Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

pecherznice musialam sciac bo ne mialam miejsca zeby ja przesadzic a rosla gdzie fontanna miala stac. Potem korzenia wyciagalam to byl olbrzym. Widac podeszlo mu podlewanie od sasiada :cool:

 

o te fajne co pokazalas TAR, nie musza byc te trawy wysokie na 2 czy wiecej , narazie sie skoncentruje na froncie zeby cos posadzic zamiast lilii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kto teraz te iryski sprzedaje? One kwitną w marcu. Powinno się posadzić jesienią.

 

Foerster zgodnie z opisem osiąga 150 z kwiatostanami, czyli było im dobrze u ciebie.

 

W Ameryce rośnie trzcinnik połyskujący, który toleruje lekkie zacienienie, więc mógłby rosnąć w lesie. Tyle, że on osiąga razem z kwiatostanami 130 cm. Od czerwca jet już w pełnej krasie, jak to trzcinniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka na bazarku znalazlam na przecenie, maja zielone pipki wiec jak wsadze teraz to tez wyjda, najwyzej zakwitna miesiac pozniej :D ale w leroju tez dzis widzialam tyle ze drozsze nieco

 

te 130 cm Mani chyba by styklo :) chodzi by bajzel Diane jakos zakryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jakieś proso rózgowate. Niektóre są bardzo kolorowe. Troszkę niższe, bo 120, ale potrafią osiągnąć nawet 150 cm. Sztywne, wyprostowane i ma taką lekką mgiełkę kwiatostanów.

 

TAR, życzę, żeby zakwitły. U mnie reticulaty i danfordiae chyba podgryzły nornice, bo jakoś mniej ich :( Z cebulkowymi zawsze ten problem. Pod tym względem kłączowe lepsze. Tylko to tak fajnie jak irysy zaczynają kwitnąć w marcu i ciągle kwitną w kwietniu i maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam się nie odzywać, ale możesz się bardzo zawieść sadząc miskanty w lesie.

To są trawy południowo amerykańskie stepowe. .

 

Miskanty są z Azji. Mylisz z trawa pampasową.

Ale do lasu słabo się nadają. Jeśli już to mieszańce z M.oligostachus, które mogą rosnąc w półcieniu

 

Na dodatek potrzebujesz efekt tylko w miesiącach letnich a trawy w większości swój szczyt dekoracyjności mają od września (miskant, proso, rozplenice, palczatki).

Co nie znaczy, że nie ma ozdobnych wcześniej, jak pokazane trzcinniki. Z niższych śmiałki darniowe (Tufted Hairgrass ), obiedka (Northern Sea Oats ) i turzyca muskengońska a jeszcze niższych seslerie.

 

Ale weź pod uwagę, że to las naturalny- lepiej uważać z gatunkami obcymi, które mogą się wysiewać i być inwazyjne.

 

 

Nie chcesz borówki? :D

 

Albo jaśminowce, żeby pachniały?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten oczar troche zolty tak? wole cos bardziej "mdle"

 

Elfi borowka jako co? jako jagoda?

no tak jak pisalam , juz wczesniej pisalam ze nie chce zeby bylo iwazyjne, chyba z 2-3 tyg temu, teraz temat powrocil. No i tak, chce jak najbardziej bylo naturalne do lasu pasujace, moze te trawy faktycznie nie beda pasowac :cool:

tyle sie ich zaraz naogladne ze mi zbrzydna, moze lepiej jakie krzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten oczar troche zolty tak? wole cos bardziej "mdle"

 

Elfi borowka jako co? jako jagoda?

no tak jak pisalam , juz wczesniej pisalam ze nie chce zeby bylo iwazyjne, chyba z 2-3 tyg temu, teraz temat powrocil. No i tak, chce jak najbardziej bylo naturalne do lasu pasujace, moze te trawy faktycznie nie beda pasowac :cool:

tyle sie ich zaraz naogladne ze mi zbrzydna, moze lepiej jakie krzaki.

 

Oczar kwitnie, kiedy cię jeszcze nie ma tam, chyba, że wirginijski, który kwitnie przed zimą.

Borówka - macie w Ameryce dwie fajne borówki - wysoką (Vaccinum corymbosum) i wąskolistną (Vaccinum angustifolium), które my uprawiamy w ogródkach.

Teraz weszły na rynek mieszańce tych dwóch, które można uprawiać nawet w donicach i wytrzymują tam nawet - 30 stopni (North Country, Polaris, Top Hat).

 

Jasminowiec to też w końcu amerykański krzew.

 

 

Albo parzydło leśne

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co Elfi? z tymi jagodami dobry pmysl, a niech tam, nie musi byc wysokie nic, byle pozbyc sie tych lilii.

A jak trafie na nie samo zapylne to ile krzaczkow powinnam posadzic?

mialabym co skubac przy okazji :D

 

tam w lesie mamy duzo malin dzikich lesnych i cos jeszcze roslo ale zaponialam co, do skubania.

 

ja tam jade to jeszcze nic nie rosnie, w maju u nas lyso, ja tu nadal mam sniegi. Pierwszy long weekend maja juz tam bede, dopiero sie bedzie budzic do zycia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, a jaki stan kolor i cena foteli?

 

 

Stan - gąbka do wymiany, ale lakier jeszcze nie jest najgorszy.

To fotele z lat 60-tych, po przejściach :)

Cena - jeśli nie na opał to za miód pitny Jadwiga lub skrzynkę piwa z Bieszczad :D

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co Elfi? z tymi jagodami dobry pmysl, a niech tam, nie musi byc wysokie nic, byle pozbyc sie tych lilii.

A jak trafie na nie samo zapylne to ile krzaczkow powinnam posadzic?

mialabym co skubac przy okazji :D

 

tam w lesie mamy duzo malin dzikich lesnych i cos jeszcze roslo ale zaponialam co, do skubania.

 

ja tam jade to jeszcze nic nie rosnie, w maju u nas lyso, ja tu nadal mam sniegi. Pierwszy long weekend maja juz tam bede, dopiero sie bedzie budzic do zycia wszystko.

 

Oczar w Polsce kwitnie marzec/kwiecień, a jak ciepło jest to i w lutym potrafi.

Borówka - jest wiele odmian - duże (maja do 2 m), średnie (1-1,5 ,), miniaturki (do 1 m).

Te duże sadzić co ok. 1-1,2 m.

Na pewno min. 2 szt do krzyżowego zapylania. Ale nie dzielą się na Panie i Panów :D

 

Z tym, że to krzewy wymagające kwaśnego podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...