Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

romole.

Ciemnoczerwony kolor widoczny przy świetle , to wg mnie jakieś 800.

Ale i 600 wystarczy ! Ciekawostką jest to że wyższą temperaturę na wyjściu,

HKD osiąga z wymiennikiem . Róznica to jakieś 100 o C

 

Karlsen.

Możesz jeszcze raz powiedzieć, co mi chciałeś powiedzieć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja myślałem, że ktoś se jaja robi!

po drodze zahaczyłem o sypialnie...a tam taki widok...

Wróciłem do obserwacji po 40 min;)

-smrodek w salonie

-ukrop

-wylot przed wymiennikiem w kolorze ciemno-czerwonym (temp. ok 600*)

 

 

No to się napatrzyłeś .... 40 minut .. długo możesz ...popatrzeć..:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na jakąś podpowiedz w sprawie zabudowy ciepłej brunnera.

pozdrawiam

 

Mmm, jak swojsko.

Ten "wkład" to jednak do odzysku ciepła ze spalin bardziej jest, niż do szamotowej obudowy tylko. Całe ciepło z dymem poza chałupę pójdzie. Trochę szkoda.

Nie wspominam o tym jak to wpłynie na sam komin (nie wiem jaki jest).

 

Najgorzej jest, jak zgadzamy się na samo podłączenie urządzenia, a potem to nie wiadomo co z tym zrobić. Jak toto "zamknąć", żeby z sensem było i do tego jeszcze ładnie.

Bardzo jestem ciekawa, co wymyślisz. W razie czego pochwal się.

Na swojego HKD kilka przymiarek (projektów) obudowy miałam: jedne bardziej przemyślane, drugie tylko aby coś narysować. Po głębszej analizie rysunków z tym co w rzeczywistości jest (wymiary na żywo) wychodziło, że projektu nijak nie da się zrealizować. Narysować to sobie można wszystko. Ale tu trzeba narysować tak, żeby w trakcie realizacji nie okazało sie, że np. z obudową wchodzimy na podłogówkę, albo, że trzeba dobudować kawałek ściany, bo obudowa jakaś szersza wychodzi. U mnie nie wszyscy brali pod uwagę wszystkie warunki architektoniczne w jakich ma być raelizacja.

Wreszcie narysowałam coś sama, na podstawie katalogów jasby.

Nie do końca jestem jednak przekonana, że ten sposób podłączenia urządzenia, jaki mam, jest prawidłowy. Wydaje mi się konieczne przestawienie, szczególnie kanałów akumulacyjnych, albo zrobienie czegoś, żeby jednak wypromieniowywały na mieszkanie maksymalną swoją powierzchnią, nie tylko jedną stroną.

Jestem zła, że sama się na tym nie znam, że nie mam dość siły, by sobie to wszystko "samemu", jak w temacie wątku.

 

To straszne: wybierać... pomiędzy dobrze i ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne detale często są sprzeczne z oczekiwaniami klientów . W przypadku kominków z masami akumulacyjnymi potrzebna jest przestrzeń na pomieszczenie wszystkiego w środku i czasami na tym tle dochodzi do sporych różnic poglądów pomiędzy wykonawcą a inwestorem .Projektowanie kominka czy też paleniska piecowego z kanałami należałoby zacząć na początku budowy domu ale wtedy zazwyczaj inwestor o ty nie myśli ....Potem okazuje się że tam gdzie ma być kominek są wszystkie możliwe instalacje których przekładanie jest kosztowne a czasem niewykonalne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na jakię propozycje zabudowy w/w wkładu kominkowego. wkład kominowy u mnie jest ceramiczny. znalazłem pierścienie wraz z krążkami akumulacyjnymi z zeliwa w cenie 1200 zł za komplet w sklepie internetowym.

 

pozdrawiam

Edytowane przez korona-m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne detale często są sprzeczne z oczekiwaniami klientów . W przypadku kominków z masami akumulacyjnymi potrzebna jest przestrzeń na pomieszczenie wszystkiego w środku i czasami na tym tle dochodzi do sporych różnic poglądów pomiędzy wykonawcą a inwestorem .Projektowanie kominka czy też paleniska piecowego z kanałami należałoby zacząć na początku budowy domu ale wtedy zazwyczaj inwestor o ty nie myśli ....Potem okazuje się że tam gdzie ma być kominek są wszystkie możliwe instalacje których przekładanie jest kosztowne a czasem niewykonalne .

 

 

 

Jakby to było pięknie, gdybyś częściej pisał zamiast Darka.

W miarę poprawna polszczyzna, merytorycznie nie najgorzej,

bez potrząsania szabelką , bez szydery i durnych emotikonek.

 

Nie możesz częściej wysyłać brata w teren , albo na południe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

czekam na jakię propozycje zabudowy w/w wkładu kominkowego. wkład kominowy u mnie jest ceramiczny. znalazłem pierścienie wraz z krążkami akumulacyjnymi z zeliwa w cenie 1200 zł za komplet w sklepie internetowym.

