Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fajnie palisz głupa ;) i jak zwykle wprowadzasz zamieszanie .. Nigdy nie napisałem że Forest ma dwa loginy .

 

 

"Od lat zdobywa klientów pisząc na FM ." Rozumiem ,ze to nie

"palenie głupa" - to głupota właściwa ?

 

...jedyny piszący od lat na FM to Forest . Zasłużony weteran :).

 

...może jakiś dyplom admin mu ufunduje ?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc to zaśmiecanie wątku.Skąd to wiecie .(pytanie do zainteresowanych inaczej :D:D) ,że ktoś na FM ma dwa nicki.Forest ma dwa,eniu ma dwa,piotr ma dwa.Są przecież chyba ze trzy watki dla branżystów.Tam można pisać do woli.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?186617-Szko%C5%82a-Mistrza-Zdu%C5%84skiego

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183801-Dlaczego-oferty-dobrych-firm-...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183709-Kominek-dla-kogo%C5%9B-z-bran%C5%BCy-)

 

i się "nickować :D:D do woli;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wystarczy tej "dysputy" ;) Prosiłbym o pomoc w temacie jak niżej

 

fajnie wykonany kominek, też właśnie planuje samodzielnie zrobić obudowę z płyt izolacyjnych

- jakiej grubości są to płyty ?

- u mnie niestety mam trójnik do wkładu kominowego 90 st .. jest jakiś sposób żeby złagodzić to połączenie ? myślałem żeby zaraz za trójnikiem dać regulowane kolanko, albo 2 kolanka 45 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wystarczy tej "dysputy" ;) Prosiłbym o pomoc w temacie jak niżej

 

Wyglądało na to ,że pytasz Brzeźińskiego :)

 

Płyty mają grubość 3 cm. Te są najpowszechniejsze.

Z trójnikiem masz dwa sposoby .1. Przerobić 90 st. na 45.

2.Zrobić tak jak piszesz , kolankami . Trochę zależy to od

wkładu kominkowego , jak i od wysokości komina (części

roboczej ). Kolanek nie wpychaj na siłę do trójnika z ceramiki.

Służą do tego specjalne adaptery , pozwalające elastycznie

połączyć ceramikę ze stalą, zabezpieczając szamot przed

pęknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej szkic tego co che wybudować, wklejałem już wcześniej, ale może teraz bardziej konkretnie,

sciane za wkładem i komin chce oblozyc plytami varmsen super isol

natomiast przód z plyt szamotowych, mam dwa pytania:

1. czy wnękę na drewno mogę zrobić z płyty szamotowej, czy nie będzie tam za wysokiej temp na obudowie która będzie się stykać z suchym drewnem?

2. czy te płyty szamotowe mogę łączyć na wkrętach czy na samej zaprawie wystarczy?

komninek.JPG

Edytowane przez Conrad&Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej szkic tego co che wybudować, wklejałem już wcześniej, ale może teraz bardziej konkretnie,

sciane za wkładem i komin chce oblozyc plytami varmsen super isol

natomiast przód z plyt szamotowych, mam dwa pytania:

1. czy wnękę na drewno mogę zrobić z płyty szamotowej, czy nie będzie tam za wysokiej temp na obudowie która będzie się stykać z suchym drewnem?

2. czy te płyty szamotowe mogę łączyć na wkrętach czy na samej zaprawie wystarczy?

 

 

Płyty Szamotowe można tylko sklejać , po czym zakładasz siatkę zatopioną

w kleju (przed tynkiem). Drewutnie lepiej zrobić z płyt krzemianowo wapniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czytam to i czytam i mam pytanie doprowadzać powietrze z zewnątrz rurą czy nie bo jestem przed robieniem wylewek i to ostatnia chwila na decyzję:) Budowę kominka raczej zlecę fachowcą:)

dzięki

 

A temat topiku znasz?Robimy zabudowę kominka samemu.Rura mus być bo bez niej byłoby h.......wo.:D:D;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnice rury dobierz odpowiednio do planowanego wkładu , w wielu przypadkach wystarczy fi 100 ale są wkłady wymagające zastosowania fi 150 . Każdy wkład do spalania potrzebuje powietrza i to Twój wybór czy chcesz mieć wkład z poborem powietrza do spalania z poza budynku , czy też jesteś tak bogaty że ciepło z domu możesz puszczać w komin :D;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnice rury dobierz odpowiednio do planowanego wkładu , w wielu przypadkach wystarczy fi 100 ale są wkłady wymagające zastosowania fi 150 . Każdy wkład do spalania potrzebuje powietrza i to Twój wybór czy chcesz mieć wkład z poborem powietrza do spalania z poza budynku , czy też jesteś tak bogaty że ciepło z domu możesz puszczać w komin :D;)

 

Są szkoły, ABY POWIETRZE było pobierane z mieszkania, ponoć takie wkłady są najlepsze. Tak tu gdzieś czytałem na forum.

Ale czy to prawda tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są szkoły, ABY POWIETRZE było pobierane z mieszkania, ponoć takie wkłady są najlepsze. Tak tu gdzieś czytałem na forum.

Ale czy to prawda tego nie wiem.

 

 

Też o tym słyszałam. I też widziałam. We Francji dużo takich chodzi.

Powietrze to i tak z zewnątrz jest. Bo przecież w mieszkaniu skąd się bierze? Z zewnątrz, przeca.

W przypadku jakiejkolwiek kotłowni na paliwa stałe, u nas, wymaga się czerpni powietrza (dziura w ścianie). Francuzi mają te dziury w łazienkach albo w kuchniach. Zapewniają stały dopływ powietrza do spalania. Jak to się ma do ekonomiki ogrzewania, nie będe się wypowiadać. Na pewno duszno w ich domkach nie jest. A powietrze z zewnątrz do kominka zapewnione. Ino nie bezpośrednio, najpierw trochę polata po chacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem zabierać głos , skoro login eniu już to zrobił.

 

Zafrapowało mnie jednak to pytanie (ciekawe czy wisi na ścianie

w Żabiej Woli ?). Można zadać równie mądre pytanie :co "polskiego" jest dobre?

albo co "czeskiego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafrapowało mnie jednak to pytanie (ciekawe czy wisi na ścianie

w Żabiej Woli ?). Można zadać równie mądre pytanie :co "polskiego" jest dobre?

albo co "czeskiego"?

 

Myślałem Piotrze, że sam siebie lubisz... a wielkopolska to polski lud.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...