Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mania, korzystałaś kiedyś z jakiejść wysyłkowej obsługi na paczki z Polski?

Kaśka dostała zamówienie z Hiszpanii na wysyłkę do Kanady. Paczka będzie ważyć 30-40 kg. Kurier koszmarnie drogi :( Więcej niż cena siatek w paczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka nie, nie wysylalam nic a Polski tutaj

 

jedyne co wpada mi do glowy - tylko nie wiem czy sie da, z tym ze na odwyrtke jest, ale moze tez dziala??

biura podrozy polskie sla paczki do PL, nie sa drogie w sumie (porownujac do Fedexa, UPS czy innego nie mowiac o naszej "ukochanej" canada Post)

paczke sie zanosi do polskiego biura podrozy i oni sla polskim samolotem i tez w parwe dni dochodzi - ale jak mowie - nie wiem czy w druga strone to tez dziala, musialaby zadzwonic w kilka miejsc i sie zapytac, bo kazde biouro tez moze inaczej miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Klient i tak płaci, ale mimo wszystko warto poszukać taniej, tym bardziej, że to 2-gie duże zamówienie od tej samej osoby.

 

Ja dziś pierwszy raz wystawiłam nos dalej niż do ogrodu. Tak się zmęczyłam wizytą w sklepie, że szok. Podobno ludzie po covidzie nawet 3 miesiące tak się łatwo męczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj odsniezalam, dzisiaj tylko na tarasie bylam na dymka, nie laze nigdzie, coraz wiecej zachorowan, w Toronto i okolicach od piatku znow zamykaja wszystko, MAM NADZIEJE ze w calej prowincji to zrobia, bo jak sklepy pozamykaja tam a u nas nie - wszyscy przywala do nas i bedzie zle. No nie wiem czemu tak zrobili :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 listopad okolo godziny 13, centrum W-wy, Marszałkowska. Dosłownie 80 metrów od skrzyżowania Marszałkowska Al. Jerozolimskie. Zrobiłam kilka zdjęć i na żadnym nie było człowieka. To w tym miejscu nigdy się nie zdarzało, nawet późno wieczorem. Martwe miasto

 

IMG_4811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mania - zastanawiałaś się jak przesyła się rośliny w niskich temperaturach. Własnie dostałam przesyłkę z pierwszymi roślinami do paludarium.

Rozwiązanie genialne w swojej prostocie - wewnątrz paczki włożono ogrzewacz chemiczny.

Ponad 24 godziny od nadania paczki a cały czas miło ciepło, grzeję sobie własnie dłonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi wiem jak przesylaja, sek w tym ze u nas malo kto te ogrzewacze daje :sick:

mi bardziej chodzilo o to czy sie nie boisz na wysylke.

Nie mowie ze ja nie kupie tak - nie mam w tym doswiadczenia poprostu i troche stracha, ale znow pare koralowcwo co widze - nikt blisko nie ma, sa gdzies na drugim koncu kraju i niestety ale trzeba bedzie wysylkowo :sick: no i sie boje.

 

Chlopaki mi teraz opowiadaly jak stracili 20% koralowcow - za dlugo w paczkach juz byly, a wiadomo szly z daleka (teraz z Australii), swoje musza przelezec na granicy, lot dlugi tez a potem w sklepie zanim sie zabiora.

Mniej sie boje o krajowe ale nadal - skoro zima.

 

Wczoraj rozmawialam z jednym chlopakiem (no ok, facetem bo po 30tce) kupuje od niego troche - ten co pokazywalam jego akwarium - bo mam hece z moja malza, a on jedyny co znam ze ma - opowiadal ze o malo mu kilka lat temu malza nie zginela - w przesylce, przebila eoreczek i jak otworzyl to prawie wody nie bylo. Na szczescie udalo sie, ale koralowce potrafia byc drozsze od malz wiec szkoda.

no i mam stracha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj takie slicznosci kupilam, ucial mi galazke co chcialam - mam nadzieje ze urosnie takie duze jak on ma

 

 

IMG-0474.jpg

 

IMG-1852.jpg

 

 

 

a M kupil mi innego - tez uciac trzeba bylo, rosnie plasko i wrzosy przypomina

 

 

51f96825-bef7-41ac-921c-85bfe537b04f.jpg

 

 

i jak wyciagnal spod swiatel zeby przykleic na koleczka

 

 

1c0b3751-7c0f-43f2-8e7a-fdde1ee2e0b2.jpg

 

 

jak widzicie swiatla niebieskiem potrzebne. Bialego nie moze byc bo raz ze ropsnac nie beda, dwa ze biale swiatlo je wypali.

Kolor w koralowcach tak naprawde daja glony :p

 

 

 

M akwarium dzis przyszlo, kazal mi wiec suszyc glowe Kareemowi - zeby dzis sciagli z palety. Dostali 6 palet i nie widzial ale na liscie widzial.

teraz sam bedzie M podlaczal, powiedzial ze da rade. Nie bede znow 2 tys placic - wole na koralowce wydac.

 

a tak na marginesie kto nie wie to koralowce to nie rosliny, to sa zwierzatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka niestety nie da sie, ale widzisz na zdjeciach, tak na zywo nie zwracasz na to uwagi bo patrzysz na koralowce. Ja wogole juz nie zwracam na to uwagi - ani na zywo ani na fotkach.

 

a moja malza umyslila sobie ze pojdzie sobie na wycieczke :sick:

co rano wstawalam - od soboty, to przekrecona w jedna albo w druga no i sunie do przodu - she's on the move !! :sick:

i to nie bylby problem, Maximy lubia byc przyczepione do kamyka, koralowca starego itp a nie do piasku / w piasku jak inne . Tak juz zaszla ze chyba zeszla z kamyka - nie widze bo piaskiem obsypany i URWALA sobie noge :sick::sick::sick::sick:

temu wczopraj pisalam do tego goscia czy ona jest i bedzie ok?

powiedzial ze spoko, odrosnie, ale za chiny ludowe nie wiem na czym stoi i obserwuje ja ciagle , bo jak sie gibnie i przewroci to nie wstanie sama.

 

krewtki rosna jak glupie, ciagle skorupki zzucaja, a jeden krab mi tak wielki wyrosl ze do reki bym go nie wziela juz

 

 

bylam na dole nakarmic sierscia i co? dopiero dortarlo do mnie - M alkwarium stawia a sciany nie skonczone :o nie bedzie mogl tam pomalowac, bedzie musial akwarium obmalowac naokolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...