Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

no i robali jest sztuk 2, a przynajmniej widzialam dwie, moze jest ich tam wiecej.

;)

 

je tylko na czerwone swiatlo, na niebieskie i biale uciekaja

widac igielki

 

 

IMG-2791.jpg

 

IMG-2797.jpg

 

 

ja sa dwie to na bank jest ich tam wiecej, podejrzewam ze ta co wylowilam ponad miesiac temu to byla mamuska i dam sobie reke uciac ze na tym koralowcu przywedrowaly ze sklepu.

To jest zwykly koralowiec i zadne halo, ale jak jest otwarty jest fajny i duzo mi urosl - szkoda mi go.

Slimak juz zszedl i zapyla po szybie, kraby dwa - probowalam je wyciagnac penseta ale sa twarde i sie wysuwaja - i kurna sa silne ;) jakby mi sie udalo je wyciagnac tobym tego koralowca wykapal i tyle plukala az bym wyplukala plyn. Ale z krabami nie moge bo je zabije.

 

robale nie chca isc do pulapki - bo nie musza nawet z kamienia wylazic, wystawiaja sie na tyle zeby wziasc co lezy w sumpie - a lezy duzo. Wiec jak nie wyjda przyjdzie mi polowac na kraby i kapiel. Zeby chociaz wylazly na dno sumpy to je zlapie penceta.

Penceta czy pinceta?? :confused: dylemat jezyka polskiego :o

 

wczoraj polowalam na cos ciekawego zeby ustrzelic i wam pokazac, zobacze jeszcze jutro czy na spacer wyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sa obrzydliwe, nie wiem wlasnie dlaczego skoro zwykla dzdzownica nie :sick: moze temu ze nie na zeanatrz ale w zamknietym akwarium? to tak jakby po podlodze w pokoju sie wila :sick:

igielki sa straszne, nie bylam jeszcze pokluta - a tego koralowca tyle razy przestawialam ze szok

 

nic to...bedziemy probowac zlapac, majac nadzieje ze koralowiec w sumpie nie padnie.

 

poki co dobra news - wymienialam dzis skarpety i patrze a w wiaderku gdzie wsadzilam wyladowal duzy krab - ten co na tym koralowcu byl :p nie wiem czy wlazl do srodka czy siedzial na skarpecie i szukal jedzenia, wazne ze go mam, jeszcze maly zostal.

 

 

a tu moj nierob i len Franek, siedzi na malzy za mna

brzydal jeden a najwiecej z nim gadam - tak , serio, jak powalona gadam z rybami :p

czytalam o tym, ale teraz sie przekonalam ze ludzie mieli racje - jedna z najbardziej super ryb, bo potrafi caly dzien siedziec i sie na mnie gapic. A jak sprzatam akwarium i jade rura po piasku to idzie za rurka zaraz, jak sie porzesune z fotelem na drugi koniec akwarium to leci zaraz terz - normalnie jak pies

 

 

IMG-2861.jpg

 

 

ale dobry numer - z przyblizenbia widac - jednym okiem lypie na mnie a drugim z tylu obserwuje co sie dzieje :p

 

 

 

 

IMG-2863.jpg

 

 

szkoda ze takiego malego mi dali, nielubie takich malenstw bo sa slabsze i latwo padaja, poki co jest ok, je jak glupi i ma napchany brzuch

 

 

a gwoli fotela - dobrze ze zmienilam fotel i ten ma kolka - moge jezdzic od jednego konca do drugiego, na starym by sie nie dalo i bym musiala pewno na kolanach lazic od konca do konca

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialam napisac - Odkurzacz mi koralowca zajomal :sick: nie wiem co z nim zrobil, znalezc nie moge, zla jestem bo to Yuma byla, mialam ja przykleic do kamienia bo na takim maciupkim kawalku byla i stala w piasku. Juz mi tu przemeblowanie robil, jak cos mu sie nie podobalo to przenosil, ale Yume wzial i sladu po niej nie ma :sick: no bo co mu na drodze bedzie stala nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze dwa tyg temu dokupilam rybke ktora jest jak ten zolty Midas - tez sie wije. jak wegorz jak plywa, ale w zupelnie innym kolorze. Jest tez duzo mniejsza, i ciezko ja ulapac jak plywa no ale.

