzis wkleje. Mowie o koralowcach - bo te zyja i sie maja dobrze i rosna :D

 

w piatek ostatnie podlaczenie z Neptuna - do mierzenia i do dozowania mineralow dla koralowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne nogi maszyny do szycia. Po numerze seryjnym moja jest z 1903 albo 1905r, nie pamiętam teraz dokładnie.

Ale pech z tą chorobą rybek :bash::bash:

Ten spray w naszym sklepie nie był dostępny, był tylko płyn do prania tej firmy. W sąsiednim miasteczku kupiłam kilka butelek, może jeszcze dokupię, bo bardzo ładnie pachną. Najbardziej podoba mi się to, że można psikać blaty kuchenne.Gdybyś o nim kiedyś nie pisała, to pewnie nie rzuciłby mi się w oczy w gazetce a w sklepie tym bardziej. Cała półeczka kartonowego standu była pełna. Możesz córce powiedzieć, żeby w Białymstoku w Kauflandzie za nimi się rozejrzała :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika mam tych plynw do wszystkiego, do podlog, do kuchni itp itd, blaty mylam tym jak mialam laminaty - teraz nie moge, kamienia nie mozna bo zostawi osad. Ale kibelki jak najbardziej.

plynu u nas nie widzialam :cool: ale moze dlatego ze plynow do plukania nie uzywam tylko husteczek do suszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4 krewetki - jasne i szkalatne, oprocz tego ze sa to czyszcza ryby

 

 

IMG-7088.jpg

 

IMG-8923.jpg

 

IMG-8934.jpg

 

 

pierwsze mialam jasne - czerwonych ciezko teraz kupic, raz ze sa popularne (i na tym kase robia) to dwa robi sie coraz zimniej i coraz mniej sprowadzaja, trafilam ze przyszly i Kareem odlozyl w sklepie - musialy kilka dni posiedziec czy wszystko z nimi ok, pare widzialam zdechlo im. Poczekalam tydzien.

 

musze powiedziec ze niezle france. Dzis jeden spuscil manto slimakowi - za nic :cool: a jak wzucilam tabletke do jedzenia "dla wszystkich" to jeden z nich zabral i zaciagnal do swojej jaskini - i kiszka, inne nie zjedza, bo nikt mu tam juz nie wejdzie.

Jasne odrazu "garaze" zalozyly, jeden na jednym koncu, drugi na drugi - i poki mialam ryby to kolejka byla do obydwoch.

 

oprocz tego mam kraby dwa rodzaje i slimakow tez. Jeden rodzaj slimakow sie chowa w piasku - wystawia czolko tylko, wystaje pol cm, jedzenie jak karmienie jest - wechem wylapuje.

Koralowcow zadnych nie jedza, tylko glony rozniaste, ale pozwalaly mi pare :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry mam juzdawno jak powinny byc ale woda nadal zadymana - bakterie nadal sie zasiedlaja w skalach, wiec zdjecia jakie sa takie sa, zeby tylko widac....ze cos juz widac :lol2:

 

 

IMG-9288.jpg

 

IMG-9289.jpg

 

IMG-9293.jpg

 

IMG-9295.jpg

 

 

 

i pare zblizen

 

 

 

IMG-8798.jpg

 

IMG-8813.jpg

 

IMG-8973.jpg

 

IMG-8978.jpg

 

IMG-8998.jpg

 

IMG-9173.jpg

 

IMG-9343.jpg

 

IMG-8150.jpg

 

 

kiedy mi to wszystko zarosnie??? a i tak staralismy sie kupic jak najwieksze i cale kolonie zamiast malutkie fragi :cool:

 

mam specjalna lupe na akwarium, jezdze nim po calym i ogladam z bliska - to jest moment ze niewazne ile roboty przy tym, wazne co sie widzi i jak, National Geographic mi juz nie trzeba :lol2: widziec z super bliska je - cos niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...