Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a u nas w nocy znowu dopadalo, ja nie wiem kiedy to stopnieje:bash:

chociaz jakby byla tak z +10 , slonce i cieply wschodni / poludniowy wiatr to od razu byloby po sniegu. chcialabym by tez teren sie troche osuszyl, po tych roztopach beda straszne kaluze i bagienko. no ale jak to na polnocy na stowe przyjda za chwile wichury;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę z mrozu i śniegu. W końcu można przejechać bez problemu naszą droga do tego mam serdecznie dość błota i tej mokro burej pogody. Do wiosny jeszcze trochę, jak nie śnieg to plucha będzie. Po roztopach fakt mokro będzie ale skoro pada śnieg to i deszcz by padał przy wyższej temperaturze więc i tak mokro by było.

IMG_20180206_131516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie, pewnie nie, taką piosenkę „...na całej połaci śnieg...” z Kabaretu Starszych Panów. Jeremi Przybora napisał tekt, muzykę Jerzy Wasowski, a śpiewała Kalina Jędrusik

 

Doriko, zdjęcie z klimatem jak z tej piosenki. Pięknie u ciebie. To Twój domek widać?

 

U nas niby śnieg leży i nocą leciutko doprusza, więc jest biało. Mrozu max -4 w nocy, a w dzień dochodzi do zera, więc śnieg się ciut nadtapia i nie jest zbyt piękny. Uwielbiam śnieg taki skrzący jaki jest przy mrozie -10 i świecącym słońcu. Takiego nie było tej zimy :(

Też zaraz pojawią się wichury, jak u TAR, tylko u nas zachodnie lub wschodnie i zrobi się jeszcze bardziej ponuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam przed chwilą cos tak pięknego, że nie mogę się oderwać od ekranu. Oglądam i oglądam, odkrywam nowe szczegóły. Zaskakujące połączenia faktur i materiałów, a do tego delikatność i przecyzja wykonania. Zwaliło mnie z nóg.

Po prostu muszę się z wami tym podzielić. Nie krzyczcie na mnie, że to wszystko poza zasięgiem finansowym. Wiem, ale jest piękne :yes:

https://www.remodelista.com/posts/luxury-kitchen-bespoke-kitchen-system-from-lanserring/?utm_source=Remodelista%27s%20Daily%20Digest%20from%2002/16/2018&utm_campaign=35996ff4da&utm_medium=email

i strona, na której jest więcej https://lanserring.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko u nas juz sa takie masakryczne dziury w drodze ze nawet terenowym ciezko przejechac a od wiosny maja nam robic droge wiec nie podzielam twojego zachwytu :) mam podobnie, w lesie mnostwo sniegu, w ogrodzie tez bialo ale co z tego. i tak jest ponuro. a ze sniegiem jeszcze bardziej dobijająco. slonca brakuje. a jakby juz tego bialego g.... nie bylo to i teren by obsychal. w moim przypadku luty jest najgorszym miesiacem w roku, bo juz mam dosc zimy a jeszcze nie ma przeblyskow wiosny. czuje sie zmeczona i zniechecona.

 

chyba sie wylacze z forum do marca, nie chce wam narzekac :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, daj spokój :hug: Wszystkie tak się czujemy. Ja, jak widzisz wynajduję piękności w necie i się narkotyzuję. Na ogród patrzeć nie mogę, bo mi się niedobrze robi jak sobie wyobrażam co będzie, gdy nadejdzie wiosna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kuchnie są chyba tylko do oglądania. Bo po użyciu musi wejść ekipa czyszcząca.

Jest taka książka: "Jak przestałem kochać design" - właśnie o zatraceniu przez projektantów idei projektowania, wzornictwa. Rzeczy stają się piękne, ale bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę humoru w te ponure dni wkręciłam się w oglądanie ogrodów na forum ogrodowym. Ładuje baterie i zbieram inspiracje na wiosenną metamorfozę mojej ziemi bo ogrodem to wstyd nazywać. Do tego programy o ogrodach na yt i od razu cieplej się robi :)

 

U mnie na obsychanie bez śniegu i tak szans nie ma bo jak nie ma śniegu i mrozu to ciągle pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar, możemy sobie przecież wspólnie pomarudzić :)

Ja próbuję wykrzesać z siebie trochę sił, dlatego kombinuje może salon, może wiatrołap,żeby działać, ale na myśleniu się kończy.

 

Mnie przeraża wiosna, jako początkujący ogrodnik, mam dylematy, kiedy pryskać, czym pryskać, jak i kiedy nawozić.

