Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Nienawidzę się spóźniać i wpieniają mnie osoby spóźniające się. Na zbity pysk bym wywalała, gdyby zależało to ode mnie :rolleyes:

często spóźniają się do roboty ci, co mieszkają najbliżej. Mieliśmy w pracy dziewczynę notorycznie się spóźniającą, jak uciekł mi autobus, to 2 godziny musiałam czekać na następny. Lekarze spóźniający się do gabinetu, do szału mnie też doprowadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obsypałam, zmoczyłam, zawinęłam, zostawiłam do dzisiaj, odwinęłam, wyschło i umyłam pod prysznicem. Kółko zostało od metalowego kubeczka, który na ekspresie na zlewki stoi. Musiał być mokry i został na desce. Nie przejmuję się ty m i tak znów ekspres postawię na tej desce. Najciemniejszy kąt kuchni, sama nie wiem od kiedy te kółko jest odbite.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bylo mleczko-lakier impregnat ale satynowy. "no name" kupione gdzies w markecie kilka lat temu. kupilam to dla dziadka na grob owszem czarny a tym co zostalo zrobilam bezowy trawertyn wiec w sumie bez znaczenia czy granit czy cos tam innego.

szczerze mowiac nie odrozniam tych kamieni i ich wlasciwosci. nie chce mi sie nawet zapamietywac, bo nigdy z takich materialow nie zrobie ani blatow ani parapetow ani niczego, bo zwyczajnie mi sie to nie podoba:cool: nie moje klimaty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika - sciaglas pierwsza wartswe plam i wyszly stare ze spodu.

Zapomnialam napisac ze takie czyszczenie trzeba zrobic nawet 3-4x po zad - za pierwszym razem wszystko nie zejdzie.

wiec albo zrob to jeszcze raz badz dwa, albo jak cie nie wkurza zostaw, ale lepiej zrobic, a na kolko od kubka jakbys osobno zrobic - zmoczyc, zasypac, przykryc wiekszym kubkiem badz miseczka i zostawic, tak jak z cala deska, a potem tylko umyc gabeczka i zetrzec.

To sa niestety uroki bialego marmuru, dlatego nigdy bym go w kuchni nie chciala,

Mozesz tez miec wyzarte plamy, nie jest to brudna plama, tzw "etched", czyli wyzera kamien jak kwasem, tych plam sie nie pozbedziesz, na to sa inne metody i latwo nie jest usunac, nalepiej zeszlifowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny na nogach bylam, po powrocie ze zmeczenia usnac nie moglam jeszcze, a dzis rano mi Mloda pisze ze jej piec nie dziala i w domu zimnica, ona sama w domu, a tamci piwnice robili i zastawili i dostac sie do pieca nie mozna ;) Tyle ze kazalam jej wylaczyc i wlaczyc, zaczelo cieple dmuchac i znow po pol godzinie zimne leci. Nie wiadomo jakie swiatelko jest i jak filtr wyglada i kiedy byl zmieniany, kazalam jej dzwonic do wlasciciela, na odleglosc to ja nic jej nie pomoge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra - dywan najlepiej wyprac. Dziewczyny wiem ze na sniegu tutaj czyszcza, to tez jest sposob, ale to tylko z wierzchu kurz zetrze, ze srodka nie wyciagnie.

Dywan mozna oddac do pralni tez, do kanap tez mozna kogos zatrudnic to wypiora.

Ja mam swoja maszyne, sama piore, ale mozna tez wypozyczyc, tylko szukac takiej zeby miala koncowki do kanap bo koncowki do samego dywanu za duzo wody leja.

na male plamy na szybko, a wlasciwie nawet na calosc kanap sa specjalne plyny w aerozolu, sa do ubran tez ale i specjalne do kanap, moge pokazac co ja uzywam ale raczej nic nie da bo macie inne w Polsce ;) To co ja uzywam dziala jak bajka , cala biala sofke potrafilam tym umyc bez maszyny.

 

jesli jest mozliwosc wypozyczenia maszyny wazne zeby miala wersje plukajaca , po praniu wypluka jeszcze dywan z brudnej wody.

Niestety nie wiem co macie dostepne w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze ma parownica szczotki, bez szczotek nie oplaca sie na dywany kupowac, mozesz mala bez ale na sofki.

parownica nadal wody uzywa i nadal proszku w plynie. para to poprostu skroplana woda wiec nie ma roznicy jaka, ale parwonice najlepsze sa profesjonalne.

