Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

te duże raki to niszczyciele - zeżrą wszystko, łącznie z roślinami i rybami.

 

Z rybami trzyma się małe raczki z rodzaju Carambellus (patzcuarense „Orange”, puer, texanus, diminutus "Blue").

 

 

Na zdjęciu masz Neocaridina davidii w którejś z czerwonych odmian (są też zółte, białe, niebieskie, zielonkawe, pomarańczowe - ale nie można mieszać kolorów w jednym zbiorniku) oraz krewetkę japońską (Amano) Caridina multidentata.

Te czerwone Neocaridiny miałam u siebie. Teraz chcę zmienić kolor na żółty.

 

Te dwa gatunki są najpopularniejsze, bowiem nie maja wielkich wymagań.

 

Ale jak masz wodę RO, to można pobawić się w odmiany krewetek Caridinia f. cantonensis

 

Caridina-cf-cantonensis-blue-tiger.jpg

 

A tutaj tabela kolorów:

of6VUIr.jpg

 

 

Za to krewetki z Sulavesi są kolorowe (Caridina dennerli). Niestety, maleńkie. Żyją w bardzo dziwacznym środowisku i są bardzo trudne w hodowli:

1920x864-sulawesi-780x405.jpg

 

poza tym są też krewetki wielkoramienne, szkliste, długonose, filtrując, ale większość wymaga do rozwoju larw wody słonawej, wiec w zwykłym akwarium słodkowodnym się nie rozmnażają.

 

image;s=1000x700

 

Freshwater-Filter-Feeding-Vampire-Shrimp.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w paludarium chcę raczki (być może diminutus), krewety Neocaridina "Yellow", Danio margaritatus

1380630387.jpg

lub Danio erythromicron:

danio-erythromicron-celestichthys-emerald-dwarf-rasbora-04.jpg

i być może sabwa resplendens:

image;s=1000x700

 

Małe ryby, aby wnętrze paludarium wydawało się wielkie. I żeby mi nie zeżarły młodych krewetek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mało wymagające rośliny do akwarium - Anubias, Microsorium, różne mchy, Bucephalandra, Cryptocoryne, Valisneria.

 

Starczy podrzucić kapsułki lub tabletki nawozowe pod roślinę.

 

Tutaj takie akwarium z prostymi roślinami, które wymieniłam:

16c29914fafc193d72aaa3a947552366.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz Elfi, nawet nie wiedzialam ze ich tyle jest , super dzieki :D

 

co do niebieskiego to czytalam ze trzeba miec szybkie i zwinne ryby przy nim (dali liste co sie nadaja) i wlasnie o tych wyrywaniach i zjadaniu roslin czytalam. Kurna, musze poczytac wiecej. Roslin to tam duzo nie chce, akwarium jest w pokoju przjesciowym i nie ze stoi i ma oko cieszyc jak slone, ale wolabym zeby sie nie zabijaly :sick:

krewetki narazie znalazlam dwie - jest zima to i mniej ryb i wszystkiego zeby w podrozy nie pozdychalo, moze na wiosne ruszy cos wiecej - nigdy nie ogladalam slodkowodnych w sklepie, tak tylko w locie badz jak cos bylo interesujacego. No, poza czasem gdy mielismy Oskary, ale wtedy mnie tylko duze interesowaly.

 

ps. mchy mnie interesuja, ale nie ma w sklepie narazie. Tylko te kulkowe co mozna i do bojownika dac.

Rybki ktore pokazalas mam na liscie (barb & danio) i jeszcz tetre mam, ale to narazie to co maja w sklepie.

pomysle na weekend, zminimy tam pompe na lepsza i wieksza na wypadek gdyby nas naszlo na wieksze slodkowodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caridina cantonensis musi mieć po prostu wodę o niskiej twardości węglanowej, ale zmineralizowaną. Na kranówce kiepsko żyją, lepsza jest RO + minerały

Za to Neocaridina davidii w naturze żyje w bardzo różnych środowiskach i może spokojnie na kranówce żyć.

 

W twoim wielkim akwarium takie drobne rybki to się optycznie zgubią.

 

A może pójdziesz po prostu w duże pielęgnice? Skośnopręga, Meeka, Akara pomarańczowopłetwa?

 

Albo Malawi lub tanganikę? Ryby mają jaskrawe kolory, jak w morskim.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 galonow = 151 litrow - to nie jest duze akwarium, to male akwarium, za male na ryby ktore bym chciala :sick:

Mimo to jest jak mowisz - rybki sie zgubia, tylko male moge - i akurat zadne mi sie nie podobaja - ale ciezko zeby sie spodobaly jak sie ma slonowodne :sick:

M mowil ze najwyzej sie kupi wieksze potem i ryby przeniesie jak urosna (zakladajac ze wezme ryby mniejsze i dam czas do urosniecia)

wiec albo sie zmieni na 283 litry albo na 360 (takie mialam z Oskarami).

