Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

Emituje (gips) najwyżej wodę, chyba, że jakieś plastyfikatory jeszcze zawiera. To niczemu nie przeszkadza, oprócz tego, że traci wiązanie. Ten hydrat jest bardzo nietrwały. Po prostu trzeba uważać i tam, gdzie nie trzeba, nie stosować. Trzeba też zwracać uwagę na systemowe różne kleje do kamienia czy imitacji (czytać skład) - często są na bazie gipsu. Może puszczać - nie musi, ale po co się przekonywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podłączę się troszkę do tematu, ze względu na to, iż planuję dokładnie taką samą obudowę.

Mam pytanie troszeczkę z innej beczki. W miejscu gdzie będzie stał kominek poprowadzone są przewody elektryczne (w tynku oraz z przestrzeni pomiędzy sufitem podwieszanym a stropem).

Ściana za kominkiem zaizolowana ma być płytami Varmsen, sufit z płyt g-k ogniotrwałych, nad płytą wełna firerock.

Czy wie ktoś może czy to wystarczy, czy też mam wykuwać przewody i zmieniać ich trasę na taką, aby omijała miejsce kominka?

Z góry dzięki za podpowiedź.

Do autora tematu - b.dobra robota :)

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. To co u Ciebie jest zimną komorą mam zamiar wykonać z ciepłych płyt cebudu :) Taka moja wariacja, choć kształt bryły taki sam.

Przepisy mówią tylko o maksymalnej temperaturze pracy (max 70 stopni lecz ze zmniejszonym obciążeniem dopuszczalnym). A nie mam pojęcia jak temperatura może być w miejscu położenia przewodów

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym u siebie wykonał jakąs część podłogi przed kominkiem z materiału któremu, iskry, działanie temperatur (ciepłego powietrza), popiół, przesuwanie koszy na drewno, nic nie zrobi.

Czyli ogólnie mówiac cała obsługa związana z paleniem i nieodłacznym czyszczeniem.

Mam na myśli zwykłą praktyczność użytkowania, nieraz dla wielu będacą większym priorytetem od wartości wyglądowo - wizualnych. Czyli kompromis, wygląd - użytkowanie i funkcjonalność.

 

Praktyczność;

nieraz ważną sprawą jest na którą stronę drzwi się otwierają i jak szeroko. No niby szczegół, ale wszystko tylko i wyłacznie składa się z szczegółów.

 

A czemu miałbym zepsuć??

 

No i tutaj szczegół wypowiedzi...

Staram się cokolwiek robiąc w domu, zakładać że nie mieszkam w nim sam. Sam też nie korzystam, użytkuje, obsługuje wszelkich urzadzeń. No i nie zawsze jestem w domu i nie zawsze będę.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kocie ... zarąbiście mi się podoba portal ...tak prosty i nie narzucający się że może pasować niemal do wszystkiego i każdego wnętrza. Cała reszta również niezła. Ogólne gratulacje.

Zamów sobie jeszcze kamienną płytę przed portal, bo faktycznie będą już po 1-2 sezonach spalone kropy na parkiecie - nawet nie będziesz wiedział kiedy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i dobre rady :)

 

Poprzednio mieliśmy panele i przez wiele lat raz się zrobiła czarna plamka ale panele raczej bardziej pancerne. W tym kominku jest obniżona podłoga wkładu w stosunku do poprzedniego. Na 90% przed komnkiem będzie szkło. Płyta marmurowa raczej się nie do końca zda egzamin. marmur nie lubi rysowania go metalowym wiadrem a i względy estetyczne są równie ważna dla nas jak sprawność palenia - co chyba widać po tym temacie, kominek budowałem z myślą o grzaniu ale i musiał być ładny :)

 

Nie mogę się doczekać ukończenia projektu. Teraz przerwa techniczna - meble wracją do pokoju i odnawiamy inny pokój. Jak tamten skończymy, meble znowu wyjadą, parkiet olejujemy, cokoły, sztukateria, farba i kolejne fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale napisałem że podłoga jest przed cyklinowaniem, więc nawet jak coś sie pojawi to się zeszlifuje. Pozatym podłoga nie będzie lakierowana, tylko olejowana więc ew. czarną plamkę można naprawić :) Więcej optymizmu. Daleki jestem od kładzenia sobie płyty GK w pokoju na podłogę :)

 

Tak ładnie biało za oknem a tu takie czarne myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...