Ja mam bez parownicy ale z goraca woda podgrzewana i potem jak suszy powietrze jak sie wode wyciaga.

zaraz pstrykne fotki, sorry akurat mialam troche pracy w tym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra - parownice nie maja, swojej uzylam ze 2 razy do kafli. Mam tez odkurzacz piorący nadaje sie. Jednak dywany taniej i szybciej wyszlo jak zlecilam.

 

odkurzacz lepszy od parownicy bo odciaga brudna wode z kanapy a parownica za bardzo "namacza" i ten cały syfek zostaje w srodku

 

Mania ja na sniegu trzepalam te co byly w grudniu prane, chcialam wytepic roztocza. nie traktuje sniegu jako pranie a trzepanie. na sniegu tak sie nie kurza i sa jakby bardziej odswiezone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, dlatego ja nie kupowalam parowej, chociaz my tutaj mamy dobra, ja juz z 10 lat mam maszyny do prania i to sa najlepsze moje zakupy, ten co mam to moj drugi, lubie miec czyste dywany, piore minimun raz na miesac. TAR ja mam za duze dywany na dole zeby je wyciagac na snieg i mebli za duzo ciezkich na nich stoi :lol2:

ja roztocza ubijam maszyna goracem, dywanow nie trzepie tez bo moje odkurzacze ciagna jak smok, zreszta trzepaka tutaj nie uswiadczysz :)

i tak masz racje, najlepiej utrzymac dywan w czystosci czesto odkurzac, ale to nie sprawdzi sie z plamami, je poprostu trzeba myc/prac i jak sie ma dzieci - na biezaco bo potem ciezko doprac.

Iskra - nie masz nic nazuconego na kanape czy boki tez ubabraly?

wiem o czym mowisz bo jak mi tu male zjezdzaja to wszystko mam upaciane wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do plam szybkich albo umyc cala kremowa sofke uzywam tego:

 

 

IMG_8958.jpg

 

 

wiekszosc plam schodzi a raczej znika zanim zdaze wytrzec, wieksze plamy miekka szczotka badz szmatka ktora nie zostawia paprochow. I do ciuchow i do sofy i do dywanow uzywam. Jest masa innych tez ale ten sie najlepiej sprawdzil. Blyskawicznie. I serio - jeszcze nigdy mi plama nie zostala na stale, wszystkie zeszly.

Ciezsze plamy tym psikalam przed praniem tez. NP. Manius Senior wszedl pod lozko na wykladzine i zwymiotowal o czym nie wiedzialam. Zostala brazowa breja ktora zaschla. Przy wywalaniu lozka plame znalazlam - bylo tam wzarte iles tam miesiecy, bo eniora juz nie ma - po plamie nie zostalo sladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyne mam taka - to tylko z ciekawosci pokazuje, nie ze kaze kupowac

 

 

71_Uebz9_Ymb_L._SL1500.jpg

 

 

142a15be-a7de-4828-9c01-9bf112d1b0ce.jpg._CB286415426.jpg

 

 

35eaf4ec-ce30-4f1a-ad57-181f035bae99.jpg._CB286415453.jpg

 

 

91_LBHn_Vnn_SL._SL1500.jpg

 

 

nie uzywam jednak do kanapy, wole myc recznie tamtym plynem, mam bardzo delikatny material na niej. Oprocz tego mam jeszcze jedna glowice duzo mniejsza ze szczotkami zmotoryzowana

 

 

a tu widac ze pojemniki sa osobne - sa maszyny ze plyn sie wlewa do wlasciwej wody, taka mialam przedtem, wtedy nie ma plukania , dlatego zmienilam.

 

 

81iz_R0_Jxwh_L._SL1500.jpg

 

 

plyny do prania, uzywam zawsze najmocniejszych, nawet te na zwierzaki sa lepsze od zwyklych bo mocniejsze.