Tak sobie czytam ostatnio ten wątek i dochodzę do jednego wniosku.

Żenada ...

Żenujące jest to, że firma Brunner opiera sieć sprzedaży o firmy, które nie mają zielonego pojęcia co sprzedają ani co trzeba zrobić ze sprzedanym produktem

Żenujące jest również to, że sama firma, która sprzedała to urządzenie w ten sposób do tego podchodzi - sprzedać i mieć w głębokiej dupie swojego klienta z zakupionym właśnie przez niego towarem.

Żenujące jest także dla mnie samo podejście kogoś, kto zakupił coś o czym nie ma zielonego pojęcia i same próby montowania tego "przez internet" ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na jakię propozycje zabudowy w/w wkładu kominkowego. wkład kominowy u mnie jest ceramiczny. znalazłem pierścienie wraz z krążkami akumulacyjnymi z zeliwa w cenie 1200 zł za komplet w sklepie internetowym.

 

pozdrawiam

Korona-m wydałeś na palenisko niemałe pieniądze a chcesz jakieś badziewie na niego montować. Niestety, ale szkłem d... nie utrzesz.:rolleyes: Jeżeli chcesz bezpiecznie i przez długie lata użytkować kominek to musisz szarpnąć się na krążki Ortnera. Wszystkie inne z tym paleniskiem wcześniej lub później szlag trafi.

Takie coś:

[ATTACH=CONFIG]88597[/ATTACH]

A i poczytaj trochę tu: http://www.kominki-godzic.pl/oferta.htm?id1=&id2=90&pm=27 bo obawiam się, że nie orientujesz się w jakim celu wyprodukowano palenisko, które posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było pięknie, gdybyś częściej pisał zamiast Darka.

W miarę poprawna polszczyzna, merytorycznie nie najgorzej,

bez potrząsania szabelką , bez szydery i durnych emotikonek.

 

Nie możesz częściej wysyłać brata w teren , albo na południe ?

 

Eniu/Piotrze to że TY piszesz pod dwoma loginami może wzbudzać w Tobie przekonanie o dwoistości każdej postaci na forum ...Albo że wszyscy piszą pod dwoma loginami albo że dwie osoby piszą pod jednym . W każdym przypadku ma to oznaki choroby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu/Piotrze to że TY piszesz pod dwoma loginami może wzbudzać w Tobie przekonanie o dwoistości każdej postaci na forum ...Albo że wszyscy piszą pod dwoma loginami albo że dwie osoby piszą pod jednym . W każdym przypadku ma to oznaki choroby .

 

A już miałem nadzieję ... Niestety głupie wnioski jakie wyciągnąłeś

w obu postach świadczą, że to jednak TY... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korona-m - a teraz posłuchaj (poczytaj) uważnie poniższe.

1. Kupiłeś coś, co w żadnym wypadku nie powinno być montowane przez osobę nie mającą styczności do tej pory z tym produktem. Każdą "piecówkę" firmy Brunner winna zainstalować i wykonać również jej zabudowę współczesna firma zduńska. Nie żadna tam "kominkowa" tylko tak jak napisałem - zajmująca się zduństwem współczesnym. Bo zwykły zdun "trzaskający" z zamkniętymi oczami 2-3 rodzaje pieców też "polegnie" jak dostanie do roboty HKD (jest kilka wyjątków na naszym rodzimym rynku)

2. Tak jak to teraz jest podpięte, będzie skutkować zniszczeniem przyłącza komina w przeciągu jednego sezonu. Stracisz też na ten komin gwarancję oczywiście.

3. Krążki z Kratek, jak napisał Margod - nic tu nie pomogą.

4. Nie będzie to też za bardzo grzało w tym wydaniu (może to się wydawać dziwne ale prawdziwe) - już takie podłączenia były robione i są one do tej pory niezłym tematem to wspominek z uśmieszkiem na ustach dla wielu. Szkoda tylko że tych "wielu" nie nauczyło się przez kilka ładnych lat niczego ...

5. Dla pobudzenia Twojej wyobraźni - jak podłączysz pod to ze 400 - 500 kg (tak "letko") czegoś co odbierze ciepło ze spalin to dopiero zaczniesz wykorzystywać właściwości urządzenia jakie posiadasz. Ewentualnie jeden - dwa radiatory stalowe lub żeliwne obudowane szamotem, kaflami, itp.

6. Jak jeszcze wyposażysz to w automatykę procesu spalania, dopiero poznasz w pełni walory swojego zakupu.

7. Jeżeli będziesz miał problemy ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy, a będziesz je miał - mało która z normalnych firm chwyta się takiej roboty jeżeli palenisko (a w szczególności Brunner) nie jest zakupione u niej, to pojedź na przedmieścia swojego miasta, do kaflarni Kafel-Kar w Hryniewiczach. Zobaczysz tam działające HKD, uzyskasz kompetentne informacje i dostaniesz namiary na wykonawcę, który sobie bez problemu poradzi ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka praktycznych uwag jeszcze:

- Palenisko w tej cenie, służące do ogrzewania budowy (jak kozą za 150 zł) to duża ekstrawagancja. Po wykończeniówce Twój HKD będzie nie do doczyszczenia z kurzu, który się powżera w żeliwo i razem z gipsowym pyłem zacznie jego korozję. Palenisko zacznie rudzieć miejscami. Drzwi i rama będą w opłakanym stanie.

