Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak wyczarować... trzy pokoje z dwóch


mademoiselleK

Recommended Posts

Witam państwa, zakładam ten temat z prośbą o pomoc w aranżacji mieszkania. Otóż mieszkanie jest nowe, w stanie deweloperskim. Jestesmy z M. młodymi ludźmi i mamy bardzo cięzki dylemat:

czy pozostawić taki układ mieszkania jaki jest (ewentualnie wprowadzilibyśmy małe zmiany np. w połączeniu kuchni i salonu) i cieszylibyśmy się dosć sporawą przestrzenią tego lokum czy lepiej przebudować je tak by w przyszłości, w razie powiększenia rodziny mieć co prawda mniejszą przestrzeń ale posiadać komfort jaki dają w takiej sytuacji 3 pokoje?

Myślę, że przy powierzchni ok. 61,5m2 można wygospodarować 3 pokój, myśleliśmy nad urządzeniem go na miejscu kuchni.

Dodam jeszcze że mieszkanie posiada oprócz balkonu taras (ok 35m2) z którego wychodzi się z obecnej sypialni, więc może lepiej byłoby urządzić tu salon. Istotnym problemem w przebudowie mieszkania są niestety piony - jeden jest kuchenny, drugi łazienkowy i to one ograniczają moją wyobraźnię...

mieszkanie1.jpg

mieszkanie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pardon... zamieszcam link do czytelniejszego planu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/79c906d269455b19.html

 

frelka - mialam podobny pomysl na mieszkanie, ale problemem są piony: do pionu przy wejsciu nie mozna podłączyć łazienki:( to tylko pion kuchenny:( gdyby można by było tak zrobić to miałabym problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak:

zmniejszyć łazienkę do samego wc (lub wc z pralką) i do pionu łazienkowego podłączyć aneks kuchenny, a przy pionie kuchennym zrobić łazienkę i połączyć do niego tylko wannę (albo lepiej prysznic - mniejszy spływ wody) i umywalkę.

 

http://img542.imageshack.us/img542/456/79c906d269455b19.jpg

lub

http://img40.imageshack.us/img40/286/79c906d2694e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
dodam jeszcze , że w razie gdybysmy sie nie zdecydowali na przebudowe (a raczej mój M. bo jest przeciwniekiem wszelkich wiekszych przerobek) plan jest taki aby urzadzic komfortowo (w miare finansow) to 2-pokojowe mieszkanie, chcialabym miec wowczas sypialnie z małym kącikiem kąpielowym (jakas wanna np z hydromasazem) natomiast nie mam pomyslku jak urzadzic czesci dziennej (wąski i długi salon) i czy kuchnie całkowicie otworzyc na salon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslelismy sobie ten plan i doszlismy do wniosku ze zostawimy taką wersje ( jak zajdzie potzrba zmienimy na wieksze a moze nawet uda mi się lubego namowic na segment/domek).

proszę o pomoc w arnzacji mieszkania zwlaszcza czesci kuchenno-dziennej, nie mam pojecia jak urzadzic kuchnie czy wyburzyc sciane pomiedzy kuchnią a salonem? przeglądam często inne aranzacje i jestem zachwycona pomyslami. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zamknij przejście między kuchnią i salonem i zrób rzeczywiście salon w pokoju z tarasem. Masz duża kuchnię, więc wejdzie ci tam stół i w salonie będziesz mogła mieć tylko kanapę. Wówczas sypialnię masz przy kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto co sama stworzyłam, jest to projekt najmniej 'inwazyjny' względem obecnego, zaletą jest dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na pralkę, odkurzacz, mop, srodki czystosci itp i miejsce na rozwieszenie mokrego prania. proszę o wyrozumienie tymbardziej ze robilam w przedpotopowym programie, będę wdzięczna za uwagi

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/294fdbf00137674f.html

tu załączam moj pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko w żadnym z tych rozwiązań nie przewidziano wentylacji grawitacyjnej w kuchni (a być musi, chyba, że w całym mieszkaniu masz mechaniczną wyciągową lub nawiewno-wywiewną - sądząc z obecności pionów wentylacyjnych - chyba nie). W związku tym najrozsądniej jest nie ruszać układu funkcjonalnego ew. przenieść salon do sypialni (masz wtedy niekrępujące wyjście na taras) a przy szczytowej ścianie obecnego salonu zrobić schowek- garderobę. Pomieszczenie to będzie miało lepsze proporcje, bo teraz kichowate jest niestety. A jak rodzina się powiększy (czego życzę, gdy zapragniecie ), to będziecie główkować dalej. Do roku - dwóch maluch nie wymaga własnego pokoju (naprawdę !!!) a potem .... może ten domek. Też życzę serdecznie , żeby się spełniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...