Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja wrocilam dzis wykomczona. Ale kupilismy wszystko jej do lazienki, M jutro robote bedzie mial.

zaraz babka po krzesla przyjezdza.

dzwonili potwierdzic ze stol i krzeselka do wyspy we wtorek beda, miedzy 3-6pm, kurna caly dzien czekac jak ja nie lubie :sick:

dzis jeszcze myrdniemy dywan, musze powyciagac wszystko z bufetu.

I wypiore dywan.

za duzo dzis na ciuchy przepuscilismy, jutro po drodze zajadziemy dokupie 2 szuflady do wyspy. Zostana jeszcze dwie. Nie wiem czemu te france takie drogie, mimo ze najmniejsze :sick: Ten tanszy system szuflad tanszy duzo ale nie bede mieszac jak mam wszedzie tan pozadny.

 

z piesem pojechalismy obciac pazurki bo sobie nie dal. trzasl sie cala droge i trzasl jak galareta jak mu obcinali :p:p ale taki wystraszony byl ze nie pisnal i dal obciac w 5 min, a mnie gryzl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie, Mania, gryzł, bo do ciebie przyzwyczajony. Pasqual też mnie łapie zębami zapalce jak za długo go czeszę :) ale nie gryzie do krwi.

 

 

 

No, dobra Dziewczynki, poszalałam, odpoczęłam od durnej roboty z ciuchami.

 

Najpierw wyrzuciłam z wiatrołapu wszystkie meble. Proszę, gołe ściany są, żebyście się nie sugerowały tym co Joana ma poustawiane.

 

Joana ściany masz szare i drzwi ciemny szary? Pytam, bo zdjęcia pokazują różnie.

 

joana_wiatrolap-IMG_20180217_121633_bez mebli.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczcie na mnie, bo powstawiałam meble, których nie musiałam zbyt mocno przerabiać, żeby jako tako zachować perspektywę.

 

To jest „program maksimum”.

Co za dużo, albo się tobie, Joana, nie podoba można wyrzucać, wymieniać nawet na konkretne rzeczy, jakie znajdziesz w necie.

Kolorami też możemy wachlować.

 

Eksperymentalnie zmieniłam kolor drzwi i ściany przy nich na szary złamany granatowym. Z ciekawości co wyjdzie :)

Rama lustra jest dopasowana do koloru drzwi.

 

Konsolka i półki z szufladami są białe jak szafa :)

 

Lampa wisi rogu nad pufą. Wiatrołap jest wąski, więc w innym miejscu chyba by przeszkadzała

 

Nóżki pufów i konsoli są pierwsze lepsze jakie miałam pod ręką.

Tapety na ścianie są, żeby można zobaczyć jak zmienia się wnętrze bez ruszania czgokolwiek innego.

 

A teraz zapraszam do wiatrołapu :p

 

joana_wiatrolap-IMG_20180217-[0]bez-polek.jpg

joana_wiatrolap-IMG_20180217-[0].jpg

joana_wiatrolap-IMG_20180217-[1]bez-polek.jpg

joana_wiatrolap-IMG_20180217-[1].jpg

 

cdn. w następnym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

O matko Pesteczko ! Aleś się napracowała, dobrze, że zobaczyłam to rano, wczoraj padłam jak pluto o 22.20, Nie zasnęłabym, już mi głowa buzuje :) Podoba mi się z tapetą wzorzystą,( może nie z ostatnią) ale wceśniej sie bałam ,że za małe pomieszczenie na duże wzory.

 

Pestka ściany mam delikatnie szare, szafa też jest szara, Uśmiałam się , bo lampę taką mam w inspiracjach oświetleniowych, ale i tak mi bardziej pasuje ta moja co pokazałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że myślisz trochę za moją sprawą.

Chodzi o tę potrójną lampę z żarówkami w złotych gilzach? Przymierzę ją, ale wieczorem. Teraz jadę malować kolejny witraż do ganku naszego przyjaciela.

 

Duże wzory na ścianach nawet w malutkich pomieszczeniach sprawdzają się. Jest od kilku lat taki trend wnętrzarski.

Ten pierwszy to tapeta włoskiej firmy Inkiostro Bianco. Projekty takich kreskowych tapet wykonywane się techniką rytowania w różnych materiałach. Bardzo mi się podobają, ale cenowo są kompletnie poza zasięgiem. Może kiedyś, jak nie będę miała nic innego do roboty namaluję sobie coś podobnego na ścianie. Pasowałoby dołazienki dolnej. Póki co to tylko marzenia :(

To złote z ostatnich wizualek to mozaika firmy Sicis zrobiona ze złoconych tesser. Robią niesamowite kompozycje.