- Wyczystka z komina na froncie ściany - ma się nijak do projektu. Będzie wymagała pozostawienia na wierzchu lub maskowania kolejnymi drzwiczkami (ładniejszymi)

- Sam projekt kominka - no można by zrobić u Ciebie dużo lepiej i ciekawiej, tym bardziej że jest co wykorzystać (palenisko)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest-Natura

Witam i dziękuje za porady a wracając do tematu byłem pod wskazanym adresem i dostałem kontakt do osoby która może coś wiedzieć w tym temacie ale niestety na tyle aby powierzyć zabudowę gdyż proponuje aby zabudować wkład z krążkami tylko samymi kaflami klejonymi bez żadnych płyt. poradz czy tak może być. napisałeś iż 500-600 kg masy akumulacyjnej było by najlepsze, w jakiej formie oraz jak zabudowane.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Projektowanie kominka czy też paleniska piecowego z kanałami należałoby zacząć na początku budowy domu ale wtedy zazwyczaj inwestor o ty nie myśli ....Potem okazuje się że tam gdzie ma być kominek są wszystkie możliwe instalacje których przekładanie jest kosztowne a czasem niewykonalne .

 

A o czym myśli sprzedawca?

Czy każdy pyta np. o nośność posadzki, o wysokość komina...

Wypadałoby się zainteresować "holistycznie" całym przedsięwzięciem pt. Budowa kominka /piecokominka. A dobierając wkład zrobić to po uwzględnieniu wszystkich aktualnych warunków architektonicznych. A nie tylko "wcisnąc" klientowi towar, który zbyt długo stoi na salonie.

 

Zgadzam się z Forestem: Brunner w Polsce to żenada. Na swoje szkolenia wybierają tych, co powierzchnię wystawową mają. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Brunner w Polsce to żenada. Na swoje szkolenia wybierają tych,

co powierzchnię wystawową mają. Żenada."

 

A która firma pozyskuje klientów zgodnie z dekalogiem ? Która

wybiera tylko fachowców z referencjami ? A jeśli referencje to

czyje i jakie ? :D

 

Kasa rządzi się swoimi prawami . Nasze dylematy ma w "głębokim"

poważaniu . Tyłek liże się temu kto więcej kupi . Przestajesz

sprzedawać , odchodzisz w niebyt. Jesteś gość , jak kupujesz

kilka sztuk miesięcznie .Możesz je klientom do góry nogami

montować , byle schodziło. Szkolenia to fikcja . To nie szkolenia

tylko wybieg dla małp . Najlepsza małpa to ta co mało wrzeszczy,

a dużo kupuje. Spory problem to taka małpa , która dużo kupuje,

ale tez wrzeszczy nie mało (to o mnie :D)

 

Może się mylę ? Może mnie ktoś z błędu wyprowadzi ? Może

o kimś porządnym zapomniałem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło , Baja , ale sprowokowałaś . I dobrze .

 

Z drugiej mańki : ilu jest inwestorów , którzy przychodzą po

kominek przed malowaniem? Kto myśli o nim w fazie projektu?

Wtedy by można niejednej ściany nie stawiać , niejedno

przyłącze zrobić z tej co trzeba strony. Nie dawać styropianu

pod piec kaflowy ,a na kominek wymyślić godne miejsce,

a nie pół du*y za krzakiem ! Jesteś najlepszym tego przykładem.

 

Mam nadzieje ,że mi wybaczysz szczerość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr może i masz racje, ale

 

praw rynku nie zmienisz... i istoty i sensu produkcji... tutaj ekonomia czysta.

Wiem można gadać, uzasadniać, ale prawa gospodarki są takie a nie inne

Kiedyś napisałeś gdzieś "filozofami się nie przejmuj" a sam próbujesz jakieś inowacje czysto teorytyczno - filozoficzne wprowadzać.

 

Tym bardziej, że w każdej chwili może tysiąc razy więcej wjechać do Polski TIRów z wkładami kominkowymi i jakowyś rozwój kiełkujący w Polsce kompletnie udusić. Nawet już z południa się szykują.

 

 

Oczywiście można nadawać na sprzedawcę telewizorów, że sprzedał telewizor klientowi co nie ma prądu w domu. Że go nie wypytał dokładnie, czy może chce telewizor sobie powiesić na kominku i go wędzić. Można, ale to gadka dla samej gadki.

Można jednak rozmawiać też o autoryzowanym montażu i serwisie pod rygorem utraty gwarancji... i to jedynie ma sens.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...