Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a tu dlaczego je Odkurzacze nazywam

 

 

 

 

caly dzien tak zapylaja i czyszcza piasek - co do zjedzenia zostaje w mordce a czysciutki piasek zostaje "wypluty" - zobaczccie gdzie - daleko za mordka :)

niestrudzenie zachrzaniaja jak tylko dzien sie zacznie, ale tak zjechane sa ze pierwsze ida spac wieczorem jak reszta ryb jeszcze "dyskoteke" uprawia.

 

piasek mam czysciutki ale jednoczesnie podkopuja wszystko nbaokolo - malze, kamienie, koralowce w piasku, czasem cos obsypia

 

 

przez to ze kopia piasek pod kamieniami na domki - jesli sie postawilo kamienie na samym piasku - grozi zawaleniem. Kamienie musza stac na szybie, tak sie tez zaklada akwarium - najpierw kamienie, potem piasek. A jak sie cos przestawia albo nowego doklada - trzeba rozgarnac i postawic na szybie. Inaczej bummm...co stoi na gorze moze spasc. Duzo ludziom tak sie konstrukcje zawalily.

trzeba tez dobraz odpowiedni piasek - zeby nie byl za drobny bo bedzie ciagle burza piaskowa i nie zagruby zeby przechopdzilo przez mordke.

 

sa i inne ale ja te lubie, inne wiekszy syf zostawiaja, potrafia wziasc i podplywac do gory i rozsypywac piasek wszedzie - trzeba zdmuchiwac z koralowcow, z malz i co tam sie ma. Te bardzioej na dnie sie trzymaja a obsypuja niewiele.

 

walcza ze soba, ten Szef wielki i gruby sie zrobil, w koncu musialam zaczac dokarmiac drugiego. Myslalam ze wylowie i dam do M - ale moge sobie pomarzyc.

oba juz sie nauczyly ze jak wsadzam rurke do akwarium to zarelko bedzie i podlatuja pod rurke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi, nigdy sie nie klei, chyba ze jakis element ktory mozna latwo wyciagnac - np u mnie ten luk na srodku - i tak dwoch gosci musialo go wsadzic.

Jak skleisz - nie ma szans wyciagnac, kamienie sa ciezkie. czasem trzeba przestawic, czasem trzeba wszystkie wyciagnac a czasem masz dosc i chcesz sprzedac akwarium.

nie sa gladkie jak w slodkich sie kladzie, sa porowate, z dziurami, jeden na drugi ladnie zachodzi. U siebie mam prawie 100 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy w Toronto, ZERO sniegu

u mnie lezy, ale na plusie, topi sie. Polowa stycznia - jeszcze tak nie bylo. Super, oby tak dalej. Nawet odsniezac nie musze a odsniezarka M wyjechal chyba tylko 3 razy. No i nie jest super zimno wiec ta woda w rurach u M w lazience na dole nie zamarza - pamietacie?;) Mielismy jakies ocieplenie wykombinowac i nie zrobilismy.

nie znaczy to ze zima jeszcze nie przyjdzie - jak to u mnie i do maja moze byc, jeszcze nam moze niezle dac popalic:cool:

 

M przywiozl nastepne czesci do akwarium, ja 5 nastepnych rybek :D

 

Six Line ani mysli w pulapke wejsc :cool: problem w tym ze on nie plywa jak normalna ryba po calym akwarium, a tylko po skalkach i szuka robakow - rozne rodzaje copepods, a tych mam mase, wiec ciezko nawet nie karmic ryby 2-3 dni zeby z glodu wlazl w pulapke bo ma ciagle co jesc ;)

nie wiem co zrobie, bidula co ja goni siedzi pod kamieniem i widze jej nosek, Six Line juz ja i tam atakowal dzisiaj.

Obie sa Wrasse, ale Six Line taki jest. Jak sie uda to ta druga moze wylowie i dam do M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednego Odkurzacza udalo mi sie zlapac wczoraj, wyszedl w nocy poplywac, bez pulapek, bez gonienia ryby - tylko siatke wsadzilam i go wylowilam - wyladowal u M. W koncu nie bedzie wciry dostawal i bedzie mial cale akwarium dla siebie. A ten tluscioch u mnie niech teraz szaleje.

Do pulapki wlazl tylko Franek i musialam wyciagac :cool: nie wiem po co tam wszedl - on miesa nie je :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jak gwiazda umie sie przekrecic to jest zdrowa - ale to co pisalam wlasnie Pestka - te sa miekkie. Te duze twarde zdaje sie robia to z rozpedu, jakby nabieraly powietrza i sruu w gore czy w bok, gdzies video widzialam raz w morzu.