 

Podrzucam linki, bo może będziecie miały chęć pooglądać. Szczególnie Sicis pokazuje dużo zdjęć wnętrz.

http://www.inkiostrobianco.com/collezioni/wallcovering-collection-2017-18/

http://www.sicis.com/en_gb/

Pomijając fakt, że żadna z nas nie ma tyle kasy, by coś takiego sobie zafundować, to są to piękne ściany. Dla mnie oglądanie tych wzorów, to jak wizyta w galerii :)

Inkiostro Bianco_Foresta by Giuseppe Iasparra-INKDFFU1601.jpg mozaika_dolium_sicis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana, napisz co powymieniać na wizualce. Przymierzę też propozycję Mani, żeby lustro odwrócić poziomo. Jaki ono ma rozmiar?

 

„Witraż” na razie jest wymalowany jeden z nenufarami i ważkami. To była próba, bo nigdy wcześniej niemalowałam w taki sposób, ani takimi farbami. Trochę mi się właściciel „witraży” wtrącił. Chciał przyspieszyć i powlewał w kontury za mocne niebieskie i zielone. Na szczęście można szybę oczyścić i zrobić wszystko od początku, co mam nadzieję do niego dotrze samo, bo nie chcę mu przykrości robić. Naprawdę bardzo się starał :)

Dziś zaczynam drugi ze słonecznikami. Projekt będę nieco zmieniać już w trakcie, bo niepodobają mi się złote kontury i za dużo tych konturów. Poza tym na projekcie nie ma nieba.

 

Jak będzie ładne światło to sfotografuję. Na razie wstawiam projekty tych dwóch witraży. nenufary+wazki_w.jpg 01-sloneczniki_w.jpg

Pozostałe dopiero komponuję. Mają być, wiosna, lato, jesień, zima, wodny i z ptakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, lustro ma 94/190 sama rana 20 cm.

 

Z konsolą, pójdę w bardzo prostą formę, skłaniam sie , żeby była w kolorze lustra. Albo lustro przemaluję na kolor drzwi wejściowych, taki antracyt, lekko wpadający w granat Podoba mi się konsola Tar, ozdobna tylko z szuflady. Dziś od rana pomiędzy przygotowywaniem posiłków, oglądam konsole :) Pufka, albo zostanie moja, może dwie małe po boku konsoli. Wczoraj jeszcze kombinowałam z szafą, i pudła z szalami pójdą do niej. I tak większą cześć roku te nagrubsze lądują , wysoko, albo na górze w małej garderobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze wysokość pomieszczenia, bo jak mam tę lampę sensownie umiećić, to bez tej informacji się nie da. Ona ma 160 długości. Nie wiem, czy nie wyjdzie za nisko. Trzeba by jąskrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR pieso jak moj Senior, jak widzial ze sie szykuje do fotki to zaraz lecial i "pozowal" :lol2:

 

 

Pestka bardzo ladne te wizualki.

Wez no machnij jedna ze wszystko stoi na srodku tej sciany, i wsadz jedna pufke pod stolik, zeby ta druga tak nie stala poza. Pufki nie wiem skad sciaglas ale podoba mi sie polaczenie materialu.

 

 

Jon jesli chcesz ten stolik w kolorze drzewa to sie 2x zastanow nad zmiana koloru lustra. Oni pasuje do kazdego koloru na scianach czy podlog. ebys potem nie plakala :p Trzeba by Pestke poprosic zeby dokladnie narysowala w prawdziwych kolorach.

 

 

Pestka witrazyki cudowne. Kiedys moja kuzynka malowala, do dzis w domu na scianach wisza, kiedys myslalam ze kupione, dopiero mi powiedzieli ze ona namalowala.

 

 

Joana wiesz co, to moja pierwsza kuchnia z szufladami na dole, jakbym miala robic nastepne 10 kuchni w zyciu - zrobilabym tak samo - same szuflady. Juz rok nimi jezdze i nie wyobrazam sobie nurkowania w szafkach :cool: Wszystko w nich wejdzie, od garnkow, poprzez sloje, po torebki z kasza. I system szufladowy - maja swietny. Porownujac z innymi firmami ktore wolala majatek za taki sam system. Chodzi jak bajka.

 

wypralam wczoraj 3 dywany na dole. Jeszcze mi kominkowy zostal ale zrobie jak wrocimy. dzis jazda do Modej i maly remoncik u niej w lazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, ja mam w kuchni szuflady i też moje pierwsze w życiu i za żadne skarby świata nie zamieniłabym je na szafki,

Mania, ja nie chcę nic malować w kolorze drzewa :), będę szukała konsoli prostej w formie i zw kolorze lustra, ew pomaluję ja na taki kolor.

 

Pracowałam kiedyś w firmie reklamowej, i był tam gość, który miał swoją pracownię witraży, uwielbiałam przyglądać się jego pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie z całym domem walczę :)

 

Tar, musiałam internetów zapytać o te kosze, ja mam tylko jedną szafkę z półką, jedną narożną kargo i same szuflady, o prepraszam zapomniałam o wysokich słupkach, chyba dlatego ,że najmniej używane, oprócz szafki nad ekspresem, w niej trzymam kubki.

 

Jaka pogoda na mierzei?

 

Miałam dziś trzcinni pociąć i się bałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...