Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

chwile mnie nie ma a tu jakie biznesy :lol2:

 

Elfir blisko mnie jest szkolka gdzie maja nasze rodzime sosny i to w formach naturalnych, 2 lata temu upolowałam 10 szt. naturalnie powyginanych kazda po 25 zł. chyba chcieli sie pozbyc, byly zabiedzone , wysokość ok. metra. generalnie specjalizuja sie w iglakach, mozna fajne drzewa znalezc w okazyjnych cenach.

 

z sosna to chyba najlepiej jak samosiejka urosnie, chociaz ze swojego ogrodu co i rusz musze je usuwac, takie maciupe przenioslam blizej ogrodzenia pod lasem, ładnie juz rosna. niektore ze 2 metry maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chyba chcieli sie pozbyc, byly zabiedzone , wysokość ok. metra. generalnie specjalizuja sie w iglakach, mozna fajne drzewa znalezc w okazyjnych cenach.

.

 

napisałam, że do 1 m to da się znaleźć, bo to się produkuje jako podkładki do szczepienia. Ale takie 2-3 m to zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam, że do 1 m to da się znaleźć, bo to się produkuje jako podkładki do szczepienia. Ale takie 2-3 m to zero.

 

ale za to "rozkloszowane były" wielopienne :lol: to moga jakieś kosodrzewiny byc, za chiny nie wiem, z igiel przypominaja zwykle sosny, ktore mam za plotem. w innym ogrodniczym udalo mi sie kupic pare bosniackich tak na 2,5 metra w cenie do 100 zł. ale objetosciowo wąskie. rokuja. ale fakt trzeba poszperac w zakamarkach ogrodniczych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj M wczoraj mowi ze przy nastepnych glosowaniach we wsi zglosi sie na soltysa...

ja mowie - dobrze, wygraj, wtedy szybcioraszkiem ten gaz pociagna :p

kupie mu cholewy, czapke z daszkiem i kufajke w czerwona krate zeby z daleka widac bylo ze soltys wsia nagina :lol2:

furmanke tez mu kupie :rolleyes:

 

M dostal wlasnie nowa ksywke - Soltys :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bośniacka za 100 zł tej wielkości to wielka okazja

 

tez tak mi sie zdaje, ledwo wtachałam do auta. czasem udaje mi sie cos fajnego wyszperac w ogrodniczym jak buka Frankena ok. 6 metrow i to nie patyk tylko dosc rozłozysty za 160 zł. tez okazja chyba :rolleyes: na pewno rarytasik. bylo ich kilka wzielam jednego a kilka dni pozniej juz nie bylo poza ostatnia 4-metrowa bieda przygarnelam wiec samotnika ;) kupilam tez ponad 3-metrowego ładnie uformowanego Crimson Sentry w podobnej cenie i teraz dokupilam drugiego ale 5-piennego tez ma ok. 3 metry,. ten mi sie trafil w ramach paplania i z wlascicielka szkolki ogolnie o roslinach i pasjach ogrodniczych. :lol: miesiac temu odsprzedalam 2 brzozy Long Trunk i w zamian kupilam sobie 6 metrowa pleciona z 3 pni od mlodosci zwykła brodawkową za 86 zł. Ale to trzeba czasem pojechac, poszperac, pogadac. Pasjonatow szukajacych okazow wbrew pozorom nie jest az tak wielu, patrzac po tym co ludzie w koszykach przy kasie maja. ale tez czasem koszykow trzeba pilnowac, ostatnio mi jeden bezczelny facet probowal magnolie Leonard Mesel z koszyka wyciaganac. A upolowalam najladniejszy krzak pewnie dlatego. Oj, zle trafil :lol::p:lol2:

 

czasem w zakupach ogranicza mnie jedynie wielkosc auta, bo szperac to potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj M wczoraj mowi ze przy nastepnych glosowaniach we wsi zglosi sie na soltysa...

ja mowie - dobrze, wygraj, wtedy szybcioraszkiem ten gaz pociagna :p

kupie mu cholewy, czapke z daszkiem i kufajke w czerwona krate zeby z daleka widac bylo ze soltys wsia nagina :lol2:

furmanke tez mu kupie :rolleyes:

 

M dostal wlasnie nowa ksywke - Soltys :rotfl:

 

 

Żartuj sobie z Sołtysa, żartuj ;) Teraz to nie tak funkcja hop siup. Są większe fundusze sołeckie, a do tego dotacje i granty, o ktore trzeba się ubiegać, brać udział w konkursach. Poza tym trzeba je wykorzystać zgodnie z przepisami i to jest upiorna karuzela z przeszkodami, bo nie można tych pieniędzy wydać najczęściej tak jakby się chciało. Ludzie z tego rozliczają, jak zadbasz o wieś i mieszkańców. Dużo pracy społecznej, masę jeżdżenia po urzędach i wydeptywania korytarzy. To jak praca na pelny etat, tyle że bezpłatna. To już nie ten sołtys, co ogłoszenia wieszał i co najwyżej roznosił zawiadomienia o podatkach.

A gaz... cóż co najwyżej sołtys może rozdać mieszkańcom informację o stanie projekty, o tym jakie które gospodarstwo musi złożyć dokumenty i deklaracje. Nic więcej od sołtysa w tym przypadku nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR wczoraj byl, chlopczyk, dwa razy przylecial i stanal przed nami i pokazal czerwioniutke gardziolko.

Siedzielismy na tarasie z tylu i rozmawialismy i wiesz jak utkwisz wzrok w czyms i patrzysz ale nie patrzysz? no to tak zawiesilam oczy na poidelku a ten sruu :rolleyes:

przyciaglam myslalami ptaszorka :rolleyes:

 

jak zlapie to cykne bo to nagle przylatuje i nagle odlatuje, mam nadzieje ze bedzie dzis cieplo i tam siedziec bede bo wczoraj zimnica byla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam przy oczku, siedze sobie na lawce albo hustawce i patrze w te wode a ptaki ciagle przylatuja, a tu na plocie sie prezentowal:

 

IMG-1397.jpg

 

 

aaa Mania mialam ci miski pokazac jakie bialasom kupilam, uzywane od miesiaca, zarabiste, psom wygodnie i sie nie dławia jedzeniem i woda

 

Resized-20210406-133734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa miseczki sa wyzsze, to napewno wygodne, bede sie musiala rozejrzec.

 

u mnie wczoraj byl taki ruch na ogrodku ze szok, a tyle rozniastych odmian bylo ze pogubilam sie liczyc. Dzis zimno dalej, wczoraj mnie przewialo, dzis ubrana na cebule chodze nawet po domu. Nie da sie posiedziec na ogrodku ;)

 

czekam niecierpliwie, jeszcze 1.5hr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ali kupilam, u nas byly nie do dostania a jak znalazlam na aledrogo to za glowe sie zlapalam. Maja je w 3 wymiarach. Bardzo porzadna jakosc wykonania, profeska. i czekam jeszcze na łyżke miarke z waga elektroniczna. jak zaczelam zgodnie z tabelka podawac psom jedzonko to moj klusek Wicius od razu schudl. leciutki anioleczek sie zrobil. ale nie glodze biedaka jakby co ;) tyle ze nie ma problemu ze stawami, juz mu ciezko bylo wskakiwac na sofe tak brzuch przeszkadzal ;)

 

czekaj, czekaj tylko kielicha wypij na rozgrzewke :lol::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 10 rano chyba za wczesnie :lol2::lol2::lol2:

 

a ja wlasnie sprawdzalam KitchenAid - weszlam na polska strone i pisze ze napiecie na 240 , czyli nie musze brac stad i transformatora?? dobrze kumam?

a co z komputerem? szkoda mojego imaca i laptopa, niedawno kupione, TAR pokaz jak kostka transformacyjna wyglada :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie przywieźc maczki, tylko nie pamiętam jakie macie wtyczki do kontaktów, bo jeśli takie jak angielskie to trzeba będzie zmienić kable. Są adaptery, ale to gównianie działa. Potrafi się przegrzewać.

 

O sołtysie wiem przecież, że żartowałaś, ale pomyślałam, że może przyda ci się wiedzieć coś więcej. Nie wiedziałam, że szwagier był „funkcyjny”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...