 

ale poszukam czy maja te co piszesz, tylko musze pogooglac jak sie po angielsku nazywaja, w kazdym badz razie z kupna ryb nici w tym tygodniu bo nadal nie wiem co wziasc, co chce - i ciagle mnie ciagnie do tego niebieskiego raka :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystkie ktore wymienilas sa z rodziny cichlid - na nie wlasnie patrzylam przez ostatnie dni i kazde mowia ze moje akwarium za male, to ta sama rodzina co oskary sa. Brakuje mi jakies 56 litrow :p Bo mimo ze M mowi o kupieniu wiekszego - mi sie nie usmiecha. Po co. Nadal mam 4 akwaria na chodzie :sick:

najgorsze jest ze nie mozna isc do sklpow, co na necie podaja musze sama szukac co i jak, wiekszosc nawet zdjecia nie pokazuja :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie pielęgnice są takie wielkie by musiały mieć ponad 200l

spokojnie szczelinowce czy ksiezniczki da się w tym litrażu trzymać. Albo meeki

albo saulosi:

 

https://www.youtube.com/watch?v=8t8HGuXAmDg

 

 

 

Te maleńkie danio to się trzyma zwykle w 40-60 l, bo mają 2-3 cm

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam, gdy jeszcze na studiach byłam, akwarium 100 litrów. Pamiętam, że miałam kilka sztuk Dania pręgowanego (Danio rerio), czarne Molinezje (takie z ogonem jak księżyc) i oczywiście Gupiki Pawie Oczka. Te ostatnie mnożyły się niesamowicie i ciągle był kłopot co z nimi zrobić. Aż kiedyś wróciłam z wykładów i wszystkie rybki leżały na dywanie. Szyba trzasnęła. Potem już nie założyłam nowego akwarium.

 

Danio, taki w biało niebieskie paski jest bardzo ładny i śmiga strasznie szybko. Fajnie wygląda całe stadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tyle ryby widzialam - pochowaly sie, wyszly potem na zarelko - wszystkie jadly to super i znow dyla daly, pokaze z netu fotki

 

 

1. Sunshine Peacock

(Aulonocara Baenschi )

maly jeszcze i nie ma tych kolorow calych

 

 

BE00077.jpg

 

 

2. Damasoni

(Pseudotropheus demasoni)

 

tych mam dwie, bo niestety wiecej nie mieli, dokupie jeszcze pewno ze 2-3

 

 

BE00064.jpg

 

 

3. Yellow Lab

(labidochromis caeruleus)

tych mam szkolke 5

 

BE00080.jpg

 

 

4. Blue dolphin

(Cyrtocara moorii)

jest maly i jeszcze nie caly niebieski

 

BE00070.jpg

 

 

5. Red Parrot

(Amphilophus citrinellus × Vieja melanura)

bardziej pomaranczowa niz czerwona jest

 

BE00109.jpg

 

 

i na koniec nie z rodziny Cichlid - maly rekinek ktory sie nazywa rekinkiem ale nim nie jest :lol2:

 

 

Red Tail shark

(Epalzeorhynchos bicolor)

 

 

Red-Tail-Shark-Tankmates-Care-Guide-and-More-Banner.png

 

no to teraz zobaczymy co z tego zarybienia wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlam z lista do sklepu i zapytalam czy moga byc razem - powiedzieli ze tak. Oni wszystkie akwaria maja pod jeden system podlaczony , czy morskie czy slodkowodne, woda jedzie jednymi rurami.

Wzielam go bo akurat zalezalo mi na tych niebieskich rybach i ogladalam na necie jak ludzie je maja i widzialam ze wlasnie maja tego rekinka - wiec wychodzi ze razem moga byc.

to co w Polsce o tym mowia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa ladne, jak je widac :D

wszystkie sie maja dobrze - tylko sie boja. Poki co zolte maja najwiecej odwagi i Delfinek, a szczegolnie on - plywa jakby nic, zolte niesmialo ale wychodza - reszta - chowa sie. Zza winkla je mozna obejrzec ale jak tylko sie wylonimy zza sciany daja dyla. Ale dopiero 3 dzien.

Jak wzielam biedne chromisy od M co je damsele zabijaly to zabralo im 2 tyg.

dzis syf znow robie , duze akwarium sprzatanie i zmiana wody.

wczoraj kupilam dwie rybki nastepne. Do slonego. Jednej szukalam od polowy grudnia :cool:

po wpuszczeniu ta co jej tyle szukalam - planowala Wielka Ucieczke. Zeszlam na chwile na dol do M, jak wyszlam - ryba znikla, nie wiem gdzie jest , ale nie wyskoczyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...