 

Doriko, tej zimy miałam tylko raz taki widok, przez parę dni i mam nadzieję, że już śnieg u mnie nie spadnie i że nie będzie wczesną wiosną dużo padało, mam wysoko wody gruntowe, więc ogród jak jedna gąbka, a potem pełno nowych dziur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kuchnie są chyba tylko do oglądania. Bo po użyciu musi wejść ekipa czyszcząca.

Jest taka książka: "Jak przestałem kochać design" - właśnie o zatraceniu przez projektantów idei projektowania, wzornictwa. Rzeczy stają się piękne, ale bezużyteczne.

 

ale to jest tak samo z ciuchami od wielkich projektantow. wiekszosc ubran z pokazow mody nie nadaje sie do codziennego uzytku :cool:designerzy wnetrz ida w tym samym kierunku. na pewno % osob, ktore moga sobie pozwolic na takie fanaberie jest niewielki, pozostaje miec nadzieje, ze zdrowy rozum wygra:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie oczywiście rację. To są projekty dla tych, którzy ekipę sprzątającą mają na stałe w domu. Jednak oglądam je jak obrazy w galerii. Podziwiam pomysły, a nawet znalazłam coś co chciałabym mieć w swojej kuchni :)

 

lanserring-tradescant-kitchen-1e-1466x2194.jpg

lanserring-tradescant-kitchen-4d-1466x977.jpg

 

Chciałabym, nie znaczy, że będę mieć. A jeśli już taki cud się zdarzy, to na pewno nie będzie to „szafa” wykonana z takich materiałów. Szczególnie podoba mi się pomysł otwieranego narożnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar, możemy sobie przecież wspólnie pomarudzić :)

Ja próbuję wykrzesać z siebie trochę sił, dlatego kombinuje może salon, może wiatrołap,żeby działać, ale na myśleniu się kończy.

 

Mnie przeraża wiosna, jako początkujący ogrodnik, mam dylematy, kiedy pryskać, czym pryskać, jak i kiedy nawozić.

 

Doriko, tej zimy miałam tylko raz taki widok, przez parę dni i mam nadzieję, że już śnieg u mnie nie spadnie i że nie będzie wczesną wiosną dużo padało, mam wysoko wody gruntowe, więc ogród jak jedna gąbka, a potem pełno nowych dziur

Joana problem w tym ze ja nie lubie marudzic, dzis jestem tez markotna ze zmeczenia, poza tym ten rok zaczal sie dla mnie zawodowo bardzo intensywnie, w zasadzie od listopada tak mam. w sumie cieszy ale meczy. do tego dostalam nowego "asystenta" do dzialu, znam go od 5 latka, bardzo lubie ale mnie tak wnerwia....bo sie spoznia do pracy czasem nawet o 3 godziny :mad: co rozwala totalnie moj dzien pracy. zadne opierdzielanki nie pomagaja, musze wymyslec inny sposób na niego. no i mam tez kumpla za sciana notabene super fajny chlopak ale bywa straszna jeczydupa. na trzydziestolatka zachowuje sie czasem jak nudzacy emeryt u lekarza:sick: wiecie co mam na mysli. a mnie sie az sie odechciewa, do tego pogoda i moj klimacik siada.

o tyle dobrze ze weekend sie zaczyna, planuje porządne dotlenienie sie na mierzei:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designerzy projektują 2 linie modowe. Jedna wyłącznie na pokaz, a druga, która jest przeznaczona do sklepów. Ta ostatnia ma jeszcze podział na drogą i nieco tańszą. Z firmami meblarskimi, w ogóle z projektantami wnętrz jest znacznie gorzej. Jak już któryś zdobędzie markę, to liczy sobie wyłącznie sumy z górnej półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur z tej kuchni do dreszczy mnie doprowadził :bash: Metodą Mani wczoraj sodą deskę obsypałam. Dzisiaj jak wyschła umyłam, plama po mokrym kubku

została, pojawiło się trochę białych dziwnych plam i odsłoniło się dużo plamek, jakby opiłki metalu to były. Ładne błyszczące :rolleyes:

Ławy na dwór nie kupuję, M ona się nie podoba.

Mania może nas obdarzy fotkami z pokazu syna, ciekawe co tym razem kazali im nosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owinęłaś folią? Czy tylko obsypałaś?

 

TAR, coś pisała o mleczku. Nie wiem, czy to HG, czy coś innego. HG ma dobre środki. Do czyszczenia granitu na cmentarzu używam Starwaxa i jest dobry, skuteczny i zostawia ładną powierzchnię. Ale to jet czarny granit. Nie wiem marmur b też tak wypucował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...