 

tutaj - jeden z Odkurzaczy (ten co u M wyladowal) pali glupa - Fromia byla na szybie a ten podlecial i ja stracil, na moich oczach - i niewiniatko udaje :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz duzych - ktorte trzeba kupic sa i maciupkie - przewaznie przychodza na jakims koralowcu jako "autostopowicz"

 

ta tutaj ma jakies 3 mm

 

ale YT sie nie postaral, po zaladowaniu video - jakosc jest do kitu, ja mam czysciutka na compie ;)

 

tak czy siak - na szybie przyklejona i sunie w strone piasku zeby sobie tubke zrobic, te maciupkie sie przyczepiaja do kamieni, do koralowcow i nawet mam jedna na malzy. Tak jak duze, tak i te sa nieszkodliwe i lapia plankton i co sie da z wody.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jest najszybsza ryba w akwarium jesli chodzi o chowanie sie :)

ostatnie chwile na filmiku to pokaza

 

to jest pierwsza ktora mialam, przed swietami ja kupilam, nazywam ja Strzalka (pochodzi z rodziny ryb tzw "dartfish" czyli strzalkowych , nie wiem jak w PL to tlumaczone jest.

 

Firefish

 

 

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym tyg M dokupil mi druga bo marudzilam ze chce (byla na mojej liscie do kupna)

 

Purple firefish

 

 

i wieczorek zapoznawczy bo wlasnie ja wpuscilam - mogla byc wojna, ale nie bylo. Czerfwona strzalka duzo sie chowala odkad ja kupilam, wychodzila tylko pojesc i troszku poplywac, ale jak wpuscilam Fioletowa - ciagle plywa.

Zapamietajcie te rybki, jeszcze bedzie ciekawostka o nich

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam tez i zle wiesci ze swiata morskiego, normalnie sie o malo nie poplakalam

 

 

IMG-1821.jpg

 

IMG-1824.jpg

 

IMG-1964.jpg

 

IMG-1985.jpg

 

IMG-1990.jpg

 

 

....mialy byc grzeczne...a tymczase RIP :bash:

 

powod? - wielka niewiadoma. Ani nie miala problemu jak mniejsza maxima, ani nie miala slimakow co ja zzeraja. Zdrowiutenka.

siedzialam akurat patrzylam na akwarium, widzialam jak ryba nad nia przeplynela i wziela sie zamkla - co jest normalne - zareagowala na cien. Ale sie juz nie otworzyla az do poznych godzin wieczornych i schowana byla. Mialam nadzieje ze tymczasowo. Slimaki sie krecily ale nie ruszyly. Rano juz widzialam ze koniec z malza - oddzielila sie, ten sluz to blonka co do muszli przytzrymuje.

Zamoczylam ja w RO wodzie - wiedzialam ze nic nie pomoze, ale wsadzilam, polezala i ja podziubalam - zero reakcji, nic.

Wyciaglam wiec i musialam isc po maseczke - nie ze zwykla jak sie nosi - taka z budowy gruba i twarda. Nic nie jadlam. Wiedzialam ze chce muszle zatrzymac, trzeba oddzielic od muszli - smrod niesamowity. Czytalam o tym zeby zaraz wyciagac bo smierdzi jak trup.

Myslalam ze mi zoladek wyrwie a wynioslam na dwor na snieg, majac maseczke za kazdym ruchem wstzrymywalam powietrze :cool:

 

pasozyt? albo niewiadoma. Czytalam artykul juz jakis czas temu ze wlasnie sa powody niewiadome dlaczego zdychaja. wode mam ok, reszta 5 malz jest OK. A ta zdecydowala sie zdechnac :mad:

 

to byla M malza i byla najwieksza.

powiedzialam mu zeby sie liczyl ze drugiej tez cos odbije i tej najmniejszej zielonej - bo Maximy, a Maximy maja to do siebie ze sa najtrudniejsze w utrzymaniu :bash:

ale maja najladniejsze kolory i najlatwiej je zdobyc w tych kolorach.

normalnie siasc i beczec w kacie.

 

muszle wygotowalam bo polowke M chce do akwarium a ja tez polowke wsadze, jakiegos koralowca tam wsadze albo podloze pod ta malutka.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kotlety mielone lepić to ja tu od półtorej godziny wgapiam się w te cudaki. :)

 

Nie dostaję powiadomień o nowych wpisach, więc się nazbierało.

 

Elfir, czy ty nadal jesteś moderatorem? Możesz tam kogoś szturchnąć, bo to się stale tak dzieje. Teraz, jak zajrzałam tu sama, to przez 2 dni powiadomienia będą, a potem znowu nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...