 

 

IMG_8962.jpg

 

 

razem z plynem wlewam nie wiem jak to napisac - aktywator? robi tez powloczke jak na poduszkach na zewnatrz, ze potem plamy tak nie nasiakaja w glab wloskow dywanu czy materialu

 

 

IMG_8963.jpg

 

 

a szczotki sa wazne, szczegolnie takie jak na moim, nie ze na walku. te takie jak ja mam kreca sie na przemianke, wiec wyszoruja duzo lepiej pod roznym katem wloski, szczotki na walku jada tylko w jedna strone, a dywany albo uparte plamy trzeba pod roznym katami szorowac zeby zlazlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designerzy projektują 2 linie modowe. Jedna wyłącznie na pokaz, a druga, która jest przeznaczona do sklepów. Ta ostatnia ma jeszcze podział na drogą i nieco tańszą. Z firmami meblarskimi, w ogóle z projektantami wnętrz jest znacznie gorzej. Jak już któryś zdobędzie markę, to liczy sobie wyłącznie sumy z górnej półki.

 

To jak Apple - telefon parametrami gorszy od chińskiego Huawei, ale cena wielokrotnie wyższa. Białe słuchawki z logi jabłka też mają paranoidalną cenę.

pal licho, jeśli jest drogie, ładne i funkcjonalne. Gorzej jak jest tylko drogie i ładne.

 

Wiele osób to snoby i nie kupi chociażby najpiękniejszego mebla, jeśli cena będzie "za niska" - starczy podnieść cenę i znajdzie nabywcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur z tej kuchni do dreszczy mnie doprowadził ?

 

Podejrzewam, że to konglomerat typu laminam. Jest za cienki na prawdziwy.

 

 

*********

Ja sobie wyprałam sofę wypożyczonym karcherem. Byłam naprawdę zaskoczona jak wspaniale wyprał mebel, który spisałam już na straty. Robiłam to latem, bo po praniu tapicerka jest lekko wilgotna.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi no pisalam kiedys juz, tutaj Karcher sie nie przyjal, jest ale bardzo malo bo nie chca kupowac, bo nie jest za dobry w porownaniu z innymi firmami co mamy na rynku :cool: zupelnie jak z tym Huwei co piszesz.

 

sluchawki z Apple stare lubilam te zwykle okragle, odkad wprowadzili fasolki wsuwane do uszu juz ich nie uzywam bo mi z uszu wylatuja.

 

a tym plynem w niebieskiej psikanej butelce nawet picasso dlugopisowe zlazlo z jasnej sofki, sladu nie zostalo, nawet nie wiem gdzie bylo to malowidlo

 

 

mam pare fotek od Mlodej, zobaczycie wiecej jej stylu, czekam jeszcze az mi sypialnie dosle bo wczoraj nie pstryklam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi spin szczotkami to raczej u nas nie ma wiele odkurzaczy piorących. Hoovery mają dziwną szczotkę. Wygląda jak pogięta, ale to jedna szczotka. Podobne do twojego szczotki google znalazło tylko https://www.outletrtvagd.pl/product-pol-6378-Odkurzacz-pioracy-VAX-7151-odkurzanie-na-sucho-i-mokro-1500-W-Hepa-11-Dual-V-technology-Spinscrub-Idealny-dla-posiadaczy-zwierzat.html Ale to wygląda jak niewygodny potwór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra, jak często zamierzasz prać dywany i kanapy to warto kupić. Moi znajomi co mają piorący odkurzacz jednak narzekają że częste czyszczenie niszczy kanapy.

Osobiście wolę zamówić gościa z odkurzaczem raz na jakiś czas, za kanapę, nieduży dywan i dwa krzesła płaciłam 90zł. Za tapicerkę w samochodzie 120 czy 150zł nie pamiętam dokładnie. Właśnie muszę zamówić czyszczenie kanap bo wyglądają strasznie. Dywanów nie mam co najwyżej dywaniki u chłopaków a kanap prać nie zamierzam co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie ma dywanow nie oplaca sie maszyny kupowac, ja mam dywany i ich mam duzo (kilkanascie :p) i jak pisalam lubie je miec czyste, wiec mi sie kalkulowalo.

kanapy jak pisalam nie myje znaczy nie piore maszyna. Pomijajac ze szkoda mi materialu to na niej sie nie siedzi, jest bardziej dekoracyjna i zadko uzywana. No i mam ja tylko jedna, teraz w jaskini stoi.

 

Pestka nie jest duzy ten co pokazujesz, wielkosc mniej wiecej warsztatowo-garazowego odkurzacza. Takich u nas nie widzialam.

W starym hooverze mialam wlasnie jedna walkowa szczotke i brak opcji plukania i brak goracej wody i suszenia.

dywany mam suche w godzinke, czasem krocej , ma super ssanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...