 

Flametail Blenny

 

 

IMG-2525.jpg

 

IMG-2320.jpg

 

IMG-2307.jpg

 

 

czarna z zoltym tylem, fajnie to wyglada jak wlasnie plynie wegorzykowatym stylem. Co chwilka wlazi do swojej dziurki odpoczac i obserwuje. Dwie dziurki ma - jedna na dzienne posiedzenia, a druga gdzie idzie spac w nocy - cwana.

tak jak zolta Midas - parkuje w dziurki tylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ogladania koralowcow mam specjalne okulary, myslalam ze juz ich nigdy nie kupie bo nie zdobycia tutaj - ale sie udalo.

wieczorem jak juz swiatla sie sciemniaja i wiecej niebieskiego niz bialego jest - zakladam na nos i mam seans kolorow

 

 

IMG-2302.jpg

 

 

wiadomo ze oko inaczej wylapuje niz aparat, ja widze wiecej tych kolorow na zywo niz aparat, ale - z okularami na nosie widze jeszcze wiecej fosforyzujacych kolorow, w przyblizeniu wiec - bo aparat tez nie wylapie calkowicie tego co widze

 

 

IMG-2184.jpg

 

 

IMG-2185.jpg

 

 

 

IMG-2188.jpg

 

IMG-2189.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruska Armia

 

IMG-7162.jpg

 

 

Polska Armia

 

IMG-5514.jpg

 

 

 

a tu zblizenie jasnego

 

IMG-5986.jpg

 

 

 

 

Ruski niezle manto spuscily Polskiej armi jak sie zapuscili na ich teren.

nie ma co ukrywac - sa wieksi i silniejsi :p

 

czerwone mimo ze sa wiele wieksze i nadal mi z reki jedza - nie podchodza tak blisko szyby, jasne czasem do samej szyby . Jedena jasna krewetka mi padla jak pamietacie , dokupilam druga, zanim ja dokupilam - ta co zostala poszla z niewiadomych powodow na drugi koniec akwarium gdzie czerwone jej skore zloily, akurat widzialam to. Koniec byla taki ze jasna krewetka padla. Nie wiem co robily w nocy. Zostalam z samymi czerwonymi, ale jak widac juz jasne odkupilam.

wczoraj za to widzialam jak czerwona pierwszy raz poszla na strone jasnych - po co? jasne zwialy na gore kamieni, nie bylo wojny, wrocila na swoje miejsce. Mam nadzieje ze wiecej wojen nie bedzie, jest na tyle miejsca ze jeszcze jedna parke bym mogla wpuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"warczaca" ryba :p

 

 

IMG-0809.jpg

 

 

nie jest to moje zdjecie, ja mam to na filmiku

 

sa ryby ktore odrazu atakuja i dziobia drugie, a sa co warcza, kilka mam takich warczacych,

 

 

ryba na zdjeciu to Blackcap basslet, mam ja. Mala rybka, Tange mozna taniej kupic. To jest ryba ktora przebywa na glebokosciach od 10 do 180 metrow - i to cene dyktuje wlasnie - gleboko siedza i trudno znalezc/zlapac. Nie pamietam czy gdzies sie zalapala na fotkach czy filmikach.

 

no ale chcialam pokazac jak "warcza" zeby przegonic ze swojego terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi - mam jeszcze inne, ale je zostawiam na sam koniec - na deser :p

 

 

nie uwierzycie co ta ryba z zoltym tylem zrobila 15 min temu - wlazla do rurki Feather Duster :o i jeszcze zla na nia byla i ja skubala - rurke.

widze wiec to cienko bo mi moze go zabic :sick:

jak przeniose filmik to wkleje - no ale mnie wkurzyla :sick:

tak mi skubaniem rurki wykonczyly tego malego co mu piorka odrastaly, juz takie piekne mu odrosly, nie zdazylam nawet pokazac. Tak zeskubaly rurke ze robal sie zdecydowal departowac - wylazl z rurki caly. Probowalam ratowac, nalozylam butelke na niego, mialam nadzieje ze zbuduje z piasku nowa rurke - niestety padl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jest zdjecie z poczatku stycznia - Maxima, moja pierwsza malza zachorowala 4 stycznia. Nagle, w ciagu jednego dnia pasozyt sie odezwal , nazywa sie to "pinched mantle".

przewaznie malze padaja od tego. Mimo to pogooglalam i zrobilam to co radzili - bylo 50/50 ze da rade.

