Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

Dzień dobry

Mam trzy problemy związane z kominkiem;

Może ktoś znajdzie chwilę :)

1.0 komin systemowy Brata został źle wykonany, to znaczy ma na jednej ze ścian i wlot dla spalin i wyczystkę. Wyczystkę trzeba przenieść na inna ścianę. doczytałam, że trzeba trójnik wyczystkowy zakleić a w rurze wyciąc otwór na nowy trójnik wyczystkowy. jakim preparatem się zakleja otwór w trójniku wyczystkowym?

 

2.0 Obudowa kominka będzie z płyt Varmsen/Skamol o grubości 3cm.na całą wysokość pomieszczenia a więc 2,7m

Czy na taką wysokość wystarczy jedynie klejenie i skręcanie płyt? Czy jakis stelaż nie jest konieczny?

Czy możliwe jest wykończenie kominka od strony pomieszczenia płytkami ceramicznymi? Np płytkami 6x20 cm o grubości 9mm. Wydaje mi się to niemożliwe, ze względu na ich ciężar.

 

3.0 Z kominka chciałabym wyprowadzić gorące powietrze do jednego pomieszczenie usytuowanego nad nim. Rozumiem, że trzeba wtedy zrobić komorę dekompresyjną ? Jaki przewód zastosować - elastyczną rurę izolowana na całej długości?

z góry dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry

Mam trzy problemy związane z kominkiem;

Może ktoś znajdzie chwilę :)

1.0 komin systemowy Brata został źle wykonany, to znaczy ma na jednej ze ścian i wlot dla spalin i wyczystkę. Wyczystkę trzeba przenieść na inna ścianę. doczytałam, że trzeba trójnik wyczystkowy zakleić a w rurze wyciąc otwór na nowy trójnik wyczystkowy. jakim preparatem się zakleja otwór w trójniku wyczystkowym?

Jeżeli trójnik wyczyskowy nie został dobrze wklejony z resztą kształtek systemowych to można go obrócić w odpowiednim kierunku, dźwignia prosta - grubsza deska, wycięcie kątówką kształtki zewnętrznej, przełożenie izolacji, przemieszczenie wklejenie ścianki zewnętrznej wyciętej.

2.0 Obudowa kominka będzie z płyt Varmsen/Skamol o grubości 3cm.na całą wysokość pomieszczenia a więc 2,7m

Czy na taką wysokość wystarczy jedynie klejenie i skręcanie płyt? Czy jakis stelaż nie jest konieczny?

Czy możliwe jest wykończenie kominka od strony pomieszczenia płytkami ceramicznymi? Np płytkami 6x20 cm o grubości 9mm. Wydaje mi się to niemożliwe, ze względu na ich ciężar.

Pogrubienia w narożnikach i innych miejscach z płyty Varmsen, według sztuki budowania takiej obudowy.

 

3.0 Z kominka chciałabym wyprowadzić gorące powietrze do jednego pomieszczenie usytuowanego nad nim. Rozumiem, że trzeba wtedy zrobić komorę dekompresyjną ? Jaki przewód zastosować - elastyczną rurę izolowana na całej długości?

z góry dziekuję za pomoc

Komora dekompresyjna to zabezpieczenie stropu przed uszkodzeniem i pożarem.

Elastyczne rury są wysmarowane olejem technologicznym, będzie kupa smrodu prze kilkanaście lat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.

Jeszcze o tym moim mini DGP - a więc ta rura musi być stalowa w komorze a od stropu izolowana? Czy wystarczy tylko stalowa aż do samej góry, zakończona kratka w podłodze ? Doczytałam, że komora dekompresyjna musi być w przypadku DGP. To jest mini DGP, a strop mam betonowy oczywiście. Wiec komora chyba niekonieczna ?

z gory dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komory dekompresyjnej to do stropu można zamontować płytę z włókna ceramicznego.

https://allegro.pl/listing?string=P%C5%81YTA%20Z%20W%C5%81%C3%93KNA%20CERAMICZNEGO

 

Rura powinna być oddzielona od stropu izolacją, metal się rozszerza i będą powstawać niepotrzebne hałasy.

 

Do montażu nie można stosować pianek montażowych, wełny też nie polecam.

Maty ogniotrwałe w rolkach, wykonane z włókna ceramicznego.

https://allegro.pl/kategoria/materialy-i-akcesoria-materialy-izolacyjne-121597?string=z%20w%C5%82%C3%B3kna%20ceramicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Mam trzy problemy związane z kominkiem;

Może ktoś znajdzie chwilę :)

1.0 komin systemowy Brata został źle wykonany, to znaczy ma na jednej ze ścian i wlot dla spalin i wyczystkę. Wyczystkę trzeba przenieść na inna ścianę. doczytałam, że trzeba trójnik wyczystkowy zakleić a w rurze wyciąc otwór na nowy trójnik wyczystkowy. jakim preparatem się zakleja otwór w trójniku wyczystkowym?

 

2.0 Obudowa kominka będzie z płyt Varmsen/Skamol o grubości 3cm.na całą wysokość pomieszczenia a więc 2,7m

Czy na taką wysokość wystarczy jedynie klejenie i skręcanie płyt? Czy jakis stelaż nie jest konieczny?

Czy możliwe jest wykończenie kominka od strony pomieszczenia płytkami ceramicznymi? Np płytkami 6x20 cm o grubości 9mm. Wydaje mi się to niemożliwe, ze względu na ich ciężar.

 

3.0 Z kominka chciałabym wyprowadzić gorące powietrze do jednego pomieszczenie usytuowanego nad nim. Rozumiem, że trzeba wtedy zrobić komorę dekompresyjną ? Jaki przewód zastosować - elastyczną rurę izolowana na całej długości?

z góry dziekuję za pomoc

 

Można wykonać kanał DGP na piętro z płyty Varmsen. Jeśli to budynek murowany, spokojnie. Jeśli drewniany, bardzo ostrożnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...