Zanurzenie na pol godziny w wodzie RO. Nawet sie PHnie przejmowalam tylko ja wpakowalam. Oprocz niej i Squamose i Derase tez - na zas.

Zrobilam to dwa dni pod rzad, mialam zrobic 3 ale juz dalam im spokuj.

 

 

tu przed zanurzeniam (sorry za jakosc fotek)

 

 

IMG-9272.jpg

 

 

tu jak zzucila gore

 

IMG-9684.jpg

 

 

wiekszosc koncowek jej odpadlo, po tym moczeniu - razem z pasozytami zzucila je, wiec juz ja na straty spisalam ze padnie, ale nie, powoli zaczelo jej odrastac - no i po moczenbiu faldki znikly, nawet te co nie odpadly.

 

tu zdjecie z zeszlego tygodnia , to juz czesciowo odrosniete jak odpadlo

 

 

IMG-0606.jpg

 

 

a tu zdjecie z wczoraj - widac ta strona ladnie sie goi i nowe kropeczki rosna, prawa tez sie ladnie goi.

 

 

IMG-2818.jpg

 

 

mam nadzieje ze jej sie uda wyjsc z tego, jakby niebylo juz 20 dni po moczeniu i dzielnie walczy. Pasozyt jest zarazliwy temu moczylam wszystkie 3. Atakuje tylko malze. Nie wiem ktora malza miala w sobie, rozniw dobrze mogla miec Squamosa albo derasa ale ze mocniejsze to ich tak nie pozwijalo. teraz stoja daleko od siebie, przedtem staly w kupce - mial byc "ogrod malzowy" i sie nie dalo.

 

duze malze niebieskie nie mialy tego - poprostu sie zapadly i zaczely odklejac, jak pisalam - podejzewam innego pasozyta, od srodka. I z malzami wlasnie tak jest - styknie im jeden dzien i padaja.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj tez moja bida wyplynela - glodna :sick:

jest poludnie - jeszcze ryb nie nakarmilam, a dostaja kolo 9. Biore je na glod bo chce znow z pulapka powalczyc.

no ale - pieknie wyplynela pierwszy raz za dnia - z desperacji - przynajmniej moge zobaczyc jak wyglada po dwoch tygodniach odkad ja kupilam :rolleyes:

 

Rosy Scales Fairy Wrasse

 

samiczka, nie bralam samca bo byl nieprzyzwoicie drogi :sick: niby troche ladniejszy ale bez jaj,nie az taka roznica, ona 75 a on 180 :sick:

moze gdybym samca wziela toby kota sixline pogonil?

Wrasse ciezko rozne trzymac w akwarium razem bo sie bija, szczegolnie jak sa podobne, a juz z Sixline napewno. Ale tez jak sie trafi na dupka jak ja? Bo jak pisalam u M 3 i zero wojny a Sixline sam dostaje wciry.

 

 

na gorze widac Blackcap basslet (pisalam wyzej co tak gleboko siedza) - pierwszego dnia tez pogonila ta bide ale juz jej nie rusza, pod spodem bidna rybka a na samym dole widac jeszcze jedna rybke ktora bedzie na deser jako ostatnie wklejanie.

 

 

IMG-2980.jpg

 

IMG-3001.jpg

 

IMG-3010.jpg

 

 

fajnie ze wyplynela za dnia i tak blisko do szyby - moglam zobaczyc ze jest odzywiona i grubiutka, nie zdycha z glodu w tej norce, czyli dokarmianie jej rurka dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...